Skocz do zawartości

mmw

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mmw

  1. Nie ma co przesadzać w drugą stronę. Samochód to nie tylko silnik, więc wartość rynkowa jest wartością rynkową i nic się na to nie poradzi.
  2. A on odchodząc pomyślał "Kolejny d... truje, czas zajmuje, a kasy nie ma." :mrgreen:
  3. Bzdury jakieś. Trzeba wymieniać olej co 60-80 tys. km i skrzynie te nie sprawiają żadnych problemów. Autor artykułu bierze chyba pod uwagę polskie 150 tys. km, które od prawdziwego 150 tys. km, różni się najczęściej o 200-300 tys.km. :)
  4. Błąd 30EA oznacza zbyt duże zasiarczenie katalizatora. Pojawia się gdy samochód mało jeździ w trasie. Tu jest podobna sytuacja jak z filtrem cząstek stałych w samochodach z silnikami diesel'a. Generalnie nie powinien on mieć wpływu na Twoje problemy. Aby oczyścić katalizator należy przeprowadzić następującą procedurę. 1. Zbiornik paliwa musi być napełniony ponad połowę. 2. Należy jechać z prędkością większą niż 110 km/h przez co najmniej 25 minut.
  5. No jak przyniesiony, skoro jest na niego gwarancja?
  6. Ja tylko nie rozumiem o co chodzi z tą wymianą silnika w ASO. Taki motor nowy kosztuje 48 lub 70 tys. złotych (ETK podaje dwie wersje cenowe). Nawet jak kosztował 40 kilka tysięcy złotych, to nie wierzę, że ktoś się na coś takiego zdecydował, gdy silnik jest wart ponad połowę wartości całego samochodu.
  7. Sprawdzałeś w CEPIKu te ostatnie lata? Silnik i skrzynia bardzo dobre. Sprawdzić tylko klapki w kolektorze, jeżeli nie był wymieniany na nowszy model i tyle.
  8. Popraw VIN w tytule tematu na cały. Z taką przednią szybą to auto nie wyszło z fabryki, ale to akurat o niczym nie świadczy. Vehicle information VIN long WBAVA71060PR92501 Type code VA71 Type 320I OL (EUR) Dev. series E90 () Line 3 Body type LIM Steering LL Door count 4 Engine N46 Cubical capacity 2.00 Power 110 Transmision HECK Gearbox MECH Colour SPARKLING GRAPHITE METALLIC (A22) Upholstery STOFF FLUID/GRAU 60 (ALAD) Prod. date 2005-08-01 Order options No. Description 1CA SELECTION COP RELEVANT VEHICLES 2BG LT/ALY WHEELS DOUBLE 161/MISCHB 240 LEATHER STEERING WHEEL 249 MULTI-FUNCTION FOR STEERING WHEEL 320 MODEL DESIGNATION, DELETION 321 EXTERIOR PARTS IN BODY COLOR 4AD INTERIOR ALUM. LENGTHWISE FINE 403 GLAS ROOF, ELECTRIC 423 FLOOR MATS, VELOUR 428 WARNING TRIANGLE 430 INT/EXT RR VW MIRROR W AUT ANTI-DAZZLE 431 INTERIOR RR VW MIRROR W AUT ANTI-D 441 SMOKERS PACKAGE 465 THROUGH-LOAD SYSTEM 493 STORAGE COMPARTMENT PACKAGE 494 SEAT HEATING F DRIVER/FRONT PASSENGER 508 PARK DISTANCE CONTROL (PDC) 534 AUTOMATIC AIR CONDITIONING 563 LIGHTS PACKAGE 609 NAVIGATION SYSTEM PROFESSIONAL 672 CD CHANGER BMW FOR 6 CDS 8SB COUNTRY SPEC. RELEASE OF TELEMATIC 8SC COUNTRY SPEC. RELEASE OF TELESERVICE 8SP COP CONTROL 801 GERMANY VERSION 863 EUROPE/DEALER DIRECTORY 879 GERMAN / ON-BOARD DOCUMENTATION 934 WINTER TYRES ON LT/ALY WHEELS 964 REQUEST NAVI DVD ON DELIVERY Series options No. Description 548 SPEEDOMETER WITH KILOMETER READING 851 LANGUAGE VERSION GERMAN
  9. A gdzie tu ktoś coś cofał??? W treści jest przebieg dokładny podany. Ja się sprzedającemu nie dziwię,że wpisał 199 tys km. Ktoś kto szuka do 200 tys. km, ustawi tak parametry wyszukiwania, trafi na to auto i raczenie nie zrezygnuje bo ma 202 tys. A akcyza jest w cenie?
  10. Kolego. Uderzenie jest boczne dlatego poduszki nie wystrzeliły. Auto rozbite jest bardzo mocno wg mnie. Silnik na 100% musieli wyciągnąć żeby te podłużnice naprawić. Ciekaw jestem w ogóle czy są wymienione czy o zgrozo prostowane. Nawet jeżeli są wymienione, to skąd wiesz czy zrobiono to porządnie? Poza tym przy takim dzwonie pamiętaj, że silnik oraz skrzynia biegów, doznały mocnego wstrząsu. Może to wyjść za 10-20-30 tys. km. Generalnie po takim dzwonie auta bym nie kupił, no ale jak pisałem wyżej, cena czyni cuda. ;)
