Treść opublikowana przez ufo000000
-
e36, 316 cały czas grzeje w środku, przekręcone pokrętło.
Wejdź w dział E36 i leć stronami do tyłu, tyle samo Ci to zajmie co mi, było kilka takich tematów ostatnio, jednak nie wiem czy się dowiesz czegoś więcej niż tu powiedziałem, autor miał problem z elektrozaworem, zawiesił się. Jak się rozbiera nawiew może ktoś Ci podpowie co to robił, ja choć w innej desce rozbierałem jakieś dwa lata temu szczerze nie pamiętam dokładnie jak go wydarłem, czy śrubki były po wyjęciu radia, czy na zatrzaskach, czy są śrubki po zdjęciu pokręteł z potencjometrów...
-
316i Dziwne cisnienie w zbiorniczku od chlodnicy
Weź na razie dolej płynu, spróbuj odpowietrzyć układ, mechanicy w większości to takie niechluje że potrafią nie podpiąć jakiejś wtyczki do któregoś z czujników, nie dokładnie poskręcać węże itp. Posprawdzaj szczelność, dolot powietrza, gumy, wężyki.
-
e36, 316 cały czas grzeje w środku, przekręcone pokrętło.
Temat na dniach poruszany, na początek zdjąć panel (nie powiem jak bo mam inną deskę i może być inaczej), sprawdzić czy jakieś linki itp nie pospadały, jeśli wszytko wyda się ok to zawiesił się elektrozawór pod maską odpowiedzialny za przełączanie ciepło-zimno. Można go rozebrać, puknąć :)
-
316i Temperatura silnika rośnie poza pion
Wiatrak przy temperaturze poza pionem powinien już mieć obroty takie że można to z kabiny usłyszeć. Możesz jeszcze wtyczkę przy wiatraku przeczyścić, psyknąć jakimś WD-40, u kolegi w passacie silnik się gotował, kontrolka migała, wymienił już prawie wszystko a lekkie ruszenie wtyczką spowodowało huragan pod maską :) Dość spore natężenie tam idzie i lubią styki śniedzieć.
-
316i DWÓJKA- wyskakuje przy wrzucaniu.
Koledze zapewne chodzi o coś tego typu co i u mnie nieraz się zdarza czyli: wrzucasz bieg drugi, czuć jak by prawidłowo on wskoczył, puszczasz sprzęgło i nagle odbija lewarek w pozycję luzu (nie raz z delikatnym zgrzytnięciem).
-
Nagłośnienie sedana
Dobra widzę że się nie dogadamy, trudno, ja się już nie wypowiadam w tym wątku bo traci to sens, autor już pewnie wodę z mózgu ma...
-
Nagłośnienie sedana
73Hz to jest kopnięcie? Tak się składa że elektronika nie jest mi obca :) I wiem że moc 50W na kanał to jest moc muzyczna, czyli ok 22W RMS. Kondensator jest by napięcie nie spadało przy łupnięciach, przy niedużym wzmacniaczu (i przy odpowiedniej średnicy przewodów) nie będzie spadków mocy, spadków napięcia. Bas jako taki jest po niżej 40Hz i przy tej częstotliwości nie słychać dźwięków na wprost od głośników (jak ma to miejsce przy sopranach) lecz tylko odbicia, i nie jest wiadomo gdzie jest głośnik basowy bo w całym samochodzie rozchodzi się mniej więcej równomiernie. Dlatego z przodu należy stosować przede wszystkim głośniki które wydają znakomitej jakości tony wysokie i średnie, niskich tonów tak czy siak nie uzyskasz z takiego głośnika. P.S. Nie musisz mi tłumaczyć do czego służy kondensator bo miałem ich w rękach miliony robiąc między innymi dziesiątki wzmacniaczy estradowych :mrgreen:
-
316i DWÓJKA- wyskakuje przy wrzucaniu.
Na początek możesz spróbować zmienić olej w przekładni (choć z reguły niewiele to daje). P. S. stopniowo Ci zaczęła wypadać, od kupna czy jak? Bo mi czasem wyskoczy (latem raczej nie, szczególnie w zimie) i stało się tak od dość mocnego wypadku :mrgreen: Może też kiedyś pomyślę nad zrobieniem tego.
-
Nagłośnienie sedana
Głośniki 13cm zasilać ze wzmacniacza :!: :?: Po co? Kupując radio które ma moc 4x50W niema najmniejszego sensu zasilać czy przednich czy tylnych głośników ze wzmacniacza. Wzmacniacz tylko do subwoofera pracujący w mostku i nic więcej nie trzeba. Jeśli autor pisze że zestaw ma grać a nie dudnić i ogłuszać po paru minutach to zbędny jest nawet kondensator do wzmacniacza. Konkretnych modeli nie podam bo jest tego całe mnóstwo i może ktoś co grzebie cały czas przy tym jest lepiej obeznany cena/jakość ale w cenie 2000 będzie naprawdę ślicznie to grało :)
-
316i Temperatura silnika rośnie poza pion
Dlatego mówiłem żebyś spróbował wymienić korek, skoro mówisz że na zimnym silniku płyn po odkręceniu się przelewał to przy prawidłowo działającym korku powinno go wyrzucić (przy dużej temperaturze i pracującym silniku). No dobra ale co wyrzuciło płyn (nie napisałeś czy nadmiar czy cały) i grzeje się dalej czy jak?
