Skocz do zawartości

mmw

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mmw

  1. mmw odpowiedział(a) na blaser temat w E60, E61
    Być może, gdybyś od razu uprzedził zainteresowanego, że auto było robione, nie miałbyś potem problemu z rozczarowanym klientem. Widzę, że nie zrozumiałeś intencji mojej wypowiedzi, więc powiem wprost. Nie rozumiem ludzi, którzy rozpatrują rynek motoryzacyjny zero-jedynkowo. Jak allegro, albo otomoto, albo gratka to napewno złom, szrot i kant, a z drugiej strony klient z serwisów ogłoszeniowych to oszołom i cwaniak. Niestety na naszym polskim rynku firmy specjalizujące się pośrednictwem sprzedaży aut nie mają zbyt dobrej renomy i same sobie na to zapracowały. Dlatego dużo ludzi próbuje sprzedać swoje auta bezpośrednio przez serwisy ogłoszeniowe, a ludzie poszukujący samochodu kierują tam pierwsze swoje kroki. I nikt tu nie odkrywa Ameryki twierdząc, że przy zakupie auta używanego należy podejść do tematu z głową. Jednakże nie piszmy, że wszystkie auta w Polsce to szroty, a same perełki to tylko u sąsiadów za Odrą. Co do przebiegów, to czemu się nie praktykuje? Na zapytanie BMW 530 (Diesel, sktóra, navi i inne dodatkowe wyposażenie) do 100.000km, rocznik 2004-2005 wyszukiwarka mobile.de zwróciła ponad 150 wyników. Rozumiem, że wg Ciebie wszystkie to wałki z przekręconym licznikiem. Zgadzam się absolutnie z webber'em. Traktowanie rynku polskiego jako "wszyscy oszukują" jest błędne. Oczywiście jest prawdą, że przynajmniej 90% samochodów to albo cofane liczniki albo po dużych dzwonach naprawione po najtańszych kosztach, ale winni są tego głównie naiwni nabywcy wierzący w okazje i cuda. Sam zajmuję się importem samochodów i to raczej nowszych i nigdy nie kombinuję z przebiegami (sam kupuję na faktury, na których jest wpisany przebieg, auta są serwisowane itd) i nigdy nie piszę "bezwypadkowe" jak auto jest po naprawie. Nasłucham się często od klientów jak najeździli się po całej Polsce setki km a na miejscu się okazuje, że cudo z ogłoszenia z bliska już nie jest takie cudowne, a "udokumentowany przebieg" jest fikcją. Ale jak widać Polak musi się na swoim przykładzie nauczyć, że coś co jest sprzedawane poniżej wartości nie może być ok, bo w branży samochodowej okazji po prostu nie ma. Również dziwaczne jest to, że ludziom kupującym auto za 50 albo 100 tys zł szkoda jest 200 zł na udanie się do porządnego serwisu na przegląd auta przed kupnem. Co do sprowadzania z Niemiec. Po pierwsze trzeba mieć na to czas i trzeba się na tym znać. Najczęściej ludzie po prostu nie mają ochoty na wypady w nieznane i pchanie się w tematy o których nie mają zielonego pojęcia. Po drugie auta z ogłoszeń w Niemczech są po prostu drogie. Generalnie rynek niemiecki jest drogi. Fakt, że jest najbliżej ale nie jest też tak, że każde auto z Niemiec jest zadbane a sprzedawca jest uczciwy. Można tak globalnie powiedzieć o południu Niemiec, ale już północ to ludzie zepsuci przez handel z Polakami i Ruskimi. O Holendrach np. to już nawet lepiej nie wspominać bo to oszuści lepsi niż Turcy. Zdrowia życzę jakiemuś osobnikowi co nie zna się na sprowadzaniu aut gdy sobie pojedzie we własnym zakresie po samochód na zachód. Z kolei jechać z handlarzem z ogłoszenia to jeszcze większego zdrowia życzę. ;) W Polsce w ogłoszeniach też można znaleźć porządne auta tylko, że za te auta trzeba zapłacić odpowiednio, podobnie zresztą jak w całej Europie. Póki w Polsce ludzie nie zaczną używać głowy przy kupnie auta i nie przestaną wierzyć w cuda, dopóty handlarze-oszuści będą nadal kształtować polski rynek samochodowy i szkalować opinię uczciwym importerom. Proste..
