Treść opublikowana przez yaz
-
E39 Różne wskazania prędkości - prędkościomierz i test nr 8
Pacjent pacjentem, ale nie napisałeś podstawowej rzeczy przy takim zagadnieniu. Jaki rozmiar opon masz na aucie?
-
Polskie komunikaty BC - czy warto?
Wg mnie bez znaczenia o jakie komunikaty chodzi. Gra nie warta świeczki, przynajmniej dla mnie. Zmień język na inny niż niemiecki, jeżeli Ci to przeszkadza, dostępny w aucie, a kasę na wycieczkę 1300km i zmianę na polski zachowaj na bardziej wartościowe inwestycje.
-
E39mpakit 530d
Klasycznie, fajna sztuka. A ten wydech to jak świni siodło, tym bardziej w mpakiecie.
-
Problem z zlokalizowaniem gniazda OBD2.
To już łatwiej chyba będzie odkręcić ten mały schowek.
-
e39 520i 2002 "błąd 88 precharge pump"
Ja również u siebie najpierw oddałem sterownik do regeneracji. Sekcja dsc była spalona. Po założeniu go spowrotem na auto, wszystko było ok przez około 20km. Po czym wywaliło znowu ten sam błąd i znowu zaświeciła się kontrolka dsc na zegarach. Okazało się, że pompa pobiera prąd, który usmażył nowy obwód. Człowiek, który regenerował sterownik powiedział, że pierwszy raz się z czymś takim spotkał. Po kupnie i montażu używki do chwili obecnej nie mam problemu. W przypadku autora tematu nie twierdzę, że nie może to być tylko sterownik, np. poluzowane kontakty, ale jest duże prawdopodobieństwo, że coś "pomogło" steronikowi się zespuć. I tym czymś jest sama pompa.
-
e39 520i 2002 "błąd 88 precharge pump"
Dokładnie o tę pompę chodzi. TUTAJ masz DIY m.in. z jej wymiany w e38.
-
e39 520i 2002 "błąd 88 precharge pump"
Miałem to samo. Na 99% padła pompa doładowująca DSC, która możliwe, że usmażyła Ci moduł dsc w sterowniku abs. Na twoim miejscu zrobiłbym tak. Kupił pompę używkę i wymienił. Sama wymiana nie jest trudna. Pompa używka to max 100pln. Po zdemontowaniu dolotu jest dobry dostęp. Po wymianie spróbuj skasować błąd. Jeżeli nie wróci to masz problem z głowy. Jeżeli będzie wracał zaraz po jego skasowaniu to sterownik do naprawy - jakieś 300-400pln.
-
Stukniecie , szarpniecie przy gwałtownym dodaniu gazu
Podpora wału również do sprawdzenia.
-
Stukanie w kole
Ja nie kwestionuję krzywych tarcz jako powodu, dla którego słychać stuki. Jedyne co próbuję zrozumieć to jak tarcza sama w sobie może je powodować? Nawet jeżeli jest krzywa to "obija się" tylko o klocki, które, wg mnie, jeżeli są luźno zamocowane, będę stukały o zacisk i to będzie pośrednia przyczyna stuków. W swojej e39 też przerabiałem dwukrotnie krzywe tarcze z przodu i przy hamowaniu oprócz bicia na kierownicy nie było innych objawów. Natomiast wracając do mojej teorii. Przy lekkim hamowaniu klocek będzie pracował tył-przód i stuki mogą być wielokrotne.
-
Stukanie w kole
Piski słyszysz w przypadku kiedy masz wszystko dociśnięte i klocek przesuwa się w jarzmie siłą obrotową tarczy, trąc powierzchnią montażową o jarzmo. Po to stosuje się smary monatżowe. Natomiast ja piszę o sytuacji kiedy np. brak jest sprężyny dociskającej klocek lub jest ona źle zamontowana co powoduje takie ruszanie się klocka, że uderza on o jarzmo swoim końcem. http://rozneroznosci.pxd.pl/gallery/pic530/v2018090421573970555164.jpg
-
Stukanie w kole
Jeżeli są luźno w zacisku to przy lekkim hamowaniu zwyczajnie się w nim ruszają i stukają o jarzmo.
-
E39 Osłony silnika i skrzyni biegów - zamiennik
Fabryczna osłona skrzyni ma dodatkowo coś jakby wygłuszenie piankowe, powleczone czarną folią. Wg mnie jest lepsza jak zamiennik. Ori osłona pod silnik jest bez żadnych dodatkowych wygłuszeń, więc można pokusić się o zamiennik.
-
Bmw e39 528i automat hamulec przestał dzialac pomucy!
Płynu możesz mieć max w zbiorniczku nawet jeżeli układ jest zapowietrzony. Tłoczek w zacisku mógł się zablokować, bo np. jego uszczelka go nie cofnęła (po zdjęciu nogi z pedału). Nie dowiesz się dopóki nie rozbierzesz zacisku.
-
Stukanie w kole
A możesz trochę mniej enigmatycznie? Tarcza stuka? Możesz napisać w jaki sposób? @Krystian18, jeżeli klocki były zmieniane niedawno to sprawdź czy wszystko jest zamontowane tak jak być powinno. Może mechanik zapomniał lub źle zamontował sprężynę i klocek luźno lata w jarzmie. Lub może zacisk nie jest dobrze dokręcony.
