Treść opublikowana przez niski7
-
źle wskazuje stan paliwa, co moze byc przyczyną?
z tego co kojarze to plywaki sa dwa w e39, po jednym na kazda komore zbiornika, jak uruchomicie test na liczniku z duzym wyswietlaczem ( nie pamietam numeru) to pokazuje zawartosc paliwa w kazdej komorze, wiec przypuszczam ze sa dwa
-
Demontaż i ładowanie akumulatora
kolego instrukcje kupujesz za nie duze pieniadze w ASO. Ja placilem chyba kolo 60-80 PLNnie pamitam dokladnie, w kazdym razie nie powalala ta kwota na kolana
-
Odszkodowanie od zarządcy drogi. Czy ktoś dostał?
mnie sie wydaje ze to nie jest wazne czy studzienka czy nie. Jezeli uszkodzenie nastapilo z powodu zlego stanu nawierzchni to odpowiada zarzadca drogi. To tak jak bys powiedzial ze na drodze byly liscie przykrywajace dziury i po uszkodzeniu felgi wyslali by cie do lesniczego bo to nie ich problem
- elektryka
-
spalanie 27l/100km benzyny
nie znam sie na e34 ale w e36 wadliwe byly przewody laczace listw paliwowa z przewodami paliwowymi ktore biegna przez auto. Takie dwa wezyki po 5 cm. Jezeli w e34 jest tak samoo to to na bank to. U mnie bylo w ten sposob ze otworzylem maske to benzyna strumieniem sie lala do gory
-
Odszkodowanie od zarządcy drogi. Czy ktoś dostał?
od takiej decyzji mozesz sie odwolac, jezeli felgi sa zgodne z przepisami ruchu drogowego, innymi slowy dopuszczone do stosowania w takim pojezdzie to musza ci oddac za taka felge. Moga wprawdzie zarzadac rachunku ale wtedy idziesz do dklepu i kupujesz taka felg nowke sztuke i kazesz im to oddac
-
Odszkodowanie od zarządcy drogi. Czy ktoś dostał?
tak. Ja walczylem o odszkodowanie za uszkodzona felge. Wjechalem w dziure w Bytomiu i uszkodzilem felge na rancie. Procedura wygladala tak: - zadzwonilem po policje (oni przyjechali, ogledziny, fotki, oswiadczenia itd) - pojechalem do zarzadcy drogi wskazanego przez policjanta - oni poslali mnie do swojego ubezpieczyciela, ktory zrobil ponowne fotki - wyplacono mi odszkodowanie (bardzo rozsadne) TYLE
-
jak ustawić przednie amortyzatory
tyl kolego w e39 na nivo jest regulowany niezaleznie od przodu i nie ma z nim nic wspolnego. Wysokosc tylu jest zaprogramowana w kompie i taka auto usatwia (podana jest jako odleglosc blotnika od rantu felgi) Jak obnizysz sam przod to bedziesz mial wyglad ala awaryjne hamowanie z 200 km/h albo jak inni zwa klina.