  2. mmw odpowiedział(a) na Prezioso temat w E60, E61
    Ja tu się nie chcę wypowiadać jakoś autorytatywnie, ale jedno wiem na pewno, moc ograniczana jest ze względów podatkowych bądź ubezpieczeniowych. Wg mnie to ten sam silnik ograniczony elektronicznie. Podobnie jest z flotowymi 525d. Wszystko zależy na jakie rynki auto wychodzi. Można po numerze VIN porównać na realoem silniki i elementy napędowe wersji flotowej i zwykłej. Jak są różnice to na pewno wyjdzie to w bazie. PS.. Porównałem dwa auta po numerach nadwozia, jeden 150KM, drugi standard 163KM i nie ma żadnych różnic w numerach części silnika itd.
  3. mmw odpowiedział(a) na busiak76 temat w E60, E61
    Nie chciałem obrazić tych co mają mocne motory, bo sam będę kupował 545i albo 550i. Miałem na myśli tych co kupują mocny silnik dla pokazania się i czucia lepszym a nie miłości do mocy i super osiągów.
  4. mmw odpowiedział(a) na busiak76 temat w E60, E61
    Bo ta teoria jest debilna. Co ma wybór silnika pod kątem mocy do majętności? Przecież niejednokrotnie diesel jest droższy od mocniejszej od niego benzyny. Po drugie wielu ludzi, których z palcem w nosie stać na 550i albo 535d, kupi 520d bo im to po prostu wystarcza. Wezmą pełen wypas ale silnik dla nich nie ma większego znaczenia, bo jeżdżą spokojnie. Znam ludzi co stać ich na 760Li ale jeżdżą Passatem lub czymś w podobie bo auto to dla nich po prostu auto i nie chcą się rzucać w oczy. Nie muszą się dowartościowywać kupując BMW, żeby tylko sąsiad zazdrościł itd. Jak kupują BMW to dlatego że kochają tę markę i pasują im te samochody. A po co starszemu panu, co w życiu w mieście 80 nie przekroczy, 535d jak zupełnie mu wystarczy 520d, bo to dla niego i tak już kosmos przyśpieszacz???? Oczywiście, że jak ktoś jest snobem i musi się dowartościować autem, to kupi większy silnik i będzie z pogardą patrzył na tych co mają 520d mimo że nigdy tak naprawdę osiągów swojego auta nie wykorzystuje i w rzeczywistości nie odczuwa różnicy między Laguną a BMW 5, bo nie czuje auta i jeździ jak d.... No ale przecież BMW lepiej wygląda na podjeździe i sąsiedzi zazdroszczą, a najlepiej jeszcze jak właścicielowi się wydaje, że pomyślą że pewnie to jakiś mafiozo. :duh:
  5. mmw odpowiedział(a) na busiak76 temat w E60, E61
    Mi też nie chodziło o sprawdzanie się, tylko o to, że w codziennej praktyce w mieście są to nieodczuwalne różnice. Póki się 520d nie przejechałem też uważałem że to nie może być wystarczająca moc do 5tki. A jednak auto się zbiera naprawdę dobrze. No i 530d nie ma 5 sekund do setki, więc tym bardziej nie jest to taka przepaść w stosunku do 520d bo dzieli je zaledwie 1,5 s. różnicy. :)
  6. mmw odpowiedział(a) na busiak76 temat w E60, E61
    I dlatego napisałem, że "W tej branży nie ma okazji a przez akcyzę różnice w zakupie 520d w stosunku do 530d są gigantyczne i trzeba się zastanowić czy warto kupowac stare, zajeżdżone 530d czy lepiej kupić nowsze 520d z małym przebiegiem." Życie to sztuka wyboru. ;) Marek tu mnie rozbawiłeś. hej A pewny jesteś że jak byśmy się sprawdzili z jednego punktu np W-wy do drugiego w ciągu dnia, ja 520d a Ty 530d to będziesz pierwszy? ;)
  7. Tez to zauwazylem - na fotce lampy przedliftowe No przede wszystkim rocznik auta jest zdecydowanie przed liftingiem. :) Ale zderzak ma poliftowy więc to chyba jednak chodzi o coś ala face lifting zrobiony we własnym zakresie. Może kolega kupił uszkodzoną i przy okazji pozakładał trochę części od wersji po lifcie. Pewnie wkrótce sam rozwieje nasze wątpliwości. :)
  8. mmw odpowiedział(a) na busiak76 temat w E60, E61
    Trochę ponad 8 sekund do setki to są naprawdę świetne osiągi i do zakorkowanych miast zupełnie wystarczą, wiem co mówię bo autami jeżdżę na co dzień różnymi od takich co mają ponad 400KM do takich co mają 70KM i mieszkam w ciasnym mieście. To czy auto ma 5 sekund do paki czy ma 8 to w mieście nie ma znaczenia. Oczywiście na trasie moc już daje różnicę i komfort wyprzedzania. Tu się zgodzę. A to, że do miasta wystarczy 1ka to też masz rację, a już najlepsza to jest Corsa, wszędzie się wciśniesz i zaparkujesz. :) Nie każdy jednak chce mieć dwa samochody więc 5tka jest tym złotym środkiem.
