Skocz do zawartości

mmw

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mmw

  1. Koledzy. Odbiegliście od tematu i żeby dalej go nie drążyć, to proponuję, żeby wszyscy byli mądrzy i dali spokój. ;)
  2. No też chciałem już ostatnio o tym wspomnieć, że jak jest ktoś na forum, kto za każdym razem, albo chociaż często, jest w stanie przebrnąć przez całe posty Miczka, to jest kozak. :mrgreen:
  3. Miałem 535d z 2009 roku w automacie. Paliła jak smok. W mieście ciężko było poniżej 11 litrów zejść. E90 od E60 jest lżejsze niewiele, nawet chyba nie 100 kg. Znam kilku użytkowników 535d i każdy potwierdza wysokie spalanie. 530d pali wyraźnie mniej. Teraz mam 330d i pali w mieście około 8 litrów, w dużych korkach maks 9.
  4. mmw odpowiedział(a) na AdminOld temat w Polecane warsztaty
    Potwierdzam. Jak chcesz mieć wpis w bazie, to jechać tylko do Premium Areny. Robisz to po gwarancji, więc jaki olej przywieziesz, taki Ci wleją. Filtry kup porządne, nie jakiś polskie czy chińskie i będzie git.
  5. Dokładnie tak. A jeżeli jeszcze ma skrzynię automatyczną to się zabijają. :)
  6. No i obowiązkowo lewe tablice. :) Niedawno kupował ode mnie klient samochód i opowiadał mi, że miał taką sytuację, że nabył samochód na takich tablicach, oczywiście wyrejestrowane w Niemczech i go zahaltowała policja. O dziwo panowie się orientowali, że nie wolno jeździć na takich dokumentach i tablicach, no i chłopak miał problemy. No ale co to handlarzynę obchodzi, nie jego problem. :)
  7. Bez przesady. Przebieg spory, to i cena niska. 320d z takim przelotem będzie kosztowało sporo poniżej 30 tys. złotych.
  8. Niech ktoś teraz spróbuje sprzedać E90 z 2005/2006 roku nawet z nawigacją i mniejszym przebiegiem za drożej niż 30 tys. złotych to będzie kozak. Nie ma znaczenia jakie są ceny w Niemczech. Jesteśmy w Polsce i tu są polskie ceny i polski klient, łowca okazji.
  9. Ja się nie odnosiłem do tego czy to auto ma tyle km czy nie. Pisanie, o samochodzie z 2009 roku, który ma prawie 300 tys. km najechane, że ma niski przebieg jest śmieszne, bo inaczej się tego nazwać nie da. To jak taki samochód ma przejechane 100 tys. km, to wtedy jak taki przebieg nazwać? Mega minimalny? Niewiarygodny? Maciupci? :)
  10. Wszystko fajnie, tylko masz na tej stronie mnóstwo nieaktualnych informacji, co czynią ją kompletnie bezużyteczną. ;)
  11. Ale najlepszy jest ten tekst: "Niemcy to wyjątkowy kraj. Społeczeństwo niemieckie jest niezwykle zamożne, a niemieckie drogi są bezspornie najlepszymi na świecie!!! Poziom kultury technicznej osiągnął niemalże sam szczyt, a wszystkie te czynniki znajdują odzwierciedlenie w samochodach, dlatego też samochody sprowadzone z Niemiec są w doskonałym stanie, zawsze doinwestowane, zadbane i świetnie utrzymane, czego odzwierciedleniem jest wyposażenie i stan techniczny oferowanego samochodu.". :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Niezła propaganda. :D Szkoda, że mijająca się mocno z prawdą. ;)
  12. I co z tego, że kosztują? Ja mam 320d z 2011 roku, w Niemczech stoją takie od 12 tys Euro, a nie mogę za 47 tys. złotych nawet sprzedać. Auto idealne, lakier oryginalny, przebieg do końca w ASO potwierdzony. Polska to kraj łowców okazji, a że "okazji" dużo to tylko za takimi ludzie latają. W niemieckich cenach to sobie możesz Haribo sprzedawać. ;)
