Skocz do zawartości

mmw

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mmw

  1. mmw odpowiedział(a) na DayZajarac temat w F10, F11
    Fajnie, że działa, aczkolwiek to co opisałeś nie ma sensu. :)) BMW nie ma modułu komfortu, a tym bardziej ciężka jest wymiana jakieś części modułu. Szkoda, że nie znasz dokładniejszych detali, bo na przyszłość mogłoby to komuś pomóc.
  2. mmw odpowiedział(a) na marcink_1 temat w F10, F11
    NIe wiem nic o tym aby ASO sprzedawało coś co jest półka niżej niż pierwszy montaż. Wiem natomiast, że to co sprzedają Intercarsy i cała reszta jest 5 półek niżej. :)
  3. mmw odpowiedział(a) na matijas67 temat w F10, F11
    No spróbuj przefleszować, ale wydaje mi się, że coś się upaliło wewnątrz w jednostce głównej. Dwa wejścia obok w stronę obudowy też są USB, ale wg opisu służą do innych funkcji, więc chyba nie da się z nich korzystać w takim samym sensie jak to główne.
  4. mmw odpowiedział(a) na matijas67 temat w F10, F11
    No nic. Zresetuj main unit i zobaczymy.
  5. mmw odpowiedział(a) na matijas67 temat w F10, F11
    Właśnie nie jestem pewny czy odpięcie zasilania resetuje main unit, bo to ma jakieś własne podtrzymanie energii przecież. Możesz to zrobić albo jakimś softem diagnostycznym lub inżynierskim albo przytrzymując długo guzik od włączania/podgłaśniania. Rozumiem, że jak kasowałeś ten błąd po odpięciu kabla, to wracał?
  6. mmw odpowiedział(a) na matijas67 temat w F10, F11
    A próbowałeś resetować main unit po odpięciu tego kabla?
  7. Tu generalnie mało kto zagląda. F25 chyba nie jest zbyt popularne w Polsce. Zobacz jak jest mało tematów i wypowiedzi. Musisz poprowadzić 4 kable do lamp z modułu FRM o ile dobrze pamietam. Robiłem to kiedyś, ale z 5 lat temu. Trudno żeby Ci silniczki działały, skoro nie ma przewodów, które dadzą im prąd. W ścianie grodziowej są specjalnie przygotowane miejsca do przebicia się z kablami (tam obok głównych wiązek są takie wypusty w gumie). Tylko pamietaj aby to dobrze zabezpieczyć przed dostawaniem się wilgoci. Będziesz miał też problem z zakodowaniem tych lamp, ponieważ automatyczne kodowanie na Europę, spowoduje problem z długimi światłami albo dziennymi, nie pamiętam już dokładnie. Trzeba to robić ręcznie, ale nie jest to proste, bo nie ma tam konkretnych komend, które sobie przestawiasz włącz/wyłącz, jak w wielu innych parametrach. PS. I nie dziw się, że ludzie nie chcą pomagać za darmo, bo często sami musieli spędzić długie dziesiątki albo setki godzin na nauce, próbach itd. Są rzeczy banalne, które łatwo znaleźć w necie, ale sa też bardziej skomplikowane, za które po prostu trzeba zapłacić. Nie wiem czemu Cię to tak złości. Nie wiem czym się zajmujesz w zyciu, ale czy Ty wykonujesz swoją pracę za darmo dla obcych ludzi? ;)
  8. Esysem oczywiscie.
  9. mmw odpowiedział(a) na hint temat w X3 (F25)
    Ja w F11 mam zamontowaną indukcyjną zamiast uchwytów na kubki. No ale to już trzeba własny patent zrobić, aby to fajnie wyglądało i działało. Ja użyłem ładowarki z grupy VW, bo do takiej miałem darmowy dostęp. W F25 też się da, bo jest podobnie rozwiązane to miejsce w centralnej konsoli. Tylko trzeba szukać ładowarki obsługiwanej normalnym plusem, a nie poprzez CAN.
  10. mmw odpowiedział(a) na m.szewczyk temat w X3 (F25)
    Typowe auto flotowe z podstawowym wyposażeniem i manualem. Te wszystkie F10tki w manualu mają to samo pochodzenie. Nikt normalny umysłowo, nie pójdzie do salonu i nie zamówi F10 albo F25 z manualną skrzynią. Zresztą widać ile km to ma nawalone w tak krótkim czasie. To auto w styczniu 2020 roku miało już prawie 150 tys km przebiegu. Typowa flotówa. Nie kupuj tego, bo nie sprzedasz w przyszłości. F25 to nie F20 albo jakieś F30 (bo w 3ce o dziwo tez sporo manuali). Na F25 jest inny typ klienta.
  11. Jeżeli nie wiesz jak sie programuje sterowniki, to lepiej się nie bierz za to sam. Musisz miec dobrą ładowarkę do tego i mocny komputer. Generowanie kodu też Ci nie idzie. :) Może po prostu poszukaj pomocy u kogoś kto ma pojęcie. Nie wiem w jakiej okolicy mieszkasz, bo nie podałeś, ale na pewno ktoś się znajdzie z wiedzą i odpowiednim sprzętem.