  9. Sorry, za dygresję. U Ciebie w opisie FL oznacza Face Lifting (co by było dziwne) czy edycję flotową?
  10. mmw odpowiedział(a) na busiak76 temat w E60, E61
    Ok.. ale przeczytaj uważnie co napisałem. Nie twierdzę, że 520d chodzi jak 530d. Napisałem, że w praktyce i codziennym użytkowaniu, szczególnie w mieście, 520d naprawdę daje radę i jest wystarczającym silnikiem do przemieszczania się na krótkich odcinkach. Oczywiście, że różnice w spalaniu nie są wielkie, bo auto pali głównie masą a nie pojemnością, ale bardziej miałem na myśli oszczędności związane z akcyzą, bo z np 70 tys zł 3,1% to 2170 zł a 18,6% już daje 13 tys zł. Te 11 tys złotych zamiast oddać do kasy Izby Celnej dokładasz do auta i masz nowsze, lepiej wyposażone itd. Ja wiem, że w ogłoszeniach są cudowne 530d w cenie niższej niż 520d, ale wiadomo jakie to są auta. W tej branży nie ma okazji a przez akcyzę różnice w zakupie 520d w stosunku do 530d są gigantyczne i trzeba się zastanowić czy warto kupowac stare, zajeżdżone 530d czy lepiej kupić nowsze 520d z małym przebiegiem. I jeszcze coś. Nie porównuj starego 150 konnego 320d z 163konnym a tym bardziej z 177konnym silnikiem, który pracuje w 520d, bo to inny świat. ;)
  11. mmw odpowiedział(a) na busiak76 temat w E60, E61
    Ja tylko dodam, że bardzo fajne auto to 520d. Silnik naprawdę daje radę i ma świetne osiągi, pali śmieszne ilości paliwa a nie płacicie temu złodziejskiemu Państwu chorej akcyzy 18,6%. W praktyce, szczególnie w mieście, jeździ się równie dobrze jak 530d.
  12. Panowie.. auta są co raz lepsze, więc logiczne, że te starsze modele w porównaniu do nich są słabiej oceniane. Równie dobrze można mieć pretensje, że ktoś pisze, że F10 jest lepsze od E34, przecież E34 też wychwalano pod niebiosa jak wchodziła do sprzedaży. ;)
  13. Czy tylko ja mam dziwne wrażenie, że nasz znany z tematu kolega escalade się odrodził pod nowym nickiem i zaczyna od nowa swoją "jazdę"? Najlepsze jest to: "3.rozmawiałem dziś ze znajomym który miał tak kupione i robione auto Mercedesa ML, po jakimś czasie przywalił sie do niego UC i..... wzią najlepszego prawnika w mieście i w sądzie tak wywalczyli że przegrali sprawę ma oddać akcyzę i odsetki." Jak widać można mieć też wyimaginowanych znajomych. ;)
  14. https://www.axadirect.pl/ tu możesz sobie sprawdzić
  15. Jeżeli terenówka - tylko Land. Reszta to pseudo terenówki i SUVy. Jeżeli benzyna - Cayenne. Jak musi być klekot to z tego zestawu bym brał X5. Jakościowo i cenowo wszystkie są porównywalne a buda nakbardziej mi się podoba. Jest jeszcze MB GL. Będzie droższy ale to naprawdę świetny samochód. Merc G klasa jako terenówka nie ustępuje Land Roverowi nic a nic. W Cayenne nie ma nic ciekawego w sumie, to już lepiej Touarega sobie kupić, tańszy dyżo, chyba że turbo ale to już inne pieniądze. Wolałbym MLa albo X5 zdecydowanie. ;)
  16. Co Wy chcecie od turbo? Jak ktoś myśli, że te silniki mają charakterystykę jak turbodiesel'e to chyba mu się coś pomyliło. :) Proponuję przejechać się nawet głupim Golfem GTI a najlepiej Lancerem Evo np. 400 konnym żeby odczuć jak pracują i jaką mają charakterystykę wysokoobrotowe silniki turbo. Zresztą co do AMG to większość ludzi, którzy mieli szansę porównania twierdzi, że E65 chodzi dużo lepiej niż E63.
