Treść opublikowana przez mmw
-
E60 525i lub 530i wersja US
Oj nie znacie najlepszego w przypadku drogich fur.. :) "Tym autem jeździł dyplomata dlatego taki mały przebieg". :D
-
E60 525i lub 530i wersja US
Stosowanie rocznika modelowego w USA jest bardzo mądrym rozwiązaniem bo od razu wiadomo jakie to auto. W Europie np. E60 2007 może być po lifcie i przed. Ktoś kto się nie zna może zostać oszukany. Wystarczy obejrzeć ogłoszenia na allegro a znajdziemy wiele aut, które są modelami przed liftem a sprzedawca kłamie w "żywe oczy" i umieszcza w ogłoszeniu określenie "model po liftingu". W USA mamy rocznik modelowy i wtedy wiadomo, że auto ma już zmiany takie a takie. Prosto i uczciwie. Generalnie w krajach cywilizowanych wartość auta stanowi przede wszystkim przebieg, wyposażenie i stan techiczny. Rocznik oczywiście też ale nie jest to tak istotna sprawa jak w Polsce. Bo czym się różni auto z 11.2007 z przebiegiem 90 tys km od auta z 01.2008 o takim samym przebiegu?
-
E60 525i lub 530i wersja US
Oj nie mogę z Tobą. :) No ok, ale ja nadal nie wiem co chciałeś wnieść do dyskusji tym sekretem (wiadomym wszystkim zresztą)? Przecież cała moja wypowiedź nie dotyczyła tego czy da się sprawdzić datę produkcji auta tylko że nie wynika ona z dokumentów i różni się od daty pierwszej rejestracji zarówno w przypadku aut z USA jak i aut EU. I główny nacisk mojej wypowiedzi był na to. Nikt tego nie odebrał tak jak Ty i nie wiem po co drążysz ciągle to czy się da czy się nie da sprawdzić datę produkcji, co nie ma znaczenia żadnego w dyskusji.
-
E60 525i lub 530i wersja US
A Ty dalej swoje. Wg mnie precyzyjnie przekazuję co mam na myśli. Czy nie mam racji pisząc, że nie tylko przy aucie z USA data produkcji może być rok niższa niż rejestracji i modelu? Bo ja tylko to chciałem wyrazić. Nie odkryłeś niczego nowego stwierdzeniem, że w ASO można sprawdzić datę produkcji. ;) W numerze VIN masz modelowy rok i nie ma on nic wspólnego z datą produkcji auta.
-
Czym się różni 525d od 530d ?
Ok, ale ja od auta za 250 tys zł oczekuję czegoś więcej niż w miarę poprawne brzmienie. ;)
-
E60 525i lub 530i wersja US
A to najwyraźniej zależy od Wydziału Komunikacji, bo w Łodzi miesiąc temu zarejestrowałem Merca z datą produkcji 06/2004 jako rocznik 2005 bo miał sprzedaż 2005. Irko.. nic nie pisałem, że nie da się sprawdzić jaka była data produkcji auta więc mi nie wmawiaj niekompetencji. Jak sprowadzisz z Niemiec auto z datą pierwszej rejestracji 05.01.2006 to wpiszą Ci datę produkcji 2006 bo w briefie nowym nie ma daty produkcji, na aucie nigdzie nie ma podanej (w USA uczciwiej to jest bo na naklejce jest data produkcji) a w serwisie będzie do sprawdzenia, że zostało wyprodukowane np. we wrześniu 2005, więc nie tylko w USA tak jest. Po prostu w Polsce jest idiotyczny przepis z tą datą produkcji, który powoduje też te bezsensowne wyprzedaże aut z rocznika starszego itd. Co do błędów Check Engine z powodu problemów z paliwem to czasami tak jest ale rzadko. Wystarczy lać paliwo jakie jest zalecane i jeżeli auto jest z CA to dobrze dokręcać korek paliwa bo jest tam system sprawdzający szczelność zbiornika. Dokładnie jest tak jak piszesz. Niskie ceny nie wynikają aż tak z pochodzenia auta co bardziej z jego przeszłości wypadkowej, bo mało aut z USA zostało sprowadzonych bezwypadkowych bo to się opłacało tylko w krótkim okresie czasu gdy dolar był zbliżony do 2 zł. Fajnie, ze koledze Prezioso w końcu ktoś z głową potwierdził moje słowa. Ja nie wymyślam sobie tych teorii tylko mam je potwierdzone własnym doświadczeniem i przed wszystkim doświadczeniem wieloletnim mojego znajomego, który ma jeden z lepszych serwisów samochodowych w Łodzi, a oni przerabiają miesięcznie dziesiątki aut z EU i USA i to głównie tych lepszych jak BMW, Merc, Porsche itd. Aktualnie z USA opłaca się ściągać tylko auta rozbite i to wcale nie wychodzi się dużo dużo taniej niż z EU. Różnica sytuacji polega na tym, że kolega Prezioso ma super możliwość sprowadzenia auta bez żadnych opłat celno-podatkowych, które stanowią gigantyczne obciążenie wpływające na łączną cenę sprowadzenia auta z USA. Ja na jego miejscu bym się nie zastanawiał, ale decyzja ostatecznie należy do niego. Ja mu bardzo chętnie pomogę w przystosowaniu tego auta do EU lub jak nie zdecyduje się to do bezpiecznego zakupu E60 z EU i tyle w temacie.
