Treść opublikowana przez andrzej29
-
grzałka płynu w blok 525d
Ten silnik ze zdjecia to 1,4 GM. Wszystkie silniki maja te ,,dziury'' inaczej podczas zamarzniecia plynu w ukladzie chlodzenia rozwalilo by bloki a tak korek wybija i po sprawie.
-
Problem z głowicą
I tu sa dwie szkoly, ja np. wymienilbym caly silnik. W dzisiejszych czasach to nie problem, duzo osob sprzedaje silniki zamontowane jeszcze w autach wiec mozna na spokojnie odpalic, przetestowac a i sprzedawcy daja duza gwarancje rozruchowa na zakupione silniki.Moj ojciec byl ze starej szkoly i postanowil naprawiac swoj silnik 1,9 td renault. remont wyszedl go prawie 3 tys. po pol roku znow lipa, tym razem tylko uszczelka pod glowica kolejny koszt 800zl, po kolejnej awarii pojechalismy do WLKP, kupilismy kompletny silnik za 1600zl, dodatkowo dostalismy 3 miesiace gwarancji na niego i smiga na nim juz 2 lata bez zadnych problemow. Moim zdaniem molg kupic od razu drugi silnik i zaoszczedzil by 2200 ale wtedy ciezko bylo mu przemowic do rozsadku.
-
Telepie autem 540
Powiem ci ze nie mam pojecia bo nigdy nie wyciagalem bagnetu podczas pracy silnika.
-
Telepie autem 540
Moze ten temat cie naprowadzi http://bmw5er.pl/viewtopic.php?t=18007. Mialem ten sam problem z obrotami i lekkim telepaniem auta co ty w e38. Problem wlasnie lezal w odmie.
-
Powtórka z rozrywki
Zgadza sie, mi w zeszlym roku wlasnie zamarzla rurka ktora idzie od pokrywy zaworow do odmy. Profilaktycznie zmienilem wszystkie rurki i odme na nowe. W tym roku mialem sprawdzic droznosc odpowietrzenia ale moge przyznac sie ze zima zaskoczyla mnie jak naszych drogowcow poniewaz bardziej skoncentrowalem sie na doprowadzeniu moich BBS RC do ladu niz na sprawdzeniu droznosci. Napewno juz do swiat tego nie sprawdze z powodu braku garazu. Przed swietami lece w trase to raczej powinno te maselko odparowac, tym bardziej ze wiele go niema w tym roku.
-
Powtórka z rozrywki
Kurcze naprawde przykra sprawa tym bardziej ze rok temu mielismy podobne problemy. Jak zobaczylem twoj post to cisnienie znow mi wzroslo tym bardziej ze wczoraj przez caly dzien bylo -14 a ja nie moglem rozgrzac samochodu bo jeszcze promil zostal po sobocie. Na szczescie ja w tym roku mam poki co delikatne maslo pod korkiem ( znow mi sie silnik nie dogrzewa, do pracy mam 3 km)
-
Jaki olej do manula
U siebie tez mam zolta naklejke jak ty. Zalalem Castrol SMX-S 75w85 i musze przyznac ze skrzynia znow zaczela pracowac pieknie.
-
Zamarznięty zamek
I slusznie :cool2: , Bo pozniej na forum pisal bys ze drzwi nawet na plusie nie da sie otworzyc. Gdy czytam twoje posty uwazam je za bardzo sensowne i nie udzielam sie zbytnio bo wszystko co chcial bym poradzic ty zrobisz to przede mna ,, nc dodac , nic ujac ''. :cool2:
-
gotuje sie silnik
Kolego sam odpowietrz sobie uklad, jesli mnie pamiec nie myli to Dajan chyba na tym forum dokladnie opisal jak nalezy to zrobic. Pamietaj zawsze wykrec odpowietrzniki jeden na obudowie termostatu, drugi na chlodnicy i na zgaszonym silniku zalewaj powoli uklad az plyn zacznie przelewac sie przez odpowietrzniki... reszte sobie doczytaj.
- Zamarznięty zamek
-
Zamarznięty zamek
Prawie standard w e39. Wstaw auto do cieplego garazu niech sobie odmarznie, pozniej jak kolega wyzej napisal popsikaj WD40 lub bialym smarem i na dwa lata masz spokoj z zamarzajacym zamkiem.
-
Zamiana E39 na E38. W sumie czy warto?
Zgodze sie z kolega ze e38 jest ze starej szkoly, niestety w e39 wykonczenie szczegolnie wnetrza pozostawia juz wiele do zyczenia. Jesli chodzi o czesci to dawniej byly sporo drozsze od e39. Spalanie przemawia na niekorzyść e38. Na trasie na polskim paliwie trudno bylo zejsc ponizej 11,5 l/100km natomiast miasto 17-18 l/100km.
