Treść opublikowana przez vip_22
-
e39 m62 v8 vanos problem z czujnikiem polozenia
Jaki masz numer sterownika? Jakim programem czytasz błędy? Pytam bo mam taki silnik tylko z 2001 i tam numery błędów są trzycyfrowe, bez "P" z przodu. Do steorwnika ME7.2 znalazłem spis błędów i jest ich 237
-
e39 niesprawne PDC (czujniki cofania)
Odpryski mogą chyba krzaczyć temat prawidłowego działania. Był jakiś temat, że ktoś miał odprysk i musiał wymienić. Teraz nie znajdę. Może to nawet nie na tym forum czytałem. Warto poszperać A co do malowania. Masz malowane fabrycznie, czy malowane przez "Janka" w garażu? Pytam bo sprzedają malowane. Może te malowanie musi być jakieś specjalne (cienką warstwą). http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DP81&mospid=47559&btnr=66_0022&hg=66&fg=05
-
e39 niesprawne PDC (czujniki cofania)
A nie masz na przednich pdc jakiegoś odprysku albo coś przyklejonego? A może masz pomalowane?
-
e39 niesprawne PDC (czujniki cofania)
Próbuję uruchomić PDC u siebie. W inpie mam taki błąd: 24 voltage ultrasonic sensor general Error frequency : 50 Short circuit to ground Error present Tylko jeden czujnik cyka i to tak dziwnie nierównomiernie. Porównywałem z samochodem gdzie PDC było sprawne i tam cykało równomiernie. Czy to zwarcie może świadczyć, że tan cały moduł PDC jest spalony? Podpowiedzcie od czego zacząć diagnozę.
-
e39 523i Drgania auta od 130 wzwyż
opony + felgi. Pojedź załóż na wyważarkę.
-
[530i+Lpg] Tryb awaryjny po zmianie akumulatora
Skoro piszesz, że niechlujnie wymieniona uszczelka pod pokrywą zaworów, to może olej wycieka Ci do otworów świec. Brak iskry = praca nie na wszystkich cylindrach + check engine (który jak się domyślam mylisz z trybem serwisowym). Zobacz czy w otworach świec masz olej.
-
E39 M52 czy to uszkodzona uszczelka pod głowicą ???
krys32 masz tylko jednego golda?
-
E39 M52 czy to uszkodzona uszczelka pod głowicą ???
Może to parownik od gazu puszcza Ci lpg w wodę? Są parowniki które lubią zrobić takiego psikusa. Heh minuta spóźnienia :D
-
E39 M52 czy to uszkodzona uszczelka pod głowicą ???
Objawy które opisałeś świadczą o uszkodzeniu głowicy lub uszczelki pod głowicą. W Twoim silniku węże mają być twarde, bo to układ o wysokim ciśnieniu. Mnie kiedyś wprowadził w bląd wąż, który puchł (robiła się taka bania) przy opasce zaciskowej, ale okazało się, że to kwestia uszkodzonego węża, a też już się martwiłem problemami z głowicą. W Twoim przypadku dochodzi jeszcze kopcenie i przybywający olej, tak więc prawdopodobnie będzie to mniej szczęśliwy przypadek. Na razie głowicy nie kupuj. Sprawdzisz swoją jak sciągniesz. Robią taką próbę ciśnieniową, aby spradzić czy jest pęknięta w zakładach, które specjalizują się w naprawach głowic. Możesz też dla pewności pojechać gdzieś i sprawdzić zawartość CO2 (dwultenek węgla) w układzie chłodzenia. Upewnisz się, że puchnące węże to przez przedmóch spalin do układu wody. W Twojego opisu wynika, że masz przedmóch spalin do układu wody (kopcenie, puchnące węże) ale i nieszczelność w układze woda-olej (przybytwający olej). Tak więc uszkodzenie uszczelki w kilku miejscach lub konkretnie pękniętą głowicę (na dużej długości). Jeżeli okazało by się, że to uszczelka, warto zastanowić się czy to na pewno ze starości. Może masz ubogą mieszankę, która powoduje wypalenie uszczelki. Lepiej pospradzać wszystko dwa razy przed złożeniem wszystkiego do kupy.
-
e39 520i brak mocy wysokie spalanie inpa błędy
Jak śmierdzi palowem to znaczy że ma go za dużo. Odepnij przepływomierz, skasuj adaptacje i zobacz jak jedzie. A jakie masz wskazania przepływki, że piszesz że przepływomierz dobry?
-
M62b44TU błąd 028[addytywna adaptacja mieszanki]-rozwiązanie
Dzięki Fenriz za pomoc.
-
E39 Zmiana przepływomierza
Chciałem dołączyć się do tematu. Jak się robi adaptację przepływki? INPĄ, DISEM, NCS-em? Nie widziałem czegoś takiego w INPIE.