-
Sprezyny obnizajace, prosze o opinie
No i wreszcie obnizylem tyl i przepolerowalem ranty, narazie tak wstepnie. http://upload.extrafotka.pl//6/7265/151818.jpg http://upload.extrafotka.pl//6/7265/151815.jpg http://upload.extrafotka.pl//6/7265/151817.jpg Jak wam sie podoba. prosze o jakas opinie
-
[E36] Jak upchnąć szerokie felgi o niskim ET na tył
powinienes napisac jaka jest szerokosc felgi bo samo et 35 nic nie mowi. Co innego to et35 w feldze 7 cali a co innego w 9 calowej Dla przykladu do e36 do przodu podbnie wystaje 8cali szerokie et 35 i 7cali szerokie et 20
-
[E34] Zlikwidowanie "ABBLENDLICHT" po zamontowaniu ksenonów
w e39 da sie ten problem z kompa zlikwidowac bo wczoraj koles mi to zrobil
-
led hella do jazdy dziennej w coupe
Nierawda, wg kodeksu drogowego mozna uzywac swiatel "przeciwmglowych" przednich w warunkach normalnej przejrzystosci powietrza na odcinkach drogi oznaczonych jako naprzemienne zakrety (czy jakos tak, ten znak z zygzakiem). Na takim odcinku drogi wolno jechac na halogenach :)
-
Swiatla do jazdy dziennej
tyl czekal na opuszczenie z komputera bo mam nivo, czyli zamiast tradycyjnych sprezyn srubowych w tylnym zawieszeniu zastosowano poduszki powietrzne. Zawieszenie utrzymyuje stala wysokosc bez znaczenia na obciazenie. I wlasnie zeby opuscic te zawieszenie potrzebna jest wizyta na komputerze
-
Swiatla do jazdy dziennej
Nie wiem czy ktos z was przerabial ten patent ale bylem dzisiaj z autkiem na komputerze obnizac tyl i przy okazji facet aktywowal mi opcje swiatel do jazdy dziennej. Pisze o tym dlatego ze nie wiedzialem ze cos takiego wogole jest w e39 szczegolnie w modelach przed liftem. Dziala to nastepujaco. Zostawiamy przelacznik swiatel w pozycji wlaczonyc swiatel mijania. Po uruchomieniu silnika (dokladnie chyba po pojawieniu sie ladowania)swiatla samoczynnie sie wlaczaja natomiast po zgaszeniu silnika swiatla gasna calkowicie. Normalnie gasna do pozycji a tak gasna wszystkie. Moze nie jest to jakis rewelacyjny patent ale wydaje mi sie ze ciagle przelaczanie wylacznikiem od swiatel tam i z powrotem znacznie wpywa na jego zywotnosc a tak przynajmniej mamy z tym spokoj,no i na pewno nie zapomnimy w sloneczny dzien ich wlaczyc
-
Czy ktos ma taki zestaw felg (ET, szerokosc)
bez poszerzania na 100% nie wejdzie, to jest komplet felg do 5er lub 7er
-
Dunlop SP Sport 01 czy Toyo Proxes T1R
r888 to opona warunkowo dopuszczona do ruch drogowego, na suchym sprawuje sie idealnie i zadna inna zwykla opona nie ma do niej startu chyba zejuz 100% slick ale bardzo kiepsko prowadzi sie po mokrym. Uwzgledniajac ze w Polsce dni kiedy droga jest idealnie sucha jest malo raczej nie wydaje mi sie dobrym pomyslem do auta uzytkowanego na codzien. No chyba ze chcesz ja uzytkowac w aucie przygotowanym tylko do zabawy a na codzien inne opony Ale to tylko moje zdanie, niech ktos nie poprawi jak sie myle
-
jakie koła do e39 touring?
jak chcesz to wejdz sobie na link z mojego podpisu tam masz felgi 8,5x17 et 13
-
Jakie ET powinno byc w felgach do e39?
Na zdjeciu ponizej masz felge 8,5 x 17 et 13 http://upload.extrafotka.pl//6/7265/150242.jpg
-
Sprezyny obnizajace, prosze o opinie
zalozylem w koncu te sprezynki AP i z tego co moge powiedziec na razie to jestem bardzo zadowolony. Auto obnizylo sie tyle ile mialo (wyglad 100% satysfakcji) natowmiast co do prowadzenia to jak dla mnie bajka. Sprezyny sa progresywne wiec po dziurach prowadza sie w zasadzie tak samo jak seria, a w zakrecie lekkie ugiecie i koniec, jedziemy jak po szynach. Po prostu rewelacja.( jazda rowniez 100% satysfakcji) Nie jestem zwolennikiem montowania samych sprezyn, uwazam ze jak juz powinno sie zalozyc cale zawieszenie ze sprezynami i amorkami zestrojonymi razem, niemniej ze wzgledow ekonomicznych zdecydowalem sie na same sprezyny i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony PS. Zostalo mi jeszcze umowic sie na wizyte na kompie zeby do rownego tyl opuscic. Na razie fotki jak sam przod zostal obnizony http://upload.extrafotka.pl//6/7265/150243.jpg http://upload.extrafotka.pl//6/7265/150244.jpg Pozdrawiam
