Skocz do zawartości

Realne spalanie 2.0d 2. 3.0d 3.5d 2.0i 2.3i 2.8i 3.01 3.5i


maja22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Aby troszeczke rozruszac forum a do tego duzo osob pisze o spalaniu co i ile ON to moje porownanie dwoch aut:

 

 

Trasa - 63km 20% miasto ( v- 20-70km/h ) 80% poza miastem ( v- 60-120km/h ) auta zderzak w zderzak 535xd a za nim X1 2.0xd

 

 

 

X1 2.0xd 184KM automat ZF8 ustawiony na pozycji normal ( comfort )3/4 baku ON na liczniku 6110km

 

535 3.0xd 313KM automaat ZF8 ustawiony na pozycji comfort 3/4 baku ON na liczniku 15900km

 

wynik:

 

X1---> 6.0l/100km

535 ---> 6.2ll/100km

 

bardzo zaluje iz nie zrobilem zdjec bo wszystko bylo przygotowane na to ... ale zapomialem, jesli zrobie ta sama trase dam na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 853
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam ostatnio trochę doświadczenia z innymi autami:

Przykład pierwszy: trasa Polska-Chorwacja i z powrotem(2600 km), przez Czechy, Austię i Słowenie, 50 % autostradami(130-160), druga połowa drogamo dwukierunkowymi(90-140, sporo wyprzedzania) wyszło średnio: 5,6 w 520d e60 i 7.1 w rocznym a8 3.0 tdi quattro.

Przykład drugi: trasa Łódź- Poznań, 95 % tempomat ustawiony na 170, parę pomiarów elastyczności 100-200, 50-200, wyszło 8.5 w a8 i 9.3 w 2007 bmw 123d zczipowanym na 250 km, co ciekawe w każdym pomiarze przyszpieszenia audi było szybsze.

Podsumowując: Imho gdyby nie idiotyczna akcyza to połaczenie dobry diesel 3.0(bmw,vag,jaguar) plus skrzynia 8 zf to optymalny zestaw do jazdy na co dzień(ale 2.0d też jest ok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tez mam podobne spostrzezenia co do spalania diesli 6-cio i 4 cylindrowych. Roznica to litr do dwoch zaleznie od warunkow jazdy. Co prawda u mnie w obecnym samochodzie trasa to 6,5-8,5 a miasto 9-10 ale to juz zalezy od tego jakie miasto i jakie predkosci w trasie. Na pewno jednak nie nalezy kupowac mniejszego diesla ze wzgledu na mniejsze spalanie bo oszczednosci, biorac pod uwage cene tych samochodow, sa symboliczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

ja uwazam iz przy wyborze auta nie kreowac sie katalogiem poniewaz dane sa wziete z kosmosu ale jesli komus sie marzy male spalanie to albo kupuje 520d i bardzo spokojnie jedzi wtedy jest sens wyboru auta i ma sie male spalanie ale nie wierze iz 518d spali mniej paliwa niz 520d ...

Powino sie analizowac masa/moc silnika wtedy jest jakis sens ...

 

Wracajac do pomiarow -jazda byla spokojna tzw przepisowa bo inaczej spalanie jakies 25% up

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej delikatnej jeździe w trasie i przy braku korków w mieście to różnice w spalaniu będą praktycznie żadne. Też uważam, że kupowanie 520d w celu oszczędności na paliwie jest bez sensu. Będzie ze 2-3 tys. rocznie różnicy w stosunku do R6. Podstawowa różnica to cena zakupu R6 wyższa o kilkadziesiąt tysięcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że to jest możliwe. Włączyć EcoPro, i nie naciskać na gaz. Tylko dla mnie to nie jest jazda :D to jest turlanie się.

Wspólnik miesiąc temu odebrał nową 525xd, i próbował jazdy ekonomicznej - to wyniki były właśnie podobne. Jak jedzie tak jak lubi, to spalanie zbliża się do 9l. Ale coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia 137 km/h? Musiałby ponad 200 cały czas po autostradzie licząc na to, że na bramce nie będzie ruchu, a i TIR`ów wielu nie spotka.

I przy takiej prędkości 6l/100? Mam podobny samochód, i 6 jest absolutnie nie osiągalne. Podróż z Włoch, 1750 km, zajęła nam prawie 15 godzin, i średnie spalanie 8,2.

 

Szanowny Panie takie posty to na forum skody poproszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia 137 km/h? Musiałby ponad 200 cały czas po autostradzie licząc na to, że na bramce nie będzie ruchu, a i TIR`ów wielu nie spotka.

I przy takiej prędkości 6l/100? Mam podobny samochód, i 6 jest absolutnie nie osiągalne. Podróż z Włoch, 1750 km, zajęła nam prawie 15 godzin, i średnie spalanie 8,2.

