Skocz do zawartości

pimposh

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez pimposh

  1. pimposh odpowiedział(a) na makaron87 temat w E39
    Okazało się że masz dodatkową pompkę czy okazało się że masz błąd ? Bo jeżeli masz fabrycznie zainstalowane dogrzewanie wnętrza to ów pompkę masz, a jeżeli masz tylko doaktywowane dogrzewanie wnętrza to ów pompki nie masz i to jest przyczyną Twojego błędu. Różnica pomiędzy fabrycznym dogrzewaniem wnętrza względem dogrzewania silnika, choć było to opisywane na forum już w kilku miejscach - to m.in. dodatkowy elektrozawór, dodatkowa pompka płynu chłodniczego (w komorze silnika) i dodatkowy elektrozawór.
  2. pimposh odpowiedział(a) na syciu temat w E60, E61
    No i słusznie. A jakie masz fotele ? Łamańce komfort czy sportowe z wysuwanym podkolannikiem ? W tych pierwszych oidp tył fotela jest wsunięty (od góry patrząc na normalną pozycję fotela) tylko na klipsy, których nie widać, a klasyczny fotel, jest też wsunięty od góry + przykręcony od dołu (torx) i po odkręceniu śrubek musisz ciągnać do góry żeby zdjąć plecy.
  3. Żeby na stałe zmienić język BC/navi potrzebujesz kogoś kto posiada choćby działającą INPĘ lub PaSoft'a 1.4 lub DISa. W module navi, trzeba wywołać odpowiednią funkcję ładowania innych języków, i kiedy wyświetli się stosowny komunikat, dopiero wrzucić płytkę z aktualizacją softu - która wgra stosowny język (na stałe, tzn. po odpięciu akku już tak zostanie). Nie polecam do tego celu (choć rzekomo jest tam taka opcja) CarSoft'a, bo to kupa nie program i może Ci popsuć coś na stałe... :)
  4. pimposh odpowiedział(a) na daniel8888 temat w E39
    Związku brak. Tylko i wyłącznie poziomowanie osi na prostym i zakrętach. Jak masz standardowy zawias, raczej miękki. M zawias niestety troche twardy.
  5. Zmień świece żarowe na nowe. Przy obecnych temperaturach i zdrowej baterii, mój dziś rano przy -18 stopniach odpalił po 6 sekundach grzania świec od razu.
  6. pimposh odpowiedział(a) na ar_w temat w E39
    Z ASB 5ka nie zapina 30-tu. Z grzechotką nie mam doświadczeń, ale wydawało mi się, że też nie ?
  7. Citroen z 2000, a E39 z 1996 :norty: A co do Twojej opcji - Twój sterownik jej nie ma, więc jej nie widzisz :) Wszystko zależy od wersji ZKE i softu w nim, aczkolwiek ja przy tym wiele czasu nie spędzałem więc nie wiem czy update coś daje, ale jak najbardziej jest możliwy. Z rzeczy które dają wymierny efekt w Twoim autku (o ile masz dobry interfejs do programowania np. nerwusa i ładowarkę do akku) polecam soft do skrzyni biegów (o ile w X-drive jest ten sam automat co w E46/M57/RWD) bo daje znaczącą poprawę komfortu zmiany biegu 1>2 kiedy skrzynia jest zimna po postoju.
  8. Nie jest to możliwe, chociażby z braku sygnalizacji linka <> zamek (żeby za 1 razem otworzył).
  9. pimposh odpowiedział(a) na cristek temat w E39
    Z cyklu kto da więcej :norty: mój jeździ od stycznia 2004 i jak narazie 290KKM :norty:
  10. Ja nie wiem czy to jest średnia - ale u mnie pokrywa się z temp. zewnętrzną + kilka stopni różnicy w zalezności od zagrzania motoru.
  11. Mamy nowego mistrza. http://www.allegro.pl/item521537909_bmw_e30_318_turbo.html
  12. albo go krasnoludki zapominają podłączyć :norty: krasnoludki ? :lol:
  13. :naughty: Ja raczej ich nie polecę. Dziwnym trafem co 2 samochód który do mnie podjeżdza słysze że był w tej firmie, i znajduje same ciekawe kwiatki ich produkcji. Powinni zwolnić piekarza, i zatrudnić elektryka. Niestety.
  14. Dosyć często uszkodzeniu ulega potencjometr w regulatorze ciepło/zimno. Prosto to sprawdzić podłączając się do komputra.
  15. A jaką masz temperaturę otoczenia ? :)
  16. Mój diesel też ma te dwie SA więc jak widac nie jesteś sam :norty: 1CA SELECTION COP RELEVANT VEHICLES 8SP COP CONTROL
  17. Automatyczne przełączanie między obiegiem otwartym/zamkniętym, obieg zamknięty, obieg otwarty (diodka zgaszona).
  18. pimposh odpowiedział(a) na pbas temat w E39
    Sprawdź podwójny elektrozaworek przed wejściem płynu na nagrzewnice.
  19. Twój elektryk cos tam wie, bo przetarta tasma daje podobne efekty. Stacyjka się rozpada, powiedz swojemu elektrykowi że "R" szwankuje i będzie wiedział o co chodzi :mrgreen:
  20. pimposh odpowiedział(a) na Colliber temat w E39
    Zmień speców. Każdy moduł Webasto ma proste zabezpieczenie. Jeżeli świeci Ci się rezerwa - nie uruchomi pompki... Pewnie masz rację ale po zatankowaniu piecyk dalej nie odpalał a błędy czujnika były bo sam widziałem w programie diagnostycznym. Spece są ok naprawdę sporo mi opowiedzieli o webasto a samo kasowanie błędów miałem gratis. Chodziło mi tylko o fakt zasysania powietrza. Cała reszta OK
  21. Identyczne ? Nawet dół jest trochę inny. Owszem bazuje na M57 ale jest jednak inny.
  22. pimposh odpowiedział(a) na Colliber temat w E39
    Zmień speców. Każdy moduł Webasto ma proste zabezpieczenie. Jeżeli świeci Ci się rezerwa - nie uruchomi pompki...
  23. Tak istnieje możliwość selektywnego dezaktywowania wybranej poduszki powietrznej w każdym BMW. Operacja taka nawet powinna być do przeprowadzenia w ASO, jest odpowiedni dokument EBA gdyby dealer nie wiedział jak.
  24. Z doświadczenia na ucho, kiedy przekroczone jest 3 mm3 (+ lub i) zwykle zaczynają dziać się cuda. Korekcja jest zawsze, nawet na fabrycznie nowym wtryskiwaczu/ach, w okolicy 1-1,5 mm3. Im gorzej wtryskiwacz rozpyla, tym korekcja jest ujemnie większa. BMW (wg. TIS) zaleca wymianę wtryskiwacza po przekroczeniu 4 mm3.
  25. Yaza ale to by nie trwało 5-10 sekund, tylko dobrą ciupinkę dłużej. Raczej przyczyny są inne.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.