-
M62b44TU błąd 028[addytywna adaptacja mieszanki]-rozwiązanie
Dzięki Fenriz, Spróbuję zobaczyć jak u mnie jest. Szkoda, że patrzyłeś na zimnym silniku. Kurcze trochę Ci jeszcze pomarudzę. Jakbyś znalazł jeszcze chwilę czasu i zobaczył jak sprawa wygląda na rozgrzanym silniku. Tak około 90oC temp cieczy. No i jeszcze chyba ważne. Masz silnik z vanosami? U mnie przy 90oC cieczy pokazuje na wolnych 29,3 kg/h. Tak więc dużo więcej niż u ciebie. Prawie pewny jestem, że u mnie te błędy przez przepływkę są. Na wolnych pokazuje dużo powietrza, do tego komputer dobiera dużą ilość paliwa. Sondy mają na bogato i komp skaraca czasy wtysku, czyli właśnie te addytywne adaptacje. Tak więc duża prośba o sprawdzenie na rozgrzanym, żebym się upewnił i nie utopił 500PLN na nową przepływkę. A i jeszcze jedno zauważyłem. Masz dużo niższe obroty na jałowym. U Ciebie 616. U mnie jak pokazywało 29,3 kg/h miałem 712 rpm. To pewnie też robi różnicę.
-
M62b44TU błąd 028[addytywna adaptacja mieszanki]-rozwiązanie
Przepływomierz jest pierwszy na mojej liście podejrzanych. Właśnie idzie do mnie kabelek i mam nadzieję, że zacznę się bawić w inpę lub tego typu podobne. I dlatego mam pytanie do Ciebie Fenriz, bo widzę że masz podobnego sprzęta. Jak jest u Ciebie na wolnych obrotach - co pokazuje inpa (lub inne) odnośnie masy mierzonego powietrza? Jaka jest prawidłowa wartość przepływającego powietrza przez przepływomierz dla 540i?
-
M62b44TU błąd 028[addytywna adaptacja mieszanki]-rozwiązanie
A czy czasem nieszczelność na dolocie nie skutkowała by plusowymi korektami? Moja logika. Nieszczelność na dolocie = wiecej powietrza niż mierzy przepływomierz. Wiecej powietrza widzą lambdy i próbują wrócić do mieszanki stechiometrycznej -leją więcej paliwa = wydłużają czasy wtrysków. Dodatkowe info od gazownika, który mierzył podciśnienie i mówił że jest OK. I kolejna informacja od gazownika, że anomalie z czasem wtrysków są tylko na wolnych obrotach. W trakcie jazdy korekty super (+/- 5%). Wierzą chłopowi bo z tego żyje, tak więc musi się znać Oczywiście to co napisłam to "moja logika" niekoniecznie słuszna.
-
M62b44TU błąd 028[addytywna adaptacja mieszanki]-rozwiązanie
Mój problem to check engine z powodu dwóch błędów: 028-Addytywna adaptacja mieszanki bank1-osiągnięty limit kontrolny 029-Addytywna adaptacja mieszanki bank2-osiągnięty limit kontrolny. Przyczyną tych błędów są korekcje wtrysków benzyny na wolnych obrotach w okolicach minus 20%. Powinny być bliskie 0% Co powoduje, że na wolnych ma bogato i musi tak skracać czasy wtrysków? Sprawdzone sondy -OK Nieszczelności na dolocie brak Rozwiązanie: Powodem problemów był przepływomierz. Na wolnych pokazywał 29-30 kg/h. Nowy pokazuje 18-19 kg/h. Checka już nie ma. Ciekawostka: Przy kasowaniu błędów związanych z adaptacją addytywną kasują się od razu wartości adaptacji addytywnej (wraca do 0) i multiplikatywnej (wraca do 1)
-
rozkład masy e39
Z tym silnikiem za przednią osią to tak w e39 nie szalejcie. Nowe fury to i owszem. Tam od 3 cylinda silnika trzeba już pod grodzią szukać, ale e39 to jeszcze tak nie ma.
-
połamany ślizg łańcucha rozrządu m62b44tu
Co ile powinno wymieniać się ten napinacz? Częściej niż łańcuch?
-
e 39 4,4 vanos przeskok łańcucha rozrządu
W klinice vanosy też można już regenerować. Tylko nie beisan system, ale szczegóły to już od Radka. http://www.klinika-bmw.pl/feat/regeneracja-vanosow-naprawa-vanosow-regeneracja-vanosa-m62-e39-e53-x5-540i-4-4-e38/
-
E39 Touring 540 WBADJ610X0BZ10465
vip_22 odpowiedział(a) na udy temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażMój nie na sprzedaż. Dopiero co kupiłem. Chciałem pokazać Ci coś co oglądałem w niemcowni, ale nie kombi i nie automat, tak więc odpada.
-
E39 Touring 540 WBADJ610X0BZ10465
vip_22 odpowiedział(a) na udy temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażCześć, Tylko kombi wchodzi w rachubę? Pzdr.
-
Wyświetlacz OBC pusty. Pomocy
viewtopic.php?f=72&t=213277&start=15
-
e38 740i WBAGG81040DF86492
vip_22 odpowiedział(a) na puszka5 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażKurde!!! Dobry raport. Dużo informacji praktycznie na każdy interesujący kupującego temat. Dobra alternatywa dla kogoś kto ma daleko żeby oglądać samochód.
-
E39 525tds Brak światła cofania i PDC
Ja sprawdziłem te cykanie i rzeczywiście cyka 1 na 8 sensorów. Powtarzam więc pytanie: czy możliwe jest aby 7 z 8 czujników było uwalonych? Nie chciałbym wymianieć 7 sztuk żeby się dowiedzieć że to jednak nie to :)
-
E39 525tds Brak światła cofania i PDC
Witam Możliwe jest aby 7 z 8 czujników pdc nie działało? Tak niby wyszło po podłączeniu pod kompa. Czy jest możliwość że to jakaś inna usterka?