Skocz do zawartości

ziomekthx

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez ziomekthx

  1. kolego powinien byc tam filterek ale wybij ja sobie z głowy. To tak jak bys kupił używany filtr paliwa. Jak chcesz wymienic to tylko na nowy
  2. ziomekthx odpowiedział(a) na lobuz89 temat w E46
    Pierwsze co przychodzi m na myśl to to ze gdy sprawdzałes olej przed spuszczeniem dokładnie nie sciekł do miski. Podczas drugiej kontroli stanu oleju cały olej spłyna ale jeszcze było go za dużo. Skoro piszesz ze oej jest dobry płynu nie ubywa tojedyne co to ze za dużo było go wlane. Od kiedy tak ci sie dziej ? Jesteś może świeżo po wymianie oleju?
  3. znalazłem takie cos na innym forum. Sam nie zasysałem wiec nic nie powiem na ten temat BMW TIS cd3 - 436MB Kod: http://rapidshare.com/files/18485043/BMW_TIS_cd3.part1.rar http://rapidshare.com/files/18487570/BMW_TIS_cd3.part2.rar http://rapidshare.com/files/18490586/BMW_TIS_cd3.part3.rar http://rapidshare.com/files/18494017/BMW_TIS_cd3.part4.rar http://rapidshare.com/files/18496327/BMW_TIS_cd3.part5.rar Instrukcja instalacji Po rozpakowaniu plików .rar otrzymamy trzy obrazy .iso Odpalamy cd1.iso w jakimś emulatorze Szukamy na płycie katalogu X:\WIN95\BMW\ETK (X-oznacza nazwe napędu) Uruchamiamy setup.exe i instalujemy program SYSADM Odpalamy SYSADM z pulpitu, z menu programu wybieramy EPC/INSTALL i instalujemy ETK Podczas instalacji program poprosi o zmiane płyty w napędzie na cd2.iso Po instalacji mamy na pulpicie ikonkę ETK i nią uruchamiamy program Instalacja TISa przebiega analogicznie z tym ze z płyty TIS cd3.iso SYSADM/TIS/INSTALL
  4. Kolego do tych wężyków nie trzeba duzo rozbierac wystarcy ze wyciagniesz filtr pyłkowy i pod nim masz te 2 wężyki sa one bardzo krótkie o średnicy moze jednego cala. Pisałes ze masz mokry filtr pyłkowy(kabinowy) sprawdz też uszczelke w miejscu mocowania ramienia wycieraczki do aroseri
  5. Tez zbliżam sie do wymiany.Tuleje kupie LEMFORDERA a wahacze firmy MEYLE
  6. też kupiłem oryginalne cena nie jest duza wiec jak dla mnie nie warto szukac zamienników. Musisz tez wiedziec jaka masz grubość stabilizatora.
  7. ziomekthx odpowiedział(a) na matti30 temat w E46
    Jesli Ci sie swieci kontrolka akumulatora tzn ze nie masz ładowania. Wejdz w ukryte opcje komputera i sprawdz na wł silniku jakie masz ładowanie powinno być pomiędzy 14a15
  8. ziomekthx odpowiedział(a) na et_cb199 temat w E46
    Czyli na starym dmucha cały cza a na nowym wcale. Ten nowy tzn całkiem nowy czy używany? Moze trzeba przeczyścić tam styki
  9. Ktoś pisał na tym forum ze to wina jakiegoś przewodu z klimy, jesli sie nie myle to nawet jakiegoś gumowego. przeczytaj sobie jest napisane na 2 stronie viewtopic.php?f=69&t=111030&p=910964#p910964
  10. Cześć, hehehe moje, moje ale co poradzisz :) Witam zapytaj sie go czy to jego zdjęcia bo masz identyczne w swojej galerii :)
  11. ziomekthx odpowiedział(a) na et_cb199 temat w E46
    najlepiej jak podepniesz pod kompa. Przed wymianą pewnie małeś ten sam problem a ja było po wymianie ?
  12. Kolego szukaj bo jest juz kilka takich tematów problemów moze być kilka ja miałem uszkodzone zaslepki od spodu samochodu. Ktos wspominał ze przewód z klimy był uszkodzony i lało sie do srodka , inni pisali ze woda wpływa ppoprzez nie doklejona gąbkę na drzwiach sprawdź sobie to
  13. miałem identyczny problem zima w prawym tylnym kole. Byłem na kompie powiedziano mi ze jest bład stały i nie mozna go skasować, do wymiany czujnik. Proponuje przeczyścić sama drabinke z której czujnik odczytuje impulsu. U mnie pomogła myjnia ciśnieniowa i jest wszystko :cool2:
