Treść opublikowana przez mmw
-
E60 525i lub 530i wersja US
Ja powiem Ci tak. 1) Nie wiem jakim cudem chcesz kupić 2006 530i w USA za 14 tys $ skoro ceny rynkowe Californijskie zaczynają się od 20 tys $ a dobrze wyposażona będzie kosztowała kolejne kilka tys $ więcej. 2) Jak jakimś cudem ściągniesz takie auto do 50 tys zł to co Ty się spalaniem przejmujesz. Wrzucisz porządny gaz za 4000 zł i jeździsz taniej niż dieselem a nic Ci nie klekocze, nie martwisz się o turbo, wtryskiwacze itd. 3) Pisałem już, ale powtórzę. Technicznie BMW E60 w USA jest identyczne jak europejskie. Wszystko co jest amerykańskie da się przeprogramować na Europę. Akurat w BMW to idzie gładko i łatwo. Nie pamiętam jak jest z nawigacją, ale mogę się dowiedzieć w poniedziałek. 4) Lampy przednie najczęściej akurat w Californii są europejskie czyli asymetryczne. Nie trafiłem jeszcze na auto z CA żeby miało płasko świecące. Co do kluczy calowych, śrub itd to chyba Ci się z latami 70-80tymi pomyliło. :D 5) LPG jak LPG. Dbasz o silnik to pojeździsz. Silniki BMW bardzo ładnie współpracują z instalacjami gazowymi.
-
Jakie Bmw E60.
Argumentacja BZQ ma swoją logikę ale raczej przy autach z dużymi przebiegami. Gdy jednak porównujemy auta świeże to już tak nie jest. Diesel'e z małym przebiegiem na rynku wtórnym również są poszukiwane właśnie przez osoby/firmy, które chcą robić dużo km, więc szukają świeżych, zadbanych 530d, przez co są one w cenie. Jak już pisałem wcześniej, 530i i 530d mają podobną cenę wyjściową jako auta nowe, więc ten stan w krajach gdzie opłaty przy diesel'ach są większe utrzymuje się w równowadze, bo z kolei diesel pali mniej. Trzymając się kurczowo argumentacji BZQ powinno być tak, że 530i w salonie w DE jest dużo droższa niż 530d a tak nie jest. W Polsce na niskie ceny benzynowców ma wpływ cena ropy i brak większych opłat dla diesel'a oraz duży import aut z USA przez pewien okres.
-
Jakie auto kupic ? Zamieszanie z ciezarowymi/osobowymi
mmw odpowiedział(a) na Astro temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneNiestety wchodzi niedługo nowelizacja ustawy o odpadach coś tam coś tam, która w ewidentny sposób dyskryminuje importerów samochodów używanych. Wkrótce będzie o tym bardzo głośno i pewnie znowu obije się to o Trybunał Europejski i będą po roku czy dwóch oddawać kasę z odsetkami. Tak to jest jak wszelkimi ustawami zajmują się ludzie nie mający pojęcia o temacie.
-
Jakie Bmw E60.
Teraz troszkę przesadziłeś. Ceny nowych aut i używanych są podobne, nie wiem skąd pomysł, że benzynowce są droższe. Nie ma do tego żadnych podstaw logicznych ani ekonomicznych. Nie przesadziłem. Wpisz sobie na mobile.de identyczne parametry tak dla PB jak ON ,np. para 330i vs 330d - czyli wyposażenie, przebieg, oczywiście rocznik, typ nadwozia i zobaczysz co ci wyjdzie :mrgreen: Gdybym patrzył na wydane pieniądze to bym rok temu kupił tańszego 3.0d niż to co mam, ale zależało mi na parametrach technicznych :P Nie muszę wchodzić bo znam wartości samochodów, to moja praca. Zresztą nawet jak porównasz na mobile.de 530i z 530d nawet ten sam kolor to ceny są podobne, oczywiście benzyn jest znacznie mniej więc wygląda pozornie że 530d jest więcej w tej cenie, ale wartości są porównywalne. Po za tym jak już pisałem, nie ma żadnych przesłanek do tego, żeby benzyna miała wyższą wartość na rynku wtórnym. Jest jeden aspekt, ale nie zmienia on porównywalnych wartości, czyli to, że 530i będzie więcej z prywatnych rąk, bo diesel jeżdżą głównie w firmach. Jednak jak je porównasz z 530d też od prywatnych osób to będziesz miał te same ceny. Wiem, że swoje auto kupiłeś drogo, bo kiedyś już o tym rozmawialiśmy ale może po prostu ciężko Ci było znaleźć dobrego diesel'a i tyle. Nie zmienia to faktu, że nie wynika to z wyższych wartości aut benzynowych. Zresztą w przypadku 330i z okresu produkcji Twojego auta to w porównaniu do 330d 3.0i był znacznie nowszym silnikiem od diesela, może dlatego są jakieś tam różnice, zresztą za wiele czynników na to wszystko się składa żeby tak jednoznacznie to ocenić w każdym przypadku.
