Treść opublikowana przez BaX
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
No ale jakie masz te średnie prędkości "dynamiczny dieslowcu" bo jakiś nie widzę? I co z tego, że masz diesla, jego korki nie obowiązują?
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Ale co mnie to ma obchodzić? Możesz mi powiedzieć? Mam auto na noc zostawiać odpalone żeby spalanie mi wzrosło i miastowym gul nie skakał? Kup działkę, wybuduj się po za miastem i nie upłakuj, że masz korki i problemy z normalna jazdą. Widać mieszkanie 'na zadupiu' ma swoje dobre strony. Nie Ty jeden zapewne.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Ale kogo to obchodzi? Ciebie? Mnie nie, więc w czym problem. I zamiast podniecać się jakimś spalaniem co nic kompletnie nie znaczy bo każdy z nas jeździ w różnych warunkach popatrzmy na średnie prędkości np. z 500km, czy 1000km przejechanych. Wtedy się dowiemy jak kto dynamicznie jeździ. U mnie z dojazdów do pracy wychodzi w/g komputera w aucie ok 45-50km/h /100% teren zabudowany/, z trasy Cieszyn-Wrocław-Cieszyn 98km/h. Buehehhe, twierdzisz, że tak jak on na torze Ty możesz ciągle? O matko, mów mi jeszcze. Dawaj średnią z kompa z 500km przejechanych. Jeszcze raz powtórzę, jak jesteście tacy "szybcy i dynamiczni" w tych swoich dieslach to chętnie zobaczę wasze średnie z codziennej jazdy powiedzmy z 500km.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
A co miał by to udowodnić? że jeździsz jak emeryt zeby mieć takie spalanie Bueheheh, na 10km? Po co 10km, zróbmy test na 1km. Wyjdzie pewnie jeszcze bardziej absurdalny wynik.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
A co miał by to udowodnić? Ale 3.0 nie musi nic piłować, 90 na 2 biegu to normalna prędkość.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Jakie pytanie? Ciężko wyłowić sensowne pytanie ze stery bzdur którymi starasz się mnie karmić. Buehehehe, weź już przestań błaznować. To, że Tobie się coś wydaje nie znaczy, że tak jest. Póki co to snujesz jakieś fantazje użytkownika diesla który nigdy nie jechał 3.0i. Bueheheheheh, o matko. NO COMMENTS Katorga to jest czytanie tych idiotyzmów które wypisujesz, poszukaj sobie profili np. GR, ma w podpisie spalanie. A masz bo jeszcze napiszesz, że nie wiesz jak. memberlist.php?mode=viewprofile&u=8 BTW: 90km/h to benzyna osiąga na 2 biegu, to nie diesel, na 5 to za wolno, a 6 biegu benzyna nie potrzebuje bo zamyka licznik na 5. :mrgreen:
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
A ja doszedłem do wniosku, że dieslowcy w większości to frustraci nie potrafiący przedstawić swojego zdania bez osobistych wycieczek. W dodatku lepiej wszystko wiedzą od samych właścicieli aut. :cool2: Nie jestem frustratem, ale Ty budujesz tezę, że taniej wychodzi kupować benzynę bo diesel się popsuje. Widać masz jakieś kompleksy skoro każdy post odbierasz personalnie. 15-18kkm wystarczy? Nic nie muszę, jak chce tak jadę i kiedy chce to staje nawet jak wcześniej zamykam obrotomierz. W przeciwieństwie do Ciebie. ;)
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
DOKŁADNIE, większości się wydaje, że samo kupno diesla 'wygeneruje' im oszczędności na ON takie, że naprawią wszystko co się im popsuje. OK, zgoda OSZCZĘDNOŚCI na paliwie są ale dla większości to nie oszczędności ale jedyna możliwość na posiadanie "lepszego" auta. Teraz trend jest taki, że obojętnie czy ktoś robi 50kkm/rok czy 20kkm kupuje diesla często dojechanego strupa "bo się opłaci" - czyt. zaoszczędzi na paliwie ale za to musi być wypas. :mrgreen: A potem jest tak jak ostatnio jak byłem na przeglądzie, przyjechała kobita świeżo kupionym autem i na rolkach jak diagnosta zahamował to postrzelały METALOWE przewody hamulcowe. :duh: Tak wyglądają super wypasione "okazje".
