Treść opublikowana przez mmw
-
Vat do zwrotu = homolgacja ciężarowa?
mmw odpowiedział(a) na zent temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneA po co ma jeździć ciągle ciężarówką? Po zarejestrowaniu ciężarówki przerabia to auto na osobowy i jeździ jak człowiek.
-
Przegląd przedsprzedażowy - cennik warszawskich ASO
Czemu przegiąłem? Nie napisałem, że wszyscy, tylko, że "często". Piszę to na podstawie własnych doświadczeń z tymi ludźmi. ;) Możesz się nie zgadzać, Twoja sprawa. Chyba, że się oburzyłeś, że ich porównałem ze stróżami obrażając stróżów, to sorry. ;)
-
BWM z Bawarii lepsze ?
Co nie zmienia faktu, że wschodnie landy to ciągle wschodnie landy i wystarczy pojechać gdzieś do mniejszych miejscowości albo wiosek i jest to ciągle inny świat, który dzieli przepaść w stosunku do starych Niemiec, czuć tam ciągle głęboki DDR. Zresztą sami Niemcy widzą ten duży problem w rozwoju wschodnich landów, bo co ambitniejsza i zdolniejsza młodzież wyjeżdża do zachodnich landów przez co w byłym DDR nic się nie dzieje do przodu.
-
Pomoc w zakupie 530 D
A to jest kolejny dowód na to co zawsze powtarzam ja i kilka osób na tym forum, że auto zawsze ma taką cenę ile jest realnie warte i cudów nie ma, coś jest tanio = coś jest z nim nie halo. Niestety naiwnych i wierzących w "okazje" jest nadal wielu. A ile kolego przeznaczyłeś pieniędzy na to 530d?
-
Pomoc w zakupie 530 D
Niby tak, ale to jednak już E60 nie E39 więc taki egzemplarz powinien kosztować troszkę więcej. Zresztą właściciel słowem nie wspomniał o dokumentacji przebiegu itd więc przypuszczam, że sam go kupił już z mało wiarygodnym. Ale najważniejsze, że jeździła kobieta... :D ... razem ze świstakiem. :)
-
Pomoc w zakupie 530 D
Sprawdza się nie moduły tylko historię serwisową w bazie BMW. Jak jest dobry kozak "czyściciel-cofacz" to przeprogramuje przebieg wszędzie gdzie trzeba i nigdy się nie dojdzie jaki był rzeczywisty.
-
Pomoc w zakupie 530 D
No właśnie aż tak to nie staniały. :)
-
Przegląd przedsprzedażowy - cennik warszawskich ASO
Miałem do czynienia tylko z Bawaria Motors bo dorabiałem u nich kluczyk do Mini. Od razu do nich uderzyłem bo kiedyś pracował tam mój kolega, ale potem się zmienił właściciel (chyba przejęli to Francuzi) więc i poszły za tym zmiany kadrowe. Cena za kluczyk bardzo przystępna, ale to od dealera chyba nie zależy. Generalnie dość miła obsługa serwisowa, bo Pan mi grzecznie wytłumaczył jak kluczyk zaprogramować w aucie (nie powiedział "proszę go przywieźć na lawecie to Panu to zrobimy"). Nie było też problemu z dorobieniem kluczyka auta jeszcze nie zarejestrowanego (przyszło z USA bez kluczyka), wystarczyło, że pokazałem dokumenty amerykańskie i odprawę celną. Ogólnie odniosłem dobre wrażenie, potem z Łodzi jeszcze dzwoniłem do tego serwisanta bo coś tam nie do końca zapisałem jak z tym programowaniem i znowu mi pomógł bez problemu. Np dla łódzkiego dealera VW/Audi "Idczak" dorobienie kluczyka w aucie, które nie jest zarejestrowane w PL nie jest możliwe. Na pytanie "jak mam zarejestrować skoro auto bez kluczyka nie może przejść przeglądu, pomijając że nawet z autolawety nie da się go zdjąć bo zablokowany ma elektryczny hamulec postojowy", matoł który ze mną rozmawiał stwierdził, że to nie jego problem. Pojechałem do Bursiaka i wszystko stało się możliwe, a do tego w dobrej cenie i jeszcze mi pozwolono autolawetę razem z autem zostawić na noc w hali żeby doładować akumulator w Passacie. Więc jak widać jak się chce to można. Skutek jest taki, że u Bursiaka zostawiłem już trochę kasy a Idczak mnie i moich pieniędzy więcej na oczy nie zobaczył i nie zobaczy, a do tego odradzam ich każdemu kto się pyta o dobre ASO VW.