-
VIN
Najczęściej nie chcą udzielać jak nie jesteś właścicielem, co jest oczywiście równie logiczne jak poziom inteligencji panów z ASO, bo po co komu sprawdzać historię już po zakupie. :) Ale jak widać wolą żeby ludzie wtopy walili w złomy to potem oni będą je "tanio" naprawiać. :) Ja kiedyś napisałem email do któregoś z dealerów w W-wie i bez problemu odesłano mi historię samochodu. Pewnie trafiłem na człowieka z mózgiem.
-
Jakie auto kupic ? Zamieszanie z ciezarowymi/osobowymi
mmw odpowiedział(a) na Astro temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneA5 5 drzwiowe jest limuzyną z wyglądu, ale ma piąte drzwi (podobnie jak auta kombi) więc może być ciężarówką. :) BMW 7 niestety odpada w wiadomych względów. :) Jakie są inne opcje oprócz salonu to zapraszam do tematu "VAT do zwrotu = homologacja ciężarowa".
-
Jakie Bmw E60.
Teraz troszkę przesadziłeś. Ceny nowych aut i używanych są podobne, nie wiem skąd pomysł, że benzynowce są droższe. Nie ma do tego żadnych podstaw logicznych ani ekonomicznych.
-
Czym się różni 525d od 530d ?
No tak, tylko trzeba pamiętać, że na 520d jest zdecydowanie mniejsza akcyza a osiągi niewiele gorsze nawet w wersji 163KM. Co za tym idzie za podobne rocznikowo i przebiegowo 520d i 525d zapłacimy dużo mniej za to pierwsze, a ceny tych aut na zachodzie są podobne, bo w sumie 525d to najczęściej golasy, to najpopularniejszy silnik flotowy w E60.
-
Slabe hamowanie po ruszeniu
Może założyłeś jakieś sportowe klocki. Wtedy jest to normalne zjawisko że nabierają sprawności dopiero po osiągnięciu odpowiedniej temperatury.
-
E60 530xd, problem ze spalaniem
... albo w czyjejś bramie na posesji. :D :D :D
-
E60 525i lub 530i wersja US
To są te same auta co w EU. Model z CA musi spełniać najostrzejsze normy spalin więc czasami są patenty w zbiorniku paliwa mierzące ciśnienie (żeby opary się nie wydostawały), więc trzeba dobrze dokręcać korek, żeby nie wywalało błędów silnika. Co do wyposażenia, to nie bądź taki pewny że jest aż takie super, bo E60 w USA wcale nie jest tak dobrze wyposażone i jak je porównujesz z 520d to ok, bo te są najczęściej w Polsce flotowe więc gołe, ale europejski odpowiednik 530i będzie najczęściej fajniej wyposażony. W USA to co masz zawsze to skóra, el. siedzenia i klima ta lepsza. No ale może ten egzemplarz faktycznie jest ładny, bo 530i często występują tam z sportowym zawieszeniem i fotelami na ładnych felach. Serwisuje się te auta tak samo bo są identyczne i nie słuchaj bzdur, które Ci nagadają w ASO albo tu niektórzy na forum, że E60 z USA nie da się podłączyć do kompa czy inne banialuki. ;) Jeżeli to auto Ci się zmieści w 50 tys zł na gotowo to nie wiem nad czym się zastanawiasz jeszcze. Jak Ty nie chcesz to ja biorę w ciemno. :) Tylko zapomnij o 525i bo pali tyle co 530i a jest zawsze gołe strasznie w USA. Koniecznie 530i. Nie rozumiem tylko dlaczego nie wiesz czy to 525i czy 530i. Żeby ktoś mógł z USA przywieźć auto na mienie musi go posiadać tam chyba minimum pół roku i udokumentować pobyt w tym czasie więc jeżeli to BMW jeszcze nie jest kupione to chyba nie do końca ta sprawa jest poważna.