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
A ja doszedłem do wniosku, że dieslowcy w większości to frustraci nie potrafiący przedstawić swojego zdania bez osobistych wycieczek. W dodatku lepiej wszystko wiedzą od samych właścicieli aut. :cool2:
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Weź już skończ bo w całym wątku nie ma chyba posta w którym gdzieś się chwale swoim autem. I niestety zmartwie Cię, przebieg miałeś większy niż mój w momencie zakupu. :mrgreen:
-
320 td Krótkie nadkole
W "rozsadnej" cenie to chyba na allegro.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Po co mi diesel, wystarczy mi problemów z dieslami o których czytam na forum. Nie szukam oszczednosci tam gdzie nie musze. A gdzie ja tak twierdze? Albo czytasz inne posty albo zmyslasz. A co by mnie to mialo obchodzic co Ty robisz i gdzie ile jezdzisz, ze mial bym wchodzic w dyskusje na ten temat z Toba? Chwalisz sie czy zalisz? Jednak chwalisz. Czas dorosnac. :lol: Nie zrozumiales, trudno powtorze "ROBIC DZIENNIE" przez 365 dni w roku po 136km nie uzywajac samochodu jako sluzbowego ale pracujac po 8h nie jest prosta sprawa. Chyba ze ktos tyle dojezdza do pracy to jedynie wspolczuc.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Haha, to była prowokacja. Przecież ja nikomu nic nie udowadniam jedynie wymieniam się poglądami. Gratuluje, 136km/dzień/365dni. Nie masz ciekawszych rzeczy do roboty? Ja mam.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Buehehe, rozumiem, że robisz 50-60kkm rocznie swoim dieslem bo ja swoją benzyną ok 18kkm. Zgodnie z Twoją logiką nasze auta wtedy są podobnie awaryjne. Moje się nie psuje, a Twoje? Bueheheh. Ty jesteś geniuszem, do tej pory wszyscy zgodnie twierdzą, że na dieslu się oszczędza, a Ty postawiłeś ich świat na głowie. BTW: nie musisz odpowiadać, LOGICZNIE rzecz biorąc skończyły Ci się argumenty i zaczynasz osobiste wycieczki. EOT.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
:duh: TEZA była taka: A jeżeli przebiegi są takie same to prawdopodobieństwo awarii jest takie samo. ROZUMIESZ PROSTE ZDANIE? Więc jeżeli postawić obok siebie dwa E46 ON/Pb z podobnymi przebiegami to biorąc pod uwagę 'TEZE' koszty naprawy diesla przebiją koszty napraw benzyny. I TYLE, KROPKA Jeżeli dodać do tego Twoje wywody to już całkiem dobijasz diesla bo wynika z tego, że praktycznie większość diesli ma dużo większe przebiegi niż benzyna więc praktycznie potwierdzasz tylko to, że statystyczny diesel na rynku pojazdów używanych będzie bardziej awaryjny niż benzyna. TO SĄ WNIOSKI. My tu nie prowadzimy teoretycznych dysput nad awaryjnością aut z ZEROWYMI przebiegami bo takich E46 nie ma już na rynku od lat. Rozumiem, że to kupując używanego diesla biorę na garba potencjalne problemy już na starcie bo mogę przejechać 10kkm i silnik wyprostuje tłoki. A tłumaczyć mam sobie to tym co napisałeś, czyli ryzyk fizyk. LOL, gdzie takiej logiki uczą? Bo w/g Twojej logiki to diesel po zakupie może się mi zepsuć 3x ot tak bo będzie miał kosmiczny przebieg. :D Bardzo budujące dla świeżo upieczonego właściciela diesla. Tak, tyko diesle 3x częściej. :cool2: Gdzie, kiedy? JA? Człowieku, mnie zwisa kto na czym jeździ ale sami sobie wymyślacie jakieś śmieszne usprawiedliwienia na awaryjność diesli. Co mnie ma obchodzić, że ludzie oszczędzając kupują zajechane diesle i w ten sposób ilość problemów opisywanych na forum jest porażająca. To ma być jakieś tłumaczenie? Dla kogo? Może być najwyżej przestrogą dla przyszłych kupców ale najwyraźniej większość nic sobie z tego nie robi. I na koniec OPŁACALNOŚĆ. Dzięki za opłacalność polegającą na tym, że w/g Twoich wyliczeń mam 3x większe szanse na awarie i odstawienia auto do serwisu. Co z tego, że "zarobie" na paliwie.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
:mad2: :mad2: Ale czego nie rozumiesz? Że w benzynie [E46] nie ma turbin, drogich wtrysków i paru innych elementów, a są w dieslu? Co z tego, że prawdopodobieństwo napraw jest takie samo kiedy, koszt naprawy jest różny.
-
Komentarze do "diesel czy benzyna"
Co z tego, że jest "takie samo" kiedy koszty napraw i ich zakres jest różny. :wink:
-
320ci Centralny zamek, nie wysuwa rygielka przy otwieraniu
Jeżeli uważasz, że to nie wina modułu to może być wina zawilgoconych wtyczek skoro usterka objawia się w wilgotne dni. Może gdzieś dostaje się woda na kable albo masz wodę we wtyczkach.
-
[Exx]Carbon na czym chcesz..
No tak, bo aluminium w e46 to prawdziwe aluminium ,a nie aluminiowy plastik. :mrgreen:
-
[Exx]Carbon na czym chcesz..
Na zewnątrz pewnie nie zda egzaminu ale w środku wygląda nie gorzej od oryginałów. http://bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=25&t=69975
-
Odma?????????
Jak będzie popsuty albo odpływ odpływ do miski przy bagnecie zatkany to wywali olej ze sparciałych węży albo spod uszczelki dekla.
-
318i-wyje lozysko piasty
A nad czym tu dumać? Jak pada ciągle ta sama piasta to zapewne krzywa jest dodatkowo zwrotnica. O ile po tym całym przywaleniu w krawężnik zrobiłeś zbieżność. Przy krzywej zwrotnicy raczej na pewno krzywo wyjdą kąty o ile w ogóle da się ustawić geometrie. Zbieżność pewnie się dało.
-
Problem ze zmieniarką. Nie widzi magazynka.
Mogła zawiesić się zmieniarka przez jazdę bez magazynka ale wtedy raczej powinno być 'NO DISC'. Może mechanizm nie wykrywa jednak magazynka.
-
320i Sprawdzenie lusterek zewnętrznych
Jeśli są/były składane to na przełączniku do regulacji jest dodatkowy odpowiedni pstryczek. Jest takowy w ogóle?
-
Odma?????????
Pozycja 1 to jest odma, całość jak na zdjęciu /to jest nierozbieralne/ , węże są całkiem osobno.