Treść opublikowana przez gk tds
-
BMW E39 530d BRAK MOCY!!
Witam Tak elektryk sprawdzał i powiedział że jest dobry,ale dla świętego spokoju odłączyłem go i w jeździe nie było żadnej różnicy. Pozdrawiam Jak przeplywka jest ok. to po jej odlaczeniu strasznie zamula wiem bo sam sprawdzalem na swojej poprzedniej e39 530d.
-
[e61] 525d Które wybrać?
Nie bardzo rozumiem ludzi ,którzy twierdzą że 7 letnie auto musi mieć przebieg rzędu 300/350 tyś bo inaczej to na 100% kręcony. Ja swoje auto kupiłem w 07.2009 r auto jest z 09.2005 przebieg miało niecałe 120 tyś czyli wychodzi ok 30 tyś rocznie co po sprawdzeniu wizyt w ASO ich przebiegów i dat pozwala mi stwierdzić ,że był on realny i prawdziwy. W tej chwili przebieg mojego auta to 144 tys czyli w dwa ostatnie lata zrobiłem 24 tyś z czego 17 tys w ostatnim roku a pozostałe 7 tys w pierwszym roku użytkowania. Biorąc pod uwagę teorię ludzi ,którzy nie wierzą w przebiegi mniejsze niż 50 tys rocznie moje auto powinno mieć 300 tyś a za rok 350 za dwa lata od teraz 400 tyś no więc w moich realiach auto za rok będzie miało niecałe 160 tyś a za dwa lata może ok 180-190 tyś wychodzi na to że jakbym chciał sprzedać auto za 2 lata to powinienem popchnąć przebieg o ok 200 tyś w przód co by wyglądał realnie :mad2: Reasumując - nie każdy kto kupuje 530d kupuje je po to bo żeby robić nim 50 tyś rocznie. Niektórzy kupują bo im się podoba i lubią mieć duże auto z silnikiem z dużą mocą i jeszcze większym momentem (co się przydaje szczególnie na weekendowe czy wakacyjne wypady) i wcale nie jeżdżą nim dużo ja w ciągu tygodnia roboczego to BMW może robię z 200 km. Większość jazdy po mieście robię innym autem. różnica w spalaniu jesz znikoma chyba nawet nie 1l na 100 z tego co pamiętam Ja nie twierdze ze nie ma aut z przebiegiem rzedu 150kkm,tylko cena za takie auto znacznie rozni sie od tych z aukcji powyzej,chyba ze auto mialo obcierke z czolgiem.
-
[e61] 525d Które wybrać?
Auta z linkow 1 i 3 maja tylko zderzaki m-pakietowe a progi juz nie,dlatego napewno byly dokladane poza aso,co do przebiegow to bez komentarza :duh:
-
E61 535d Mpakiet zdjecia str.7
Na dzien dziesiejszy 211kkm.
-
530d problem z filtrem cząstek stałych
Witam.Posiadam e61 530d 2005rok DDE 5.0.Czy w tym przypadku tez wystarczy mechanicznie usunac DPF,a procedura wypalania nie bedzie sie zalaczac?
