Treść opublikowana przez pimposh
-
530d webasto - podsumowanie.
Wyjmij bezpiecznik na 10 sekund. A numer bezpiecznika - znajdziesz na forum, bo niedawno komuś podawałem ;)
-
530d ksenony
Masz włączony pewnie home light w 1 przypadku, i aut. wlaczanie swiatel (lub uszkodzony czujnik zmierzchu w rls, o ile go masz wogole) :)
-
ŁADOWANIE AKUMULATORA.
Nie, nic takiego nie jest wymagane.
-
530d webasto - podsumowanie.
I to powiedział Ci serwis webasto ? Zmień serwis. Piardy i bajki. Logika kluczem do sukcesu :) Oczywiście, awaria sterownika może nastąpić ale trzeba by Ci kogoś kto nie wróży z fusów jak te dwa serwisy... Nie ma żadnego związku.
-
wycieraczki
Sprawdziłes przekaźnik (podwójny cudak) ?
-
WEBASTO a pilot
Jeżeli masz fabryczne dogrzewanie wnętrza to powinienes mieć równiez dołączonego pilota + sterownik. Wszystko da się zrobić, ale koszt nowego sterownika+pilota w ASO zapewne Ci sie nie spodoba. Poluj na używane, tylko w zalezności od rodzaju sterowania piecem, sterownik zdalny może być różny. Podłączenie elektryczne jest proste.
-
CODE włączone a padł wyswietlacz 4/3
W instrukcji obsługi samochodu znajdziesz rozwiązanie jak usunąc "zabezpieczenie" kodem.
-
Niveau Control / Tylne podnosniki E61
AHC o tyle wygodnie się diagnozuje (czujniki położenia) że można regulować sobie wysokość "z palca" i jeżeli któryś czujnik niedomaga, od razu to widać. jacek - jeżeli nie ASO, to jakiś sprytny fachowiec od BMW w Twoim regionie napewno Ci pomoże. Ja zapraszam do Warszawy, ale to chyba zbyt daleko od Ciebie.
-
Niveau Control / Tylne podnosniki E61
Oczywiście nie namawiam Cię na jechanie od razu do ASO BMW bo szkoda zostawiać fortunkę. Z tego co widziałem, AHC w E61 nie różni się dużo od tego z E34/E39 a więc wprost mówiąc - jest proste w budowie. Czy to kabelek czy nie kabelek, odczytasz historię błędów, zinterpretujemy i będzie można działać. Szkoda robić puste ruchy czy niepotrzebnie wydawać pieniążki.
-
Niveau Control / Tylne podnosniki E61
No to odczytaj ze sterownika AHC jaki masz błąd, a nie się zastanawiasz. Leć do kogoś kto zajmuje się elektroniką w BMW lub ASO i będziesz wiedział co dręczy Ci samochód :|
-
Chiptuning BMW E39 530dA
Serdecznie zapraszam do Warszawy gdzie na Twoim samochodzie przeprowadzę Ci udany zakładam z góry, eksperyment kompletnego reflashu sterownika - jaki by on nie był na dzień dzisiejszy. W zamian za ów eksperyment, zażądam 25L wódki absolut. Zgadzasz się ? :twisted2:
-
Nie odpala 3.0d
A dałbyś sobie ręke obciąć ?
-
Chiptuning BMW E39 530dA
Dawno nikt bardziej mnie nie ubawił :) Pamięć traci się od spożycia zbyt dużej ilości alkoholu. A poważnie, piardoły piszesz fju fju :)
-
530d webasto - podsumowanie.
Po wyłączeniu silnika? :worried: Jesteś pewny że to Webasto ?
-
Aktywacja webasto w DIS v.44
Tak aktywował. A 2 pytanko - bo może masz zbyt leciwą wersję/skrypty ?