  17. Nie jest do końca aż tak źle. Są ludzie z mózgiem, którzy wiedzą, że okazji nie ma i za dobre auto trzeba zapłacić. W połowie 2009 roku sprzedałem swoją 530d z 1999 roku (fakt, że maks wypas, przebieg autentyczny koło 185 tys km) za 30 tys zł. Za tyle w ogłoszeniach były też 530d z 2001-2002 roku. Zresztą można spojrzeć po ile teraz są, raptem minęło trochę ponad pół roku. A jednak, nie od razu, ale znalazł się ktoś kto wiedział ile warte jest moje auto a ile warte są te z allegro. Grunt to nie śpieszyć się ze sprzedażą, chociaż wiem, że nie każdy sobie może na to pozwolić.
  18. Zwróć uwagę, że robiola1 specjalnie zaznaczył "z polskiego pułapu cenowego", bo wiadomo, że da się kupić diesela nawet z 2003 czy 2004 roku z przebiegiem poniżej 100 tys km ale takie auto odpowiednio kosztuje i żaden handlarz tego do PL nie ściągnie bo do niego dołoży zamiast zarobić, bo przecież Polacy kupują same "okazje". ;)
  19. Ja Ci odpowiem fragmentem ustawy akcyzowej. Art. 80. 1. Akcyzie podlegają samochody osobowe niezarejestrowane na terytorium kraju, zgodnie z przepisami o ruchu drogowym. [...] Art. 81. 1. Podmioty dokonujące nabycia wewnątrzwspólnotowego samochodów osobowych niezarejestrowanych na terytorium kraju, zgodnie z przepisami o ruchu drogowym, są obowiązane: 1) po przywozie na terytorium kraju złożyć deklarację uproszczoną do właściwego naczelnika urzędu celnego w terminie 5 dni, licząc od dnia nabycia wewnątrzwspólnotowego; 2) dokonać zapłaty akcyzy nie później niż z chwilą rejestracji tego pojazdu w kraju. BMW Polska jest podmiotem dokonującym nabycia wewnątrzwspólnotowego samochodu osobowego. BMW X6 sprowadzane jest do Polski jako auto osobowe. Mogłoby być jako ciężarowe ale wtedy musiałoby mieć 2 miejsca, ścianę grodziową, płaską podłogę itd, więc trzeba by w nowym aucie, które nawet jeszcze nie trafiło do klienta robić przeróbki, a oczywiście nie wchodzi to w grę w oficjalnej dystrybucji. Jako, że jest sprowadzane jako auto osobowe to niestety musi być zapłacona akcyza zgodnie z Art. 81. Auto 4-5 miejscowe z kratką w Polsce ma polską homologację ciężarową więc dopiero w Polsce jest przerabiane na pseudo ciężarówkę poprzez założenie kratki i dołączenie homologacji. Mam nadzieję, że rozwiałem Twoje wątpliwości. Problem polega na tym, że jak zwykle polskie przepisy są pisane przez ludzi nie znający rynku i rzeczywistości, nie siedzących w tej branży. Nie ma porozumienia pomiędzy poszczególnymi sektorami państwowymi w celu spójności przepisów i przez to powstają takie sytuacje. A że jak jest okazja do nie płacenia jakiegoś podatku zgodnie z przepisami i prawem to logiczne i naturalne jest, że naród będzie z tego korzystał czy się to komuś podoba czy nie. Tobie się to bardzo nie podoba ale musisz to niestety stłamsić w sobie. ;) Wystarczy zlikwidować idiotyczną stawkę akcyzy 18,6% i np wprowadzić jedną wyższą stawkę np. 5% Ci co płacą 3,1% nie odczują za bardzo różnicy a wpływy do budżetu będą większe bo od kiedy podniesiono z 13,6 do 18,6 to spadły 3 krotnie, bo prawie nikt nie sprowadza aut z pojemnością powyżej 2.0, a jak widać Ci co sprowadzają najdroższe auta znaleźli sposób żeby tej akcyzy nie płacić w ogóle. :)
