Treść opublikowana przez Danek24
-
nie dzialajacy predkosciomierz i ekonomizer
No niestety E39 to już nie E34 :cool2:
-
Wymieniłem wtrysk sterujący :)
Przepływka za 250 zł to też chyba używka???
-
gdzie sa bezpieczniki od radia w e34
pod kanapą akurat są ale odpowiedzialne za inne rzeczy.
-
Jak wam się jeździ na 17" ?
Ja w swojej TDS-ce mam bardzo podobne do tych z pierwszej foto tylko ze z rantem szerszym. Rozmiar 17\45\225 i jest :cool2: Polecam. Auto może nie ponton bo twardsze niż na wysokim profilu z 15" ale jak najbardziej wygodnie i elegancko. Dzirki omijaj bo i feli szkoda i zawiechy.
-
elektryka przednich świateł mijania
To poprostu zimne luty koledzy. Moduł drga z całym samochodem połączenia przekażników i elementów (półprzewodników) grzeją się i pękają od wstrząsów. Problem ten dotyczy nie tylko modółów LCM ale także innych sterowniów i modułów w wielu typach samochódów. Dlatego też przed wymianą i zakupem używki która wcale nie powiedziane ze nie ma popękanych lutów należało by rozebrać swój uszkodzony sterownik i przejrzeć wszelkie połączenia elektryczne (luty) na wszelki wypadek podejrzane przelutować na nowo i sprawdzić poprawność działania. Pozdrawiam serdecznie wszystkich.
-
gdzie sa bezpieczniki od radia w e34
a jeśli chodzi o bezpieczniki to są tam gdzie wszystkie inne czyli pod maską.
-
wymieniony nastawnik i znowu wibracje?!
No to jak manual to moze to być dwumas. Poszukaj na forum było tego bardzo dużo. Od dwumasu jak najbardziej mogą występować wibracje. Inni pisali ze właśnie zaczynali od pomp wtryskowych co nie dawało efektów bo powodem był właśnie dwumas. Takie cacko występuje nie tylko w TDS więc nie zrzucaj na silnik bo nie do końca moze to być spowodowane niedomaganiem pompy. Skoro już ją zrobili i wszystko było oki to jednak myśle ze wiedzą co mówią. Niestety dwumas to też kosztowny wydatek no i roboty nie mało bo oczywiście skrzynia biegów do wyjęcia. Użyj :search: można o tym lekturę stworzyć. Pozdrawiam.
-
ciezko przekrecic tylne kolo
Najprawdopodobniej coś z ręcznym. -uszkodzona zapieczona linka hamulca ręcznego -uszkodzona szczęka hamulca ręcznego -uszkodzone zabezpieczenia szczęki hamulca ręcznego co powoduje koszenie szczęki ocieranie, blokowanie. -uszkodzony rozpierak szczęk hamulca ręcznego Cóż tylko rozebrać wyczyścić sprawdzić stan szczęk zabezpieczeń i sprężyn ściągających. W razie potrzeby wymienić.
-
wskażnik poziomu paliwa-problem
poprostu pływak padł najprawdopodobniej. Nie ma co gdybać tylko wyjąć pływak i sprawdzić co mu dolega.
-
wymieniony nastawnik i znowu wibracje?!
automat czy manual?? Jak manual to moze być dwumas. W 99% skoro nastawnik oki. A robili tylko nastawnik czy całą pompę?
-
Tylne oparcie
Nie wiem jak w E60 ale czy jak fotele nie są składane to czy pod oparciem komora bagażowa nie jest oddzielona od komory kabiny metalowa (blaszaną) przegrodą??? Jak by tak było to zdemontowanie oparcia w niczym ci nie pomoże bo pod spodem zobaczysz blache z grubym wygłuszeniem a nie przestrzeń bagażową. Tak było we wcześniejszych modelach np w E39 sedan w których oparcia nie są dzielne i składane.
-
Wskazowka obrotomierza drga na postoje BMW E39 2.5 TDS
moim zdaniem różnica wychylenia wskazówki biegu jałowego powinna też zależeć od dawki paliwa. Autorowi wątku robiono pompę w servisie bosh-a ale nie wkładano jej do auta. Moim zdaniem moze ma żle ustawione dawki paliwa. Ja bym podjechał do kogoś kto ma możliwość podpięcia pod kompa i zrobił reulację nastawnikiem pompy. Ewentualnie podjechałbym do tego servisu który robił pompę.
-
Czujnik zderzenia bocznego
a czujka poduszki bocznej (drzwiowej przypadkiem nie ma czujki właśnie w drzwiach? Jak sie myle to niech mnie ktoś poprawi. Jedno jest pewne ze jak założysz drugą czujke to i musisz podłączyć pod kompa w celu wykasowania błędu o jej braku.
-
Ktoś płacił ostatnio akzyze ta ten model?
