Treść opublikowana przez andrzej29
-
Swieci się kontrolka z poduszek.
Kolego podjedz jeszcze raz do tego swojego kumpla i podlaczcie ja pod kompa. a ty w tym czasie wsadz reke pod jeden i drugi fotel i poruszaj kablami. Po tej czynnosci i wykasowaniu bledu dioda powinna zgasnac do nastepnego razu. U mnie srednio zapala sie co ok 5tys.km lub gdy odkurzam auto na przekreconej stacyjce w pozycji 1 i zachacze o wiazke pod fotelem kierowcy zawsze ten sam blad napinacz pasa lewa strona. Powodzonka
-
[e39]Jakie et alufelg do e39
Wlasnie takie powinno byc, jesli nie chcesz zakladac dystansow.
-
[E39] Silniik żyga olejem?? pomocy!!
Sprawdz kolego olejowe powrotne laczenie gumowe turbiny z blokiem silnika. jest tam gumowy wezyk dlugosci ok 5 cm moze on ci pekl i puszcza olej. Przerabialem ten temat w swojej TDSce
-
[E39] słaba siła wspomagania
A u mnie wlasnie wspomaganie sie poprawilo. Robi sie coraz zimniej wiec sciagnalem juz swoje 235/45/17 i zalozylem zimowki 205/60/15. Wspomaganie od razu sie poprawilo :D
-
KLAPA BAGAZNIKA SEDAN
Wiec otworz kluczykiem (znaczy mechanicznie) wkladasz kluczyk do zamka i przekrecasz w lewo. Ot cala filozofia. Swoja otwieralem kluczykiem przez 2 miesiace gdy mialem polamane kable tylnej klapy.
-
Kopci jak przyśpieszam
Ja jak kupowalem swoja TDSke robilem nia probe z bardzo ciezka noga na dystansie ok 30km i nie puscila nawet dymka ktory moglbym dostrzec w lusterku. Po ok pol roku jechalismy na dwa auta i podczas redukcji zakopcila mi jak stary PKS. Dzwonie do kolesia ktory jechal za mna i pytam co sie za mna dzieje a on mi na to ze sadze mi z tlumika sie sypia jak przyspieszalem i ma cala szybe zasypana. Minelo ok miesiaca i skonczyl mi sie wydech. Po wymianie tlumika znow nawet dymka nie puscila. Ostatnio wiedzialem ja na miescie i nadal nie dosc ze slicznie wyglada to nadal silniczek pracuje tak jak powinien I nadal nie kopci na czarno.
-
Demontaż lusterka E34 91r.
Niema az tak wiele tej roboty. Ze wszystkim powinienes sie zamknac w ok 30-45min. boczek trzyma sie chyba na dwoch wkretach(klamka wewnetrzna, zaslepka w miejscu przelacznika lusterek) i kilkunastu spinkach( uwazaj zeby ich nie polamac). Ps zeby sciagnac boczek musisz zdjac chromowana lub czarna listwe wewnetrzna przy szybie ( jest wciskana od gory). Milej pracy
-
Demontaż lusterka E34 91r.
tak kolego musisz sciagnac ten trojkacik w srodku bo pod nim jest mocowanie lusterka. Ale jak bedziesz chcial podlaczyc elektryke to boczek tez musisz sciagnac. Nie napisze ci szczegolowej instrukcji wymiany bo ostatni raz lusterko wymienialem w 2002r wlasnie w e34 wiec juz nie pamietam dokladnie. Pozdrawiam
-
Czy do e39 pasuje wentylator klimatyzacji z e38 ?
Tez przegladalem w ETK i nic tam niema zeby z e38 pasowal do e39 i odwrotnie. Ale na pierwszy rzut oka wygladaja identycznie a jest spora roznica jesli chodzi o cene nowego. Jak narazie niemam porownania bo znajomy swoja e38 wyjechal i wraca dopiero w niedziele w nocy. Myslalem ze moze ktos z was probowal sprawdzac czy sa takie same wymiary tych wentylatorkow
-
Czy do e39 pasuje wentylator klimatyzacji z e38 ?
