Treść opublikowana przez ziomekthx
-
320d-przebieg 190tys - co już należy wymienic ?
kolego powinien byc tam filterek ale wybij ja sobie z głowy. To tak jak bys kupił używany filtr paliwa. Jak chcesz wymienic to tylko na nowy
-
320i poziom oleju na miarce
Pierwsze co przychodzi m na myśl to to ze gdy sprawdzałes olej przed spuszczeniem dokładnie nie sciekł do miski. Podczas drugiej kontroli stanu oleju cały olej spłyna ale jeszcze było go za dużo. Skoro piszesz ze oej jest dobry płynu nie ubywa tojedyne co to ze za dużo było go wlane. Od kiedy tak ci sie dziej ? Jesteś może świeżo po wymianie oleju?
-
TIS po niemiecku gdzie można ściągnąć?
znalazłem takie cos na innym forum. Sam nie zasysałem wiec nic nie powiem na ten temat BMW TIS cd3 - 436MB Kod: http://rapidshare.com/files/18485043/BMW_TIS_cd3.part1.rar http://rapidshare.com/files/18487570/BMW_TIS_cd3.part2.rar http://rapidshare.com/files/18490586/BMW_TIS_cd3.part3.rar http://rapidshare.com/files/18494017/BMW_TIS_cd3.part4.rar http://rapidshare.com/files/18496327/BMW_TIS_cd3.part5.rar Instrukcja instalacji Po rozpakowaniu plików .rar otrzymamy trzy obrazy .iso Odpalamy cd1.iso w jakimś emulatorze Szukamy na płycie katalogu X:\WIN95\BMW\ETK (X-oznacza nazwe napędu) Uruchamiamy setup.exe i instalujemy program SYSADM Odpalamy SYSADM z pulpitu, z menu programu wybieramy EPC/INSTALL i instalujemy ETK Podczas instalacji program poprosi o zmiane płyty w napędzie na cd2.iso Po instalacji mamy na pulpicie ikonkę ETK i nią uruchamiamy program Instalacja TISa przebiega analogicznie z tym ze z płyty TIS cd3.iso SYSADM/TIS/INSTALL
-
E46 320d Mokra podłoga po stronie pasażera
Kolego do tych wężyków nie trzeba duzo rozbierac wystarcy ze wyciagniesz filtr pyłkowy i pod nim masz te 2 wężyki sa one bardzo krótkie o średnicy moze jednego cala. Pisałes ze masz mokry filtr pyłkowy(kabinowy) sprawdz też uszczelke w miejscu mocowania ramienia wycieraczki do aroseri
-
318i które tuleje wahacza poprzecznego?
Tez zbliżam sie do wymiany.Tuleje kupie LEMFORDERA a wahacze firmy MEYLE
-
320i - Poduszka stabilizatora - oryginał czy zamiennik?
też kupiłem oryginalne cena nie jest duza wiec jak dla mnie nie warto szukac zamienników. Musisz tez wiedziec jaka masz grubość stabilizatora.
-
320d wymiana akumulatora
Jesli Ci sie swieci kontrolka akumulatora tzn ze nie masz ładowania. Wejdz w ukryte opcje komputera i sprawdz na wł silniku jakie masz ładowanie powinno być pomiędzy 14a15
-
320d nie działające nawiewy
Czyli na starym dmucha cały cza a na nowym wcale. Ten nowy tzn całkiem nowy czy używany? Moze trzeba przeczyścić tam styki
-
330 xd Wilgoć w samochodzie!!!
Ktoś pisał na tym forum ze to wina jakiegoś przewodu z klimy, jesli sie nie myle to nawet jakiegoś gumowego. przeczytaj sobie jest napisane na 2 stronie viewtopic.php?f=69&t=111030&p=910964#p910964
-
TUDM: long story - DYNAVIN - sierpien
Cześć, hehehe moje, moje ale co poradzisz :) Witam zapytaj sie go czy to jego zdjęcia bo masz identyczne w swojej galerii :)
-
320d nie działające nawiewy
najlepiej jak podepniesz pod kompa. Przed wymianą pewnie małeś ten sam problem a ja było po wymianie ?
-
330 xd Wilgoć w samochodzie!!!
