Treść opublikowana przez pimposh
-
530d WEBASTO
Okazało się że masz dodatkową pompkę czy okazało się że masz błąd ? Bo jeżeli masz fabrycznie zainstalowane dogrzewanie wnętrza to ów pompkę masz, a jeżeli masz tylko doaktywowane dogrzewanie wnętrza to ów pompki nie masz i to jest przyczyną Twojego błędu. Różnica pomiędzy fabrycznym dogrzewaniem wnętrza względem dogrzewania silnika, choć było to opisywane na forum już w kilku miejscach - to m.in. dodatkowy elektrozawór, dodatkowa pompka płynu chłodniczego (w komorze silnika) i dodatkowy elektrozawór.
-
Fotel
No i słusznie. A jakie masz fotele ? Łamańce komfort czy sportowe z wysuwanym podkolannikiem ? W tych pierwszych oidp tył fotela jest wsunięty (od góry patrząc na normalną pozycję fotela) tylko na klipsy, których nie widać, a klasyczny fotel, jest też wsunięty od góry + przykręcony od dołu (torx) i po odkręceniu śrubek musisz ciągnać do góry żeby zdjąć plecy.
-
BMW MK4 po polsku
Żeby na stałe zmienić język BC/navi potrzebujesz kogoś kto posiada choćby działającą INPĘ lub PaSoft'a 1.4 lub DISa. W module navi, trzeba wywołać odpowiednią funkcję ładowania innych języków, i kiedy wyświetli się stosowny komunikat, dopiero wrzucić płytkę z aktualizacją softu - która wgra stosowny język (na stałe, tzn. po odpięciu akku już tak zostanie). Nie polecam do tego celu (choć rzekomo jest tam taka opcja) CarSoft'a, bo to kupa nie program i może Ci popsuć coś na stałe... :)
-
jakie plusy ma nivo?
Związku brak. Tylko i wyłącznie poziomowanie osi na prostym i zakrętach. Jak masz standardowy zawias, raczej miękki. M zawias niestety troche twardy.
-
[Exx] Jak odpalić zimą BMW 530D
Zmień świece żarowe na nowe. Przy obecnych temperaturach i zdrowej baterii, mój dziś rano przy -18 stopniach odpalił po 6 sekundach grzania świec od razu.
-
530d bierze olej :(
Z ASB 5ka nie zapina 30-tu. Z grzechotką nie mam doświadczeń, ale wydawało mi się, że też nie ?
-
BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE
Citroen z 2000, a E39 z 1996 :norty: A co do Twojej opcji - Twój sterownik jej nie ma, więc jej nie widzisz :) Wszystko zależy od wersji ZKE i softu w nim, aczkolwiek ja przy tym wiele czasu nie spędzałem więc nie wiem czy update coś daje, ale jak najbardziej jest możliwy. Z rzeczy które dają wymierny efekt w Twoim autku (o ile masz dobry interfejs do programowania np. nerwusa i ładowarkę do akku) polecam soft do skrzyni biegów (o ile w X-drive jest ten sam automat co w E46/M57/RWD) bo daje znaczącą poprawę komfortu zmiany biegu 1>2 kiedy skrzynia jest zimna po postoju.
-
BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE
Nie jest to możliwe, chociażby z braku sygnalizacji linka <> zamek (żeby za 1 razem otworzył).
-
530d 270tys. czy warto?
Z cyklu kto da więcej :norty: mój jeździ od stycznia 2004 i jak narazie 290KKM :norty:
-
BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE
Ja nie wiem czy to jest średnia - ale u mnie pokrywa się z temp. zewnętrzną + kilka stopni różnicy w zalezności od zagrzania motoru.
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
Mamy nowego mistrza. http://www.allegro.pl/item521537909_bmw_e30_318_turbo.html
-
530d zimne powietrze z tylnej kratki, nawiewu dla pasażerów
albo go krasnoludki zapominają podłączyć :norty: krasnoludki ? :lol:
-
Kto mi zdiagnozuje E46 320d w okolicy (WOŁOMINA)
:naughty: Ja raczej ich nie polecę. Dziwnym trafem co 2 samochód który do mnie podjeżdza słysze że był w tej firmie, i znajduje same ciekawe kwiatki ich produkcji. Powinni zwolnić piekarza, i zatrudnić elektryka. Niestety.
-
530d zimne powietrze z tylnej kratki, nawiewu dla pasażerów
Dosyć często uszkodzeniu ulega potencjometr w regulatorze ciepło/zimno. Prosto to sprawdzić podłączając się do komputra.
-
BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE
A jaką masz temperaturę otoczenia ? :)
-
przetlumaczenie wyposazenia na polski
Mój diesel też ma te dwie SA więc jak widac nie jesteś sam :norty: 1CA SELECTION COP RELEVANT VEHICLES 8SP COP CONTROL
-
Aż wstyd pytac.. Od czego przycisk w klimatronicu ?
Automatyczne przełączanie między obiegiem otwartym/zamkniętym, obieg zamknięty, obieg otwarty (diodka zgaszona).
-
Ogrzewanie wnętrza w E39 525d
Sprawdź podwójny elektrozaworek przed wejściem płynu na nagrzewnice.
-
O aairbagach już było ,ale.....(problem)
Twój elektryk cos tam wie, bo przetarta tasma daje podobne efekty. Stacyjka się rozpada, powiedz swojemu elektrykowi że "R" szwankuje i będzie wiedział o co chodzi :mrgreen:
-
530d webasto - podsumowanie.
Zmień speców. Każdy moduł Webasto ma proste zabezpieczenie. Jeżeli świeci Ci się rezerwa - nie uruchomi pompki... Pewnie masz rację ale po zatankowaniu piecyk dalej nie odpalał a błędy czujnika były bo sam widziałem w programie diagnostycznym. Spece są ok naprawdę sporo mi opowiedzieli o webasto a samo kasowanie błędów miałem gratis. Chodziło mi tylko o fakt zasysania powietrza. Cała reszta OK
-
530d vs 535d ktore wybrac ?
Identyczne ? Nawet dół jest trochę inny. Owszem bazuje na M57 ale jest jednak inny.
-
530d webasto - podsumowanie.
Zmień speców. Każdy moduł Webasto ma proste zabezpieczenie. Jeżeli świeci Ci się rezerwa - nie uruchomi pompki...
-
Fotelik dla dziecka a poduszka powietrzna
Tak istnieje możliwość selektywnego dezaktywowania wybranej poduszki powietrznej w każdym BMW. Operacja taka nawet powinna być do przeprowadzenia w ASO, jest odpowiedni dokument EBA gdyby dealer nie wiedział jak.
-
BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE
Z doświadczenia na ucho, kiedy przekroczone jest 3 mm3 (+ lub i) zwykle zaczynają dziać się cuda. Korekcja jest zawsze, nawet na fabrycznie nowym wtryskiwaczu/ach, w okolicy 1-1,5 mm3. Im gorzej wtryskiwacz rozpyla, tym korekcja jest ujemnie większa. BMW (wg. TIS) zaleca wymianę wtryskiwacza po przekroczeniu 4 mm3.
-
Aktywacja webasto w DIS v.44
Yaza ale to by nie trwało 5-10 sekund, tylko dobrą ciupinkę dłużej. Raczej przyczyny są inne.