-
E60 525i lub 530i wersja US
To ja Ci powiem tak: :) 1) Przednie lampy jak sam napisałeś, CA = EU, a nawet jeżeli nie to idealny komplet ksenonów masz za 2000 zł góra, oj straszny wydatek przy zakupie auta o 30-40 tys zł poniżej ceny europejskiej 2) Przeprogramowanie radia na parzyste częstotliwości to jakieś 5 minut roboty, podłączasz kompa i gotowe. :) 3) Wymiana zegarów.. po co??? a nawet jeżeli byś już się uparł to wymieniasz tarczę prędkościomierza, chociaż nadal nie wiem po co, bo km/h są. 4) Jakie DVD??? Pomijam, że pewnie zmiana strefy to też 5 min roboty z kompa, ale jakie DVD się pytam??? Jak myślisz, że na Navi Prof odbierasz sobie filmy to Cię zapewniam, że nie. 5) Brak chłodnicy skrzyni biegów to faktycznie w modelach z USA czasami jest problem ale akurat E60 to nie dotyczy. 6) Ciągle się zastanawiam z jakimi matołami rozmawiałeś i czy oni w ogóle kiedyś widzieli BMW z USA, bo mam wrażenie, że nie. E60 nie ma żadnych odblasków na zderzaku i nigdy nie miało. A pomarańczowe obrysówki na szczycie reflektorów przednich ma każde E60 europejskie. 7) Faktycznie czasami auto modelowo 2006 może mieć datę produkcji 2005. Jeżeli jednak ma datę pierwszej rej 2006 to jaki to problem? A czy kupując auto z EU wiesz jaka jest jego data produkcji??? Czy jest to gdziekolwiek napisane w jakichkolwiek dokumentach??? To debilny wymysł stosowany tylko w Polsce. Przy żadnym samochodzie z EU nie masz podanej daty produkcji. Zresztą jak już się uprzesz na auto z datą produkcji 2006 to takie znajdziesz i kupisz i tyle. Po za tym każde auto modelowo 2006 i z rej 2006 z USA rejestrujesz w PL jako 2006. 8) To co napisałeś na koniec o elektronice komputera itd to są bzdury, bzdury i jeszcze raz bzdury. To, że w ASO bajki opowiadają to normalne i po prostu trzeba omijać jełopów z daleka, ale że ktoś kto ponoć zna się na BMW a nie pracuje w ASO brednie takie opowiada, to już nie rozumiem. "elektronika komputera i związane z tym oprogramowanie i sterowanie - bardzo kosztowne przeprogramowanie nie dające 100% pewności że coś nie wyskoczy" chciałbym spytać debila, który to powiedział co miał na myśli. Pewnie nawet nie jest w stanie tego wytłumaczyć. :) Pana od gazu pozdrów. :) I powiedz, że jak czegoś nie robił i nie widział na oczy, to niech się nie wypowiada bo się ośmiesza. :) W jakim Ty mieście mieszkasz? W Wąchocku czy co, że masz tam takich speców??? :)
-
Zakup E60 520d
Między 163 a 177 różnica jest w sumie subtelna. Zresztą jak nie masz funduszy na model po lifcie to zawsze możesz zmienić program ze 163KM na 180KM np i będziesz miał to samo a zmieścisz się w kwocie modelu przed liftem. Jak dużo jeździsz po mieście, to oczywiście automat, bo ile można wajchować. ;)
-
BMW e61 530d 2004 rok
A ja proponuję autorowi zmienić nazwę wątku z myślą o tych co czerpią wiedzę z forum i chcą coś znaleźć w konkretnym temacie.
