Treść opublikowana przez komoornik
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
W trybie komfort jak odpuścisz gaz to silnik się wyłącza i żegluje. Auto jest MHEV, więc oczywiście jest rekuperacja. A Ty nie masz czasem silnika TU2? Tam są jeszcze dodatkowe zmiany:
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Może spróbuj zaaplikować Gummi Pflege na uszczelki?
-
Modyfikacja na otwartą klapę wydechu
Ale to ja dlatego właśnie mówiłem żeby zacząć od GPFa a nie od downpipe'a 🤭
-
Modyfikacja na otwartą klapę wydechu
Mało tu ludzi modyfikujących auta więc będzie ciężko o odpowiedź 😅 Ale nie widzę powodu aby miało nie działać, stosowane masowo w M3/M4: Przegazówki już od minimalnych obrotów też są ciekawsze niż w serii 🫢 Przerabiałem temat downpipe w 2 autach. Niestety ale oprócz pozytywnych efektów można również w bonusie dostać te negatywne (wibracje, dron), a tego klapy nie wyprostują 🫢 TL:DR cieszmy się bo i tak jak na GPF i fabryczny wydech, B58 po wymuszeniu otwarcia klap brzmi bardzo sensownie i na pewno nie cicho. Masa modeli np. Mercedesa jest totalnie wykastrowana. Już nie mówiąc o tym że S58 brzmi albo słabo albo głośno i słabo 🤣
-
Modyfikacja na otwartą klapę wydechu
Są takie rozwiązania, moduły plug and play do klap 😉 Przykład: SST-SpezialsteuergeräteSST exhaust flap / valve control suitable for BMW 3series...SST flap / valve control suitable for BMW 3series Type G20/G21/G28 YOC from 2019Ja sterowanie mam w JB4, w każdej chwili mogę przyciskiem BC zmienić tryb pracy.
-
Modyfikacja na otwartą klapę wydechu
Coś takiego to 2k+ euro 😅 Za tyle to można odblokować ECU, zrobić softa, wrzucić xHP i jeszcze sporo zostanie. Ja tam z efektu wymuszenia otwarcia klap jestem zadowolony, jednocześnie na pewno nie jestem fanem robienia hałasu. Widziałem też jakie są przyrosty po odetkaniu wydechu i uważam że nie są warte zabawy.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Wulkanizacje owszem, mogą programować czujniki TPMS - ale czy z aż taką funkcjonalnością jak zapisanie danych opony? Ja nie słyszałem żeby ktoś oprócz BMW z tego korzystał, a na Bimmerpost przewijają się posty że niezależne warsztaty nabierają wody w usta.
-
Modyfikacja na otwartą klapę wydechu
Moim zdaniem lepiej zacząć od wywalenia GPFa i pozbycia się go w sofcie. Zabawy z downpipem to proszenie się o śmierdzące spaliny, nawet jeśli będzie tam sportowy kat.
-
Wskaźniki sportowe do 320 KM
Jest trochę taniej, bo pojawiła się alternatywa dla Femto w postaci AutoTunera. Femto też przez to obniżyło ceny. Ale dalej za całość trzeba wyłożyć okolice 400 euro.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
To wewnętrzny dokument BMW, nie ma prawdziwszej prawdy 😉 Ale nie raz spotkałem się z nie do końca dobrze przeszkolonymi doradcami serwisowymi 🫢
-
Wskaźniki sportowe do 320 KM
Ja tam bym z ciekawości zrobił we własnym zakresie logi i z nich na pewno szybko wyjdzie, choćby po tym jaki jest boost 😅
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
To wykrywanie to nie jakaś magiczna technologia, w ASO mogą przypisać opony do czujników TPMS. Nie wiem czy da radę to zrobić jakimś alternatywnym narzędziem. Instrukcja w załączeniu. Replacing a tyre (Incl. programming tyre data) (optional equipment 8WE_tyre data programming not.pdf
-
Wskaźniki sportowe do 320 KM
Brzmi prawdopodobnie. A jakie pokazuje ciśnienie doładowania?
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Fabryczne 225/255 19" PS4S - z przodu rant ochronny praktycznie nie istnieje, z tyłu coś jest 🫠
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
To musi być prawdziwy laser, bo lampa ma ostrzeżenia 😎
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Tak, lampy OEM - ale używane, w bardzo ładnym stanie.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Spokojnie, to tylko zmiana lamp w G23 😅
-
G23 M440i xDrive Dravit Grey
Były zmiany z przodu, to teraz coś z tyłu 🤔 66A18FD5-3555-4E9F-85F7-C0868555CB40.MP4
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Było pre-LCI a jest LCI 🤔 66A18FD5-3555-4E9F-85F7-C0868555CB40.MP4
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Teoretycznie tak. Ale praktycznie: miałem usterkę mocno powiązaną z elektroniką, w tym na pewno z dużą ilością diagnostyki przez ISTA - problem z czujnikiem oparcia fotela.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Mam przekodowane pół auta, z gwarancji korzystałem bez problemów. Zresztą w żadnej marce nie miałem z tym żadnych przygód. No ale niektórzy na gwarancji to i płyn do spryskiwaczy powinni chyba w ASO lać 😉
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
No to nie prościej zrobić kodowanie jak w Mercedesie? 🤔
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Ja myślę że jak @rzaba nie lubi AH, to powinien zmienić kodowanie aby aktywowało się tak jak w Mercedesie - poprzez mocniejsze wciśnięcie hamulca 🤔 Improvement Coding to Brake Auto Hold Function
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Chodzi mi o tryb D i zaciąganie hamulca postojowego - znam auta (np. Toyota) w których powoduje to że skrzynia "ciągnie" 😅
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Ta teoria jest prawdą. Aby Auto Hold odpuścił potrzebny jest odpowiedni moment obrotowy, w niektórych autach (być może w BMW też) da się to nawet zmienić kodowaniem. Faktycznie dochodzi tam nieustannie do tarcia, mała to jednak cena za wygodę 🤔 Nie sprawdzałem w BMW, ale w innych autach to bardzo słaby pomysł. Zwykle powoduje duże obciążenie dla skrzyni. W BMW w takiej sytuacji "wysprzęgla"?