-
BMW M3 2011
Jak każdy artykuł na onecie jest napisany przez kogoś kto nie ma pojęcia o temacie. To nie żadna nowa generacja a lift coupe'ty. O danych technicznych też napisano jak by to jakaś nowość była a nic się nie zmieniło. Tak to jest jak artykuł pisze ktoś, kto po prostu go przetłumaczył a rynkiem motoryzacyjnym się nie interesuje.
-
Przegląd przedsprzedażowy - cennik warszawskich ASO
Bo w tych serwisach pracują często ludzie, którzy nadają się na cieci co najwyżej (nie obrażając cieci) a właściciele tych przybytków nie rozumieją, że czasami uprzejmość i gest wobec klienta (jakaś drobna darmowa usługa) czynią lepszy efekt niż wypasiony salon i ładna recepcjonistka. No ale przecież nie po to paniska pobudowali salony, żeby teraz mieć ludzkie gesty. Ze względu na to, że zajmuję się autami to odwiedzam naprawdę wiele ASO i wiem jak wiele zależy od podejścia do człowieka konkretnego pracownika tego serwisu czy salonu. Najczęściej niestety są to buce, chroniący na siłę tajemnic i usług serwisowych jak by od tego ich życie zależało, do tego traktowanie człowieka jak debila, bo przecież oni tacy eksperci, jest na porządku dziennym. Czasami to mi się nawet nie chce z tymi ludźmi dyskutować bo nie chcę im lipy robić przy klientach a ośmieszają się swoimi filozoficznymi pseudoeksperckimi wywodami na całego. :) Niestety w Łodzi ASO BMW (Tłokiński) można umieścić na czele opisanych wyżej przeze mnie typów serwisów a co najdziwniejsze na zupełnie drugim biegunie jest jedno z dwóch ASO Mercedesa (Auto-Studio), gdzie jakość obsługi i przede wszystkim uczynność i uprzejmość pracowników stanowi wzór godny naśladowania. Jak widać w Łodzi przydałoby się drugie ASO BMW. :) Tak samo na dwóch różnych biegunach są ASO Audi/VW ("Bursiak" naprawdę fajni ludzie, za to "Idczak" tragedia!!!).
-
Przegląd przedsprzedażowy - cennik warszawskich ASO
Najlepsze jest to: -> Pomiar geometrii (bez regulacji) - 192,00 pln netto :duh: :duh: :duh: :duh: :duh: :duh: :duh: :duh: W jakimś byle jakim Feuvert za 80 zł zrobią pomiar geometrii i zbieżności (i to na naprawdę nowoczesnym sprzęcie), hamulców, amortyzatorów, ogólny przegląd itd. Wiem, bo jak ostatnio sprzedawałem auto to tam z klientem pojechałem. W tym ASO ktoś kto ustalał te ceny ma chyba coś z głową.
-
cofanie licznika - jak to się robi w e83 X3
Może faktycznie ktoś naprawiał zegary. Ale wygląda to kozacko. :) Co do przebiegu, to sprzedawca, który skręcił przebieg i na fakturze go wpisał musiałby być idiotą, więc była mała szansa oszustwa.
-
BWM z Bawarii lepsze ?
Nie do końca bzdura. Bo to z tym miejscem produkcji to taki pic na wodę, ale użytkowanie na Bawarii to zdecydowany plus w stosunku do np północnych Niemiec czy byłego DDR. Co do dróg we wschodnich landach to chyba nigdy nie zjechałeś z autostrady w byłym DDR. Przejedź się kiedyś to się zdziwisz. :)
-
Kupno samochodu za granicą - wątpliwości
mmw odpowiedział(a) na AdamKor temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneA skąd go wytrzasnąłeś? Bo najczęściej takie szopki robią oszuści z mobile.de. Że auto gdzieś stoi (najlepiej na tyle daleko że wyjazd nie ma sensu), on pracuje na platformie wiertniczej i że żona spodziewa się dziecka i auto musi sprzedać szybko i za pół ceny i że wyśle Ci auto transportem jak wpłacisz kasę. :)
-
Samochód z Belgii.
mmw odpowiedział(a) na greq temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneTylko ten różowy (czy jaki to kolor :D) dowód rejestracyjny.