-
E60 525i lub 530i wersja US
Zaraz tu umrę ze śmiechu. Właśnie Ci chciałem ostatnią zagadkę rozjaśnić, czyli to, że navi Prof USA z palcem w nosie chodzi w Europie (dzisiaj to potwierdziłem w 100%), więc jedyna niewiadoma/przeszkoda jaką mogłeś mieć nie stanowi już problemu, a Ty walisz teraz finalne podsumowanie, które jest bzdurą na resorach po prostu!!! Nie chcę się powtarzać po 10 razy, ale napiszę Ci po raz ostatni. NIE MA ŻADNYCH RÓŻNIC POMIĘDZY E60 z USA a EU, których nie da się rozwiązać po podłączeniu do kompa (czyli w 10 minut). Jeżeli słuchasz indolentów lub oszustów (bo inaczej nie można nazwać takich ludzi), którzy wciskają Ci kity, że jest inaczej, to ok, słuchaj dalej i przepuść okazję, jaka zdarza się tylko w przypadku mienia przesiedleńczego. Jak już jednak podjąłeś decyzję, to ja z miłą chęcią pomogę Ci znaleźć ładne 520d z pewnego źródła i z gwarantowanym przebiegiem, tak żeby Cię ktoś nie wydymał tu w PL. ;)
-
Zakup E60 - konretny egzemplarz - poradzicie?
Czy kiedyś Polak nauczy się, że nie ma okazji w branży samochodowej? Jak ktoś coś sprzedaje poniżej wartości to dlatego, że to coś jest tyle warte i tyle. Chcesz sobie strzelić samobója, ok, Twoja sprawa. ;) Jak Cię nie stać na dobre E60 to nie kupuj i tyle.
-
Czym się różni 525d od 530d ?
Nie będę się sprzeczał. Wg mnie 520d jest równie ciche i miło brzmi, ale ok. Co do Q5 3.0 TDI to widzisz jak to różne można mieć odczucia. Z moim znajomym pojechaliśmy kiedyś do salonu Audi przejechać się Q7 3.0TDI. Wsiadamy, ruszamy i.. porażka. Dźwięk diesela w tym aucie jest tragiczny. Jest męczący, jest upierdliwy i nie chodzi o to, że głośny czy coś, po prostu dźwięk nawet starego 530d E39 to muzyka dla uszu, a 3.0 TDI w Audi to dla mnie osobiście męczący bełkot pasujący do Opla co najwyżej. Już ładniej brzmi 1.5 dci w Megane. :) Nie byłem odosobniony w tym odczuciu, bo kumpel powiedział to samo, a gościu z salonu, który z nami jechał nawet nie próbował bronić tego auta i szybko powiedział, że może zaproponuje przejażdżkę 4.2 V8 benzyną, bo faktycznie to TDI brzmi nieciekawie jak na auto za kilkaset tys złotych. Jak widać są gusta i guściki. ;)
-
Czym się różni 525d od 530d ?
Przezajebiste to Ty głupoty gadasz co najwyżej. ;) Nie wiem jakie 520d słyszałeś ale to w E60 pracuje równie cicho/głośno co 525d i 530d. Nie wiem również co jest takiego przezajebistego w 3.0TDI w stosunku do 3.0d w BMW.
-
E60 525i lub 530i wersja US
Ja też uważam, że zdecydowanie przesadzasz z tymi kosztami. Po drugie, pomysł serwisowania auta w ASO uważam za poroniony odgórnie. Nie wiem po co tam jeździć, chyba tylko dla poczucia się "ważnym klientem", ale to kosztuje x 2 albo lepiej. Nawet jak ktoś ma auto na gwarancji to nie ma obecnie obowiązku serwisowania w ASO BMW. Jak bym miał kupować auto jakiekolwiek, w które w ciągu pierwszego roku mam wsadzić 10 czy 15 tys złotych to bym wolał jeździć rowerem. ;) Zresztą iść do ASO i zostawić 5 tys zł to nie sztuka. Sztuka wydać 3 x mniej i równie dobrze dbać o auto. Zresztą niestety kupiłeś sobie 535d, w którym w stosunku do np. 530i wszystko kosztuje x 2 niestety. No ale to był Twój wybór. ;) Tu mnie rozbawiłeś swoim dziwnym zaufaniem do ASO. Myślę, że to Twoja wiedza jest zerowa niestety. ;)
-
Slabe hamowanie po ruszeniu
Ja to pisałem do kolegi Karbo. :) A Ty po prostu jedź do dobrego mechanika, innej opcji nie ma.
-
E60 525i lub 530i wersja US
BRC jest ok. Jak byś był w okolicach Łodzi to mogę Ci polecić firmę co Ci przeprogramuje wszystko dobrze i fachowo.
-
Jakie Bmw E60.
Ale tak nie możesz liczyć, żeby brać nasze ceny, bo w DE są inne podatki na diesel'a. W Polsce jednak jazda diesel'em jest dużo bardziej opłacalna niż benzyną. Oczywiście przy założeniu, że mamy świeże auto a nie zajechane, w którym spitoli się pół rzeczy w czasie eksploatacji. Ja osobiście nie rozumiem tylko ludzi, którzy potrafią w salonie zapłacić za jakąś Lagunę czy Accorda o 20-30 tys zł więcej żeby tylko mieć diesel'a a na dodatek robią 10 tys km rocznie. Nigdy im się nie zwróci ten wydatek licząc nawet wyższą cenę odsprzedaży.
-
kupno bmw z homologacją ciężarową a akcyza i użytkowanie
mmw odpowiedział(a) na sebos76 temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjnePoczytaj sobie wątek "VAT do zwrotu = homologacja ciężarowa". Tam jest najwięcej o tym wszystkim i na każde pytanie znajdziesz odpowiedź.
-
E60 525i lub 530i wersja US
A gdzie Ty wyczytałeś o problemach z gazem w BMW? Ktoś tu na forum ma ten silnik zagazowany. Musiał byś poszukać. I tak przy opcji jaką masz jesteś tyle kasy do przodu że silnik byś wymienił na drugi za 2 lata i i tak masz luz finansowy w stosunku do 520d. ;)
-
Jakie Bmw E60.
Panowie.. jakie duże.. X6 50i waży chyba z 2200 kg to ile ma palić w mieście na krótkich odcinkach testowych? Ja wczoraj wyjechałem Golfem GTI do Tesco i z powrotem (mam może 2 km) i spalanie miałem prawie 16 litrów w aucie które waży 1300 kg o ile kojarzę, bo zanim się w ogóle nawet zaczął rozgrzewać to już dojeżdżałem. E klasa pali mi w mieście 15-16 litrów lekko, a waży 1700 kg niecałe. Spalanie 20 litrów w ciasnym mieście w 400 konnym X6 nie jest niczym dziwnym. X6 diesel spali 12-13 jak nic. Zasada jest prosta. Diesel o podobnej mocy co benzyna spali zawsze 2/3 tego co jego odpowiednik benzynowy.
-
E60 525i lub 530i wersja US
W Twoim przypadku gdy nie płacisz żadnego cła, VATu i akcyzy to weź lepiej bezwypadkowy, bo potem przy sprzedaży będziesz musiał zejść z ceny mocno gdy auto będzie po naprawie. Nie wiem nad czym się zastanawiasz. Za 520d golasa z 2006 r. musisz zapłacić grubo ponad 65 tys zł. a ciężko te auto porównać do 530i w miarę dobrze wyposażonego.
-
Jakie Bmw E60.
Czy ja wiem. Porównywalne silniki są w podobnej cenie. 520d zawsze będzie najtańsze bo akcyza jest niska. Jak wejdzie 520i to pewnie będzie tańsze.
-
Jakie Bmw E60.
Wiesz, większość tych fur to ex lease jest, Nie wiem czy wiesz ale tam też się cofa liczniki żeby przed końcem leasingu nie przekroczyć kilometrów. Ba nawet same firmy leasingujące później cofają żebyś ty własnie to auto szybciej kupił. I maja lepsza technologie robienia tego bo i w ASO się będzie zgadzał przebieg :) Ok, sięgasz już po ekstremalne argumenty, które wg mnie są nonsensem, więc nie ma co dyskutować więcej. ;) Pozostańmy przy swoich zdaniach.
-
Jakie Bmw E60.
Tak Sebastian.. :) Oczywiście. Nikt a nikt. ;) Na mobile.de zaznacz sobie E60 diesel z przebiegiem do 100 tys km rocznik 2005 do 2006 w Niemczech. Mi wyszło 1600 samochodów. Sam rocznik 2004 to aż 200 aut. Cuda cuda.. ;)
-
E60 525i lub 530i wersja US
Typowa gadka głąbów z ASO. Miałem X3 3.0 2004 rok z USA i jakoś mój mechanik nie miał problemu z podłączeniem się. No ale panowie z ASO są pierwsi do tworzenia legend.. :)