  12. Main unit to po angielsku jednostka główna, czyli ta Twoja iDrive/nawigacja, do której próbujesz wgrać mapę. Sorry, za okreslenie angielskie, ale BMW tak to określa technicznie.
  13. Ty masz main unit CHAMP2, ale w sumie jest to standard CIC, mówiąc ogólnie. Próbowałeś ściągnąć jakąś starszą mapę i zacząć wgrywanie? Np. z 2018 roku itp. Jak masz kabel, to po prostu ściągnij jakiś soft do generowania kodu i go wygeneruj na żywo, a nie opierając sie na VIN. Jeżeli nie pomoże wgrywanie innej mapy, to musisz przeprogramować main unit od nowa.
  14. Nie sprawdzalem tego, ale mam to zapisane w swoich notatkach. Oczywiscie w KOMBI trzeba zmienic: M_TAG_SKALENBELEUCHTUNG aktiv Mam akurat F25 obecnie, to sprawdze to przy okazji, ale nie wiem kiedy mi sie uda.
  15. Zacznijmy od tego, że skoro oryginalnie masz mapy Move to nie masz CIC. Mam wrażenie, że próbujesz wgrać mapy od innego typu nawigacji. Inna sprawa, że nie powinien Ci zacząć w ogóle czytać map nie od Twojej wersji. Nie wiem co Ty tam pomieszałeś. Nawet jak wprowadzisz nieprawidłowy kod, nie powoduje to uszkodzenia starych map i ogólnie nie blokuje uzywania nawigacji.
  16. Kolego, wyluzuj trochę bo się tu napinasz nie wiem po co. Może po prostu nikomu się nie chce po raz kolejny pisać tego samego. Informacji w necie jest mnóstwo, a Ty pytałeś o kompletne podstawy. A może ktoś kto wie nie trafił na ten temat. Ty od razu walisz pretensje do całego świata i oceniasz z góry ludzi. Po zakich tekstach, to zapewniam Cię, że mało kto ma ochotę pomóc.
  17. Jak chcesz bardzo dobry i niedrogi, bo amatorski, to masz CTEK CT5 TIME TO GO lub MXS 5.0. To już jest topowy producent i taka ładowarka będzie Ci służyła wiele, wiele lat. Kupisz te ładowarki w granicach 300-350 zł.
  18. Skoro masz poleconego, dobrego gościa do kodowania, to po prostu się go mogłeś spytać co masz kupić. Skoro wie jak zakodowac, to wie też co trzeba nabyć. Tu masz całą instrukcję krok po kroku. https://bimmerist.com/bmw-e90-cruise-control-retrofit/
  19. Ale co otworzyłeś? Musisz kolego podawać więcej info, bo pisząc tak niedbale i chaotycznie, to utrudniasz innym możliwość pomocy Ci. W Twoim panelu nie działają dwie funkcje, tak? W trzech panelach, które kupiłeś nie działa nic, tak? Kompletne trupy? Nie wiem gdzie je kupowałeś, w dziale "uszkodzone" chyba, bo jest statystycznie niemożłiwe, aby kupić 3 panele po kolei zepsute. :) Póki nie kupisz panelu, który będzie działał, to marnujesz czas. Jak kupisz działający panel i będzie on działał dokładnie jak Twój, wtedy wiesz, że problem jest gdzie indziej.
  20. mmw odpowiedział(a) na Piotr93pl temat w F10, F11
    Kolego. Masz wpięty kabel w wejście AUX w podłokietniku czy nie masz, bo powiem szczerze, że jakoś tak niejasno piszesz.
  21. Znaczy 3 nowe panele w ogóle nie dzialają czy na tych następnych problem jest taki sam jak na oryginalnym?
  22. A czy ktokolwiek z Was odczytywał błędy diagnostyką? Ja mam ten sam problem, ale mam ewidentne zwarcie do masy, które pojawia się co jakiś czas. Czytam właśnie na ten temat, bo nie chce mi się bez sensu rozgrzebywać oby boczków bagażnika. Może jest jakieś typowe miejsce, gdzie to zwarcie się robi.
  23. mmw odpowiedział(a) na kokpit temat w F30, F31, F34, F80
    Każdy olej będzie dobry jeżeli pochodzi od znanego producenta, a nie brandu stworzonego przez jakiegoś kogoś. Ważne aby go wymieniać w miarę często a nie wg zaleceń BMW (przynajmniej europejskich zaleceń) i żeby pilnować jego stanu. Z takim przebiegiem, to bym na Twoim miejscu sobie dał spokój z podnoszeniem mocy aż do 180KM. Wgraj oryginalny program od 318d (to dokładnie ta sama konfiguracja silnika) i wystarczy Ci, a będzie bezpiecznie. No i sprawdź u dobrego fachowcy rozrząd i zrób wszystko co niezbędne zależnie od jego stanu (jest kilka opcji). Wcale nie trzeba robić kosztownej wymiany.
  24. Załóż takie jakie zaleca producent. Zakładając niższy profil, stracisz na komforcie i będzie Ci przekłamywało prędkość, spalanie i przejechane kilometry.
  25. mmw odpowiedział(a) na NowyMic temat w F30, F31, F34, F80
    No a ile to Twoje auto jest warte rynkowo jako całe, nieuszkodzone?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.