-
Bmw e39 528i automat hamulec przestał dzialac pomucy!
Jaki masz poziom płynu hamulcowego? Jaki stan klocków? Tylko jedno koło było zagotowane czy pozostałe np. mniej ale również? Jeżeli pedał hamulca wpada w podłogę tzn, że jest układ zapowietrzony lub gdzieś jest wyciek płynu.
-
E39 Dziwne zachowanie NIVO
Skąd pewność, że przed założeniem lpg kompresor się nie załączał? Weź poprawkę na to, że oryginalnie jest on zamontowany w wygłuszonej osłonie, pod podłogą. Trzeba naprawdę dobrze się wsłuchać, żeby go wtedy usłyszeć. Co do miechów to mają już swoje lata i powietrze może minimalnie uchodzić przez gumę. Kup np. preparat do badania nieszczelności lpg i popsikaj na miechy. Będziesz widział czy i gdzie bąbelkuje.
-
BMW E39 530iA
Najczęstsze usterki to poprzedni właściciele. Zdjęcia wrzucasz na jakiś hosting i później tutaj wklejasz link do zdjęćia.. M54 to w zasadzie pancerna jednostka, pod warunkiem, że o nią dbasz. Jest wrażliwa na lewe powietrze - sparciałe gumy dolotu, odma, stare uszczelki osprzętu - np. lejący się olej spod podstawy filtra czy nigdy niewymieniana uszczelka klawiatury. Czasem vanos się posypie i zawór dis straci klapkę. Poczytaj forum, jest sporo tematów i rozwiązań.
-
WDS - czy macie dostęp?
Możecie sprawdzić czy u Was działa wds? Chyba znowu coś nie śmiga.
-
Siłowniki Tylnej Klapy e39 Touring
Forum poczytaj, bo TEMAT już był.
-
E39 Nie działa wycieraczka tylnej klapy
Miało i to wielu. Standard. Poszukaj. Powód ciągle ten sam, przerwana wiązka na łączeniu klapy i budy. Dodatkowo sprawdź bezpieczniki na akumulatorem. Obstawiam, że jeden z nich jest wystrzelony. Nie pamiętam numeru, ale ori jest żółtego koloru. Prawdopodobnie masz przerwany przewód zasilania - ma on duży przekrój i po tylu latach pęka z łatwością. Naprawa to max. 30min.
-
tomtom1994 -->> E39 520iA "Alligator" - Edition Exclusive
OMG, wrócił i żyje :cool2: Czekałem kiedy pojawi się jakiś update i nie zawiodłem się. Te przyciski nie za nisko? Jak wygląda sytuacja z dostępem do nich po zamknięciu drzwi? Logikę pracy mają taką samą jak przednie stołki czy grzeją do momentu fizycznego ich wyłączenia?
-
E39 zgasł w czasie jazdy
Czyli rozrusznik nawet nie kręci? Na krótko dawałeś prad na niego?
-
[E39] Podświetlenie PRND
Patrzyłeś we wtyczkę i wiązkę podświetlenia? Może np. przewód masowy się przerwał, albo na innym jest zwarcie do masy. Pin6 (przewód brąz/czar) - masa. Pin3 (przewód szaro/czerwony) - sygnał z modułu oświetlenia Sprawdź te dwa i napisz czy było coś niepokojącego.
-
[e39] 525d 2003 M-Pakiet ~195KM 400Nm
Trochę szkoda, patrząc ile czasu i wysiłku włożyłeś w to auto, o $$ nie wspominając. Nie wiem co zamierzasz, ale będąc na twoim miejscu raczej nie szedłbym już w e39. Może gdybym znalazł jakiś fajny egzemplarz to tak, ale patrząc obiektywnie, przez pryzmat wieku w jakim te auta są, raczej szedłbym w coś nowszego.
-
530iA w/g yazg.o.t.
Zaprawki sam robiłem i puchą już opędzlowane. Artysta malarz ze mnie żaden, ale jest z pewnością porządnie oczyszczone - chociaż w przypadku rdzy takie pojęcie nie istnieje. Moja pieczka jest prawie pełnoletnia, niech się cieszy, że zostało to zrobione w ten sposób :mrgreen: Dzięki za sugestię z mocowaniami amorów. Z pewnością tam zajrzę. EDIT 27.10.2018 Ostatnio auto zaczęło mi puszczać oczko prawym xenonem. Pomyślałem, że to kwestia żarnika, chociaż obecne siedzą dopiero niecały rok. Po zamianie ich stronami problem nadal pozostał po stronie pasażera. To potwierdziło przetwornicę. Kupiłem drugą i po wymianie nic nie mruga. http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic706/v2018102722123510030233.jpg Po drodze, przy przebiegu 307kkm wymieniłem również olej, ten sam co zwykle od kilku wymian - Valvoline 5w40. Przy okazji wymiana filtrów lpg. Dzisiaj wpadły koła zimowe. Muszę coś zrobić z letnimi felgami, tylko nie wiem co. Sugestie mile widziane. http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic981/v2018102722123538118081.jpg http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic996/v2018102722123593804891.jpg