  11. Za 2-3 tys. złotych kupujesz kompletną skrzynię 6HP albo 8HP w idealnym stanie. O czym Ty w ogóle piszesz? Jaki konwerter? Skrzynie 6HP i 8HP jeżeli systematycznie co 60-80 tys. km wymienia się olej, zrobią 300-400 tys. km bez problemu. Do manualnej skrzyni kompletne sprzęgło kosztuje około 1000zł, koło dwumasowe około 2300 zł. Nawet zakładając, że skrzynia automatyczna się zepsuje to koszt jej wymiany odpowiada tym dwóm wyżej wymienionym elementom. Generalnie w przypadku samochodu za 100 tys. złotych przejmowanie się awarią wartą 3-4 tys. złotych, kosztem wajchowania jak idiota tysiące razy tygodniowo, jest po prostu śmieszne.
  12. Co Ty kolego za głupotki opowiadasz. Używane 6HP kosztują grosze, bo się nie psują prawie w ogóle. Podaż przewyższa popyt. A w manualu masz sprzęgło i koło dwumasowe. Policz ile kosztuje wymiana tego. Decydowanie się na manual w przypadku E60 a tym bardziej F10 zalatuje już z lekka paranoją, bo te skrzynie praktycznie się nie psują. Jakbyś jeszcze napisał, że nie chcesz automatu w Audi albo VW, w przypadku DSG albo Multitronica, to bym przytaknął. Jak można z własnego wyboru dzień w dzień kilkaset razy wciskać sprzęgło i machać wajchą to chyba nigdy nie zrozumiem. Szkoda, że w F10 nie można mieć szyb na korbę, bo tez pewnie by się chętni znaleźli, bo zawsze przecież elektryka może się zepsuć. :duh:
  13. Tu gościu pojechał po całości ---> "aktywny tempomat wraz z hamowaniem". :duh: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  14. Za tyle to się 320d albo 320i sprzedaje z palcem w nosie z tego rocznika i z takim przebiegiem. Niezła mina musi być.
  15. No cena moc. :) Za tyle się przedlifty sprzedają i to z początku produkcji. No ale cena czyni cuda i pewnie się amator znajdzie.
  16. Ja nie wiem gdzie tu widzisz plus. :) Właściciel dobrze wie, że przebieg cofnięty. To typowa gadka naiwnych, co dali sobie wcisnąć takie auto, bo polecieli na cenę. Tu na forum jest mnóstwo takich wypowiedzi, że przebieg nieważny, ważny stan techniczny.
  17. Dziwię się, że potrzebują rachunek, no ale może coś się zmieniło. Na pewno potrzebna jest homologacja i to musisz zamówić w ASO BMW. Tego dotyczy prawdopodobnie właśnie ten paragraf 21.
  18. Wiesz co, sorry, ale mimo dużego wysiłku, kompletnie nie pojąłem sensu tego żartu. Chyba, że to na poważnie, to tym bardziej.
  19. Bardzo lubię ten kolor, ale jest wyjątkowo niesprzedawalny. Raz przez przypadek miałem E60 w tym kolorze (były czarno-białe zdjęcia :mrgreen: ) i mimo, że auto idealne, to nie mogłem za chorobę go sprzedać. Obecnie omijam zielone szerokim łukiem. :)
  20. Miałem ostatnio kilka takich E46 ładnych z niedużym przebiegiem i ludzie zaczynają się interesować dopiero jak cena zejdzie zdecydowanie poniżej 20 tys. złotych. Nieważne czy jest bezwypadkowe i przebieg udokumentowany w ASO. Nikt nawet nie zadzwoni przy wyższej cenie. A w sumie to auto też jakiś mega wypas nie jest. Nie ma się też co dziwić, bo E90 z początku produkcji, z takim silnikiem i przebiegiem ciężko sprzedać za więcej niż 28-29 tys. złotych. Nikt nie zapłaci za E46 kilka tysięcy mniej. Różnica musi być znaczna. Taki jest los końcówki modelu.
  21. Czy w tym dziale muszą być same skrajności? :) Większość szuka okazji w śmiesznych cenach, a tu kolega dla odmiany w drugą stronę pojechał na maksa. :) Przecież to auto nawet 20 tys. złotych nie jest warte.
  22. No tu raczej odwrotnie by wychodziło. Niewielkie szkody Niemcy naprawiają jeszcze czasami, dużych już nie. W ASO śladów nie będzie przecież, skoro po dzwonie poszedł do Polski.
  23. No a ta szpara jak koń między zderzakiem a maską Wam nie przeszkadza? Jakieś duże te kamyczki musiały być. :mrgreen: Głazy bym rzekł wręcz. :mrgreen:
  24. Tam jest zapis, że auto należy do klienta (czyli wstawione w komis). Chłopaki się zabezpieczają. Można by skrobnąć jakiegoś emaila do policji w Hanowerze. :)

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.