Treść opublikowana przez ar_w
-
530d nie pali (2550 rail pressure control at start)
Auto zapala, problem rozwiązany, temat do zamknięcia
-
530d ociężały zapłon
No i miałeś rację Voshon, a jam durny nie sluchał :mad2: Wtrysk wymieniony, auto zaczelo już zapalać ;) a po nagrzaniu odpala szybciutko, aż miło. Nawet jeszcze szybciej niż rano.
-
530d nie pali (2550 rail pressure control at start)
Wymieniłem i 4 stówy w dupę :| Ale przynajmniej bedzie spokoj. Slyszalem o przypadkach wylaczania silnika podczas wyprzedzania, bo wlasnie regulator sie zaciął.
-
symbol 530d na tylnej klapie
Co, troche wstyd jak golfy objezdzają.. ? ;D
-
530d nie pali (2550 rail pressure control at start)
Odpiałem czujnik cisnienia (od razu wyskoczyl bład pressure sensor) i nie zapala nadal. W ogole dziwna sprawa, wykasowalem błędy, próbuje odpalić i już zaden błąd nie wskakuje do pamięci. Normalne to?
-
530d nie pali (2550 rail pressure control at start)
wisniag: Do czego jest złącze X6053 i X6011? Nie ma ich na załączonym schemacie. Kojarzysz może, czy czujnik ciśnienia na listwie CR może stracić szczelność? Bo jak patrze na RealOEM, to ten czujnik ma swój zestaw naprawczy (jakieś tulejki, uszczelki, itp) Tak pytam, coby zawęzić pole poszukiwań.
-
530d nie pali (2550 rail pressure control at start)
ok, dzieki. Tak jak patrzę, to w momencie trzymania na zapłonie przed uruchomieniem idzie pełny prąd na regulator. Czyli wynikałoby, że brak prądu na regulator powoduje, ze jest on otwarty, a ponad 1 amper zamyka go. Więc albo się zaciął, albo jest przerwa w obwodzie (ale przerwę zarejestruje pewnie ECU i pokaże INPA błąd - o ile sie nie myle)
-
530d nie pali (2550 rail pressure control at start)
wisniag: nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak bardzo mi pomogles. Powiedz mi, czy stosunkowo latwo sie dostac do tego regulatora? Słyszałem, ze trzeba zdejmowac kolektor ssący, ale jak zdejme go, to nie uruchomie samochodu, zeby zmierzyć prąd. Moze jest gdzies miejsce, w ktorym mógłbym się wpiąc z miliamperomierzem? Np. przy sterowniku DDE, pytanie tylko gdzie. Dzieki i pozdro
-
530d nie pali (2550 rail pressure control at start)
wisniag: czytaj dokładniej. Silnik mi _nie odpala_, kreci rozrusznik, ale nie pali. Po 4-5 sekundach kręcenia zaksztusi się malusieńko i dalej kupa. Zapowiada się coraz ciekawiej. Może zapytam z tej strony: 1) Za co odpowiada zawór regulacji ciśnienia? W sensie jaki on ma udział w momencie rozruchu silnika? 2) Możliwym byłoby to, że kilka wtrysków leje na tyle, ze w ukladzie common rail nie ma dostatecznego ciśnienia do odpalenia? 3) Czy jesli padlaby pompa CR, byłyby jakieś ślady wycieków paliwa widoczne wokół niej? Więc przypomnę, ze nie tak dawno mierzone korekcje wtrysków były dobre, silnik nigdy nie sprawiał problemów: brak drgawek, ciągnął jak burza, brak niespodzianek na trasie typu wyłączenie silnika przy wyprzedzaniu, spalanie paliwa ksiazkowe, brak chmury dymu przy depnieciu, zawsze zapalał. Jedyny problem jaki miałem opisałem tu: viewtopic.php?f=72&t=134798
-
530d nie pali (2550 rail pressure control at start)
Hej. Mam problem, jak zapewne się domyślacie. Ale do rzeczy. W dzień przed usterką zapaliła, ale kręciła dość długo. Nastepnego dnia nie odpalila i tak jest do dzisiaj. INPA pokazuje taki błąd: http://thumbnails35.imagebam.com/12365/51db5a123649111.jpg Podobno usterką mogą być lejące wtryski, albo zawór regulacji ciśnienia przy pompie wysokiego ciśnienia. Nie tak dawno wtryski badałem korekcjami i były w normie max ±1.2 (wiec raczej małe prawdopodobieństwo, że zaczeły nagle lać?) Czy ten zawór to element nr 20: http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=DP71&mospid=47559&btnr=13_0802&hg=13&fg=15 ? Aha, jakby był uszkodzony ten zawór, to czy przypadkiem INPA nie powinna pokazać dodatkowych błędów?
