Skocz do zawartości

mmw

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mmw

  1. Czyli grubo grubo ponad 400 tys. ma aktualnie. Na zachodzie to już śmietnik bez wartości, sprzedawany za grosze. W Polsce dostaje drugie życie i czeka na łowcę okazji. ;) I interes się kręci. Idiotów w naszym kraju nie brakuje. Człowiek ustawia jakieś tam konkretne parametry wyszukiwania na mobile.de i wyskakują mu auta od 10 tys. Euro. Te same parametry na otomoto i wyskakują od 30 tys. złotych. Kraj cudów. :)
  2. Teraz tak naprawdę w ogóle się z USA nie opłaca, jeżeli samochód ma być sensownie uszkodzony, a nie totalna masakra. Nawet totalna rzeźba na celnym i odprawianie na jakimś śmiesznym rachunku wiele nie pomoże. Tak samo uszkodzone auto w Europie spokojnie się kupi i wyjdzie taniej albo na to samo, a jaką wartość później przy odsprzedaży ma samochód z Europy a jaką z USA, to nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć.
  3. Bo w cywilizowanych państwach posiadanie instalacji LPG to powód do dumy a nie bycia pośmiewiskiem, jak w Polsce.
  4. Nie zdziwię się jak to są błotniki jeszcze z oryginalnego uszkodzenia z USA. Generalnie coś tu śmierdzi. :)
  5. Handlarz kłamczuch klasyczny, więc pewnie auto też klasyczna "igła". Tekst o dożywotnim rozrządzie w N46 mega. No i najlepszy silnik jaki istnieje. :mrgreen:
  6. To prędzej w Miniakach i 2ce van będą mieli problem, bo tam jest inna skrzynia biegów zupełnie, z racji umieszczenia silnika w poprzek.
  7. Musisz iść do firmy, która Ci zrobi oficjalny demontaż kratki czyli zmieni przeznaczenie samochodu. W Twoim przypadku wystarczy tylko to. Chyba, że nie masz pasów dla piątego miejsca, to trzeba je domontować. Część stacji diagnostycznych też ma takie coś w ofercie. Potem robisz badanie techniczne już na osobowy i marsz do wydziału komunikacji.
  8. Z ciekawości spojrzałem co robi z tym silnikiem aktualnie Ziptuning i uwaga... stage 1 ===> 222KM i 313 Nm, stage 2 ===> 242KM i 333Nm. Niższych opcji w ogóle nie ma. Jak widać możliwości tego silnika są mega. :)
  9. Ciekawe co oznacza określenie UNIKAT w tym przypadku. Pytałeś sprzedającego?
  10. Dokładnie tak. Albo nawet następną zrobić za 10-20 tys. km, już bez wymiany filtra. Olej jest tani więc nie będzie to kosztowana operacja, szczególnie, że przy statycznej wchodzi góra 5 litrów.
  11. Widzieliście kiedyś przypadek zaniżonego rocznika w ogłoszeniu? :D To chyba pierwszy. :mrgreen:
  12. A jakby miał 500 tys. km i pełna historię serwisową to też nie jest problem? A druga sprawa, to od kiedy ten samochód jest w Polsce? Bo skoro tam robił około 80 tys. km rocznie i w grudniu 2014 miał 200 tys. km, to w grudniu 2015 roku powinien mieć już prawie 300 tys. km.
  13. Dokładnie. Ludzie po prostu nie mają pojęcia o skutkach uszkodzeń i jak się to naprawia. Błotnik, maska, zderzak, lampa i będzie dobrze. :mrgreen:
  14. A nie zdziwiło Was, że auto jest przedliftowe a ma tył od polifta? :mrgreen: To jest taki model 2009 jak ja jestem ksiądz. Generalnie handlarski bełkot i tyle.
  15. mmw odpowiedział(a) na AdminOld temat w Polecane warsztaty
    Koledzy. Gdzie w Poznaniu, albo najbliższych okolicach, ktoś solidnie i w rozsądnych pieniądzach zajmuje się BMW? Chodzi o wymianę uszczelek pod pokrywą zaworów i podstawą filtra w E90 N46, ewentualnie inne pierdoły jeszcze w zawieszeniu itd.
  16. Tu niestety cenę podbija filtr zintegrowany z miską olejową.
  17. Uszczelniacze zaworowe 1000 zł??? To chyba ze zdejmowaniem głowicy. Można wymienić bez i na pewno robocizna wyjdzie dużo taniej. A same uszczelniacze kosztują grosze, komplet trochę ponad 100 zł. W necie jest instrukcja jak samemu wymienić uszczelniacze, więc nie jest to aż traka filozofia i kosztowna sprawa. ;) Też się zgadzam, że silniki generalnie bezproblemowe. W starszych autach zawsze trzeba coś zrobić, uszczelki pokrywy zaworów itd. Tu trzeba pilnować rozrządu, albo go po prostu wymienić (koszt około 800-1000 zł z materiałem) i ewentualnie wymienić uszczelniacze, jak auto bierze mocno olej. Większych problemów nie ma. W praktycznie każdym 4 cylindrowcu trzeba wymieniać rozrząd przy 120-160 tys. km, czy to BMW czy inna marka. Koszty w BMW są podobne albo często niższe niż w innych markach, więc nie ma co narzekać.
  18. Renault też uważa, że olej można wymieniać co 30 tys. km. i to w dieselach. I potem ludzie mówią, że gówniane silniki bo się panewki obracają albo turbiny padają. :mrgreen:
  19. Kolego. Jaka zawiść? To Ty wyjechałeś z jakimś dziwnym tekstem ni z gruszki ni z pietruszki, że przyjechałeś X6tką. Po co to było? Nikt nie komentował Twojego stanu majątkowego, bo nie o to chodzi. Jechałeś oglądać auto nie mając na niego budżetu. Typowo polskie podejście. A czy Ty jesteś milionerem czy nie, to nikogo tutaj nie obchodzi, zapewniam Cię. Tobie się wydaje, że takie wizyty oglądaczy to żaden problem dla sprzedawcy, a ja Cię zapewniam, że jest to problem. Zajmujesz czas, który ktoś musi dla Ciebie znaleźć, do tego przed każdymi oględzinami często trzeba to auto umyć itd. Pięciu takich oglądaczy-marzycieli dzień w dzień i gościu ma już dość. ;)
  20. Dokładnie tak. Nie zachowuj się jak typowy Polak, który szuka samochodu w swoim budżecie ale wartego 30% więcej. Zrozum, że w krótkim czasie wsadzisz w niego wiele tysięcy złotych i wyjdzie Ci na to samo, jakbyś kupił auto od razu za 15 tys. ale ładne zadbane, a nie śmietnik z gigantycznym przebiegiem, ledwie trzymający się kupy.
  21. Właściciel samochód użytkuje od roku, a nie ma pojęcia jaki silnik w ogóle jest w tym aucie. Prawdziwy pasjonat marki. :mrgreen:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.