  14. Ktoś wspominał o tym ze własnie kapała mu woda w tym samym miejscu co Tobie o okazało sie ze pękł wężyk odprowadzający skropliny z klimy. Sprawdz sobie to dokładnie bo bedziesz miał tez wilgoć w podłodze
  15. dzwignij auto na lewarku i sprawdz czy koła kręcą sie swobodnie
  16. Kolego wspominałes ze chciałbyś 320 po lifcie z skrzynia 6 pisałes tez ze 330 po lifcie ze szescio stopniowa skrzynia to za duze wydatki dla Ciebie. Więc zastanawiałbym sie nad 320 (150 KM 6 biegów) Pisałeś o wyjazdach do Niemczech. Myśle ze dobrze bedzie sie sprawowała i spalanie duze tez nie bedzie bo przełożenie inne niz w 5 stopniowych skrzyniach a osiągi tez lepsze niż w 136 KM silnikach. Co do zawieszenia to nie ma na to reguły jest tak ze w 320 moze być te same co w 330 . Ogólnie to zawieszeń w BMW jest kilka i róznią sie pojedynczymi częściami. zawieszenie możesz mieć ; "sportowe dostosowanie podwozia " (twardsze i niżej stoi) , "Pakiet na złe drogi" a po lifcie wychodziło zawieszenie M różni sie tym ze na wahaczach pod innym kontem jest osadzony sworzeń wewnętrzny
  17. Jesli kupujesz amorki musisz wiedziec jaki masz zawias. Te amorki o których piszesz moga być do zwykłego zawieszenia a Ty masz sportowe które jest niższe od zwykłego o 15-20 mm
  18. Kolego kupowałem ta cześć oryginalna o której piszesz i własnie jest taka pokrzywiona. Podobno jest to "nowszy model" Wiec wszystko masz ok. Sam mam wrazenie ze swiatła mi nisko swiecą i byłbym wdzieczny gdyby któryś z kolegów zmierzył jak daleko pada złamanie swiatła od samochodu. Wydaje mi sie ze podczas jazdy swiatła samoczynnie powoli opadaja i swieca coraz niżej
  19. ziomekthx odpowiedział(a) na wania126 temat w E46
    W samej obudowie odmy tez są "kanaliki" które sie zapychają. Wiem to ze swojego doświadczenia. Wymieniłem sam filterek a po miesiacu pojawił sie olej przy odmie. Wymieniłem całość a po całkowitym rozebraniu starej , w srodku było pełno tak jakby smaru okazało sie ze odma było od nowości.
  20. Też czytałem kiedyś na ten temat i z tego co zapamiętałem to można to ustawić tylko w serii 5 jeśli mnie pamięć nie myli. Z drugiej strony zastanawia mnie to dlaczego wypuszczano z salony samochody które nie pokazują na kompie realnego spalania. Zrozumiałbym jeśli by każdemu pokazywało tak samo ale co BMW to inaczej pokazuje
  21. ziomekthx odpowiedział(a) na wania126 temat w E46
    Jak nie wymieniałeś jeszcze odmy to wymień nie sam filtr tylko całość.
  22. Dokładnie , bo moze być tak jak kolega pisał.
  23. ziomekthx odpowiedział(a) na wania126 temat w E46
    Tu jest pokazane jak dostac sie do odmy a po drodze jest filtr powietrza. http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=22699&sid=fb9927cc89bf40b522acbe6b35b84a56
  24. Nie wiem od czego sa te wtyczki ale na wtyczke od naboju to ona nie wygląda. Jesli one były byo od tego naboju to świeciłaby się lampka od poduszek. Co do posaów to standardowo w e46 gdy nie sa zapięte nic nie (pika czyli nie ma zadnego sygnału). Tak jak kolega wyżej pisał ktoś mógł wymieniać fotel i wtyczka moze być od podgrzewania , Ty go nie masz dlatego nie jest podpięta. Druga moze być od przycisku pompowania lędźwi , sprawdz czy Ci to działa
  25. ziomekthx odpowiedział(a) na jasiubmw 330 temat w E46
    Ok dzieki za pomoc :cool2: . Przekonałeś mnie do nich w 100%

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.