Skocz do zawartości

Randall

Główni Moderatorzy
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Randall

  1. Piękny spec. 745 też fajna opcja bo to hybryda na b58, tylko nie wiem jak tam z bagażnikiem 😬
  2. Szczerze to nie rozumiem o co Ci chodzi. Chcieli pokazać całemu światu najmocniejszego diesla to pokazali. Owszem jest skomplikowany i co z tego? Nie chcę komplikacji to kupuje sobie 30d na jednej turbinie. Mam wrażenie że na siłę próbujesz się czepić.
  3. Te filmy na YT są zrobione tylko pod klikalność, tutaj chyba każdy się zgodzi. Mogę znaleźć 10 takich filmów o silnikach N47 (tykająca bomba itp) a sam miałem chyba z 8 samochodów z tym motorem i ani jednego problemu. Jak wszyscy wiemy problemem BMW są poprzedni właściciele. Założę się że regularnie dbane i użytkowane z głową 50d bez problemu przejedzie te 300 tysięcy. Natomiast w elektryku raczej nie ma się po co martwić o poprzedniego właściciela bo trudniej go "zapuścić". Jedynie historia ładowań na szybkich ładowarkach może mieć znaczenie dla kondycji baterii. Tak, dlatego gdzieś daleko na celowniku znajduje się takie coś w pełnym individualu i niech już zostanie aż zabraknie ropy 😄
  4. 750d cieszy tylko pierwszego właściciela 😄 Przeglądam sobie G11/G12 bo marzy mi się kiedyś ten wóz (ostatnia generacja bez oszczędności) i często 750d są tańsze niż zwykłe 730d.
  5. Wczoraj jechałem kilkaset metrów najnowszym Q5. 2.0 diesel, cena grubo powyżej 300k. Wykończenie, plastiki, tapicerka - dramat totalny, od samego zapachu zrobiło mi się słabo (kiedyś tak śmierdziały plastiki w koreańcach itp). To co kiedyś było alcantarą podobnie jak w G20 obecnie jest tylko szmatą. Jedyny moim zdaniem plus względem odpowiednika czyli X3 to właśnie pneumatyka, fajnie wybiera a w BMW zaczyna się dopiero od X5.
  6. Wow, niezły trip, gratulacje. Czas ładowania jednak jest lekko porażający 😄 Łącznie to prawie 18h. Licząc spalanie śmierdziela 20d to wychodzi jakieś 8 tankowań czyli 4h maks. Jednak na dobrego tripa elektryk wymaga wiele cierpliwości.
  7. Nie git, bo nie ma czegoś takiego jak nowe drzwi w kolorze. Wymiana drzwi = malowane drzwi + cieniowanie całego boku. Wcale się nie dziwie tej osobie.
  8. Wow, takie samo spalanie na takiej samej trasie uzyskałem w F11 20d RWD. Również 2+2, silnik B47. Bardzo mało pali to 40d.
  9. Zdejmij boczek i lej wodę po szybie, zobaczysz dokładnie skąd ona się bierze. Jeśli chcesz tymczasowego rozwiązania zanim uszczelnisz to wystarczy zakleić taśmą szczelinę pomiędzy szybą a listwą na drzwiach (narysowałem czerwoną linię).
  10. U Grzegorza Ciźli na testach nowy Macan EV. Cena egzemplarza który testuje: 727 tysięcy złotych. Naprawdę komuś tam sufit spadł na głowę (a najbardziej temu kto kupi Suva wielkości X3 za 0,7 mln).
  11. Ten sam N47 tylko z redukcją mocy, popularny w krajach Beneluxu. Ostatni silnik z rozrządem z przodu był w E83 X3 przed liftem.
  12. Właśnie ten parametr miałem na myśli, sorki za błędne nazewnictwo.
  13. Wydaje mi się (99,9%) że głośniki z HK mają inną oporność niż te z HIFI i tutaj jest problem.
  14. Lol, to samo mogę powiedzieć o mapach Google ostanim czasem. Mapy apple w obecnej chwili pod względem prowadzenia, asystenta pasa, integracji z Apple Watch podczas jazdy biją na głowę Google. Jedynie baza POI jest po stronie Google.
  15. Oczywiście że wyższe systemy grają lepiej ale z tego postu ewidentnie wynika że coś jest nie tak.
  16. Dokładnie, HIFI dopiero przy mocnym podgłośnieniu na 80-90% brakuje mocy, do pewnego poziomu gra bardzo przyjemnie.
  17. Brzmi jak problem z wybierakiem/elektroniką a nie z samą skrzynią. Napewno olej nie ma tu nic do rzeczy.
  18. Piękna sztuka, czy odbiór w BMW Welt można teraz zarezerwować podczas zakupu u polskiego dealera? Czy jakoś inaczej to ogarnąłeś? Aż przypomina mi się jak uwielbiałem czytać relacje na bimmerpost z tzw European Delivery które było oferowane mieszkańcom USA i Kanady. Większość z nich robiło przy okazji eurotripa i wrzucało setki zdjęć. Niestety covid ubił ten program na zawsze 😞
  19. A najlepsze jest to że CEO Rimac na codzień jeździ na zmianę E39 M5 i Carrerą GT 🤭
  20. Nie wiem w jakim wieku są Twoje dzieci ale to średni argument, u mnie (6+4) najważniejsze jest to że F11 ma panoramę a G01 nie ma. Tak czy siak, właśnie dolecieliśmy do Chorwacji, 1400 km, oczywiście z noclegiem. Stare 520d F11 B47 spalanie z komputera 6,6 L przy jeździe przepisowej +8 km/h. Auto zatankowane do pełna w domu, następnie dolewka na ostatniej stacji w PL i jesteśmy nad Adriatykiem z zasięgiem 100 km. Na dzień dzisiejszy ciężko wygrać z 20d. Patrząc na korki przy bramkach w Chorwacji (chora żądza kasy zamiast winiet) to dodając ładowanie byłoby dość słabo. Miłego wieczoru !
  21. Nie chodzi o to czy go widzisz tylko o to że słońce przebija.
  22. Niestety w "GUI" F11 nie da się tego zrobić 😂 Kodowaniem można również ustawić zakres odsuwania ale każdy mnie drażnił. No ale z drugiej strony to BMW 5 więc wsiada się dużo wygodniej niż do 3er i pochodnych (nie wspominając o komfortowych fotelach, które są bajką w porównaniu do sportów z G01 - czyli takich samych jak do dzisiaj we wszystkich 3,4 oraz i4).
  23. Kierownica która się unosi jest fajna, ale jeżdżący fotel słaby, wkurzało mnie to i wykodowałem.
  24. Nie, i nie ma to żadnego związku z:
  25. Ciekawe, wtedy w PL raczej bez dopłat i benefitów będzie? I3 Rex mają normalnie białe tablice (pomijając przypadki że ktoś w WK nie ogarnął a są takie).

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.