-
problem z hamulcami
podepne sie do tematu bo mialem problem z tarczobebnami w IS coupe. Problem troche inny ale moze komus sie przyda. Sprawa wygladala tak: podczas jazdy, w zupelni roznych momentach (czasem na dziurze, czasem na zakrecie, a czasem po prostu na prostej przy utrzymywaniu stalej predkosci) od strony tylu pojawialo sie takie uderzenie jak gdyby podlaga zahaczyc o wystajaca studzienke. Huk dosc spory az autem szarpnelo i nic wiecej. Auto jedzie, cisza spokoj, zadnych sladow na podwoziu. Jednym slowem auto normalne do nastepnego strzalu. Poniewaz problem pojawil sie doslownie na dwa dni przed sprzedaza auta mialem nie lada zmatwienie co sie rozlecialo. Przejrzalem zawieszenie, podpore walu, krzyzak, tlumik drgan - wszystko ok. W czasie jazdy zadnych niepokojacych stukow ani szumow, jednym slowem nic. Dopiero przy ktorejs wizycie w garazu, jak podnioslem auto na podnosniku, przy wylaczonym silniku dalo sie slyszec cichy szum przy obraceniu prawym tylnym kolem. Po zdjeciu kola i tarczo-bebna okazalo sie ze jedna ze sprezynek sciagajacych szczeki wypadla i lezala sobie na dnie bebna. W roznych dziwnych momentach gdy sprezyna dostala sie miedzy beben a szczeke nastepowalo jej zlamanie co powodowalo szarpniecie i huk. Byl to najdziwniejszy problem z hamulcami jaki mialem bo strasznie ciezko bylo dojsc gdzie lezy problem, a oiawy bron boze nie wskazywaly na hamulce
-
Jakie klocki i tarcze do 318is ???
is ma wentylowane
-
E xx---Filtr STOŻKOWY.
procedura czyszczenia stozka jest prosta i szybka, potrzebujesz tylko zestaw do czyszczenia filtrow taki jak na aukcji, a wtedy: 1 - wyciagasz stozek 2 - psikasz go plynem do usuwania tluszczu i innych zanieczyszczen 3 - czekasz 10-15 minut 4 - pluczesz goraca woda w ten sposob aby woda leciaa od srodka stozka na zewnatrz ( mnie najwygodniej robilo sie to koncowka prysznica a wode z syfem lapiesz do wiaderka). Zaleca sie plukanie w ta strone aby syf nie wchodzil glebiej w tkanine. Nie nalezy stosowac wody pod duzym cisnieniem ani sprezonego powietrza bo mozna uszkodzic filtr. 5 - suszysz (postaw na grzejniku na 15 minut) 6 - na koniec psikasz olejkiem cala powierzchnie filtra (tak zeby byl caly natluszczony ale nie zeby sie z niego lalo tym olejkiem) 7 - monutjesz w pojezdzie 8 - cieszysz sie z czystego filtra
-
Jakie rozmiar opon do e30 325 ???
nie do konca rozumie co cie tak przejmuje w tych 15? Co chcesz rozwalac? 205/60/15 to kupa gumy i bardzo wysoki profil wiec mysle ze bez obaw mozesz na nich pomykac nawet na bardo dziurawych drogach
-
"Szerokie" nerki?
moze ja sie troche nie znam ale wydaje mi sie ze nie ustawia sie prawego swiatla wyzej, chyba ze w Calibrze dla lepszego szpanu i ochrony przed nadlatujacymi samolotami. Swiatla powinny byc ustawione rowno i wg maszyny na stacji diagnostycznej (szczegolnie dotyczy to xenonow bo one duzo bardziej oslepiaja) Kazdy reflektor europejski nie rzuca idelanie plaskiego poozimo snopu swiatla tylko w prawej jego czesci jest podwyzszenie wlasnie w celu lepszego oswietlania znakow. Ale mowie, moze ja sie nie znam
-
Ktora mata do bagaznika w kombi?
ja mam u siebie dokladnia ta co jest na aukcji i sprawdza sie bardzo dobrze. Mam butle z gazem wiec musialem ja troche skorcic. Nie wiem jak u ciebie ale ja mam jasno szara tapicerke i nie wyobrazam sobie wozenia wlasnie wozka bezposrednio na dywanie. Koszt maty niewielki a ja zawsze latwiej wyciagnac i umyc niz prac tapicerke