-
zbyt duzy poziom plyny od wspomagania?
Zapewne kolega zdemontowal obudowe lewego filtra pylkowego i rzucil okiem w kierunku zbiorniczka :norty: Osobiscie uwazam ze sprawdzil plyn od wspomagania.
-
czym rozni sie zderzak przedni p.lifcie od zderzaka p.liftem
Zderzak ktory masz zalozony u siebie jest poliftowy tak wiec kratki i halogeny nie beda pasowaly z wersji przed fl.
-
Dmuchawa nie daje ciepła [BMW 530D]
Moze jeż ci padl. Bylo o tym sporo na forum.
-
Jak włączyć przeciwmgielne przednie?
:nienie: I tu sie mylisz kolego, moge sie z toba zalozyc o 6 pak zywca ze nie wszystkie Oczywiscie ze tak, jesli halogeny sa podlaczone do instalacji a poprzedni wlasciciel zmienil wlacznik na niewlasciwy bo poprzedni ulegl awarii to spokojnie go wymienisz na taki jaki powinien byc. Koszt wlacznika nie jest duzy wiec warto sprobowac. swiatla przeciwmglowe dzialaja przy wlaczonych obojetnie jakich swiatlach (postojowych, mijania,drogowych) lecz nigdy same.
-
Jak włączyć przeciwmgielne przednie?
Na tym pokretle masz 3 zakresy wlaczania przeciwmgielnych. 1 przeciwmgielne przod 2 przod i tyl 3 tylko tyl Jesli masz wlacznik jednozakresowy od wlaczania tylko swiatel przeciwmglowych tyl, to znaczy ze albo wlacznik nie jest z tego auta albo ktos zalozyl sobie halogeny i nie podlaczyl ich.
-
Czy to koniecznie jest wałek z tymi boczkimi w drzwiach??
Ktos wczesniej obil boczki welurowe skora dlatego tak to wyglada. Na to wyglada ze nie robi krzywdy przy wystrzale poniewaz wszystkie tak maja, osobiscie nie chciał bym tego sprawdzac.
-
E39 Wycieraczki i spryskiwacze nie chodzą
Widze ze problem z wycieraczkami nie dotknal tylko mnie tej zimy. U mnie gdy wlacze wycieraczki manetka w dol na pojedynczy ruch zalacza sie od razu max i za diabla nie chca sie wylaczyc, zeby wylaczyc te wycieraczki musze zgasic silnik, jesli wlacze wycieraczki na tryb czasowy mam to samo wycieraczki zalaczaja sie na max i rowniez musze zgasic auto zeby je wylaczyc. Najlepsze jest to ze dojade juz do pracy w takim stylu za pol godzinki podchodze do auta a tam wycieraczki juz dzialaja normalnie. Rowniez u siebie obstawiam albo manetke albo przekaznik ale to dopiero bede wiedzial jutro bo mam wolny warsztat od 18-6 rano.
-
Koło pasowe - Problem
Luzik :cool2: Na PW wysylam ci link nt budowy visca z tego forum, zeby chlopakowi w temacie smietnika nie robic. Sorry za OT
-
Koło pasowe - Problem
Wlasnie nie pamietam zebym to ja napisal I to jest blad ukladajacych na polki, a pozniej slysze ze ,,kupilem nowe visco BEHR i jest zepsute bo nie zasprzegla'' prawda, chyba ze masz male chinskie raczki ktore zmieszcza sie miedzy kolo pasowe a wentylator visco to wtedy nie musisz demontowac.
-
zatrzasniete drzwi pasazera pomocy !!
Panowie proponowal bym wjechac na pare godzin do cieplego garazu, rozmrozic i wysuszyc zamki, nasmarowac je smarem w sprayu i na 99/ po klopocie.
-
WYMIANA PROGU E39 530D
I tu bys sie zdziwil. To jest moje czwarte BMW i w zadnym z nich nie narzekalem na stan blach. W obecnej e39 mam dwa ogniska korozji na tylnej klapie w jej newralgicznych miejscach a tak nic kompletnie. Ostatnio przez 3 tygodnie na moim miejscu parkingowym stalo jakies Audi A6 c5, szkoda ze juz je zabrali bo poszedl bym porobic ci fotek jak chrupala ja korozja.
-
Koło pasowe - Problem
CIHY525 Po co wymieniac ramie napinacza skoro jeszcze silownik sie nie rozlecial sie nie urwalo, rolke napinacza to rozumie. To tak jak byc przy wymianie oleju zamiast wkladu filtra wymienil calosc lacznie ze wspornikiem filtra (podstawa)oraz uszczelka wspornika.
-
WYMIANA PROGU E39 530D
Najczesciej bezwypadkowe egzemplarze gnija w skutek podtopien powodziowych ktorych nie brakowalo rowniez w Europie zachodniej