-
316i Temperatura silnika rośnie poza pion
To weź sobie spraw nowy ten korek z jakiegoś szrotu czy coś, raczej jak samochód stoi 4 godziny to nie powinien już płynu wyrzucać.
-
320i wykrzywione tarcze hamulcowe
Polecam ze sklepu, może tam trochę mniej podrób niż na allegro. Popytaj jakie są ceny np: bosch, ferodo, ate, sbs... Klocki tez jakiejś trochę lepszej firmy żeby niepiszczały i nie zostawiały kiły na tarczy.
-
316i źle chodzi na benzynie dobrze na LPG
Podłączałeś pod komputer? Jaki masz tam gaz? Jeśli II generacji to może lambda zmarla a instalacja gazowa niewiele z niej korzysta i dlatego na LPG dobrze chodzi.
-
318tds kontrolka poduszki gaśnie po 5 minutach
Nic sie nie stało. Poprostu przed wyjeciem zegarów powinno sie odłączać akumulator. Podjedź skasować błąd na komputer i gitara.
-
Nagłośnienie sedana
Jeśli dane, techno głównie to Subwoofer musi być, mając 2000 zł zrobisz to spokojnie, nikt Ci nie każe takiego wstawiać że zajmuje cały bagażnik, nawet nie wiem po co taki dawać skoro po pół godzinie łep odpada słuchając go. Wystarczy coś z głośnikiem np 8" 200W RMS i już wszystko gra i buczy (i lusterko wsteczne się trzęsie) :) Możesz pokupić dość drogie głośniki w drzwi ale nigdy nie będziesz miał takiego efektu jak dobre łupnięcie z bagażnika.
-
316 m43 ogrzewanie wnetrza
luzny autor już problem rozwiązał, był to elektrozawór.
-
Co to za część
Hmmm na ruskich stronach jeśli dobrze rozumie to mówią że jest to czujnik ciśnienia paliwa?
-
Dużo pali (25 litrow) i sie grzeje!!!
Termostat niema nic wspólnego z dużym spalaniem, aby sprawdzić termostat możesz chwilowo wyjąć całkiem termostat i zobaczysz co się dzieje, po każdym z takich zabiegów dobrze odpowietrz układ bo to też może powodować problemy z ciepłym ogrzewaniem, grzaniem się silnika.
-
320i coupe - Kilka rzeczy do zrobienia POMOCY!!!
Według realoem mają taki sam kod łączniki w 1,6 1,8 2,0 2,5 (323) 2,5 (325). Możesz sobie sam posprawdzać http://www.realoem.com/bmw/select.do
-
rozladowywanie akumulatora
A pozycyjne światła nie świecą się razem z tymi zegarami po wyciągnięciu kluczyka?
-
e36 316i 97r problem z ogrzewaniem :(....
Bo compact ma inne rozwiązanie :!: I ciut inaczej działa nawiew niż w pozostałych wersjach. A to Ty chciałeś auta wysyłać do Syberii a nie inni :!:
-
M44 Sonda lambda z wtyczką, bez wtyczki - czy są identyczne?
podziękowanie :)
-
M44 Sonda lambda z wtyczką, bez wtyczki - czy są identyczne?
No uspokoiliście mnie, dzięki :wink: A jeszcze jedno przy okazji, dodaje Bosch do sondy złączkę (jest na fotce na stronie producenta) ?
-
316i problem z rozrusznikiem
Tu masz książkę "Sam naprawiam BMW E36" http://www.sendspace.com/file/5u7cxx na stronie 276 masz opis. Nie wiem czy Ci się opłaca cokolwiek wymieniać, rozruszniki używane chodzą od 50zł z allegro (ile pochodzi to loteria). I nie narzekaj na dojście, zobaczył byś u mnie to byś ręce załamał :D
-
M44 Sonda lambda z wtyczką, bez wtyczki - czy są identyczne?
Witam Tematów mnóstwo, i prawie wszędzie pisane że niczym się nie różnią sonda Bosch z wtyczką od tej bez wtyczki (oczywiście oprócz ceny). I tu pytanie, na stronie Bosch po wybraniu odpowiedniego silnika wyskakuje dwie pozycje: sonda z wtyczką o numerach 0 258 003 559 sonda bez wtyczki o numerach 0 258 986 505 (zastąpiona przez 0 258 003 657). Nie mam pod ręką kanału, skoczyłem do mechanika powiedzieć mu że w poniedziałek będę miał sondę i że przyjadę po wtyczkę bo kupiłem bez, a on na to że montował nie raz takie sondy Bosch niby oryginał tylko bez wtyczki i "BMW na nich nie chodzi" :shock: I się pytam: CZY TO JEST TO SAMO CZY NIE? bo jak założę i okaże się że jest coś nie tak to porąbie tą sondę siekierą :mrgreen: