Treść opublikowana przez ufo000000
-
3XX Czym kleić tapicerkę drzwi
Stawiam 3 $ że na poxipolu szybciej puści niż na kropelce, przecież poxipol nie klei plastiku (zaschnie i lekkim ruchem go oderwiesz tak jak jajko od teflonu na patelni). Nawet na ulotce nie masz ani słowa o plastiku, że jest droższy to nie znaczy lepszy, ale oby się trzymało :wink: P. S. po co pytasz w ogóle jeśli trzy osoby podały Ci dobre rozwiązania a wybrałeś sam swoje i to najgorsze z tych wszystkich :?
-
318i [e36] - Problem z układem chłodzenia
Może i jest możliwy ale na razie bez nerwów, mógł się np termostat zawiesić, pompa wody nawalić... Odpowietrzniki te mają to do siebie że się urywają dość często, ja go wykręciłem w sposób taki, zapalniczką żarową rozgrzałem czubek noża z ostrym szpicem, wtopiłem go w pozostałość w chłodnicy i po chwili bez problemu wykręciłem. Masz tam gwint drobnozwojny (nie pamiętam jaka średnica, ale skok gwintu chyba 1mm), kupiłem taką w sklepie z art. metalowymi (była dłuższa, musiałem obciąć).
-
3XX Czym kleić tapicerkę drzwi
Jeśli został na tapicerce ten "klej" to spokojnie możesz czymś typu super glue. Oczywiście nie odrywaj tego co pozostało, on tam idealnie będzie pasował :mrgreen:
-
320i przeplywomierz
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=CB11&mospid=47441&btnr=13_0381&hg=13&fg=15 taki niby symbol mieć powinien 13621733678
-
M40 1.8 brak mocy i zapach benzyny
Mogą być ubite świece, kable wysokiego napięcia, cewka zapłonowa może mieć przebicie, przez to nie przepala całej mieszanki i jest zapach benzyny i spadek mocy. Może też lambda umierać, może diagnoza komputerowa coś by pokazała. Sprawdź też stan filtru paliwa.
-
E36 318i Poważny problem. Szarpie, dusi się
Może dalej problem ze świecami, kablami wysokiego napięcia, może szwankować lambda... Nie zaszkodziło by podpiąć pod interfejs.
-
318i E36 problem zawieszeniem
Każdy będzie wiedział tyle samo co Ty dopóki nie zobaczy na własne oczy Twojego wozu. Podjedź na stacje diagnostyczną, niech pooglądają tak jak mówisz tłumiki itp, i niech wezmą auto na szarpak, zobaczysz jak zawieszenie się zachowuje.
-
Interfejs diagnostyka e36 szczegóły
Nie powiem Ci co będziesz mógł zmienić, ale jeśli kupisz ten tani fejs z allegro możesz być trochę rozczarowany, u mnie nawet się nie połączył ze sterownikiem silnika (z modułem ABS, AirBag, immo, już się łączył). Poszukaj w dziale diagnostyka ktoś sprzedawał interfejsy które mają być dość dobre, przy okazji może znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.
-
e36 316i palą się klocki
Zdejmij to koło przy którym jest problem, odkręć zacisk, i możesz całkiem wyjąć tłoczek (konieczne odpowietrzanie układu) pooglądać, i albo wymienić zacisk jeśli będzie w tragicznym stanie, albo bardzo drobnym papierem ściernym wypolerować tłoczek jeśli jest porysowany itp. Koniecznie kup nowe uszczelnienie jeśli stare jest rozsypane. P. S. tyle już postów napisałeś a dalej niepoprawnie nazywasz tematy.
-
318 is - wymiana i uszczelnienie rozrządu
Ta budą na jałowych może przez wiele rzeczy telepać, np marne poduszki pod silnikiem, jakieś nieszczelności w silniku, mi chodził na jałowych jak traktor bo przy silniczku krokowym łapał lewe powietrze. Przez sondę padniętą także będzie się telepał na wolnych... Dużo dużo jest opcji. Ja bym tak od razu łańcucha nie wymieniał, ISy w Polsce mają zapewne wszystkie grubo powyżej 200 tyś i mało kto zmienia tam łańcuch.
-
[e36] 318i Potrzebuje pomocy w podłączeniu immobilajzera
viewtopic.php?f=68&t=96014&hilit=z+pilota
-
karbonowa maska
Karbon jest świetnym materiałem, ale jego zaletę docenią głównie wędkarze, w samochodzie robi "lekką" różnicę a w wędkarstwie to "cud" i podstawa :P :P Też pomyślałem o odciążeniu audio bo mam tam cosik w wozie ale to robi nic w porównaniu z kosztami, za tą cenę można nieraz dołożyć czipa po którym jakąś różnicę poczujesz, a po wrzuceniu takiego gadżetu jak karbonowa maska nie poczujesz praktycznie nic.
-
karbonowa maska
W takim klocku jak E39 żadnej różnicy nie poczujesz po wymianie samej maski (w E36 zresztą też). Lepiej wyrzucić parę zbędnych gratów które się ciągle wozi lub teściową (w ostatnim przypadku będzie widoczny wzrost mocy :P ).
-
[316i]M43b16 części zawieszenia, sonda lambda
ad. 1 ani to ani to, poczekaj niech sobie jeszcze trochę powariuje i uzbieraj na oryginał bez wtyczki-kupisz używkę nie wiesz czy na lepszą niż Twoja trafisz, kupisz zamiennik będziesz co parę miesięcy wymieniał. ad. 2 Taniej wyjdą całe wahacze ze sworzniami, jednak ich jakość będzie się miała nijak do dobrych sworzni, tulei wpasowanych w oryginalne wahacze-niestety pewnie za wprasowanie sworzni będzie sobie mechanik odpowiednio liczył i wyjdzie Cię to drożej, ale na dłużej wystarczy.
-
316i Grzeje się, ręce opadają, nietypowy problem
P. S. możesz sobie wężyki znaczyć żebyś się nie machnął który do czego :D
-
E36 Czy rozrusznik w M44 jest ten sam co w M43
Elegancko, dzięki za info :)
-
E36 Czy rozrusznik w M44 jest ten sam co w M43
Witam Autko 318ti M44 96", pytanie jak w temacie, czy te rozruszniki są takie same. Padł mi i łatwiej było by mi znaleźć na miejscu jeśli są takie same np w 1,6 czy 1,8 M43. Na RealOEM widzę jedynie numer "wymiana rozrusznika" lecz konkretnego numeru rozrusznika nie widzę tak jak to jest podawane przy innych silnikach. Proszę o info :wink: Dziękuję i pozdrawiam.
-
320i coupe Cena czesci pomoc
Chyba najprościej patrzeć na ceny części po allegro, wiadomo że są zróżnicowane, możesz celować tak po środku.
-
316i Grzeje się, ręce opadają, nietypowy problem
Bez termostatu przy dobrym słoneczku temperatura moment pion złapie, termostat robotę robi ogromną w zimie.
-
320i czy juz czas na wymiane kilku elementow zawieszenia ?
Widzisz, z Niemiec kupiłem samochód i wszystkie części były oryginalne z roku produkcji, a w Polsce w oczach się sypią nawet markowe elementy... Na 10 lat jazdy w Niemczech przypada rok jazdy w Polsce.
-
318 92' Strasznie skrzypi w lewym tylnym kole
Dyfer też prędzej buczy, huczy niż piszczy, zacznij od rozebrania hamulców.
-
założenie gazu do e30 1.6 m40
Kolego proponuję tutaj spytać http://lpg-forum.pl/ tu prędzej szpecy w dziedzinie LPG dorwiesz :wink:
-
xenon - montaż - może zniszczyć klosz?
No jeśli chcesz założyć xenony to chyba dobrze że nie masz oryginalnych lamp z compakta gdzie jak sam mówisz nie było soczewek, bez nich lepiej HIDów nie montować. Fakt że niektóre angel eyes nie wyglądają ślicznie ale mogą się bardziej do xenonów nadawać. Wkładaj śmiało, tak jak wyżej powiedziane-ciepło jest o wiele mniejsze od tradycyjnych żarówek także niema strachu.
-
silnik 1.8 zamiana na 1.8is
Użyj wyszukiwarki bo tematów związanych ze swapem z 1,6 czy 1,8 na któregoś z IS-ów (M42 lub M44) jest sporo. Problemów niema.
-
318 92' Strasznie skrzypi w lewym tylnym kole
Hmmm łożysko z reguły huczy a nie piszczy jak się kończy i to przy wyższych często prędkościach. Ja bym rozebrał hamulce, może się pozapiekały szczęki w bębnie od ręcznego...