 

Szanowny Panie takie posty to na forum skody poproszę.

 

Wszedzie masz bramki ? ? ?, czytaj ze zrozumieniem, forumowy niedowiarku

160 to nie 140 doatarlo....

film po 2,0min

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

6 litrów przy średniej 137km/h??

 

Mam co prawda 330d ale wszystkie tankowania zapisuję w:

http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/18340

 

Parę przykładów:

dystans 700km średnia 130km/h średnie spalanie wyliczone!! 7,79l/100km

dystans 320km srednia 116km/h, srednie spalanie wyliczone 6,07 /100km

dystans 985km średnia 113km/h, srednie spalanie wyliczone 6,8/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia 137 km/h? Musiałby ponad 200 cały czas po autostradzie licząc na to, że na bramce nie będzie ruchu, a i TIR`ów wielu nie spotka.

I przy takiej prędkości 6l/100? Mam podobny samochód, i 6 jest absolutnie nie osiągalne. Podróż z Włoch, 1750 km, zajęła nam prawie 15 godzin, i średnie spalanie 8,2.

 

Szanowny Panie takie posty to na forum skody poproszę.

 

Wszedzie masz bramki ? ? ?, czytaj ze zrozumieniem, forumowy niedowiarku

160 to nie 140 doatarlo....

film po 2,0min

 

 

Na Kulczykowej części autostrady bramki wypadają co 15-20 minut. Jadąc 140, średnia wyszła 137? hm.

Tak czy siak gratuluję wyniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mogę potwierdzić małe spalanie. Tankowanie na Orlenie w Świecku (ostatnia stacja przed granicą), później kierunek Austria. Autostrada 10 i Berliner Ring raczej spokojnie ze względu na padający śnieg. Po wjechaniu na 9 opady ustały i ruch znikomy. Tempomat ustawiony na 160. Dwie osoby na pokładzie plus bagaż na narty. Jazda bardzo płynna, ponieważ ruch naprawdę bardzo mały. Następnie od Monachium 8 i 93 do Austrii na 12, gdzie o dziwo nie było ograniczenia do 100, więc tempomat na 140. Zjazd w Landeck przy wskazaniach komputera: śr. 131 km/h, spalanie 6,1. Po dojechaniu do Ischgl średnia 128 i spalanie 6,2. Od tankowania ponad 900 km i pokazywał jeszcze ok. 200 do przejechania, ale dokładnie nie pamiętam.

Po tej podróży postanowiłem sprawdzić z gps'em wskazania i wyszło, że prędkość którą wskazuje licznik jest zaniżona o ok. 5%, natomiast liczba przejechanych kilometrów idealnie zgadza się z garminem. Wydało mi się to dziwne bo skoro prędkość zaniżona to i przejechane kilometry powinny być zaniżone, ale okazuje się że nie. Średnie spalanie jakie pokazuje komputer pokrywa się z rzeczywistym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

no to wynik bardzo dobry jak na taka wyprawe

- przy predkosci 140km/h obrotomierz pokazuje okolo 2200obr./min --->silnik 2.0d natomiast dla R6 1900obr./min. --->3.0d

 

co do predkości to 5% zawyżenia na lniczniku to cos dużo bo przy 220km/h daje rzeczywisty wynik 211km/h - jak ja sprawdzalem(gps) to tylko 5km/h byl przeklamany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem szczerze ze od zakupu do dziś nie wiedziałem ile pali - zawsze było na tankstelle do pełna i sru :wink:

 

Dziś sprawdziłemi jest 6.7 srednia z 9 tys km. Ze wzgledu na znany wszem i wobec fakt :mrgreen: iż 520d "nie jedzie", muszę trzymać auto cały czas w trybie sport i stąd pewno wynik spalania jak u Ciebie maja w 535d :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to konktet, ja też testowałem coś większego przez weekend - 760Li. Jak dla mnie trochę za duże.

 

Niestety nie patrzyłem na spalanie, ale było na pewno małe bo autostrada i nie wciskałem gazu "do dechy", strasznie dużo w niemcowni się ograniczeń porobiło :wink:

 

Czymś trzeba pojeździć od czasu do czasu, bo jak wiemy 520d to nie jedzie :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając mniej/więcej do tematu - kolega pojechał nad morze swoją nową F10 525xd, razem ze swoim znajomym, któremu pożyczył swoje stare E60 530xd. Jechali razem. Spalanie F10 średnie 8l, a E60 7l. To tylko suche fakty. Polemizować nie będę, bo nie jechałem z nimi. F10 przebieg miało dopiero coś ok.2000km, a ten drugi jechał E60 pierwszy raz w życiu, więc pewnie delikatnie, ale dotrzymywać kroku musiał. Z resztą chce kupić to auto, więc pewnie muskał tylko pedał gazu :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.