-
Jakie Bmw E60.
A nie pamiętam kiedy wszedł wtrysk bezpośredni. Trzeba by popatrzeć na realoem po kodzie silnika. Wydaje mi się, że koło 2007 wraz z liftem. Co do wejścia F10, to porzuć nadzieje, bo to tak szybko nie działa. 90% dużych aut na zachodzie jeździ w leasingach więc koniec umowy leasingowej decyduje o wymianie samochodów a nie to czy wszedł nowy model. Zresztą duży spadek cenowy dotknie bardziej ostatni rocznik produkcji E60 a nie auta 3-4 letnie.
-
Jakie Bmw E60.
To dobry wybór. Świetny silnik i szczególnie, że ze względu na koszty raczej pewnie masz na myśli ten jeszcze bez wtrysku bezpośredniego, więc mniejsza szansa na wydatki, szczególnie że BMW miało problem jakiś z tymi wtryskiwaczami w początkowej fazie produkcji. 20 tys km rocznie to taka graniczna w sumie ilość. Jak więcej w trasie to benzyny nie odczujesz tak bardzo, jak jednak głównie w mieście to możesz odczuć po kieszeni. Pamiętaj też jeszcze jedną ważną rzecz. Sprowadzając auto z EU za benzynę zapłacisz podobnie jak za diesela. W Polsce jednak będzie Ci dużo ciężej sprzedać 530i niż 530d a co za tym idzie sprzedasz taniej. Najważniejsze to kupić auto z małym przebiegiem a kłopotów dużych mieć nie będziesz.
-
E60 530xd, problem ze spalaniem
Ja kolego Adamie proponuję pojechać do dobrego fachowca co się zna na samochodach a nie do ASO co tylko potrafią kompa podłączyć do odczytania błędów albo wymienić pół auta bez celu. Z jakiego miasta jesteś? Nie podejrzewam aby kolega był tak gapowaty, żeby wyliczeń komputera nie porównał do realnych wyników ze stacji benzynowej. ;)
-
Jakie Bmw E60.
A ile km masz zamiar robić rocznie? I czy akceptujesz instalację gazową w aucie?
-
Jakie Bmw E60.
Masz stare dane. Są już instalacje gazowe do silników FSI.
-
Bmw e60 520d 2008 a zima ?/ spalanie
A TEN model mial permanentny napęd na 4 lapy, czy wynalazki Haldexopodobne... Haldex najnowszej generacji to już naprawdę zaaaajebiaszcza sprawa, więc nie bądź taki anty. ;)
-
Bmw e60 520d 2008 a zima ?/ spalanie
Tylko, że taki stosunek masy, że przód jest dużo cięższy niż tył występuje tylko w małych autach, więc duże, ciężkie auto ma rozkład masy mniej więcej pół na pół (szczególnie w BMW) a nawet jak ma przedni napęd to i tak jest to dużo bliżej pół na pół niż w małym aucie a co za tym idzie i tak dużo więcej masy przy ruszaniu pójdzie na tył auta tylnonapędowego niż na przód w aucie przednionapędowym.
-
Bmw e60 520d 2008 a zima ?/ spalanie
Zakopie się w miękkim śniegu, ale z kolei dużo szybciej ruszysz na śliskiej ale twardej nawierzchni (większy docisk kół do powierzchni). Na pewno tylny napęd jest trudniejszy do opanowania na zakrętach jak ktoś ma ciężką nogę, ale po coś wymyślono ESP. :)
-
Łódzkie
Pawła również polecam jak najbardziej. Za to "chłopaków" ze Św.Teresy nie bardzo.