-
E61 535d Mpakiet zdjecia str.7
Na lato beda 19 styling172 lub 95
-
E61 535d Mpakiet zdjecia str.7
Numer podwozia Kod typu NJ71 Typ 530D (EUR) Typoszereg E E61 () Seria 5 Rodzaj konstrukcji TOUR Układ kierowniczy LL Drzwi 5 Silnik M57/TU Pojemność skokowa 3.00 Moc 160 Napęd HECK Skrzynia biegów AUT Kolor CARBONSCHWARZ METALLIC (416) Tapicerka LEDER DAKOTA/SCHWARZ (LCSW) Data prod. 2005-06-06 Wyposażenie Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK) S1CAA SELECTION COP RELEVANT VEHICLES Dummy-SALAPA S205A AUTOMATIC TRANSMISSION Automatyczna skrzynia biegów S226A SPORTS SUSPENSION SETTINGS Sportowe dostosowanie podwozia S2NPA M LT/ALY W. DOUBLE SPOKE 135 M W.RUNFLA Obr. BMW ze st. le. M podw. spr. 135 S300A EMERGENCY WHEEL Koło dojazdowe S320A MODEL DESIGNATION, DELETION Brak napisu modelu P337A M SPORTS PACKAGE M Pakiet sportowy S339A SATIN CHROME Shadow-Line S386A ROOF RAIL Reling dachowy S423A FLOOR MATS, VELOUR Dywaniki podłogowe Velours S428A WARNING TRIANGLE Trójkąt ostrzegawczy i apteczka S441A SMOKERS PACKAGE Pakiet dla palących S481A SPORT SEATS F DRIVER/FRONT PASSENGER Fotel sportowy S494A SEAT HEATING F DRIVER/FRONT PASSENGER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera S4M3A INTERIOR TRIM.FINI. ALU. CUBE PURE Listwy wewnętrzne Alu Cube Pure Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK) S502A HEADLIGHT WASHER SYSTEM Spryskiwacze reflektorów S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC) S522A XENON LIGHT Światło ksenonowe S534A AUTOMATIC AIR CONDITIONING Klimatyzacja automatyczna S540A CRUISE CONTROL Tempomat S605A TELEMATIC PREPARATION Instalacja Telematik S607A TELESERVICE PREPARATION Instalacja Teleservice S609A NAVIGATION SYSTEM PROFESSIONAL System nawigacji Professional S612A BMW ASSIST BMW Assist S616A BMW ONLINE BMW Online S620A VOICE INPUT SYSTEM Wejście głosowe S633A PREP.MOB. PH. BUSINESS BLUET.INTERF. Instalacja tel. kom. Business S698A AREA-CODE 2 Area-Code 2 do DVD S710A M LEATHER STEERING WHEEL M Kierownica skórzana S715A M AERODYNAMICS PACKAGE Pakiet areodynamiczny M Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK) S775A INDIVIDUAL ROOF-LINING ANTHRACITE Podsufitka antracyt L801A GERMANY VERSION Wersja krajowa Niemcy S863A EUROPE/DEALER DIRECTORY Spis dealerów, Europa S879A GERMAN/OWNERS HANDBOOK/SERVICE BOOKLET Instrukcja obsługi, jęz. niemiecki S8SAA COUNTRY SPEC. RELEASE OF NAVIGATION Aktywacja nawigacji charakt. dla kraju S8SBA COUNTRY SPEC. RELEASE OF TELEMATIC Aktywacja syst. telem. char. dla kraju S8SCA COUNTRY SPEC. RELEASE OF TELESERVICE Aktywacja syst. telem. char. dla kraju S8SPA COP CONTROL Sterowanie COP Wyposażenie seryjne Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK) S216A SERVOTRONIC Wspomaganie układu kier. Servotronic S548A SPEEDOMETER WITH KILOMETER READING Licznik kilometrów S785A WHITE DIRECTION INDICATOR LIGHTS Lampy kierunkowskazów białe S851A LANGUAGE VERSION GERMAN Wersja językowa, Milego komentowania.
-
530d - nie rozwija pełnej mocy
A pompe¨progowa sprawdzali?
-
bmw e60 Czujniki parkowania problem
Kolego wiesz moze czy w e61 jest w tym samym miejscu co w e60,bo tez mam problem z PDC i nie moge zlokalizowac modulu.
-
opony zimowe, szerokość?
Tez mam taki komplet opon,zostaly mi jeszcze po e-39.Mysle ze na zime przy spokojnej jezdzie chyba podejda :roll:
-
INPA - zbiór problemów
Czy musze odinstalowac stara czy mozna zainstalowac druga nowsza.
-
INPA - zbiór problemów
e-61 06.2005.
-
INPA - zbiór problemów
Witam.Posiadam INPA 5.00 EDIABAS 6.4.7.Przy podlaczaniu e-39 smiga wszystko bez problemu,ale przy e-60 nie laczy sie z silnikiem i jeszcze z paroma modulami.Czy musze instalowac nowsza wersje Inpy.Wyskakuje mi blad D motor0012 IFH-0018 initialization error.Dzieki
-
Poziom oleju w automacie 530d GA6HP26Z
Witam Kolegów.Od paru dni jestem posiadaczem e61 530d z automatyczną skrzynią biegów.Chciałbym sprawdzić poziom oleju w skrzyni i stąd moje pytanie:przy jakiej temp.skrzyni należy sprawdzać poziom oleju?Z góry dziękuję.
