Treść opublikowana przez andrzej29
-
[E39] zatrzaśnięte klucze w bagażniku
Za pomoca swojego sprzetu :8) . Mi gosc otworzyl centralny w ok 10 sek. a mechanicznie tylna klape w ok 2 min. w taki ziab ze masakra
-
[E39] zatrzaśnięte klucze w bagażniku
Panowie w zeszlym roku tez przez przypadek zatrzasnalem kluczyk w bagazniku w ktorym mialem zepsuta elektryke otwierania. Takze trzeba go bylo otworzyc mechanicznie. Zadzwonilem do goscia ktory dorabia klucze przyjechal i w 2 min mialem otwarty bagaznik. Cena za usluge 160zl
-
e39 520 M52 wywaliło olej bagnetem
Dmuchaniem w nia :) . Czytalem o tym patenciku wlasnie tu na forum kilka dni temu.
-
e39 520i Olej przy gniazdach świec (foto)
U mnie uszczelka 135zl, uszczelniacze 15szt. 50zl, robocizna wlasna
-
e39 520 M52 wywaliło olej bagnetem
U mnie przyczyna wycieku oleju byla uszkodzona uszczelka gniazda swiec. Dokladnie 4,5,6 gar. Gdy wczoraj zabralem sie za wymiane podczas denontarzu cewek na 4 garze bylo troszke oleju w gniezdzie , 5 zalany olejem do polowy, na 6 tez troszke. Po wyjeciu pokrywy mialem problem z wyciagnieciem tej uszczelki poniewaz byla twarda jak plastik i przy kazdej probie kruszyla sie. Operacja trwala ok 1,5 godzinki. przy okazji sprawdzilem jeszcze droznosc odmy zeby znow cyrkow nie bylo.
-
e39 520 M52 wywaliło olej bagnetem
Kolego orginalnie pod pokrywa zaworow w okolicach vanosa byl kladziony silikon wiec ty bym sie nie przejmowal. Wiesz moze jaki jest rozmiar klucza do swiec ? bo jutro zabieram sie za wymiane tej uszczelki.
-
e39 520i Olej przy gniazdach świec (foto)
Panowie niby moje pytanie zabrzmi banalnie ale mimo to zapytam. Jaki jest rozmiar klucza do swiec w silniku m52 ? Jutro wymieniam uszczelke pod pokrywa zaworow a nie wiem czy mam rozmiar takiego klucza . Dzieki za podpowiedzi
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=889277496 tez ciekawa oferta :)
-
e39 520 M52 wywaliło olej bagnetem
Juz jestem po czyszczeniu komory silnika. nie bylo az tak wiele tego oleju na silniku, wiekszosc sciekla na plastikowa oslone. Z tego co zauwazylem to bede mial do wymiany uszczelke pod pokrywa zaworow bo wlasnie nia poszedl olej dokladnie na 6tym garze.
-
e39 520 M52 wywaliło olej bagnetem
Ja swoja wlasnie przed chwila przegonilem porzadnie i jak narazie wszystko niby w normie. Olejem juz za bardzo w srodku nie smierdzi, pod maska dopala sie na kolektorze, cisnienie po odkreceniu korka wlewu oleju w normie, stan oleju po dolaniu ok, plyn w chlodnicy rowniez ale i tak jutro wjezdzam na warsztat bo musze wyczyscic ten olej. Ps. Koniec z jazda na niedzielasa
-
e39 520 M52 wywaliło olej bagnetem
Panowie u mnie dzisiaj wystapil identyczny problem. Pojechalismy na zimowa przejazdzke. Przejezdzajac przez jakas wioske poczulem smrod ale na poczatku myslalem ze ktos czyms pali w piecu ale gdy wjechalismy na parking dym spalonego oleju wpadl do srodka przez nawiewy, kolektor wydechowy zachlapany olejem. Popelnilem maly blad bo zamiast otworzyc korek wlewu oleju to chcialem sprawdzic miarka i olej wywalilo bagnetem. Dodam ze gdy odkrecilem korek poszlo niemale cisnienie z komory. 30 km wracalem bez korka oleju na silniku. Mam nadzieje ze to tylko zapchana odma a nie poszla uszczelka pod glowica
-
czy to uszczelka pod gławica padła
Tak to prawda, do 100km juz nie powinno byc po nim sladu. Co ja mialem powiedziec 2 lata temu, nie katuje jej (nie robie zrywow, driftow itd), nigdy nie ruszam z miejsca parkingowego rano zanim nie pochodzi na wolnych obrotach przynajmniej z 3 min. co max. pol roku jest podpinana pod komputer w celu sprawdzenia czy nie wdarl sie zaden blad,sprawdzane zawieszenie gdy tylko uslysze jakies dziwne pukniecie ..., az tu ktoregos dnia sprawdzam poziom plynow i prawie zawal serca (maslo pod korkiem). Zaczalem sie rozgladac za jakims dobrym dawca z Anglii ale po trasie uspokoilem sie jak maslo zniknelo. Teraz znow mam troche masla pod korkiem ale juz bez stresu. Jak narazie zaden dalszy wyjazd sie nie szykuje, moze za 2 tygodnie gdzies sie wybiore...?
