Treść opublikowana przez Centrino
-
524 TD z fabryczną SZPERĄ! Czy to możliwe?
Mozliwe nie wiem. Wyrazilem tylko swoja opinie :)
-
Problem z chlodzeniem
Raczej nie. Ale gdyby byl zapowietrzony to mysle ze grzalby sie caly czas.
-
Przykręcenie wału - pomocy!!!
Lepiej jest przykrecic tak jak byl. Daje to wieksza pewnosc ze bedzie wszystko OK. No coz pozostaje chyba eksperymentowac z jego wstawieniem.
-
Opłaca się montować klimatyzację w e36?
Jak mam byc szczery to watpie w oplacalnosc takiej inwestycji. Pochlonie ona spore koszty jak i przysporzy sporo problemow.
-
524 TD z fabryczną SZPERĄ! Czy to możliwe?
Faktycznie jest rowniez w ETK opcja dyfra ze szpera ale nie jest napisan z jaka. Sadze jednak ze bedzie to raczej slaba szpera niemniej jednak trafila Ci sie ladna sztuka.
-
Problem z chlodzeniem
JEzeli jestes pewien tego wiska (choc mi sie wydaje ze to jego wina) to moze byc zapowietrzony uklad.
-
Wymiana drzwi - jakie kupić?
Kupuj cale, po co sie meczyc i wszystko przekladac.
-
524 zaniki napiecia
Witam W mojej buni narodzil sie niedawno problem, a mianowicie jade sobie spokojnie, w pewnej chwili zapala mi sie kontrolka od wtrysku i czasami od ABS`u i auto na 1-2sek gasnie po czym odpala i jedzie dalej. Do objawow mozna chyba zaliczyc ze jak wlaczam zaplon to kontrolka od wtrysku sterujacego (i od pompy wstepnej - jest ta sama) zazy sie a za chwilke zapala. Wydaje mi sie ze wystepuje tu zjawisko zaniku napiecia. Wg moich podejrzen zanik napiecia wystepuje albo na wtrysku sterujacym albo na pompie wstepnej albo na elektrozawoze przy pompie albo nie wiem juz gdzie. Doradzcie mi gdzie to moze wystepowac i jak to sprawdzic gdyz to zjawisko wystepuje tylko chwilowo podczas jazdy
-
Problem z silnikiem pali na 3gary a na gazie wszystko ok
Kowal - u mnie bylo dokladnie to samo na benzyli lipa a na gazie OK
-
Czy wszystkie 318is Coupe mają szpere ????
Ta stronka daje bardzo wiele - tylko nalezy sie nauczyc z nij skorzystac.
-
doradźcie-walnięty przód
Ja jestem za uzywanymi. Tylko trzeba dobrze obejrzec czy nie ma na czesciach ognisk korozji.
-
Czy wszystkie 318is Coupe mają szpere ????
www.realoem.com
-
Padnięta sekcja w pompie hamulcowej?
Zgadza sie. Ale regulator sily hamowania rozdziela sile hamowania miedzy przod a tyl. Jezeli auto jest zbyt mocno pochylone do przodu (nurkuje) to sila hamowania przenoszona jest na tyl / i odwrotnie. Mimo iz ten regulator znajduje sie na tylnym obiegu to wiez mi ze ma wielkie znaczenie. Z reszta sam to przeszedlem. Hamulce nie dzialaly mi na przod w ogole tylko na tyl a do tego nierowno braly wiec efekt przy hamowaniu byl taki ze stawialo mnie bokiem a hamowal sam tyl.
-
Czy wszystkie 318is Coupe mają szpere ????
proboj na realoem
-
Czy wszystkie 318is Coupe mają szpere ????
Wg ETK nie wszystkie mialy szpere. Aby zobaczyc czy ma szpere na blaszce na dyfrze powinien byc symbol dyfra i litera S. Jak jej nie ma to mozesz wlozyc do niego polosie i jak krecisz jedna a druga idzie w przeciwna strone to nie ma szpery a jak ida obie w ta sama to jest szpera.
-
Padnięta sekcja w pompie hamulcowej?
Przepraszam, zapomnialem wkleic, jakis zakrecony dzisiaj jestem :) http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AC11&mospid=47270&btnr=34_0151&hg=34&fg=15
-
Wymiana łożyska samemu :)
O qrde. Sorki wszystkim. Faktycznie chodzi o przod. Mayer4 mial 100% racji. Lozysko kupuje sie wraz z cala piasta.
-
Wymiana łożyska samemu :)
Mayer4 - oczywiscie jest razem z piasta pod warunkiem ze bedzie to przednie lozysko a kolega sie pyta o tylne
-
Padnięta sekcja w pompie hamulcowej?
Zalezy od rodzaju pompy. Niektore pompy maja zestawy naprawcze i nie sa drogie (okolo 15-20zl) i po wymianie pompa dziala jak nowa. Jednak mozliwe ze uszkodzil sie regulator sily hamowania. Mimo iz wielu forumowiczow twiedzi ze w e30 go nie ma (na rysunku ponizej element nr 5). Jest on dokladnie pod pompa. Sprawdz dokladnie pompe (wyciagnieta). Jezeli daje cisnienie to uszkodzony jest ten wlasnie regulator.
-
Zegary mi szaleją......
lepiej kupic uzywke. Po elektronikach liczniki nie bardzo chca dzialac niezawodnie.
-
wymiana rozrusznika...
Nie pamietam aby tam byla jakas uszczelka. Moze jest taka metalowa ale to w sumie nie przy rozruszniku tylko miedzy skrzynia a silnikiem
-
pompa wtryskowa do525 tds - jaki koszt?
Za dobra i sprawdzona trzeba dac 2000. W ciemno nie radze kupowac.
-
łozysko jak wymienic
A jak masz juz rurke o srednicy zewnetrznej lozyska to mozesz sie pokusic o zrobienie mini prasy. Wystarczy dodac jeszcze gwint ze sciagacza do sprezyn i kawalek plaskownika z otworem.
-
525tds - nie można odpalić...
Wg mnie to tu sa dwie mozliwosci. 1. Padla pompa wstepna (ta w zbiorniku) - w miare tania napawa. 2. Padl nastawnik pompy wtryskowej. Jednak wydaje mi sie ze jednak ten pierwsz punkt bedzie pewniejszy a przede wszystkim latwiejszy w sprawdzeniu. Wydaje mi sie tak gdyz piszesz ze nagle autko przestalo odpalac. Wyciagnij pompe ze zbiornika i zobacz czy dziala.
-
Problem z silnikiem pali na 3gary a na gazie wszystko ok
Jest jeszcze jedna mozliwosc a mianowicie, jak to czesto bywa w M40, umarly hydroregulatory. Napisz czy silnik chodzi cicho czy cyka jak diesel. Mialem kiedys M40 i te same objawy. Po wymianie hydrauliki, dzwigieniek i walka problem znikl