-
wymieniłem postojówki na diody i strasznie migaja -macie tak
czyli rozumiem ze nie bedzie wyświetlanych komunikatów na komputerze, a jak ma się sprawa np z wsadzeniem żarówki led do kierunkowskazu? tez bedzie migała jak zwykła? :twisted: Nie będzie żadnych komunikatów, nawet wtedy gdy się spali... LED/kierunek i problem szybkiego migania rozwiążesz ceramicznym rezystorem mocy...
-
wymieniłem postojówki na diody i strasznie migaja -macie tak
Wątpliwa to fachowość... Fachowo to byłoby wtedy, jakby po zamontowaniu LEDów świeciły, nie migały, a LCM nie utraciłby możliwości sprawdzania przepalenia żarówek... Wniosek? Nie ma co kombinować, tylko kupić nowszą furę z LEDami w standardzie :dance: I owszem byłoby tak, jeżeli kolega kupił by dobry retrofit helli... nie filozofujmy :nienie:
-
wymieniłem postojówki na diody i strasznie migaja -macie tak
Oszukują to oszuści. Wystarczy odpowiednio przekodować LCM i problem znika (tzn. tak aby nie sprawdzał obecności żarówek...) Dokładnie tak to jest w pełni fachowo zrobione. A przy okazji powiedz mi czy INP-ą można coś takiego zrobić? Moze próbowałeś? INPA nie służy do programowania/kodowania, co najwyżej do drobnych adaptacji niektórych modułów. Odpowiadając Ci - nie INPĄ tego nie zrobisz.
-
BMW e 46
A w DDE można wprowadzić korekcję i mieć pokazywane dokładniutkie spalanie :)
-
wymieniłem postojówki na diody i strasznie migaja -macie tak
Oszukują to oszuści. Wystarczy odpowiednio przekodować LCM i problem znika (tzn. tak aby nie sprawdzał obecności żarówek...)
-
530d WEBASTO
Moim zdaniem nagrzewa Ci się zupełnie normalnie. Webasto to nie piec hutniczy :wink: Co masz na myśli pod resetowaniem kompa ? Resetować można pewne adaptacje, ale nie robi się tego przez odpięcie akku.
-
530d webasto - podsumowanie.
Płyn się podgotuje, i piecyk się wyłączy po 15 sekundach grzania :)
-
530d WEBASTO
Po odpięciu aku zdjąłeś tryb service lockout który wskoczył do Webasto samodzielnie, z powodu jakiegoś problemu które posiada. 3x próba uruchomienia piecyka - service lockout. Później piecyk tych prób już nie podejmie. A co do czasu dogrzewania - u mnie, przy startowej temp płynu 10 stopni (garaż podziemny), przy temp powietrza porannej około 5 stopni i jednym wielkim warszawskim korku, nagrzanie się płynu do temp. roboczej trwa około 7-8 minut (w zasadzie można powiedzieć, że ledwo wyjeżdzam z domu - stoję w korku i tylko podjeżdzam bez gazu).
-
Brak klaksonu, gdzie szuka przekaznika?
Przekaźnik jest ukryty na wysokości lewego kolana kierowcy pod deską/zegarami. Mało szczęśliwe miejsce. +bezpiecznik (chyba 38 oidp).
-
530d WEBASTO
Najpewniej tylko komputrem. Organoleptycznie - po przekreceniu zapłonu (nie uruchamiaj motoru) gdy silnik jest zimny, najpierw pukanie pompki paliwa, później powinien włączyć się wentylatorek dop. powietrze do palnika, póxniej jak się paliwko zapali - pompka cyklicznie co około sekunde puka, słychać wyraźny szum powietrza, i proces powinień trwać do 30 minut w zależności od temp. płynu chłodnicy. Oczywiście, zapaszek paliwka + delikatne dymienie w 1 fazie uruchamiania się piecyka, na wysokości drzwi kierowcy (spojrz od dołu - jest tam tłumiczek Webasto). Nic więcej od siebie nie dodam, marny ze mnie spec :mrgreen: