Skocz do zawartości

520d Terkotanie na zimnym silniku przy dodawaniu gazu


robert4000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno zakupiłem BMW F11 2.0 135kW 2011r. automat i mam pytanie.

A mianowicie martwi mnie jedna rzecz. Gdy auto stoi przez noc w garażu i kiedy rano wyruszam w trasę, to przez pierwsze parę kilometrów auto wydaje dziwny terkot przy wciskaniu pedału gazu. Im mocniej wcisnę tym głośniejszy terkot. Słychać takie terkotanie, jakby kręcenie jakiegoś wiatraczka. Gdy tylko przejadę parę kilometrów terkot ten ustaje i słychać już tylko normalną pracę silnika i później już wszystko bezproblemowo. Taka sytuacja powtarza się każdego ranka. Dodam, że gdy gazuję w miejscu na luzie to nie ma takiego dźwięku, tylko wtedy gdy jadę. Auto niedawno kupione, dokładnie sprawdzone w serwisie BMW, nie ma żadnych błędów. Stało na placu kilka miesięcy zanim go kupiłem. Sprzedawca twierdzi, że jest to specyfika tych silników i muszę się do tego przyzwyczaić. Co wy o tym myślicie ?

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 176
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Niestety musze napisac ze dokladnie taki objaw oznaczal u mnie wymiane wtryskiwaczy co jest chyba jednym z najwiekszych nieszczesc jakie moga sie przytrafic.

Mam ten sam model i rocznik co Ty. Dodatkowym objawem przez pierwsze kilometry na zimnym byly drgania przenoszace sie na cale nadwozie. Nie jakies mocne ale wyczuwalne. To bylo tak jakby jechac po lekko pofaldowanej nawierzchni.

Zycze Ci zeby sie okazalo ze to co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz, mam nadzieje, ze to nie wtryski, bo w sumie u mnie nic nie drga, tylko ten dziwny dzwiek na zimnym silniku przez pierwsze kilometry. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale na luzie jak dodaje gaz to jest ok, tylko jak auto rusza to zaczyna sie to terkotanie.

Auto ma aktualnie 103 tys przebiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

U mnie do drganie bylo wywolane nierowna praca silnika kiedy wtryskiwacz/wtryskiwacze pracowal/pracowaly nieprawidlowo. Po rozgrzaniu wszystko wracalo do normy.

Na luzie tez tego efektu nie bylo. Prawdopodobnie pojawial sie wtedy gdy wieksza dawka paliwa musiala byc podana, a wiec pod obciazeniem.

U mnie zadzialo sie to przy 65kkm.

 

Daj znac jak sie wyjasni co to. Jakbys jechal do mechanika do radze zasugeruj wtryskiwacze bo u mnie rozbierali wiele elementow zanim do tego doszli i pochlonelo to sporo czasu i kosztow.

Pisze z dosc duza pewnoscia o tym terkotaniu bo niestety do niczego innego ten objaw nie pasuje. Cos sie rozgrzewa i przestaje halasowac. Trudno wskazac inny element pod maska ktory by sie mogl tak zachowywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na sprawdzenie przyjechałeś na kołach,silnik był wystarczająco nagrzany i nic niepokojącego nie było słychać co wzbudziło by podejrzenia i ustalenie przyczyny.

Kolego Michael1916 może mieć niestety rację. W ustaleniu diagnozy mogłoby pomóc nagranie i wklejenie tego terkotania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Mały off topic.

Ja mam benzynę i jak kupowałem auto to tez nic nie zapowiadało, ze za 3k km padnie wtryskiwacz. Pewnego wieczoru szarpnęło autem, zaczał się trzasc i ledwo z bramy wyjechałem. Miałem komunikat na wyświetlaczy "Drivetrain malfunction"

Mam super ogarniętego ex mechanika z BMW wiec zdiagnozował szybko przyczyne. Do wymiany była cewka + wtryskiwacz. Auto wróciło z zaświatów, spalanie mniejsze i radość z jazdy. Koszt naprawy połowa ceny jak z ASO BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzieki za odpowiedz, mam nadzieje, ze to nie wtryski, bo w sumie u mnie nic nie drga, tylko ten dziwny dzwiek na zimnym silniku przez pierwsze kilometry. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale na luzie jak dodaje gaz to jest ok, tylko jak auto rusza to zaczyna sie to terkotanie.

