Treść opublikowana przez ziomekthx
-
[E46] 330d Rolka maocująca pasek klinowy
Jako że spraw z rolką napinającą zakonczona podziele sie z wami ile mnie to kosztowało. Łożysko 5 zł, Wprasowanie łożyska w rolkę 10 zł Składanie wszystkiego -moje wykonanie. Także dla osób które tez beda miały problem z ta rolka propnuje kupno samego łożyska a nie całej rolki za ponad 100 zł lub w serwisie za ponad 200zł
-
[E46] 330d Rolka maocująca pasek klinowy
A wiec tak. Wykerciłem rolke napinajaca zmierzyłem jej szerokośc 27,5mm. Piszać z młym Panem z serwisu BMW dowiedziałem sie ze kosztuje ona 244,15 zł na allegro sa same po 25 i 26 mm wiec zrobiłem tak. Pozebrałem cała rolke wybiłem łózysko i zamówiłem nowe bedzie jutro cena ok 7 zł :) jutro składam zobaczymy co wyjdzie
-
E46 KONTROLKA AIR BAG
A powiedz dlaczego nie chcesz doprowadzić auta do tkiego porządku jak ma być?
-
320 D awaria DSC
Do klocków jest inna kontrolka. Sprawdź czy przewody od czujników DSC sa całe czy gdzieś sie nie przetarł i nie robi zwarcia. Miałem ten sam problem otulina była przetarta i komp wywalał mi błąd. Dodam tez ze po dłuższym postoju auta ok 1h kontrolka gasła po odpaleniu auta i rozpędzeniu go do 20km/h
-
[E46] 330d Rolka maocująca pasek klinowy
Chyba tylko to mi zostało. Miałem nadzieje ze ktos mi pomoze i nie bede musiał zaglądać do kanału.
-
[330cd] jak zdjąć tylni zderzak?
Zgadza sie link cos nie działą nie wiem co jest nie tak. A co do zderzaka to musisz zrobic tak jak pisze Bax
-
[E46] 330d Rolka maocująca pasek klinowy
Witam koledzy mam mały problem bo nie wiem o jakim nr mam kupić cześć z tego schematu http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL91&mospid=47642&btnr=11_3576&hg=11&fg=18 Po wpisaniu nr VIN pojawiła sie część o dwóch numerach interesuje mnie cześć nr 2. Może pomożecie mi w doborze części Moje auto to 330d 184 KM 2000r VIN FS10168
-
[330cd] jak zdjąć tylni zderzak?
poszukaj tutaj http://translate.google.pl/translate?js=n&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&sl=en&tl=pl&u=http://tis.spaghetticoder.org/ W sedanie sa 2 sruby wkreane od dołu , widac je gdy sie wyciagnie ta listwe ozdobna. W coupe wiem ze jest inaczej ale wart to też sprawdzic
-
[e46] 330d 184km problem z temeratura i falowaniem obrotów
Za falowanie obrotów odpowiada uszkodzony podgrzewacz wody. Mozesz to sprawdzić wył. nawiew falowanie zniknie gdy go wł znów zacznie falować tylko ze silnik musi być zimny bo przy odpowiedniej temp podgrzewacz juz nie podgrzewa wody. Jako ze masz uszkodzony termostat główny a nie termostat EGR bo taki nie wystepuje przy skrzyni manualnej a widze ze taka masz nie bedzie probemów tego sprawdzić. Wymien gł termostat i silnik zacznie Ci sie dogrzewać a falowanie zniknie gdy silnik uzyska odpowiednia temp. Po wymianie podgrzewacz flowanie zniknie
-
e46 320d jeż a akumulator
Jeśli rozładowuje Ci aku i nie wiem co to najprostszy sposób przemierzyć auto miernikiem. Odepnij minusowa klemę przyłóż do niej jeden przewód z miernika a drugi przewód do minusa na akumulatorze. Jesli pobór prądu jest duzy odpinaj po kolei bezpieczniki i bedziesz wiedział co zjada Ci prą. Ja tak robiłem i padło na jeża
-
e46 320d jeż a akumulator
To ze jez ma ułamane bolce nie znaczy ze bezie pobierał prąd. Bedzie gorzej sie schładzać. ł Różnie to moze być. U mnie było tak ze rozładowywał mi aku klimatronik działł poprawnie z wyjatkiem takim ze w wilgotne dni włączał sie sam tzn na panelu nic sie nie działo ale było słychać szum jakby silniczek działał. Jeż był tak gorący ze po wykreceniu trudno było go utrzymać w reku
-
E46 330d 2000 rok
Jesli masz padniętą przepływke auto bedzie wiecej spalać do tego dochodzi padnięty podgrzewacz cieczy przez to na mrozie silnik nie trzyma równo obrotów co sie z tym wiąze silnik nie dogrzany wieksze spalanie. Co do klapek w kolektorze silniki 184Km ich nie posiadają
-
e46 320d zawieszenie
to zalezy na jaką wysokość chcesz podniesc auto. Skoro załozyłeś nowe sprezyny i jest dalej za nisko to edynie to co Ci zostaje to hyba założenie wiekszych sprężyn.
