Treść opublikowana przez bonzo320i
-
E39 M54b22 czujnik polozenia walka
Pierwsze to zamówić w sklepie odpowiedni czujnik korbowy( oryginał) żeby działał poprawnie, bo z tańszymi zamiennikami bywa różnie. Po drugie to zdemontować stary czujnik i w jego miejsce wsadzić nowy. Możesz zajrzeć na stronkę www.RealOEM.com, wpiszesz swój nr VIN pojazdu i znajdziesz numery czujnika oraz to gzie Się znajduje co pomoże Ci podczas wymiany
-
M52TUB28 - nietypowy problem z EWS
Najprościej i najtaniej będzie wyłączyć EWS programowo. Zgrać "mapę" i wysłać plik do obróbki ewentualnie zdemontować DME i albo wysłać do speca lub podjechać do warsztatu niech ogarnie to na miejscu
-
540i dzwięk kanarka w środku (FILM)
Dla mnie to bardziej brzmi na wentylator dmuchawy niż na klimatronik\, ale film jest zbyt krótki i chaotyczny by coś więcej wywnioskować
-
e39 528i 98r wycieraczki nie działają
I mój też dostał wody, stojan zaczął korodować w efekcie czego wirnik i szczotki Się zacinały powodując cyrki. Po renowacji i uszczelnieniu wytrzymał jeszcze ponad rok i posypał Się całkowicie
-
e39 528i 98r wycieraczki nie działają
No ten 1% zostawiam na przekaźnik, ale kolega ma identyczne objawy jak Ja i u mnie był to silnik wycieraczek. Ale fakt szybszy i łatwiejszy dostęp do przekaźnika, więc łatwo go sprawdzić
-
e39 528i 98r wycieraczki nie działają
Na 99% to będzie wina zalanego silniczka wycieraczek, więc czeka Cię demontaż, suszenie i wtedy będzie działać. U mnie od wody/wilgoci zawieszały Się szczotki i sytuacja identyczna jak w Twoim przypadku brak sprysków i wycieraczek
-
E39 zmiana mapy sterownika silnika DME z 2.0 na 2.8
Poszło, sprawdź pocztę jak coś
-
E39 zmiana mapy sterownika silnika DME z 2.0 na 2.8
Wszystko za pomocą Mppsa robiłem
-
E39 zmiana mapy sterownika silnika DME z 2.0 na 2.8
Zgrywanie map i wgrywanie robiłem sam, ale wszelkie modyfikacje programowe ogarniali ludzie co się tym bawią. I teraz powiedz mi jaki sterownik posiadasz albo silnik??Zwykłe M52 czy M52TU??Bo moje wsady są do MS41(M52 jeden vanos)
-
E39 zmiana mapy sterownika silnika DME z 2.0 na 2.8
Jeżeli masz program do obróbki wsadów, czas,chęci i pojęcie to możesz porównać Sobie dwie mapy i metodą prób i błędów próbować "wgrać" swój EWS. Mam kilka wersji map dla 2.8,ale Tobie mogę dać seryjną z EWS oraz serię bez EWSa.
-
M54B30 crankshaft p0339
A jakiej firmy czujniki założyłeś?? Bo jeśli nie były to OEmy lub VDO Siemens to nie licz na poprawne działanie tańszych zamienników
-
E39 zmiana mapy sterownika silnika DME z 2.0 na 2.8
Tak właśnie będzie, no chyba że obawiasz Się o swoją perełkę :D że ktoś ją ukradnie :lol: to wtedy musisz szukać kompletu Dme + Ews
-
E39 zmiana mapy sterownika silnika DME z 2.0 na 2.8
Normalnie trzeba by pozbyć Się EWSa, ale ta moja mapa ma go wyłączonego, więc pójdzie na każdym DME po wgraniu
-
E39 zmiana mapy sterownika silnika DME z 2.0 na 2.8
Oczywiście, że możesz zgrać swoją a nawet powinieneś. Ja mam oryginały zachowane z 2.5 oraz 2.8 Teraz śmigam na zmodyfikowanej 2.8 pod dolotowy M50
-
E39 zmiana mapy sterownika silnika DME z 2.0 na 2.8
Ewentualnie MPPS a mapę pod seryjne 2.8 wrzucę Ci nawet swoją :wink:
-
E39 528iA Ciężko odpala inpa
No to gitara skoro problem rozwiązany :cool2: a podpowiedzi odnośnie czujnika miałeś podane od razu w pierwszym poście :norty:
-
Kodowanie kluczyka z immo
Nie testowałem tej metody, możesz wypróbować i zdasz relację :wink:
-
Kodowanie kluczyka z immo
Niestety ale nie, potrzebny specjalny sprzęt do zakodowania transpondera pod Twój EWS, chyba że chcesz mieć tylko centralne otwieranie bez odpalania to kodujesz w stacyjce
-
multi funkc.kierownica z E46 do E39
Przedliftowa kiera ma tylko jeden nabój pirotechniczny do poduchy oraz zwykłą taśmę kierownicy, więc miał byś sporo rzeźby,żeby to podpiąć.
-
BMW E39 540i czujnik przy chłodnicy
Tego chłopaczka bardzo często polecają na forach i wszelkich grupach BMW, na głównej stronie masz wszystko co potrzebujesz. Kupujesz interfejs oraz przejściówkę z OBDII na okrągłe gniazdo. W razie pytań dzwoń do nich to podpowiedzą --> https://ibmw.info/
-
BMW E39 540i czujnik przy chłodnicy
Panie odpuść ten sprzęt :duh: gdzie teraz znajdziesz lapcoka,żeby posiadał fizyczny port RS232 do podłączenia tego interfejsu. No chyba,że masz taki zabytek na stanie, bo wszelkie przejściówki z usb na rs232 nie zadziałają
-
523i Wyciszenie wydechu pomysły
Ale jakość zamiennika też zależy od tego ile chcesz wydać na taki katalizator(zamiennik) i wcale nie musi być to nowy OEm. Chyba,że trafisz na aukcjach używkę w dobrej kasie, ale ile wytrzyma :?: Innego rozwiązania niestety brak
-
E39 528iA Ciężko odpala inpa
Dokładnie jak kolega Daniel napisał,ale też zależy jaki ten błąd sondy bo jeśli grzałka to niemal pewna usterka, co innego jeśli chodzi o regulację składu.
-
Zakodowanie kluczyka\ transponder
Nie wiem czy przejdzie na 100% taki patent, ale możesz kupić używany kompletny kluczyk(wraz z elektroniką i transponderem) oraz pustą obudowę kluczyka wraz z grotem do wycięcia. Z tej używki przekładasz bebechy do pustego i wycinasz grot wg. oryginalnego kluczyka. Potem kodujesz "nowy" kluczyk w stacyjce i teoretycznie powinno działać.
-
E39 528iA Ciężko odpala inpa
Zimny zawsze odpala lepiej jak po rozgrzaniu przy uszkodzonym czujniku wału. Sama przepływka nie ma tu nic do odpalania