Skocz do zawartości

gk tds

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez gk tds

  1. Najlepiej zamien czujniki miejscami to bedziesz wiedzial czy to czujka czy przewody nie domagaja.
  2. Ja jak mialem przedlifta to tez wyprobowalem chyba z piec kompletow tarcz.Kazde wytrzymywaly max 5kkm.Najgorszy smietnik to ATE.Zalozylem orginaly i po problemie.
  3. gk tds odpowiedział(a) na dobione temat w E39
    Wystepowal, ja mam.
  4. gk tds odpowiedział(a) na miketcho temat w E39
    Felgi megakozackie :cool2: ,jesli zmienisz profil na wyzszy to i tak przy 19-tkach niewiele poprawisz.Jak kupilem swoje kola opony byly 235/35/18,nie dalo sie na tym jezdzic,jakby nie bylo wogole opon.Zmienilem na 245/40 i roznica jest bardzo duza,ale ja nie jezdze po naszych pieknych drogach. :mad2:
  5. Chris99 jako jedyny znasz ten temat z EGR. Zadałem znawcą zagadkę (maty i szatynwroc) chciałem się przekonać czy wiedzą o co chodzi. Ale jak widać potrafią tylko pisać o szukajce i czepianiu się byle czego. Termostat EGR nie występuje w roczniku 2002 !!! Termostat egr wystepuje tylko w automatach.
  6. gk tds odpowiedział(a) na agpiotras temat w E39
    Chyba sie nie myle kolego.Sprawdz sobie na realoem w zadnym manualu niezaleznie od rocznika nie wystepuje termostat egr :8)
  7. gk tds odpowiedział(a) na agpiotras temat w E39
    Mozliwe,termostat egr maja chyba tylko automaty.
  8. gk tds odpowiedział(a) na jarekt333 temat w E39
    Termostat egr kiedy jest uszkodzony powoduje ze auto dlugo sie nagrzewa.Kolega ma objawy typowe dla padnietego termostatu glownego.Zgadzam sie,najlepiej wymienic oba i po klopocie.
  9. gk tds odpowiedział(a) na bmwtop10 temat w E39
    Ja u siebie nawet visca nie sciagalem,wymienilem pasek,silownik i rolki bez tego ramienia.
  10. gk tds odpowiedział(a) na bmwtop10 temat w E39
    Tu masz napinacz http://allegro.pl/napinacz-paska-klinowego-bmw-m51-e34-e36-e38-e39-i1336623287.html Wlasnie o taki kolo chodzi,tylko cos tanie jak dobrze pamietam dawalem cos kolo 500zl.za uzywke orginal. Pamietaj zeby je dobrze dokrecic.
  11. gk tds odpowiedział(a) na bmwtop10 temat w E39
    Mialem dokladnie tak samo.Musisz wymienic kolo pasowe,do tego pasek i najlepiej napinacz.Wymiana nie jest skomplikowana mozna zrobic samemu.
  12. Najlepiej jest go wyjac i w niego dmuchnac.Jesli latwo przepuszcza powietrze jest do wymiany.Jak jest padniety fura bedzie ci sie dlugo rozgrzewac na poczatku jazdy.Jesli siedzi jeszcze ori to na 99% jest do wymiany.
  13. Moze padac kolo pasowe.
  14. gk tds odpowiedział(a) na CICHY525 temat w E39
    Ja tez sciagalem pasek i byla cisza,na poczatek wymienilem napinacz paska bo myslalem ze to on cyka,ale po paru dniach cykanie wrocilo i kolo sie zesralo.
  15. gk tds odpowiedział(a) na CICHY525 temat w E39
    Mialem takie same objawy:u mnie padalo kolo pasowe,az w koncu skonczylo zywot.
  16. Wymieniałeś samodzielnie czy w warsztacie? Czy do wymiany trzeby płyn chłodniczy wypuścić? Wymienialem sam,plyn najlepiej przy tej operacji wymienic na nowy,odpowietrza sie praktycznie sam,bo masz wezyk przelewowy przy zbiorniczku wyrownawczym.Ja odkrecilem dwa odpowietrzniki,poczekalem az zaczelo sie przelewac,zakrecilem dolalem plynu do stanu i przez kilka dni kontrolowalem jego stan,ot cala filozofia.
  17. Jak padl termostat glowny to podczas jazdy w trasie ze stala predkoscia wskazowka bedzie sie odchylac w lewo,nie bedzie trzymal temperatury nawet jesli bylo ok.90st.Jak padl termostat egr bedzie sie dlugo nagrzewac,u mnie bylo to nawet 30km i dalej niedogrzany.Egr mozna latwo sprawdzic:nalezy go wymontowac i w niego dmuchnac.Jesli nie ma oporu powietrza to jest na smietnik.Wymienilem obydwa i jest git.
  18. Nie zawsze tak jest.Jak mi padla poducha tak ze nawet na odpalonym sie nie podnosil to opadl caly tyl.Jak padla druga objaw byl identyczny jak u kolegi,wedlug mnie zalezy to od stopnia uszkodzenia poduchy.
  19. Nie pamietam dokladnie,ale chyba jest tylko sprezyna i tloczek.
  20. gk tds odpowiedział(a) na guman1981 temat w E39
    Witam wiec i może ja coś napisze. Ja mam 18-tki i mam założone wszystkie oponki 245/40/18 i wydaje mi sie ze jest najbardzie optymalny wybór. 235 troche bardziej trzęsie.Zeleży jeszcze jaki masz silnik. Ja mam 530d i na takich opon spalanie wzrosło o ok 0.5 litra/100km w porównaniu z 225/60/16. Pozdrowionka Popieram w 100%,245/40 to dobry wybor,gdyz nie tluka tak jak 235 czy 225.pzdr
  21. gk tds odpowiedział(a) na mriusz temat w E39
    Wydaje mi sie ze to zwykly steptronic,a nie SMG.
  22. gk tds odpowiedział(a) na zabciacool temat w E39
    Kolo kupilem ori uzywane koszt cos kolo 700zl.Nowe w zamienniku kosztowalo chyba 1300zl.
  23. gk tds odpowiedział(a) na zabciacool temat w E39
    Do pewnego monentu tylko cykanie,potem smrod palacej sie gumy i nagle tracisz wspomaganie,ladowanie i chlodzenie.U mnie bylo tak ze jak krecilem kiera do oporu to zapalala sie kontrolka ladowania :shock: ,silnik pracowal dalej a pasek stal w miejscu.Nie zauwazylem zmiany dzwieku silnika.
  24. gk tds odpowiedział(a) na zabciacool temat w E39
    Mialem ten sam objaw.Wymienilem napinacz paska,na dwa dni przestalo cykac,ale potem powrocilo,az w koncu padlo kolo pasowe.Ja obstawiam ze konczy ci sie kolo pasowe.PZDR
  25. Proponowal bym na poczatek dokladnie sprawdzic ustawienie rozrzadu,wystarczy ze przeskoczy przy skladaniu o jeden zabek na lancuszku i beda takie objawy:przy odpalaniu jakby chcial zalapac ale gasnie i przy tym mocno kopci.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.