-
318 e46 Demontaż błotników, przód
Poszukaj tutaj http://translate.google.pl/translate?js=n&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&sl=en&tl=pl&u=http://tis.spaghetticoder.org/
-
czy 330d 184km ma 2 filtry paliwa???
Pewnie masz na mysli ten pod maską i ten co jest pod progiem. Wiec ten pod maska to filtr a ten pod progiem to pompka paliwa która sie wymienia gdy sie popsuje
-
E46 jakie amortyzatory i sprężyny
Kup sachsy ale nie te co wysłał Marko G Piszesz ze chcesz go obnizyć więc kup sachsy które przystosowane sa do sportowego podwozia http://moto.allegro.pl/sachs-amortyzator-tyl-bmw-e46-m-technic-i2739884385.html
-
E46 - tył nisko siedzi.
MOoze masz sprtowe dostosowanie podwozia (226) auto stoi nizej od serii o 15 mm
-
[e46] 320d 136km kontrolka klocków hamulcowych
Wchodzisz do auta zamykasz drzwi lub mozesz zostawic otwarte przekrecasz kluczyk w pozycje nr 2 wciskasz hamulec i trzymasz go tak długo az zgasnie Ci kontrolka
-
330i-nowy czujnik poziomu oleju nadal swieci
Z tego co słyszałem nie mierzy on tylko stanu ojeju ale tez jego jakość
-
Walka z utrata mocy przy pewnym zakresie obr. 320d
Nic sie nie stanie. Bedziesz miał tylko wieksze spalanie. No ale jesli masz je w normie to przepływka jest ok. Z drugiej strony mozesz spr bo jak pisałes wystepuje to od czasu do czasu
-
[e46] 320d 136km kontrolka klocków hamulcowych
I tak zrób , bedzie najlepiej. Wymiana jest bardzo łatwa. Z jednej strony wpinasz go do puszki a z drugiej miedzy klocek a tarcze wystarczy sciągnąć koło
-
Faluja obroty po wlaczeniu ogrzewania 320d.
Z tego co wiem da sie to naprawić. Na forum jest temat jak to zrobić z tym ze jesli dobrze pamietam jest to bardzo trudne bo trzeba lutować małe czesci i osoba zakładająca temat zaniosła podgrzewacz do serwisu gdzie naprawiaja RTV
-
Faluja obroty po wlaczeniu ogrzewania 320d.
Masz uszkodzony podgrzewacz wody tak jak pisał zielo. Gdy sie on wł obroty Ci dzwigaja bo pobierany jest b. duzy prąd dlatego też przygasa Ci oswietlenie. U mnie nie przygasa , moze też juz mamsz słaby akumulator badz za małe ładowanie
-
E46 330d gaśnie nie pali na ciepłym
Znalazłem duzo tańszą pompę też z bosha http://moto.allegro.pl/filtr-bosch-paliwa-318d-320d-bmw-e46-po-2001r-i2662246658.html
-
Problem z elektryka przednich lamp ??
Jesli swieci Ci sie kierukowskaz tzn ze masz spalona postojówke. Tak juz jest skonstruowane BMW