-
nadchodzi nowy model serii 6
No bo nie wiem jak Tobie, ale mi to wnętrze przypomina odświeżone e39. Wnetrze e60 czy e63 jakos mnie wciąż nie przekonuje. Co do F12: Sylwetka bomba, ale reflektory przednie... jakoś się gryzą z całą linią. Nie mają tego pazura jak w e63. Tył już znacznie lepiej. Ogólnie :cool2:
-
INPA - zbiór problemów
Litery na koncu oznaczenia scalaka (ACWE) to rodzaj obudowy + przeznaczenie (zakres temperatur), nie ma zatem żadnego znaczenia. Musiales jakos niefartownie tamte uszkadzać (kolejnosc podłączeń np.) Schowaj się z taką pomocą. Uparłem się, że nie dostaniesz ani złotówki ode mnie i w końcu osiagnałem cel.
-
INPA - zbiór problemów
Coś mi ściemniacie. Już 3-cią wersje INPY sciagnalem z netu, bodajze takze od nerwusa - w każdej jest to samo. Dobra - ręcznie zaaplikowalem plik e39.eng, sciagnalem tez inpa.ini w ktorej raczyło uruchomić w graficznym interfejsie zbiór modeli, etc. Ale wchodzę w e39, i jakas podgrupę i wyskakuje błąd: "Error compiling script file" o co kaman?
-
530D problem z odpaleniem
Cześć. Jak sprawdzić czy działa ten czujnik? Mam podejrzenie przegryzionej wiązki kabli przez gryzoni i chciałbym wykluczyć wadliwe działanie czujnika, zeby na darmo nie wywalić 400zł. Dysponuje multimetrem i oscyloskopem. Czy to jest czujnik halla? i działa mniej wiecej jak system zliczania impulsow w ABS ? Tak, to jest czujnik halla, ale czy sprawdzisz go miernikiem, tego nie wiem. DDE korzysta z niego tylko do rozruchu i najpewniej byłoby podpiąć się do DIS-a. Na problemy z zapalaniem ma wpływ również czujnik prędkości obrotowej silnika, ten zamontowany z tyłu silnika w ok. koła zamachowego. Niestety, czasami objawy ich awarii nie są rejestrowane jako błędy, no chyba, że zostaną całkowicie uszkodzone. DarioKa: Czy uszkodzenie czujnika wałka rozrządu bądz wału korbowego zaświeci w zegarach jakąś kontrolkę, błąd, cokolwiek?
-
INPA - zbiór problemów
nerwus: przeciez to sa niekompletne pliki dla ~\cfgdat. Ile mam Ci zapłacić, żebyś udostepnił wszystko kompletne potrzebne do uruchomienia tego oprogramowania w wersji angielskiej dzialajacej (dla e39 M57) ? (interfejs mam - hardwareu nie potrzebuję)
-
530D problem z odpaleniem
Cześć. Jak sprawdzić czy działa ten czujnik? Mam podejrzenie przegryzionej wiązki kabli przez gryzoni i chciałbym wykluczyć wadliwe działanie czujnika, zeby na darmo nie wywalić 400zł. Dysponuje multimetrem i oscyloskopem. Czy to jest czujnik halla? i działa mniej wiecej jak system zliczania impulsow w ABS ?