Auto ma aktualnie 103 tys przebiegu

 

 

Robert sprobuj dodatku do ON trzy buteleczki na trzy pelne baki ON - koszt 1 buteleczki na 45zl ( tzw. smarowidlo na wtryski na nasze PL suche paliwo )

 

http://allegro.pl/dodatek-do-paliwa-diesel-additiv-bmw-83192296922-i4672597990.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale auto bylo niedawno dokladnie sprawdzone w BMW przed zakupem, czy to mozliwe, ze nie zauwazyli problemu z wtryskami i nie pokazaly sie zadne bledy z tym zwiazane ?

 

U mnie tez nie bylo zadnych bledow a samochod musialem zostawic na noc w serwisie zeby wsiadajac rano mechanicy mogli zaobserwowac o co mi chodzi.

Tak jak pisalem wczesniej nie zycze Ci tego ale z tego co piszesz jest dokladnie tak jak u mnie.

Postaraj sie szybko ustalic co to jest bo jak wtryski podaja niewlasciwa dawke paliwa to szybko silnik ucierpi na tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

U mnie też było to terkotanie i tylko na zimnym, po zastosowaniu tego dodatku do paliwa bmw jest idealna cisza - w kwestii parametrów wtrysków wszystko jest idealnie przynajmniej na ciepłym.

Również proponuję użyć tego dodatku i będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Dzięki za podpowiedzi. Pojechałem w końcu do ASO i okazało się, że to ....... WTRYSKI - dokładnie tak jak mówiliście.

Problem w tym, że są już wszystkie 4 tak zjechane, że powiedzieli, że żaden dodatek do paliwa na pewno nie pomoże.

Już jest niestety po gwarancji, ale powiedzieli, że auto kupione w Polskim salonie itd. więc napiszą do BMW żeby się do tego dołożyli w ramach programu GOOD WILL.

Zobaczymy czy się uda.

Pozdrawiam wszystkich i dzięki jeszcze raz za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja jestem po wymianie padniętego wtrysku (na ciepło ledwo odstawał od normy, ale na zimno brakowało skali na kompie...).

 

Koszt części ~1800 + diagnostyka i robota.

 

Jakbyś chciał w okolicach Warszawy robić, to mogę polecić dobry warsztat.

 

Pozdr,

C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Najwiekszy koszt przy wymianie wtryskow to same czesci wlasnie. Mozna kupic za ok 1500zl sztuka. Polecam zrobic wiec w ASO badz renomowanym warsztacie bo bedzie pewne 2 lata gwarancji a na robociznie i tak nie da sie wiele zaoszczedzic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak jak pisalem wczesniej u mnie padly wtryski juz po 65kkm!

Do kolegi co dolewa magicznych srodkow: Gdy zle dzialajace wtryski podaja niewlasciwie paliwo mozna szybko zniszczyc silnik. Wymiany wtryskow i tak sie nie uniknie a mozna doprowadzic do naprawde nieciekawej sytuacji. Z mojego punktu widzenia lepiej zalatwic problem od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale to nie są środki magiczne, tylko czyszczące. Są znane od lat i od lat stosowane przez różne serwisy w tym ASO różnych marek. Polecany w temacie środek jest nawet brandowany przez BMW!

Oczywiście powinno się takich dodatków czyszczących używać żeby nie dopuścić do tak silnego zabrudzenia wtrysków, a nie do naprawy zaświnionych na amen, co nie znaczy, że nie może pomóc.

A że silnik można załatwić przez niesprawne wtryski to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:( u mnie tyz sie pojawilo terkotanie na zimnym... jeszcze dwa tygodnie temu powyzej 2500 obrotach silnika a teraz juz od 1500 przez co irytuja mnie codziennie...

 

przy 141 000km...

 

22 ooo km od maja zrobilem w polsce i pojawil sie pierwszy problem :( a sadzilem ze jezdzac na Vervie ON posmigam dluzej nie martwiac sie o wtryski :(

 

czy w ASO kupie ten soczek do wtryskow?

 

czy orientujecie sie ile kosztuje wymiana/ regeneracja wtryskow czy co tam szamani wymyslili odnosnie tego zlomu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeden wtrysk ok.1500zl. Wymiana kilkaset zlotych. Regeneracja chyba okolo polowe tej ceny. Mnie to nie przekonalo-wolalem nowe z gwarancja na 2 lata.

 

P.S Tez leje paliwa ultimate,diesel gold itd i jak widac nic to nie dalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S Tez leje paliwa ultimate,diesel gold itd i jak widac nic to nie dalo.

 

Ja leje zwykły ON na markowych stacjach, dlatego, że w serwisie tak poradzili oraz takie rady padały tutaj na forum. :?

Mam przejechane 75 tyś. i na razie bez problemów, ale zamówię ten dodatek do paliwa, profilaktycznie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.