Treść opublikowana przez komoornik
-
Pojazd gotowy do jazdy - check control
Ok, dopiero teraz widzę że już zawitałeś na Bimmerpost 😅 No ale ewidentnie taki komunikat pojawia się przy otwarciu drzwi kierowcy, więc chyba w stronę wariującego mikrostyku zamka trzeba by się kierować 🤔
-
Pojazd gotowy do jazdy - check control
Przestaw język na angielski (bo tłumaczenie może być jakieś dziwne) i spróbuj szukać wtedy po komunikacie, na takim anglojęzycznym Bimmerpost będzie setki tysięcy więcej użytkowników.
-
Nox
Kurczę, a człowiek co dopiero się tyle naczytał na forum że w B47/B57 to nikt ekologii nie wyłącza 🤨
-
Active Sound Design - wyłączenie podbicia dźwięku silnika
Ale to tzw. one-click apps? To one i w VAGu potrafią nie działać do którego OBD11 został głównie stworzony, osobiście chyba nie wpadłbym na pomysł korzystania z tego narzędzia do tego aby grzebać w BMW (bo obsługa innych marek niż VAG to raczej bardzo wąska gałąź developmentu). Tu masz wskazówki jak sobie poradzić mając iD8: https://g80.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1974090
-
G21 330i
Była już chyba gdzieś niedawno o tym wzmianka - ten komunikat wyskakuje tylko ze względu na wiek, nie ma tam żadnej weryfikacji stanu akumulatora. Powinieneś co najwyżej sprawdzić akumulator testerem - może być w dobrej kondycji i nawet nie ma co myśleć o wymianie.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Fajna cena za olej w Bawarii to 699 😉 Ja oleje w dyfrach i skrzyni planuję również w okolicy 60k, ale zdecydowanie nie w ASO.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Odpalenie tego w zimę może dać Ci coś tylko jeśli silnik ma jeszcze jakieś ciepło resztkowe. W lato zaś jest szansa że delikatnie przewietrzy wnętrze i nie będzie takiej parówy.
-
Kodowanie G20 - co można zakodować i jak?
Da się, choć przyznam że większej różnicy w działaniu wspomagania nie zauważyłem (co innego w zawieszeniu). https://g20.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1737351
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Brzmi jak historia jednego użytkownika który jakiś czas temu sygnalizował podobny objaw w trakcie wycieczki za granicą. Jak dla mnie oba przypadki to jakiś software'owy glitch. Próbowałeś otwierać auto grotem i przykładać kluczyk do kolumny kierowniczej?
-
CHIPTUNING BMW seria G, silniki B38, B47, B58, B48, B58, N63
Od 9:16 o takim srogim modzie 🤨
-
Pakiet schowków w G20/G21 po liftingu.
Można sprawdzić dla dowolnego auta tylko to czy jest opłacona akcyza, kwota nie będzie dostępna. Wymagana rejestracja: https://puesc.gov.pl/uslugi/sprawdz-czy-akcyza-za-samochod-zostala-zaplacona
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Instrukcja auta wskazuje jakie to porty. Max 3A i nie ma wskazania o Power Delivery, więc to oczywiście 5V - czyli max 15W.
-
G20 nie działa panel regulacji lusterek i szyb
Temat jest faktycznie znany i według mojej wiedzy jest nowa rewizja modułu, która jest zupełnie inaczej zabezpieczona przed wilgocią. Także nawet jak naprawisz a nie wymienisz, to trzeba by coś z tym zrobić - bo problem może wrócić.
- Check engine po wsytrzale kurtyn.
-
Głośno w środku / słabe wyciszenie / road noise?
Czasy słabo wyciszonych dachów w cabrio już dawno za nami 😉 To jest wielowarstwowy dach ze specjalnymi panelami wygłuszającymi. Większość pasażerów jest zdziwiona tym jak sam dach jest wyciszony, nawet przy wyższych prędkościach. Ale samo G23 oczywiście nigdy nie będzie na prawdę dobrze wyciszonym autem - ze względu na brak szyb akustycznych i ramek okien.
-
Głośno w środku / słabe wyciszenie / road noise?
Być może samo wyciszenie nie jest poprawne? 🤔 Ja jestem pod tym kątem wyczulony, w G23 zlecałem wyciszenie m.in.nadkoli (bo to słabo wyciszone nadkola to największy generator hałasu, nawet w autach segmentu F) - różnica jest bardzo duża, szczególnie przy PS4S które na gorszej nawierzchni hałasują niemiłosiernie.
-
Zapach glikolu g21 320d
A były jakiejkolwiek ślady na zbiorniczku lub w okolicy? Jeśli winny byłby korek to jest wtedy nieuniknione.
-
Pakiet schowków w G20/G21 po liftingu.
https://g20.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=2046114 😉
-
G21 2021 wyłączenie start stop
Dla nowszych softów zawsze zostaje opcja z xHP 🤔
-
G21 2021 wyłączenie start stop
Ja coś z Bimmerpost kojarzę że opcja wyłączenia SS kodowaniem przestała być możliwa na najnowszych wersjach softu, ale to do potwierdzenia.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Idź powiedz chińczykom że kryształków nie domontujesz 😉 Choć na Bimmerpost trochę raportów o uszkodzeniu wybieraka skrzyni jest 😅
-
Pakiet schowków w G20/G21 po liftingu.
Bo dostępność tego schowka na pewnym etapie została chyba powiązana z rodzajem tapicerki. U mnie w G23 z 2022 z Merino jest na miejscu 🕵️♂️
-
Nowy M340i czy...nowa Tesla 3 Performance
A skąd taka informacja? 🤔 Jedyne sensowne źródło przecieków to: https://g20.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=901686 G20 kończy produkcję 10/26, G50 startuje od 11/26.
-
M340d co sądzicie?
-
hak Westfalia plus OEM wiązka do G21 LCI
Pobierz sobie ISTA aby mieć dokładne instrukcje jak rozebrać wnętrze.