Kolego szukaj bo jest juz kilka takich tematów problemów moze być kilka ja miałem uszkodzone zaslepki od spodu samochodu. Ktos wspominał ze przewód z klimy był uszkodzony i lało sie do srodka , inni pisali ze woda wpływa ppoprzez nie doklejona gąbkę na drzwiach sprawdź sobie to
-
323CI 1999 Problem z kontrolką abs, trakcji i hamulca
miałem identyczny problem zima w prawym tylnym kole. Byłem na kompie powiedziano mi ze jest bład stały i nie mozna go skasować, do wymiany czujnik. Proponuje przeczyścić sama drabinke z której czujnik odczytuje impulsu. U mnie pomogła myjnia ciśnieniowa i jest wszystko :cool2:
-
320d klima się wyłącza i cieknie woda
Ktoś wspominał o tym ze własnie kapała mu woda w tym samym miejscu co Tobie o okazało sie ze pękł wężyk odprowadzający skropliny z klimy. Sprawdz sobie to dokładnie bo bedziesz miał tez wilgoć w podłodze
-
320d blokujący się hamulec? dziwny problem
dzwignij auto na lewarku i sprawdz czy koła kręcą sie swobodnie
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Kolego wspominałes ze chciałbyś 320 po lifcie z skrzynia 6 pisałes tez ze 330 po lifcie ze szescio stopniowa skrzynia to za duze wydatki dla Ciebie. Więc zastanawiałbym sie nad 320 (150 KM 6 biegów) Pisałeś o wyjazdach do Niemczech. Myśle ze dobrze bedzie sie sprawowała i spalanie duze tez nie bedzie bo przełożenie inne niz w 5 stopniowych skrzyniach a osiągi tez lepsze niż w 136 KM silnikach. Co do zawieszenia to nie ma na to reguły jest tak ze w 320 moze być te same co w 330 . Ogólnie to zawieszeń w BMW jest kilka i róznią sie pojedynczymi częściami. zawieszenie możesz mieć ; "sportowe dostosowanie podwozia " (twardsze i niżej stoi) , "Pakiet na złe drogi" a po lifcie wychodziło zawieszenie M różni sie tym ze na wahaczach pod innym kontem jest osadzony sworzeń wewnętrzny
-
320d - amortyzator przedniej osi
Jesli kupujesz amorki musisz wiedziec jaki masz zawias. Te amorki o których piszesz moga być do zwykłego zawieszenia a Ty masz sportowe które jest niższe od zwykłego o 15-20 mm
-
320i - Czujnik pozycjonowania ksenonów
Kolego kupowałem ta cześć oryginalna o której piszesz i własnie jest taka pokrzywiona. Podobno jest to "nowszy model" Wiec wszystko masz ok. Sam mam wrazenie ze swiatła mi nisko swiecą i byłbym wdzieczny gdyby któryś z kolegów zmierzył jak daleko pada złamanie swiatła od samochodu. Wydaje mi sie ze podczas jazdy swiatła samoczynnie powoli opadaja i swieca coraz niżej
-
320d wymiana filtru powietrza
W samej obudowie odmy tez są "kanaliki" które sie zapychają. Wiem to ze swojego doświadczenia. Wymieniłem sam filterek a po miesiacu pojawił sie olej przy odmie. Wymieniłem całość a po całkowitym rozebraniu starej , w srodku było pełno tak jakby smaru okazało sie ze odma było od nowości.
-
320d 150KM Średnie spalanie wg. komputera a prawdziwe
Też czytałem kiedyś na ten temat i z tego co zapamiętałem to można to ustawić tylko w serii 5 jeśli mnie pamięć nie myli. Z drugiej strony zastanawia mnie to dlaczego wypuszczano z salony samochody które nie pokazują na kompie realnego spalania. Zrozumiałbym jeśli by każdemu pokazywało tak samo ale co BMW to inaczej pokazuje
-
320d wymiana filtru powietrza
Jak nie wymieniałeś jeszcze odmy to wymień nie sam filtr tylko całość.
-
320d kable pod siedzeniem pasażera
Dokładnie , bo moze być tak jak kolega pisał.
-
320d wymiana filtru powietrza
Tu jest pokazane jak dostac sie do odmy a po drodze jest filtr powietrza. http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=22699&sid=fb9927cc89bf40b522acbe6b35b84a56
-
320d kable pod siedzeniem pasażera
Nie wiem od czego sa te wtyczki ale na wtyczke od naboju to ona nie wygląda. Jesli one były byo od tego naboju to świeciłaby się lampka od poduszek. Co do posaów to standardowo w e46 gdy nie sa zapięte nic nie (pika czyli nie ma zadnego sygnału). Tak jak kolega wyżej pisał ktoś mógł wymieniać fotel i wtyczka moze być od podgrzewania , Ty go nie masz dlatego nie jest podpięta. Druga moze być od przycisku pompowania lędźwi , sprawdz czy Ci to działa
-
330d sprezyny
Ok dzieki za pomoc :cool2: . Przekonałeś mnie do nich w 100%