Treść opublikowana przez godzill
-
Szarpranie przy ~4,5-4,9 tys obr
tu sprawa wyglada tak jak nie byłes na kompie z inpą lub carsoftem w inpie mozna sprawdzic kazdy cylinder na zywo jak sie zacznie szarpanie to bedziesz widział który cylinder (wiedząc który mozna sobie podmienic cewki lub swiece z innego cylindra ) w carsoft potrafi ładnie wyłapywać błedy z pamieci te które był a nie są i te które są live data tez ma musisz brac pod uwage wszystko bo w razie awarji benzyna sie przełaczy na mapowanie awaryjne a gaz nie i szarpie
-
Szarpranie przy ~4,5-4,9 tys obr
napisz chociaz co juz ustaliłes na beznynie sie nic nie dzieje na gazie tak co wykazał diagnostyka kompa z benzyny? wykryłes jakies błedy czujniki działają prawidłowo sondy cewki ? świece tez sprawdzone rozumiem filtry powietrza tez ,przepływomierz rozumiem ze to wszystko sprawdziles i problem dalej istnieje to wtedy radze zmienic gazownika moze filtry ci sie zapchały od gazu albo sie przestawiło odciecie gazu przy tych obrotach bo takie wersje tez widzialem komputer z gazu nic ci nie powie bez przesady ludzie temat wyglada mniejwiecej tak : "zobaczylem plame pod samochodem na stacji beznynowej ale niewiem czy to moja co sie mogło stac" :duh:
-
e39 wymiana szczęk hamulcowych od recznego
pociagnij za szmate do góry to zejdzie sam
-
dziwne drżenie bmw przy 2 tyś obrotów z góry dzieki za pomoc
a sprawdziles ten katalizator? jak niewiesz jak to wejdz sobie pod samochod i posłuchaj ewentualnie przyłuz rekę tylko uwazaj bo moze byc gorący tam jest okolo 400stopni
-
e39 wymiana szczęk hamulcowych od recznego
no naciąg linki pod mieszkiem do dzwigni recznego linki tez sie sprawdza czy sie ruszają bo mogly przyrdzewiec do pancerza 90%przypadków słabego recznego
-
E 39 Cieknie spod filtra oleju
moze uszczelka spadła od pokrywki filtra albo sie zawineła trzeba odkrecic i sprawdzic nie ma rady
-
Blokujące się tylne hamulce
najpierw to przejrzyj wszystko sprawdz sobie płyn hamulcowy czy nie ma za duzej zawartosci wody sa mierniki do tego rozbierz tylne hamulce zobacz czy tłoczek sie ładnie rusza czy tez ma przeskoki (jak ma to odchyl gume i sprawdz czy nie zardzewiał tłoczek ) w tym przypadku jak jest rdza na tłoczku to regenracja zacisków z nowymi tłoczkami przeczysc prowadnice po których chodzą klocki na jarzmie po dokladnym wyczyszczeniu mozna lekko przesmarowac prowadnice sprawdz czy koła sie ładnie krecą ze zdjetymi hamulcami czy reczny nie trzyma pozniej dopiero by sie rozglądał za dalszymi problemami
-
5xx turing, korozja
blachy są ocynkowane klapa bagaznika moze juz gnic to norma nawet w sedamie z drugiej strony to jest prawie 15letni samochod napewno był gdzies malowany i za tą cene nie spodziewałbym sie 100%sprawnosci
-
[E39] 528i Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów
zmien speców zawsze jest sposób np w skodzie felicji wlewa sie olej przez slimaka od predkosciomierza
-
[E39] 530d Nie odpala/Pompa progowa/Pompa paliwa
do tego panowie jest eter w sprayu a nie tłusty dezodorant jezeli tak ci sie udało odpalic samochod to bedziesz mial problemy w zime lepiej szukac rozwiazania niz omijac takimi srodkami podpowiem ze moze to byc zapowietrzenie albo walnieta pompa
-
[E39] 520i Wspomaganie kierownicy
