Skocz do zawartości

yaz

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez yaz

  1. Pacjent pacjentem, ale nie napisałeś podstawowej rzeczy przy takim zagadnieniu. Jaki rozmiar opon masz na aucie?
  2. Wg mnie bez znaczenia o jakie komunikaty chodzi. Gra nie warta świeczki, przynajmniej dla mnie. Zmień język na inny niż niemiecki, jeżeli Ci to przeszkadza, dostępny w aucie, a kasę na wycieczkę 1300km i zmianę na polski zachowaj na bardziej wartościowe inwestycje.
  3. Klasycznie, fajna sztuka. A ten wydech to jak świni siodło, tym bardziej w mpakiecie.
  4. To już łatwiej chyba będzie odkręcić ten mały schowek.
  5. Ja również u siebie najpierw oddałem sterownik do regeneracji. Sekcja dsc była spalona. Po założeniu go spowrotem na auto, wszystko było ok przez około 20km. Po czym wywaliło znowu ten sam błąd i znowu zaświeciła się kontrolka dsc na zegarach. Okazało się, że pompa pobiera prąd, który usmażył nowy obwód. Człowiek, który regenerował sterownik powiedział, że pierwszy raz się z czymś takim spotkał. Po kupnie i montażu używki do chwili obecnej nie mam problemu. W przypadku autora tematu nie twierdzę, że nie może to być tylko sterownik, np. poluzowane kontakty, ale jest duże prawdopodobieństwo, że coś "pomogło" steronikowi się zespuć. I tym czymś jest sama pompa.
  6. Dokładnie o tę pompę chodzi. TUTAJ masz DIY m.in. z jej wymiany w e38.
  7. Miałem to samo. Na 99% padła pompa doładowująca DSC, która możliwe, że usmażyła Ci moduł dsc w sterowniku abs. Na twoim miejscu zrobiłbym tak. Kupił pompę używkę i wymienił. Sama wymiana nie jest trudna. Pompa używka to max 100pln. Po zdemontowaniu dolotu jest dobry dostęp. Po wymianie spróbuj skasować błąd. Jeżeli nie wróci to masz problem z głowy. Jeżeli będzie wracał zaraz po jego skasowaniu to sterownik do naprawy - jakieś 300-400pln.
  8. Podpora wału również do sprawdzenia.
  9. yaz odpowiedział(a) na Krystian18 temat w F10, F11
    Ja nie kwestionuję krzywych tarcz jako powodu, dla którego słychać stuki. Jedyne co próbuję zrozumieć to jak tarcza sama w sobie może je powodować? Nawet jeżeli jest krzywa to "obija się" tylko o klocki, które, wg mnie, jeżeli są luźno zamocowane, będę stukały o zacisk i to będzie pośrednia przyczyna stuków. W swojej e39 też przerabiałem dwukrotnie krzywe tarcze z przodu i przy hamowaniu oprócz bicia na kierownicy nie było innych objawów. Natomiast wracając do mojej teorii. Przy lekkim hamowaniu klocek będzie pracował tył-przód i stuki mogą być wielokrotne.
  10. yaz odpowiedział(a) na Krystian18 temat w F10, F11
    Piski słyszysz w przypadku kiedy masz wszystko dociśnięte i klocek przesuwa się w jarzmie siłą obrotową tarczy, trąc powierzchnią montażową o jarzmo. Po to stosuje się smary monatżowe. Natomiast ja piszę o sytuacji kiedy np. brak jest sprężyny dociskającej klocek lub jest ona źle zamontowana co powoduje takie ruszanie się klocka, że uderza on o jarzmo swoim końcem. http://rozneroznosci.pxd.pl/gallery/pic530/v2018090421573970555164.jpg
  11. yaz odpowiedział(a) na Krystian18 temat w F10, F11
    Jeżeli są luźno w zacisku to przy lekkim hamowaniu zwyczajnie się w nim ruszają i stukają o jarzmo.
  12. Fabryczna osłona skrzyni ma dodatkowo coś jakby wygłuszenie piankowe, powleczone czarną folią. Wg mnie jest lepsza jak zamiennik. Ori osłona pod silnik jest bez żadnych dodatkowych wygłuszeń, więc można pokusić się o zamiennik.
  13. Płynu możesz mieć max w zbiorniczku nawet jeżeli układ jest zapowietrzony. Tłoczek w zacisku mógł się zablokować, bo np. jego uszczelka go nie cofnęła (po zdjęciu nogi z pedału). Nie dowiesz się dopóki nie rozbierzesz zacisku.
  14. yaz odpowiedział(a) na Krystian18 temat w F10, F11
    A możesz trochę mniej enigmatycznie? Tarcza stuka? Możesz napisać w jaki sposób? @Krystian18, jeżeli klocki były zmieniane niedawno to sprawdź czy wszystko jest zamontowane tak jak być powinno. Może mechanik zapomniał lub źle zamontował sprężynę i klocek luźno lata w jarzmie. Lub może zacisk nie jest dobrze dokręcony.