-
Przebieg vs Kluczyk.
A czemu tak jest? Bo jak się szuka na allegro układając auta cenami to potem są takie wyniki. :) Regularnie serwisowany samochód o przebiegu 100-120 tys km powinien być jak nowy i nie powinno się do niego nic dokładać, chyba że normalny, terminowy przegląd. Tylko, że te najtańsze z allegro, to 100-120 tys km widziały rok, góra dwa po tym jak wyjechały z salonu. :) Drugą młodość wtłoczył do nich dopiero zdolny Polak z komputerkiem i drugi zdolny z pieczątkami. :lol:
-
Vat do zwrotu = homolgacja ciężarowa?
mmw odpowiedział(a) na zent temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneCzłowieku!!! Ale o czym Ty piszesz? Wcześniej zapewniałeś nas, że nie wolno robić przeróbek na LKW przed pierwszą rejestracją w PL i że to jest zapisane w ROZPORZĄDZENIU MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 22 lipca 2002 r, że nie mam pojęcia o tym co piszę i że nie umiem czytać ze zrozumieniem. Nadal nie podałeś fragmentu z tego rozporządzenia, w którym ponoć jest taki zapis a teraz piszesz ogólnikami i w ogóle nie na temat bo pojazd zawsze mógł zarejestrować tylko właściciel lub osoba przez niego upoważniona, więc nie wiem co za Amerykę w konserwach odkryłeś właśnie. Każdy Twój kolejny post to obrażanie mnie i nic więcej. Nie wiem po co ukrywasz się pod kolejnymi nick'ami i ciągle próbujesz wszystkim wmówić, że są przestępcami i że na pewno US i UC zniesie ich z powierzchni ziemi. Pomyśl może konstruktywnie w drugą stronę to może coś wniesiesz wartościowego do tematu.
-
[ F10 ] Nowe wiadomosci i foty BMW F10 - wrzucajcie co macie
Zgadzam się, ale dam przykład rynku amerykańskiego. BMW 7ka zaczęła się dobrze sprzedawać dopiero gdy pojawił się "ociężały" model E65 i nagle BMW w tym segmencie zanotowało rekordową sprzedaż. Dla amerykanów technologia nigdy nie miała dużego znaczenia, więc zdecydowała głównie stylistyka. Generalnie za Bangla BMW naprawdę poszło "w górę" i nikt nie oszukuje się, że to w dużej mierze również zasługa wyglądu dzięki któremu BMW sięgnęło po nowe grupy klientów. Mod: Offtopic usunięty. To jest wątek o F10, dlatego nie zajmuj się innymi modelami/sprawami.
-
[ F10 ] Nowe wiadomosci i foty BMW F10 - wrzucajcie co macie
Te, jak piszesz, "złe czasy" ery Bangle'a okazały się bardzo dobrymi czasami dla BMW i to, chcesz czy nie chcesz, właśnie dzięki temu genialnemu designerowi. Jego twórczość była naśladowana przez stylistów wielu innych koncernów, więc chyba przesadzasz z tą krytyką.
-
Vat do zwrotu = homolgacja ciężarowa?
mmw odpowiedział(a) na zent temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneNo właśnie kolego montega. I co Ty na to? A ja nadal czekam na cytaty z rozporządzenia, z których wynika, że nabywca nie może dokonywać żadnych zmian w pojeździe nabytym w UE przed pierwszą rejestracją w Polsce. Skoro pisałeś, że "To akurat wynika z tego rozporządzenia, no ale trzeba czytać ze zrozumieniem." to zakładam, że świetnie czytasz ze zrozumieniem i wkrótce przedstawisz odpowiednie fragmenty rozporządzenia lub ustawy aby pomóc nam ogarnąć to wszystko "ze zrozumieniem". ;) PS. Czy tylko ja mam wrażenie, że kolega escalade pojawił się w trzecim wcieleniu? :D :D :D