tez tak mialem raz odkreć korek od plynu zwieksz obroty do 4000 i krec do oporu kierownicą w prawo pozniej w lewo i tak z 15 razy zakrec korek i powinno byc ok jak nie to bedziemy szukac dalej
-
alternator - wymiana ile Amper
sprawdz sobie naklejke na starym to bedziesz wiedział jaki był co do róznic :lol: to nie zobaczysz to nie jest benzyna 0,7L zeby poczuł róznice kable zasilające we wszystkich sa takie same duzo grubsze niz w spawarce jesli ci chozi o spalanie to sie zwiekszy przy za duzym alternatorze o jakies 0,001L
-
problem po zmianie silnika i sprzęgła
zawsze sie liczy do połowy bagnetu czyli jeszcze wejdzie ci okolo 0,5
-
przy cofaniu tylne kola blokuja
z tyłu w babnie jest stalowy element mi sie np rozleciał i czasami potrafił zatrzymac kolo podczas jazdy
-
problem po zmianie silnika i sprzęgła
bardziej precyzyjnie łapie u góry czy na dole jak na dole to ok jak u góry to moze byc zle załozone ogolnie reklemacja co do oleju to faktycznie wchodzi 6,5 miedzy minimum a maximum masz litr sam sobie dobierz, jak wlejesz troche(1mm powyzej max) za duzo to nic sie nie stanie
-
[e39] Regeneracja wahaczy- co wy na to?
był temat o regenracji sworzni chlopaki pisali ze wytrzymuja dłuzej niz nowe ja bym sie skusił na taki wachacz bo cena nowego to 260-350zł oczywiscie co zakład to inne opinie jak dostaniesz gwarancje na nie chociaz z 6miesiecy to bym sie nie zastanawiał
-
Kolory kableków od postojówek i problem z LCM
http://desmond.imageshack.us/Himg337/scaled.php?server=337&filename=lampar.jpg&res=medium z podswietlenie tablicy tez bedzie bład jednej lub drugiej lampy zalezy ktora jest blizej lampy aczkolwiek to nie moze byc ta przyczyna wiązka idąca do klapy bagaznika tez moze byc walnieta przetarta połamana
-
alternator - wymiana ile Amper
co za roznica ja bym montował od 150 w zwyż to jest diesel w 2litrówych pastuchach jest 180A
-
Gasnie silnik jak jest cieply
siemens wałka rozrządu okolo 280zł a sprawa wyglada jakby padł czujnik polozenia wału
-
Kolory kableków od postojówek i problem z LCM
do jednej lampy z przodu idą 3 wtyczki krótkie długie i postojowe poniewaz postojówki mają najmniej wat wiec zakładamy ze są to najciensze przewody jak chcesz to jutro sprawdze jaki kolor co do tylnych to wyjmij sobie plastik z zarówkami i poszukaj ktore sciezki idą do postojówek
-
Kolory kableków od postojówek i problem z LCM
doprowadz elektryke do porrzadku fabrycznie kup nowy moduł lcm 2 i wywal zarówki diodowe albo zrob oporniki z LCM3 jest inna historia całe okablowanie liczy mniej kabli cała elektronika samochodu jest na szynie CAN kodowanej musialbys przerobic całą instalacje oswietlenia i inne rzeczy na wzór modelu poliftowego poprzedni własciciel załatwił cały moduł on nie ma bezpieczników jak zwiekszasz natezenie to sie spali predzej czy pozniej
-
kierownica, taśma airbag. airbag
po 98r była mocowana do kolumny
- automat holowac czy nie
-
kierownica, taśma airbag. airbag
są róznice przed 98 i po 98r jedne tasmy są montowane do kierownicy inne do kolumny wtyczki tez są inne
-
E39 M52 520i Brzęczenie i głośna praca
cały problem polega w dostawie jak wiecie paczki nie są zbytnio szanowane a katalizator wystarczy upuscic i moze wkład popękac dodatkowo nalezy sprawdzic cały wydech czy kawałki starego katalizatora nie poleciał dalej do srodkowego tłumika czy koncowego