Treść opublikowana przez green71
-
bierze olej
no po prostu super żeby do bagażu na urlop doliczyć bańkę oleju,osobiście jak by mi samochód zeżarł w ciągu 2000km olej do minimum to byłbym delikatnie mówiąc "zdenerwowany".Mnie też "doradca serwisowy :mrgreen: " powiedział że wyjące łożysko oporowe to normalna rzecz i na tym skończyłem serwisowanie w ASO.
-
Zestaw naprawczy hamulca tarczowego
grzeje się tylko jedno,dzięki za info
-
komunikat bledu na komputerze
po prostu od świateł mijania,ja tam ksenonów nie mam a komunikat i owszem ostatni mi się wyświetlił
-
Zestaw naprawczy hamulca tarczowego
możliwe ale raczej obstawiam tarcze,bo przejadę kawałek i od razu są gorące
-
Zestaw naprawczy hamulca tarczowego
czy ktoś się orientuje jaka jest cena takiego zestawu?mam na myśli tłoczek,uszczelki itp. bo zaczeło strasznie grzać tylne koło i pewnie tłoczek przestał odbijać.
-
bierze olej
W każdej instrukcji do każdego auta pisze że może brać olej ale to wcale nie oznacza że musi brać.Wszystko jest zalezne od tolerancji wykonania,jakości oleju,stylu jazdy itp
-
bierze olej
co to za pierdoły?do tej pory tylko w jednym aucie musiałem dolewać oleju i jak sie później okazało silnik był wykończony i skończyło się remontem.W żadnym innym aucie nie dolewałem oleju,w Focusie jeżdże od wymiany do wymiany w BMW wymieniam jak wskaże inspekcja,bez jakichkolwiek dolewek.Zgodzę się że silnik może brać olej jak sie go ciśnie ale 1 litr oleju na 1000km?wychodzi na to że wymiana filtra wystarczy bo olej będzie cały czas nowy.I niech mi nikt nie mówi że benzyniak musi brać olej bo to jest dopiero bzdura.
-
komunikat bledu na komputerze
niech kolega sobie posprawdza żarówki
-
przekladka zegarów-czy bedzie oszukiwal??
przydałby się jeszcze do kompletu emblemat 328i lub ewentualnie M3 :D
-
filtr stozkowy
a już myślałem że nikt w to nie wierzy,a jednak..... Dokładnie w taki sam sposób pomoże ci magnetyzer,strumienica i kij wie co jeszcze.Daj sobie spokój.Możesz sobie założyć chipa ale wzrost będzie i tak symboliczny.
-
kasowanie inspekcji problem...
Dokładnie,u mnie też tylko ta metoda zadziałała.
-
Łożyska e36 320i 96'
możliwe że to kwestia opon,miałem taką sytuację w Focusie.Niektóre opony lubią ząbkować,zwłaszcza przy zawieszeniu wielowahaczowym.Jeżeli hałas ci zaniknął po zmienie opon tzn.że opony są wyząbkowane.Można na nich jezdzić ale jest nieprzyjemnie.Sprawdź geometrie tylnego zawieszenia i stan tylnich amortyzatorów.
-
Łożyska e36 320i 96'
łożysko można wyczuć najlepiej podczas skręcania,podczas dociążania będzie bardziej słychać a podczas odciążania hałas będzie zanikał.Jeżeli dzwięk jest jednostajny to może być wina mostu.
-
Pukanie przy zmianie biegów
mnie specjalista od wałów napędowych powiedział że jeśli wał nie ma śladów uszkodzeń lub nie odleciały odważniki to nie wyważa się wału,bo może przynieść odwrotny skutek.Wyważenie wału w Welte Cardan Service kosztuje 280 zł netto.Wyważany jest przy trzech prędkościach,jednak radzę nie wyważać wału.Sprawdzić krzyżaki,łącznik gumowy(sprzęgiełko),ewentualnie tuleje centrującą na wale i poduszki skrzyni.
-
Wgniotki po gradobiciu
w ostatnim Auto-świat Poradnik testowali to urządzenie,i zanim wyciągniesz jakąkolwiek wgniotkę to kilkanaście razy przyklejasz tą przyssawkę.Nic specjalnego.Było też o podgrzewaniu i zamrażaniu.
-
Pukanie przy zmianie biegów
Zmień mechanika,mnie ściągnięcie wału,założenie nowej podpory i założenie wału zajęło 2 godziny(nie spiesząc się).Najwięcej czasu zabrało mi ściągnięcie segera z powodu braku szcypiec(musiałem męczyć dwoma śrubokrętami).
-
grzejąca sie skrzynia
hmmm,osłona leży w piwnicy...może faktycznie ją założę.
-
pomocy nietypowy wyciek oleju w silniku m50 2.0
zobacz czy ci nie cieknie spod pokrywy zaworów(od strony złącza diagnostycznego przy szybie),to miejsce jest mało widoczne a olej spływa na skrzynię biegów.
-
grzejąca sie skrzynia
dobrze by było gdyby ktoś jeszcze to sprawdził,u mnie grzeje się do tego stopnia że nie można jej dotknąć.Ale wszystkie uszczelniacze trzymają więc chyba nie odbiega to od normy.Oczywiście olej jest i nawet świeżutki.
-
wyciek oleju bmw e46 320i
mam wyciek dokładnie z tego samego miejsca ale muszę się zebrać w sobie żeby to zrobić bo na razie jest tam wilgotno więc się nie spieszę,jak zacznie się lać wymienię uszczelkę.
-
problem z inspekcją a właściwie z jej skutkami...
no kurcze to jest gniazdo diagnostyczne więc jest połączone z komputerem,ale posprawdzaj bezpieczniki.
-
jaką inną skrzynię do 323i
teoretycznie najlepiej byłoby z 316,bo najmniej przeciążona.
-
jakie mamy zarowki - dobieram klosz przedni do E36 93r
ja mam 95 rok i mam H7 Bosh i za cholerę nie można dokupić szkieł,do lamp H7 ZKW szkieł do wyboru do koloru.
-
jaką inną skrzynię do 323i
S5D250G,możesz wsadzić każdą skrzynię oprócz skrzyni z 328 jeżeli nie chcesz zmian w przełożeniach.M3 nie biorę pod uwagę bo jest inna obudowa.
-
jaką inną skrzynię do 323i
328 ma skrzynię S5D320Z,wszystkie od 316 do 325 mają S5D250G