Witam panowie. Czy ktorys z was przerabial moze temat ; czy wentylator klimy z e38 pasuje do e39. Niestety w mojej bunce na koniec sezonu skonczyl sie wentylator a raczej jego silniczek :mad2: . Moze tylko szczotki sie zawiesily a moze nie, dlatego chce kupic nowy bo naprawa tego pewnie niewiele mniej bedzie kosztowala. Przegladam tak sobie po Allegro i musze powiedziec ze i z e38 i e39 wygladaja identycznie na pierwszy rzut oka. Czy roznia sie jakos wymiarami czy sa identyczne oczywiscie jesli maja te sama liczbe pinow w kostce. Z gory dzieki za odpowiedzi
-
[E39] słaba siła wspomagania
BMW juz tak chyba ma ze wspomaganie chodzi ciezej niz w innych autach. Ta jest moja 4 sztuka i wszystkie sile ukladu wspomagania mialy identyczna. Ale mimo wszystko wole wspomaganie BMKI niz np.VOLVO mojego ojca, w ktorym duza sila wspomagania jest identyczna na parkingu jak i na trasie, przez co nie czuje dobrze samochodu
-
rozwalona w mak przez E38 - POTRZEBNA POMOC
Kolego z Uniqa sie nie dyskutuje tylko od razu policje wzywasz. Ja mialem nauczke jak jeszcze mialem e34 tds. Zawiozlem matke do lekarza a sam poszedlem kupic bilet parkingowy w jednym z miast na pomorzu. Wyobraz sobie ze zdarzylem zaniesc bilet do auta wsiadam do srodka a tu wali mi po boku mercedes vito, szlif tylnego zderzaka, blotnika, drzwi. Wysiadam z auta na agresji 10 choc jestem spokojnym czlowiekiem, ludek rygluje drzwi i mnie przeprasza ze nie zauwazyl przy parkowaniu po skosie, piszemy oswiadczenie, jade do Uniqi procedura razpaczeta... wyjezdzam do swojego miasta a tam po 3 tygodniach przychodzi mi ze wlasciciel merca nie stawil sie z prawkiem do nich i nie wyplaca mi odszkodowania. Wiec agresja 10,5 jade do miasta moich rodzicow.... i po paru godzinach mam 3x tyle ile mialem dostac z tego smiesznego towarzystwa. Nie przepadam za tego typu rozwiazaniami ale czasem trzeba bardziej rygorystycznie dopomniec sie o swoje...tym bardziej jesli ktos probuje cie wysterowac
-
Zgubione kluczyki
To jest najlepsze rozwiazanie, jak kolega napisal musisz miec ze soba stosowne dokumenty bo inaczej nici z zamowienia. Ale z tego co wiem na kluczyk czeka sie ok 2 tygodni. Pozdrawiam
-
Nie otwierają się tylne prawe drzwi (z pilota i od środka)
Kolego wczoraj odblokowywalismy drzwi tylne w Audi A4 2004r. Tak jak i tobie zablokowal sie chlopakowi rygiel drzwi wiec ani od wewnatrz ani z kluczyka czy tez z pilota nie mogl ich otworzyc. Sprobuj szybko otwierac zablokowane drzwi wewnetrzna klamka( ciagnac i puszczac lub szarpac klamke jak kto woli) a druga osoba w tym czasie niech probuje otwierac i zamykac drzwi pilotem. To jest juz 2 auto ktore otworzylismy w ten sposob wiec moze i tobie sie uda. Pozdrawiam
-
E39 530d KOMUNIKAT NISKIEGO CIŚNIENIA OLEJU
Tez obstawil bym czujnik cisnienia oleju ale najlepiej podlacz ja pod kompa zeby bezsensownie pieniedzy nie wydawac. Pozdrawiam
-
Gaz w 523i
Jestes ze S-cia ? To najblizej masz Mikolaja. Jedz kolego na lutycka (czy cos takiego) obok Danwala, chlopak naprawia BMW i dodatkowo zaklada instalacje gazowe BRC. Ponoc dobrze to robi. Slyszalem ze dobrzy sa jeszcze chlopaki w Kamieniu Pomorskim. Pozdrawiam
-
530d - rozrusznik kręci się sam...
Rowniez obstawiam kostke stacyjki
-
BMW E39 TDS 96R
Chyba chca ci na koszty naciagnac :( . Kolego stacyjke mozesz zdjac sobie sam.Do operacji potrzebny ci bedzie mlotek i przecinak lub tez wkretak z metalowym koncem. Wystarczy wczesniej sciagnac Air bag, kierownice, plastikowe obodowy maskujace stacyjke, nastepnie bierzesz mlotek i przecinak, szukasz dwoch srob patrzac od gory na stacyjke, takich z urwanymi koncowkami, wygladaja jak nity. Nastepnie stukasz w nie aby sie wykrecily i po klopocie. Przerabialem to w swoich buniach 2x. Pozdrawiam i powodzonka
-
Jaki poziom płynu w chłodnicy (rozgrzany silnik)
Na rozgrzanym silniku poziom plynu podnosi sie ok 4-5 cm.
-
523i 1997 dziwne Brzeczenie
Ja obstawiam klocki. Mialem tak w pierwszej e34. Ale zeby to sprawdzic musisz sciagnac kolo i sprawdzic czy czasem nie sa luzne. Pozdrawiam
-
528i lapie temp na wolnych obrotach
Na moje skromne oko to wydaje mi sie ze , visco plus wiatrak z polamana lopatka od razu kwalifikuja sie do wymiany. A co do tunelu to raczej nie spotkalem sie zeby jego brak powodowal przegrzewanie podczas postoju
-
Luzny 5 bieg
W swojej mam to samo z tym ze ja mam tylko czasem luzna 5 bieg a czasem jest normalnie. Na poczatku myslalem ze chyba mi sie dzieje cos ze skrzynia ale zrobilem juz tak 25000km i wszystko jest w porzadku. takze mysle ze tez niemasz co sie tym za bardzo przejmowac. Pozdrawiam
-
TV Czarno biały obraz
Ja w e38 mialem ustawione na turcje i tv odbierala mi bardzo dobrze. Ladny obraz i dzwiek bez szumow. Powodzenia
-
Na czym polega lift?
Listwa byla elementem liftu w wersji chromline, Shadowline jej nie maja bo byla by tam bez sensu. Lift zmienil, lampy przod tyl, zderzak przod,nerki,lusterka,chromowane obwodki zegarow,
-
Strzelaja sprezyny przy skrecaniu kierownica w e39 520i
Z tego co pamietam nie bylo to duzo ale nie pamietam ile stopni. Tylko ze zdzeralo mi czesc opony. Po ustawieniu geometrii problem ze strzelajacymi sprezynami u mnie zniknal calkowicie