-
czy to uszczelka pod gławica padła
To prawda ze maslo pod korkiem to wynik jazdy na emeryta ale o tej porze roku nigdzie mi sie nie spieszy :8) Co natomiast jest juz chyba oznaka starosci :(
-
523i smierdzi paliwem!!!1
A ktory samochod o tej porze roku nie kopci ? Jak masz plyn w chlodnicy w normie, olej tez to jezdzij i sie nie zadreczaj.
-
czy to uszczelka pod gławica padła
Raczej silnik niedogrzany masz wiec sie na zapas nie przejmuj. Ja rok temu tez zobaczylem w swoim silniku osad pod korkiem wlewu oleju,( w poprzednich autach z silnikami m50,m51,m60 osadu zima nie bylo) zrobilem traske 300km w jedna strone i po sprawdzeniu osadu juz nie bylo. W tym roku tez juz mialem osad i znow po trasce osad zniknal. Teraz 2 tygodnie jezdze tylko po miescie wiec pewnie znow go mam w silniku.
-
śmieszne opisy BMW z aukcji i ogłoszeń
http://otomoto.pl/bmw-320-C11119105.html takze ciekawy opis :mad2:
-
E39 520 czasem się grzeje
Niestety, termostat nie jest podlaczony pod elektryke wiec odpada. Ewentualnie co pokaze komp to temperature silnika w danej chwili
-
E39 520 czasem się grzeje
Kolego moze termostat ci sie przycina. Wymien go bo koszt niewielki ok 60zl a szkoda silnika.
-
Awaryjnosc e39 jak czesto naprawiacie auto?
BMW 520i 1998r. przebieg 245000km. Od 2008r w aucie wymieniono oprocz podstawowych materialow eksploatacyjnych typu: filtry i oleje : - termostat, plastikowa obudowa termostatu,sruba odpowietrzajaca chlodnice, plyn chlodzacy(400zl) - laczniki stabilizatora tyl ( KRAFT 80zl) - wahacz dolny przod lewy (KRAFT z wymiana i ustawieniem geometrii 420zl) - wentylator chlodnicy klimatyzacji (SIEMENS uzywany 300zl) - uszczelka pod pokrywe zaworow(Elring) 138zl, 15 gum uszczelniajacych 50zl - separator oleju 225zl,rurka odpowietrz.80zl, rurka gumowa 30zl, mufka 30zl=365zl (ori) - podszybie srodkowe wewnatrz komory silnika (65zl uzywane) - klocki przod, tyl (textar) 225zl - wahacz dolny prawy przod (Febi 250zl) - serwis klimatyzacji 260 zl FRAJDA Z JAZDY BMW- BEZCENNA :D
-
czy to prawda- mozna zarejestrowac anglika od 1 stycznia?
andrzej29 odpowiedział(a) na misiek e39 temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjnePrzykro mi stary ale jeszcze to nie weszlo bo Polska odwolala sie od tego tlumaczac sie tragicznym stanem drog itd. Trzeba bedzie poczekac jeszcze z pol roku.Przeczytaj artykul http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20091229/AUTO/851375275
-
[M50 Vanos] mocno dymi na biało na zimnym i ciepłym :(
Kopcenie na bialo o tej porze roku to naturalna sprawa, roznica temperatur. W mojej e39 tez kopci na bialo jak robie krotkie trasy dom-praca, kilka dni postoju i znow praca-dom. Nawet jak wybieram sie gdzies dalej to przez pierwsze 40km widze za soba bialy dym ale zanim zebrana woda w tlumniku odparuje to mija troche czasu.
-
525i wentylator chłodnicy
Pompa wody w sklepie kosztuje od 120-360 zl takze tragedii niema. Mozna tez z allegro zamowic wtedy koszty moga byc mniejsze
-
525i puszka przy silniku. Co to jest??
Zgadzam sie z kolega
-
M50 Twarde węże chłodnicy
Kolego plynu w chlodnicy na zimnym silniku powinno byc do kreski z napisem COLD. Natomiast po nagrzaniu plyn podnosi sie w zbiorniczku o ok 5 cm. Co do wezy to na goracym silniku weze powinny byc twarde ale tak zeby mozna bylo delikatnie je nadusic, nie moga byc twarde jak skala wtedy zapowiatrzony masz uklad
-
problem ze stacylka
Kolego mozesz kupic inna wkladke i dac do kogos kto dorabia klucze zeby ci zapadki poustawial pod kluczyk i dopiero wtedy ja wloz do stacyjki. Mniejszy koszt i czas. A napewno padla ci wkladka a nie trzpien stacyjki ?