Treść opublikowana przez gk tds
-
Czujnik odległości parkowania przedni
Najlepiej zamien czujniki miejscami to bedziesz wiedzial czy to czujka czy przewody nie domagaja.
-
Jakie klocki i tarcze do E39?jakie firmy wybrac?
Ja jak mialem przedlifta to tez wyprobowalem chyba z piec kompletow tarcz.Kazde wytrzymywaly max 5kkm.Najgorszy smietnik to ATE.Zalozylem orginaly i po problemie.
- Isofix w E-39
-
Jakie koła dla E39 523i
Felgi megakozackie :cool2: ,jesli zmienisz profil na wyzszy to i tak przy 19-tkach niewiele poprawisz.Jak kupilem swoje kola opony byly 235/35/18,nie dalo sie na tym jezdzic,jakby nie bylo wogole opon.Zmienilem na 245/40 i roznica jest bardzo duza,ale ja nie jezdze po naszych pieknych drogach. :mad2:
-
530d powyżej 180km/h spada temperatura
Chris99 jako jedyny znasz ten temat z EGR. Zadałem znawcą zagadkę (maty i szatynwroc) chciałem się przekonać czy wiedzą o co chodzi. Ale jak widać potrafią tylko pisać o szukajce i czepianiu się byle czego. Termostat EGR nie występuje w roczniku 2002 !!! Termostat egr wystepuje tylko w automatach.
-
który termostat??
Chyba sie nie myle kolego.Sprawdz sobie na realoem w zadnym manualu niezaleznie od rocznika nie wystepuje termostat egr :8)
-
który termostat??
Mozliwe,termostat egr maja chyba tylko automaty.
-
spadająca temperatura e39 530d
Termostat egr kiedy jest uszkodzony powoduje ze auto dlugo sie nagrzewa.Kolega ma objawy typowe dla padnietego termostatu glownego.Zgadzam sie,najlepiej wymienic oba i po klopocie.
-
Koło pasowe - Problem
Ja u siebie nawet visca nie sciagalem,wymienilem pasek,silownik i rolki bez tego ramienia.
-
Koło pasowe - Problem
Tu masz napinacz http://allegro.pl/napinacz-paska-klinowego-bmw-m51-e34-e36-e38-e39-i1336623287.html Wlasnie o taki kolo chodzi,tylko cos tanie jak dobrze pamietam dawalem cos kolo 500zl.za uzywke orginal. Pamietaj zeby je dobrze dokrecic.
-
Koło pasowe - Problem
Mialem dokladnie tak samo.Musisz wymienic kolo pasowe,do tego pasek i najlepiej napinacz.Wymiana nie jest skomplikowana mozna zrobic samemu.
-
termostat EGR - jak zdiagozować usterkę ?
Najlepiej jest go wyjac i w niego dmuchnac.Jesli latwo przepuszcza powietrze jest do wymiany.Jak jest padniety fura bedzie ci sie dlugo rozgrzewac na poczatku jazdy.Jesli siedzi jeszcze ori to na 99% jest do wymiany.
-
BMW E39 525tds 1996 - swiszczenie z okolic silnika
Moze padac kolo pasowe.
-
Dziwne odgłosy z silnika.
Ja tez sciagalem pasek i byla cisza,na poczatek wymienilem napinacz paska bo myslalem ze to on cyka,ale po paru dniach cykanie wrocilo i kolo sie zesralo.
-
Dziwne odgłosy z silnika.
Mialem takie same objawy:u mnie padalo kolo pasowe,az w koncu skonczylo zywot.
-
[530dA]Jaką macie temperature silnika?
Wymieniałeś samodzielnie czy w warsztacie? Czy do wymiany trzeby płyn chłodniczy wypuścić? Wymienialem sam,plyn najlepiej przy tej operacji wymienic na nowy,odpowietrza sie praktycznie sam,bo masz wezyk przelewowy przy zbiorniczku wyrownawczym.Ja odkrecilem dwa odpowietrzniki,poczekalem az zaczelo sie przelewac,zakrecilem dolalem plynu do stanu i przez kilka dni kontrolowalem jego stan,ot cala filozofia.
-
[530dA]Jaką macie temperature silnika?
Jak padl termostat glowny to podczas jazdy w trasie ze stala predkoscia wskazowka bedzie sie odchylac w lewo,nie bedzie trzymal temperatury nawet jesli bylo ok.90st.Jak padl termostat egr bedzie sie dlugo nagrzewac,u mnie bylo to nawet 30km i dalej niedogrzany.Egr mozna latwo sprawdzic:nalezy go wymontowac i w niego dmuchnac.Jesli nie ma oporu powietrza to jest na smietnik.Wymienilem obydwa i jest git.
-
[e39] Nivo klęka na jedno koło
Nie zawsze tak jest.Jak mi padla poducha tak ze nawet na odpalonym sie nie podnosil to opadl caly tyl.Jak padla druga objaw byl identyczny jak u kolegi,wedlug mnie zalezy to od stopnia uszkodzenia poduchy.
-
Napinacz łańcuszka rozrządu 525 tds
Nie pamietam dokladnie,ale chyba jest tylko sprezyna i tloczek.
-
jakie opony na 18 calowe felgi
Witam wiec i może ja coś napisze. Ja mam 18-tki i mam założone wszystkie oponki 245/40/18 i wydaje mi sie ze jest najbardzie optymalny wybór. 235 troche bardziej trzęsie.Zeleży jeszcze jaki masz silnik. Ja mam 530d i na takich opon spalanie wzrosło o ok 0.5 litra/100km w porównaniu z 225/60/16. Pozdrowionka Popieram w 100%,245/40 to dobry wybor,gdyz nie tluka tak jak 235 czy 225.pzdr
-
e39 + Skrzynia SMG ?
Wydaje mi sie ze to zwykly steptronic,a nie SMG.
-
"Cykanie" w tds
Kolo kupilem ori uzywane koszt cos kolo 700zl.Nowe w zamienniku kosztowalo chyba 1300zl.
-
"Cykanie" w tds
Do pewnego monentu tylko cykanie,potem smrod palacej sie gumy i nagle tracisz wspomaganie,ladowanie i chlodzenie.U mnie bylo tak ze jak krecilem kiera do oporu to zapalala sie kontrolka ladowania :shock: ,silnik pracowal dalej a pasek stal w miejscu.Nie zauwazylem zmiany dzwieku silnika.
-
"Cykanie" w tds
Mialem ten sam objaw.Wymienilem napinacz paska,na dwa dni przestalo cykac,ale potem powrocilo,az w koncu padlo kolo pasowe.Ja obstawiam ze konczy ci sie kolo pasowe.PZDR
-
Wielki problem z silnikiem!!! wlozone 5tys zl i nie odpala!!
Proponowal bym na poczatek dokladnie sprawdzic ustawienie rozrzadu,wystarczy ze przeskoczy przy skladaniu o jeden zabek na lancuszku i beda takie objawy:przy odpalaniu jakby chcial zalapac ale gasnie i przy tym mocno kopci.