Treść opublikowana przez Randall
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Piękny spec. 745 też fajna opcja bo to hybryda na b58, tylko nie wiem jak tam z bagażnikiem 😬
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Szczerze to nie rozumiem o co Ci chodzi. Chcieli pokazać całemu światu najmocniejszego diesla to pokazali. Owszem jest skomplikowany i co z tego? Nie chcę komplikacji to kupuje sobie 30d na jednej turbinie. Mam wrażenie że na siłę próbujesz się czepić.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Te filmy na YT są zrobione tylko pod klikalność, tutaj chyba każdy się zgodzi. Mogę znaleźć 10 takich filmów o silnikach N47 (tykająca bomba itp) a sam miałem chyba z 8 samochodów z tym motorem i ani jednego problemu. Jak wszyscy wiemy problemem BMW są poprzedni właściciele. Założę się że regularnie dbane i użytkowane z głową 50d bez problemu przejedzie te 300 tysięcy. Natomiast w elektryku raczej nie ma się po co martwić o poprzedniego właściciela bo trudniej go "zapuścić". Jedynie historia ładowań na szybkich ładowarkach może mieć znaczenie dla kondycji baterii. Tak, dlatego gdzieś daleko na celowniku znajduje się takie coś w pełnym individualu i niech już zostanie aż zabraknie ropy 😄
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
750d cieszy tylko pierwszego właściciela 😄 Przeglądam sobie G11/G12 bo marzy mi się kiedyś ten wóz (ostatnia generacja bez oszczędności) i często 750d są tańsze niż zwykłe 730d.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Wczoraj jechałem kilkaset metrów najnowszym Q5. 2.0 diesel, cena grubo powyżej 300k. Wykończenie, plastiki, tapicerka - dramat totalny, od samego zapachu zrobiło mi się słabo (kiedyś tak śmierdziały plastiki w koreańcach itp). To co kiedyś było alcantarą podobnie jak w G20 obecnie jest tylko szmatą. Jedyny moim zdaniem plus względem odpowiednika czyli X3 to właśnie pneumatyka, fajnie wybiera a w BMW zaczyna się dopiero od X5.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Wow, niezły trip, gratulacje. Czas ładowania jednak jest lekko porażający 😄 Łącznie to prawie 18h. Licząc spalanie śmierdziela 20d to wychodzi jakieś 8 tankowań czyli 4h maks. Jednak na dobrego tripa elektryk wymaga wiele cierpliwości.
-
Zamówiłem X5 - pomóżcie mi rozwiać kilka wątpliwości
Nie git, bo nie ma czegoś takiego jak nowe drzwi w kolorze. Wymiana drzwi = malowane drzwi + cieniowanie całego boku. Wcale się nie dziwie tej osobie.
-
LCI 40i - spalanie przy 160, 180, 200 kmh
Wow, takie samo spalanie na takiej samej trasie uzyskałem w F11 20d RWD. Również 2+2, silnik B47. Bardzo mało pali to 40d.
-
Mokra podłoga w e90
Zdejmij boczek i lej wodę po szybie, zobaczysz dokładnie skąd ona się bierze. Jeśli chcesz tymczasowego rozwiązania zanim uszczelnisz to wystarczy zakleić taśmą szczelinę pomiędzy szybą a listwą na drzwiach (narysowałem czerwoną linię).
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
U Grzegorza Ciźli na testach nowy Macan EV. Cena egzemplarza który testuje: 727 tysięcy złotych. Naprawdę komuś tam sufit spadł na głowę (a najbardziej temu kto kupi Suva wielkości X3 za 0,7 mln).
-
X3 F25 róznica 163KM a 184KM
Ten sam N47 tylko z redukcją mocy, popularny w krajach Beneluxu. Ostatni silnik z rozrządem z przodu był w E83 X3 przed liftem.
-
BMW "HiFi Professional" a "HiFi"?
Właśnie ten parametr miałem na myśli, sorki za błędne nazewnictwo.
-
BMW "HiFi Professional" a "HiFi"?
Wydaje mi się (99,9%) że głośniki z HK mają inną oporność niż te z HIFI i tutaj jest problem.
-
Google maps - headup - carplay
Lol, to samo mogę powiedzieć o mapach Google ostanim czasem. Mapy apple w obecnej chwili pod względem prowadzenia, asystenta pasa, integracji z Apple Watch podczas jazdy biją na głowę Google. Jedynie baza POI jest po stronie Google.
-
BMW "HiFi Professional" a "HiFi"?
Oczywiście że wyższe systemy grają lepiej ale z tego postu ewidentnie wynika że coś jest nie tak.
-
BMW "HiFi Professional" a "HiFi"?
Dokładnie, HIFI dopiero przy mocnym podgłośnieniu na 80-90% brakuje mocy, do pewnego poziomu gra bardzo przyjemnie.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Brzmi jak problem z wybierakiem/elektroniką a nie z samą skrzynią. Napewno olej nie ma tu nic do rzeczy.
-
X5 LCI 40i Manhattan Green + Cognac
Piękna sztuka, czy odbiór w BMW Welt można teraz zarezerwować podczas zakupu u polskiego dealera? Czy jakoś inaczej to ogarnąłeś? Aż przypomina mi się jak uwielbiałem czytać relacje na bimmerpost z tzw European Delivery które było oferowane mieszkańcom USA i Kanady. Większość z nich robiło przy okazji eurotripa i wrzucało setki zdjęć. Niestety covid ubił ten program na zawsze 😞
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
A najlepsze jest to że CEO Rimac na codzień jeździ na zmianę E39 M5 i Carrerą GT 🤭
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Nie wiem w jakim wieku są Twoje dzieci ale to średni argument, u mnie (6+4) najważniejsze jest to że F11 ma panoramę a G01 nie ma. Tak czy siak, właśnie dolecieliśmy do Chorwacji, 1400 km, oczywiście z noclegiem. Stare 520d F11 B47 spalanie z komputera 6,6 L przy jeździe przepisowej +8 km/h. Auto zatankowane do pełna w domu, następnie dolewka na ostatniej stacji w PL i jesteśmy nad Adriatykiem z zasięgiem 100 km. Na dzień dzisiejszy ciężko wygrać z 20d. Patrząc na korki przy bramkach w Chorwacji (chora żądza kasy zamiast winiet) to dodając ładowanie byłoby dość słabo. Miłego wieczoru !
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Nie chodzi o to czy go widzisz tylko o to że słońce przebija.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Niestety w "GUI" F11 nie da się tego zrobić 😂 Kodowaniem można również ustawić zakres odsuwania ale każdy mnie drażnił. No ale z drugiej strony to BMW 5 więc wsiada się dużo wygodniej niż do 3er i pochodnych (nie wspominając o komfortowych fotelach, które są bajką w porównaniu do sportów z G01 - czyli takich samych jak do dzisiaj we wszystkich 3,4 oraz i4).
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Kierownica która się unosi jest fajna, ale jeżdżący fotel słaby, wkurzało mnie to i wykodowałem.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Nie, i nie ma to żadnego związku z:
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Ciekawe, wtedy w PL raczej bez dopłat i benefitów będzie? I3 Rex mają normalnie białe tablice (pomijając przypadki że ktoś w WK nie ogarnął a są takie).