-
Wiatrak klimatyzacji E39 po lifcie
Skoro wywaliło wcześniej ten 100A to mam obawy ze za długo nie posmiga na 50A,raczej to chwilowa reanimacja,dostanie w kość przy pracy i bedziesz szukał dalej przyczyny.Oby nie,zycze zeby problem nie wrócił,ale logika mi tak podpowiada.POzdr W takim razie dlaczego nie wywalilo tego za schowkiem 50a :?: on jest nastepny po drodze do wentylatora. Edit Niestety dzis wywalilo znowu ten bezpiecznik w bagazniku :cry2: .Auto stalo przez noc wiec klima nie byla uzywana.Ma ktos jakies pomysly :?:
-
Wiatrak klimatyzacji E39 po lifcie
Witam.Dzis udalo mi sie naprawic wiatrak klimy :!: .Nie bylo napiecia na bezpieczniku za schowkien i na przewodach do wentylatora.Winowajca okazal sie(chyba to bezpiecznik) o wartosci 100a w bagazniku nad akumulatorem http://imageshack.us/photo/my-images/836/foto0274f.jpg/ Przekrecilem przewod ze 100a na wolny 50a i wentylator smiga jak nowka. :D
-
Wiatrak klimatyzacji E39 po lifcie
Witam Koledzy.Mam pytanko,moglby ktos sprawdzic u siebie kiedy pojawia sie napiecie na kostce wentylatora 3-pinowego po lifcie,bo jedni mowia ze jest caly czas niezaleznie od polozenia kluczyka w stacyjce,a u mnie nie pojawia sie wogole nawet jak klima dziala.Sprawdzalem bezpieczniki te duze za schowkiem i na jednym jest napiecie a na drugim nie ma wcale.Dodam ze moj wentylator nie daje oznak zycia :cry: .Dzieki
-
Ubytek mocy ok 2000rpm
Witam.Tez mieszkam w Holandii posiadam kabel diagnostyczny+INPA,gdybys byl zainteresowany wal na PW.
-
problem z przeplywka
Objawy takie daje tez padajaca pompa progowa.
-
JAKI INTERFEJS PÓJDZIE NA WINDOWS VISTA??
Ja mam dokladnie taki http://allegro.pl/interfejs-tester-bmw-dis-inpa-na-usb-instrukcja-i1561043704.html i smiga pod vista bez problemu.Trzeba tylko odpowiednio zainstalowac.Gosc daje fajna instrukcje instalki.
-
sterowniki do interfejsu/kabla obd
Witam.Kolego moglbys podac stronke z tymi sterownikami bo mam ten sam problem.Dzieki
-
wentylator e39 530 D 2002
Ale jesli wlacze klime i ona dziala a uwalony jest wentylator to powinno pojawic sie napiecie,wentylator obraca sie swobodnie.Sprawdzalem w roznych konfiguracjach:z wlaczona klima,wylaczona,samochod zgaszony i pracujacy,a napiecia jak nie bylo tak nie ma.
-
wentylator e39 530 D 2002
Witam.Podlacze sie do tematu,poniewaz tez przestal mi dzialac wentylator klimy.Sprawdzilem voltomierzem napiecie w kostce wentylatora i pojawia sie tam 1,93v,a na forum przeczytalem ze powinno byc 12v niezaleznie od polozenia kluczyka w stacyjce.Sprawdzilem tez bezp.za schowkiem te dwa duze.Na jednym jest caly czas napiecie ,a na drugim nie ma wcale niezaleznie czy silnik pracuje czy jest wylaczony.Ma ktos jakies pomysly co moge jeszcze sprawdzic.Nie wiem czy jest jakis przekaznik tego wentylatora i gdzie sie znajduje. P.S.Wentylator 3-pinowy auto 530da 2001r. Pozdrawiam
-
Problem z szybko rosnącą temperaturą... !
U mnie bylo to samo jak sie ukrecil wirnik pompy wody.Sprawdz czy masz strumien w zbiorniku wyrownawczym.
-
530d Sama zgasła i nie pali
Sciagnij wezyk z filtra paliwa i zobacz czy wogole paliwo jest podawane przez pompe progowa.Wystarczy przekrecic stacyjke i juz powinno leciec.