siedem miechów temu za E39 z roku 98 w dieslu miałem napisaną na umowie kwotę 150 euro. Zero problemów. Na Volvo S70 z roku 98 rok temu miałem napisane 100euro i też bez problemu. Mało tego za E34 jakieś 3 lata temu przepłaciłem umowa na 300 euro kwota zapłacona bardzo wysoka 850zł . Ostro przesadziłem i teraz będe skłądał wniosek o zwrot. Ponoć można i zwracać będą. Państwo kradnie z obywatela to i obywatel nie moze być uczciwym. Tak uważam. Na E60 bym napisał z 1000 euro dla spokojności. A tak poważnie to nie pisz chociaż 100 euro bo to juz będzie chyba w lokalnej gazecie opisane a co gorsza jak sie sprawą zajmie Elżbieta Jaworowicz z TVP :mrgreen:
-
Wskazowka obrotomierza drga na postoje BMW E39 2.5 TDS
niech będzie że plotę bzduzru. Kolega wyżej wyrażnie pisze o wachaniu wskazówki. U ciebie wacha? Jak wacha to sam skoro masz TDS-a powinieneś wiedzieć że nie powinno jak jest wszystko ok. Szkoda ze mieszkamy tak daleko bo bym ci pokazał na przykładzie mojej że nie ruszy sie wskazówka. Jedynie jak włączę bardzo dużą ilość odbiorników prądu łącznie z klimą i obciąże wspomaganiem kierownicy silnik wówczas wskazówka lekko zmniejszy swoje wychylenie. Moze to się ma ustawieniem dawki paliwa może ma sie pompą a raczej się ma napewno, ale nie twierdz że opowiadam bzdury bo widzę jak się zachowuje moje auto. W sumie moze to coś z moim E39 jest nie tak skoro sie nie wacha :wink:
-
Wskazowka obrotomierza drga na postoje BMW E39 2.5 TDS
Ja mam TDS i jakos czy jak włączam klimę czy podgrzewanie szyby czy nie wiem co to obrotu nie ruszają się. Nawet podczas kręcenia kierownicą nie poruszają się. Jedynie co to opadną minimalnie jak właczam D lub R. Więc nie wiem skąd ktoś z wyżej wypowiadających się osób twierdzi że mogą bujać. Jak jest wszystko ok to diesel nie powinien zmieniać obrotów nawet podczas włączania się kompresora. Takie różnice mogą występować owszem ale tylko przy silniku benzynowym. W dieslu absolutnie nie powinny być odczuwalne.
-
Czy felga od E60 będzie pasować do E39 ? Ewentualne różnice?
dokładnie śmigaj do dobrego tokarza i na bank zrobi że będzie gitarowo. Nie raz jeżdziłem BMW kumpla na właśnie felgach zE60 i zero jakiego kolwiek trzęsienia czy trzepania ani podczas dużych prędkości ani przy hamowaniu. Więc problemu nie bedziesz miał.
-
Czy felga od E60 będzie pasować do E39 ? Ewentualne różnice?
nie założyć tylko fele z e60 mają otwór na piastę 72,1mm a e39 ma 74mm więc cza dać do felgi do przetoczenia lub rozwiercenia ale dużo osób tak robi a zakłady specjalizujące się w regeneracji felg zrobią to bez problemów a po za tym ET jest taki sam (przeważnie) byli kiedyś na forum fachowcy co zamiast toczyć robili to szkrobakami i papierem ściernym ale żeby było dokładnie to cza toczyć Dokładnie potwierdzam. Już sie dowiedziałęm bo dzwoniłem do tego znajomego i się podpytałem. Roztaczał otwory bo E60 ma mniejszą srednicę.
-
Niedziała prawe lusterko
a to się nie zgadza akurat bo osobiście wykręcałem kilka razy. Owszem jest bardzo mozolna robota i kilka kluczy trzeba odpowiednich długości ale mozna to zrobić. Przynam ze natańczyć sie trzeba sporo. Jak juz odkręcisz to kolejna zabawa jest z wypięciem kości z powodu małej możlwości ruchu ale też się da. Wychodzi tylko jednym miejscem. Musisz kombinować.
-
Wydech BMW 525i M20
akurat tego nie wiem czy to regóła ale w sumie ma prawo. W końcu auto ma kilka latek a to są portki i cały czas jak nie stygną to bardzo się grzeją no i dotego drgania wiek zmęczenie materiału więc chyba może. Moja BMW była z 88 roku jak znajomy mechanik zciągał czapkę w celu wymiany uszczelniaczy zaworowych to się okazało że ucho odpadło od rury.
-
Czy felga od E60 będzie pasować do E39 ? Ewentualne różnice?
musiałbym sie dowiedzieć na 100% ale to dopiero w okresie długiego weekendy będę sie z nim widział. Jak do tego czasu nie uzyskasz odpowiedzi jednoznacznej to dowiem się i napiszę co i jak.
-
regulator wtrysku paliwa
mixolu to niech on sobie do muzgu naleje bo chyba sie zaciera. Od mixolu załatwisz wtryski na amen! Jak już chcesz przeczyścić układ to osobiście bym zaryzykował środków do tego przeznaczonych np z LIQI MOLI czy jak to się pisze. Aczkolwiek według mnie to dorażna metoda która nie do końca musi pomódz w twoim przypadku. No ale próbować mozna.
-
Czy felga od E60 będzie pasować do E39 ? Ewentualne różnice?
koleszka ma w E39 założone fele od E60. Pasują. Auto wygląda luksio. Nie mam tylko pewności czy nie musiał dokładać pierścieni na czop piasty.
-
stuki w przednim zawieszeniu
łożyska mogą być przyczyną. Oczywiście te w górnych mocowaniach amortyzatorów. Przedewszytkim łączniki stabilizatora dobrze sprawdz. Moze być minimalnie wybity i dawać takie efekty. Kolejna sprawa to tuleje górnych wachaczy. Szarpaki nie pokaża lekkiego ich zużycia a jeśli guma jest zerwana lub poprostu wybita to na wybojach koło wpada w wibracje (podrywa je) przód tył i przenosi sie właśnie na magiel. Ja tak miałem. Plus do tego szarpało mi kierownicą podczas hamowania. Sprawdz też końcówki kierownicze oraz drążki kierownicze. Często wybijają się na tzw jabłkach tuż przy listwie maglownicy.
-
530d nie równo praca a jak sie rozgrzeje jest jeszcze gorzej
a nie może to być od wtrysku??? Przecież to one najczęściej padają w tych motorach z wiadomych powodów (nasze jakże drogie i jakże beznadziejne paliwa)