-
530d Jak tym jezdzić ekonomicznie
Jak masz wirusa, to co sie dziwisz. Albo dynamika, albo ekonomia ;) Tez jezdze dynamicznie, ale nie preferuje ciaglej jazdy z pedałem w podłodze. Ale to Wasze diesle, Wasza sprawa. Turbo nie tak calkiem drogie jest ;) Zapchało prędzej, a nie zatarło. To paliwo rozpuszczalo ci cały syf w ukladzie paliwowym i osiadalo na wtryskiwaczach i oto efekt. Paliwo to ma sens w autach nowych, lub prawie nowych.
-
530d ociężały zapłon
Czujnik doladowania, chodzi Ci o ten co jest przymocowany z tyłu kolektora ssącego? Pamiętam, gdy mialem odpietą wtyczkę (zapomnialem wpiąć jak sprawdzalem kiedyś swiece zarowe), to silnik zapalał, ale turbinka ładowała dopiero od 3000rpm
-
530d ociężały zapłon
wstępnie to wyglada tak: wypialem wąż _za_ filtrem paliwa, coby wykluczyc jego zatkanie - niestety paliwo przelatuje obficie. Nalało pół szklanki przez 1sek pracy. W silniku zauwazylem porozrzucane kawalki bułki czy chleba. Na 99% sprawką problemu sa jakieś gryzonie Moze ktos wie, gdzie sa na widoku jakies kable odpowiadajace za polaczenia do sterownika DDE czy cuś, że mogły sie do nich dobrać kuny czy inne paskudstwa?
-
530d ociężały zapłon
Pompa progowa jest wymieniana jakos w sierpniu na oryginal Ti Automotive. Slychac, że pracuje jak przekrece kluczyk na zapłon. Wg mnie albo regulator, albo czujnik wałka, albo przegryziona wiązka kabli (juz mi szczury jadły waż chłodnicy). Tego ostatniego boje sie najbardziej. Loona Thic, ponoć ADS podpasi do wszystkiego (oprócz CAN - wiadomo)
-
530d ociężały zapłon
to przeczytaj moj ostatni post :|
-
530d ociężały zapłon
I stalo sie - tak jak podejrzewałem, był to początek kłopotów, ktory skonczyl sie totalnym zgonem. Silnik nie odpala wcale. Rozrusznik kręci, ale nawet nie zaskoczy chocby na chwile. W ostatni dzień, w ktorym silnik jeszcze zapalił, kręcił długo tym razem z rana na zimnym. Jestem jej jedynie wdzięczny za to, że zdechła pod domem, a nie gdzieś w terenie. Musze sie podpiąc pod interfejs, ale wciaz nie udalo mi sie go uruchomić. Moze ktoś pomógłby mi w jego uruchomieniu? (mam samoróbka ADS i wciąż nie wiem, czy brak komunikacji z oprogramowaniem to wina hardware'u, czy samej konfiguracji INPY) Może ktoś podrzuci link do sciagniecia SPRAWDZONEJ na pewno działającej wersji INPY, bo linkow na forum jest milion - dziękuję z góry.
-
[e39] 525d 2003 M-Pakiet ~195KM 400Nm
Brakuje navi i skóry, poza tym autko :cool2:
-
530D problem z odpaleniem
Piszczalka, daj sobie spokoj z wtryskami. Jak korekcje nie przekraczają +-2, to jeszcze śmigaj i się nie stresuj. PS. Ma ktos opis, jak się dostać do tego czujnika? Dostęp jest na tyle łatwy, że da się to zrobić na podwórku pod domem?
-
[E39]530d - Błędy z inpy
Hej. W ktorym miejscu Ci te kable przegryzły? Wyczuwam podobny problem u siebie, bo juz mi waż chlodnicy posiekały jakiś czasu temu :|