  15. Jaki masz poziom płynu hamulcowego? Jaki stan klocków? Tylko jedno koło było zagotowane czy pozostałe np. mniej ale również? Jeżeli pedał hamulca wpada w podłogę tzn, że jest układ zapowietrzony lub gdzieś jest wyciek płynu.
  16. yaz odpowiedział(a) na john coltrane temat w E39
    Skąd pewność, że przed założeniem lpg kompresor się nie załączał? Weź poprawkę na to, że oryginalnie jest on zamontowany w wygłuszonej osłonie, pod podłogą. Trzeba naprawdę dobrze się wsłuchać, żeby go wtedy usłyszeć. Co do miechów to mają już swoje lata i powietrze może minimalnie uchodzić przez gumę. Kup np. preparat do badania nieszczelności lpg i popsikaj na miechy. Będziesz widział czy i gdzie bąbelkuje.
  17. yaz odpowiedział(a) na MatiSiemce temat w E39
    Najczęstsze usterki to poprzedni właściciele. Zdjęcia wrzucasz na jakiś hosting i później tutaj wklejasz link do zdjęćia.. M54 to w zasadzie pancerna jednostka, pod warunkiem, że o nią dbasz. Jest wrażliwa na lewe powietrze - sparciałe gumy dolotu, odma, stare uszczelki osprzętu - np. lejący się olej spod podstawy filtra czy nigdy niewymieniana uszczelka klawiatury. Czasem vanos się posypie i zawór dis straci klapkę. Poczytaj forum, jest sporo tematów i rozwiązań.
  18. Możecie sprawdzić czy u Was działa wds? Chyba znowu coś nie śmiga.
  19. yaz odpowiedział(a) na kktk temat w E39
    Forum poczytaj, bo TEMAT już był.
  20. Miało i to wielu. Standard. Poszukaj. Powód ciągle ten sam, przerwana wiązka na łączeniu klapy i budy. Dodatkowo sprawdź bezpieczniki na akumulatorem. Obstawiam, że jeden z nich jest wystrzelony. Nie pamiętam numeru, ale ori jest żółtego koloru. Prawdopodobnie masz przerwany przewód zasilania - ma on duży przekrój i po tylu latach pęka z łatwością. Naprawa to max. 30min.
  21. OMG, wrócił i żyje :cool2: Czekałem kiedy pojawi się jakiś update i nie zawiodłem się. Te przyciski nie za nisko? Jak wygląda sytuacja z dostępem do nich po zamknięciu drzwi? Logikę pracy mają taką samą jak przednie stołki czy grzeją do momentu fizycznego ich wyłączenia?
  22. yaz odpowiedział(a) na kocixx temat w E39
    Czyli rozrusznik nawet nie kręci? Na krótko dawałeś prad na niego?
  23. yaz odpowiedział(a) na antekk temat w E39
    Patrzyłeś we wtyczkę i wiązkę podświetlenia? Może np. przewód masowy się przerwał, albo na innym jest zwarcie do masy. Pin6 (przewód brąz/czar) - masa. Pin3 (przewód szaro/czerwony) - sygnał z modułu oświetlenia Sprawdź te dwa i napisz czy było coś niepokojącego.
  24. Trochę szkoda, patrząc ile czasu i wysiłku włożyłeś w to auto, o $$ nie wspominając. Nie wiem co zamierzasz, ale będąc na twoim miejscu raczej nie szedłbym już w e39. Może gdybym znalazł jakiś fajny egzemplarz to tak, ale patrząc obiektywnie, przez pryzmat wieku w jakim te auta są, raczej szedłbym w coś nowszego.
  25. Zaprawki sam robiłem i puchą już opędzlowane. Artysta malarz ze mnie żaden, ale jest z pewnością porządnie oczyszczone - chociaż w przypadku rdzy takie pojęcie nie istnieje. Moja pieczka jest prawie pełnoletnia, niech się cieszy, że zostało to zrobione w ten sposób :mrgreen: Dzięki za sugestię z mocowaniami amorów. Z pewnością tam zajrzę. EDIT 27.10.2018 Ostatnio auto zaczęło mi puszczać oczko prawym xenonem. Pomyślałem, że to kwestia żarnika, chociaż obecne siedzą dopiero niecały rok. Po zamianie ich stronami problem nadal pozostał po stronie pasażera. To potwierdziło przetwornicę. Kupiłem drugą i po wymianie nic nie mruga. http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic706/v2018102722123510030233.jpg Po drodze, przy przebiegu 307kkm wymieniłem również olej, ten sam co zwykle od kilku wymian - Valvoline 5w40. Przy okazji wymiana filtrów lpg. Dzisiaj wpadły koła zimowe. Muszę coś zrobić z letnimi felgami, tylko nie wiem co. Sugestie mile widziane. http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic981/v2018102722123538118081.jpg http://bmwe32.pxd.pl/gallery/pic996/v2018102722123593804891.jpg

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.