  20. Dobrze, że zabawny chociaż jesteś. :) Powiat łódzki wschodni z Łodzią wiele wspólnego nie ma. W Łodzi jest Wydział Praw Jazdy i Rejestracji Pojazdów a tam są dyrektorzy i kierownicy i tak jest w dużych miastach, które mają osobne wydziały do rejestracji pojazdów. Zresztą nieistotne i nie będę z ciebie wieśniaka robił jak ty ze mnie bo do twojego poziomu schodził nie będę. Ja przynajmniej nie ukrywam miejsca zamieszkania i samochodów jakie mam. Ty się chowasz i pewnie nawet nie masz beemki i nigdy nie miałeś a wszedłeś na to forum z googla, wszystkie twoje posty dotyczą tego tematu i na nich uprawiasz swoje czarnowidztwo i nadzieję, że wszystkich nas UC dorwie i wydoi. Na forach VW, Audi, Merca też uprawiasz swoją "politykę"? Co do twojej wiedzy, to sorry, ale nic jeszcze nie napisałeś z sensem i konkretnie wiedząc o czym piszesz lub przerabiając jakiś temat osobiście. Ciągle powtarzasz, że UC nas dorwie i będziemy płacili akcyzę z odsetkami, będą żniwa itd. Normalnie język urzędnika co czerpie satysfakcję z gnębienia petentów. Jedyne konkretne przepisy jakie podałeś skopiowałeś od innego forumowicza z podobnego tematu a nawet ich nie rozumiesz. Widać, że prawnikiem nie jesteś, bo to nie człowiek ma udowadniać, że przerobił w celu uniknięcia akcyzy, a urząd celny musi ci udowodnić wykroczenie. Myśl co chcesz, ale nikt nikomu nie będzie tego udowadniał a jeżeli będą kontrole to dotyczące przypadków omijania akcyzy poprzez fałszowanie dokumentów lub badań technicznych. Nic innego urzędy celne nie są w stanie sprawdzić i udowodnić. Wg Ciebie samochody z kratką wyjeżdżające z polskich salonów służą do przewożenia cementu? Ciekawe, bo nie da się w nich złożyć siedzeń więc pewnie worek by się nie zmieścił po długości. A co do CEPIKu to nie działa w globalnej skali krajowej o ile się orientuję więc jest narzędziem bezużytecznym. Ponoć gdy robili testy we większej skali niż województwa to okazało się, że po kilka aut jeździ po Polsce na tych samych numerach nadwozia (takie klony) i nie wiedzą co z tym fantem zrobić. :) Ale to już takie usłyszane plotki. :)
  21. A ty dalej swoje, aż nudno się robi. Masz jakąś dziką satysfakcję i nadzieję, że zaradniejsi od ciebie mogą mieć problemy? Widzę, że bardzo na to liczysz. Może pracujesz w UC i cię zawiść zżera??? Pozostaje ci nadzieja i tylko ona bo te punkty a,b,c,d,e mogą sobie celnicy w buty wsadzić bo po fakcie nikomu nic nie udowodnią i tyle, po za tym jak już ci w innym wątku pisałem nie rozumiesz co jest w tych punktach zawarte, zresztą kolega robiola1 już cytował te przepisy więc nie wiem po co się powtarzasz. Ale baw się dobrze dalej swoimi wywodami. ;) A.. i jeszcze coś. W wydziałach komunikacji nie ma NACZELNIKÓW.
  22. Lepiej niech nie jedzie bo się przerazi. :) Podziwiam naiwność ludzi przy kupowaniu samochodów, bo przecież szkoda tych 100 czy 200 zł żeby podjechać do porządnego serwisu przed zakupem. Co się dziwić, że handlarze-oszuści rządzą w Polsce na całego, skoro ludzie takie kity łykają. :)
  23. Też to pomyślałem ale jak doczytasz do końca wypowiedź kolegi to zauważysz, że zaczynają mu bić dopiero po przejechaniu 1-2 tys km więc to nie tuleje. Może masz coś z piastą którąś? Może źle są tarcze montowane bez dokładnego oczyszczenia piast? Coś musi powodować wyginanie tarcz, cudów nie ma. Może coś z zaciskami itd.
  24. W katalogu jest mowa o danych ze skrzyniami manualnymi. To faktycznie dziwne, bo dieselek zawsze dostawał w d... bo musiał zmienić jeszcze jeden bieg gdy benzyna dociągała do paki na dwójce.
  25. Pewnie dlatego, że nowe, genialne, ośmiobiegowe skrzynie ZFa potrafią w końcu wykorzystać lepszy przebieg momentu obrotowego turbodiesel'a.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.