  13. To chyba inne Top Gear USA oglądamy. Obecne angielskie właśnie zaczęło przypominać to amerykańskie. Niby wszystko ok, samochody super, miejsca ciekawe itd. Ale prowadzący drętwi, nudni i wszystko jest kompletnie bez klimatu. Top Gear USA oglądam z bólem tylko dlatego, że lubię amerykańską motoryzację i ogólnie usa. A co do oryginalnego Top Gear to w mojej opinii kładzie całokształt przede wszystkim Chris Evans, którego typ prowadzenia kompletnie nie pasuje do tego programu. Zresztą jest to showman taki bardziej pajacowaty niż zabawny.
  14. Gdzie Wy tam widzicie 105 tys km? To badanie techniczne jest z 05 marca 2008 roku i wtedy odczytano przebieg 32822 km. Samochód ma pierwszą rejestrację z marca 2005 roku więc przejechał bardzo niewiele przez te 3 lata. W dowodzie rejestracyjnym niemieckim trzeba popatrzeć jak długo ten człowiek, czyli pan Johann Ressler, był właścicielem samochodu, albo czy stał się nim od tego momentu. Generalnie oczywiście po zmianie właściciela samochód mógł zrobić w następne trzy lata i 300 tys. km, ale nie ma co zgadywać, tylko jechać do ASO potwierdzić przebieg.
  15. mmw odpowiedział(a) na AdminOld temat w Polecane warsztaty
    Koledzy, który gazownik w Łodzi lub okolicach, ma praktykę w montowaniu butli płaskiej w E90/E91? Wiem, że montują niektórzy i trzeba tam trochę podłogi wyciąć itd., ale nie znam z Łodzi kogoś takiego.
  16. Jak lubisz auta z prostowanymi podłużnicami to się pchaj. ;)
  17. Google pamięta jedną fotę. Wpisz VIN w wyszukiwarkę i przełącz na grafikę.
  18. Ale żeś się obudził po latach. Sprawdź jakie były ceny gazy wtedy a jakie teraz. :)
  19. No z tym dzwonem to powiem Ci, że ciężko powiedzieć, bo ujęcie jest dziwne, ale możesz mieć rację.
  20. Chyba się troszkę zapędziłeś. ;) Tam jedynie część fartucha jest do wstawienia, a jest to element "nośny" tylko dla błotnika. Cały fartuch się składa z dwóch elementów i oba w ASO kosztują po około 270 zł. Nie trzeba było nawet druciarstwa uprawiać i coś tam łączyć. Wystarczyło wstawić na połączeniach fabrycznych nowe elementy i po kłopocie. Auto wygląda bardzo źle, ale wbrew pozorom nie jest mocno uszkodzone. Naprawa była kosztowna tylko pod kątem części, bo czysto blacharskiej roboty niewiele. Generalnie konstrukcja samochodu pozostała nietknięta, czyli wszelkie podłużnice, słupki, rant dachu itd itd. Drzwi lewe przednie stoją prościutko, słupek nietknięty, za kołem wszystko idealnie. Całe uderzenie poszło górą, a że tam nie ma elementów konstrukcyjnych, czyli mocnych, to cienkie blaszki i osprzęt się pogniotły niemiłosiernie. Ja bym tak uszkodzony samochód kupił dla siebie albo znajomych, bez żadnej obawy. Jeżeli tylko wstawiono, porządne elementy, a nie jakieś klepane z odzysku plus tona szpachli, to samochód może być ok. A jakby ktoś się zastanawiał dlaczego kurtyna też wystrzeliła, to jest to norma w BMW i jeżeli czujniki uderzenia wyczują jakikolwiek kierunek skrętny, to wywalają kurtynę, ponieważ wtedy nie ma szans żeby głowa zsunęła się z poduszki w kierunku słupka przedniego. Są w necie crashtesty z USA, robione w inny sposób niż europejskie, gdzie samochód uderza lewą częścią z pominięciem podłużnicy. Wtedy szczelność połączenia poduszki kierowcy z kurtyną ma gigantyczne znaczenie. W BMW działa to perfekcyjnie, czego nie można powiedzieć o wielu innych markach samochodów. :)
  21. A co tu chcesz sprawdzać??? Jak Ci takie uszkodzenie nie przeszkadza to kupuj. Auto jest z ubezpieczalni więc nie ma co sprawdzać.
  22. Ten silnik akurat się ładnie "chipuje" na 180KM bez żadnych problemów, bo jest to dokładnie to samo co w 318d, więc akurat wersja silnikowa jest tu najmniejszym problemem.
  23. A cena w sumie dość wysoka jak na taki przebieg spory i generalnie przeciętne wyposażenie.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.