-
Pomoc w zakupie 530 D
I mogę się założyć, że nieźle cofnięty ma licznik. :)
-
Slabe hamowanie po ruszeniu
A może klocki mocno przypaliłeś podczas ostrej jazdy i jakiegoś bardzo mocnego hamowania, może wjechałeś w wodę z na maksa rozgrzanymi klockami i materiał zmienił swoje właściwości. Starła już się ta część i teraz jest tak jak powinno być.
-
Vat do zwrotu = homolgacja ciężarowa?
mmw odpowiedział(a) na zent temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneNo oczywiście, że tak jest, bo to jest polska, dziwaczna homologacja ciężarowa. Zresztą jak mogliby w nowym aucie komuś wstawiać ścianki działowe, wywalać siedzenia itd żeby auto przyjeżdżało do PL jako ciężarówka??? Nie mają innego wyjścia jak płacić akcyzę.
-
Vat do zwrotu = homolgacja ciężarowa?
mmw odpowiedział(a) na zent temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjne1) jest babol ustawowy; ale po prostu składasz deklarację jak już masz zapłaconą akcyzę i płacisz VAT z odsetkami 2) te dyrektywy to jak sprawy z Archiwum X.. ktoś słyszał a nikt nie widział. :) tak naprawdę to dyrektywy te mogą mieć wewnętrzne ale bardziej w sensie technicznych realizacji czegoś tam a nie że mają jakieś przepisy o których nikt nic nie wie 3) no właśnie nie może i taka jest prawda, a te sprawy o kwestionowaniu i naliczaniu komuś akcyzy to legendy (przynajmniej gdy dotyczy to aut legalnie przerobionych na ciężarówkę w Niemczech).
-
Vat do zwrotu = homolgacja ciężarowa?
mmw odpowiedział(a) na zent temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneOn nawiązuje do tego, że przy nabyciu wewnątrzwspólnotowym masz 2 tyg na zapłacenie VAT-u i to jest liczone od dnia nabycia w sensie faktury a nie przywiezienia do Polski. Nie ma to akurat znaczenia jeśli chodzi o akcyzę itd. i cały nasz temat.
-
Vat do zwrotu = homolgacja ciężarowa?
mmw odpowiedział(a) na zent temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneJedyne co się zgodzę, to że za głupotę trzeba płacić ale nie widzę żadnego związku między tym tematem a linkiem jaki podałeś, chyba, że znowu chcesz prowadzić dyskusję opartą na przypuszczeniach i nadziejach, że wszystkich nas dopadnie celny, skarbowy i może jeszcze CBŚ, tylko nie wiadomo tak naprawdę za co. :)
-
Zakup E60 - konretny egzemplarz - poradzicie?
Zgadzam się. Nastraszyli Cię nie wiem po co. Jak się kupuje złoma byle taniej to potem ma się przeboje. Kupisz mądrze i pojeździsz długo bez większych kosztów, szczególnie, że sam pisałeś o niedużych przebiegach jakie robisz.
-
Vat do zwrotu = homolgacja ciężarowa?
mmw odpowiedział(a) na zent temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneCiesz się ciesz.. :) Więcej takich bajkopisarzy jak ten od Audi i po prostu uniesiesz się w obłoki. :) On w każdym temacie te swoje banialuki opowiada. Wcześniej pisał, że auto kupił ponad rok temu, co by świadczyło, że pewnie przed wejściem wyroku Trybunału Europejskiego. Zresztą poczytaj uważnie. Nawet jeżeli to prawda, to jest jeden z tych co kupili auto pewnie na lewym briefie z większą liczbą miejsc niż 2. I jeszcze najważniejsza sprawa. Kupił od firmy polskiej, tak? To czemu on jest ścigany o akcyzę a nie importer pojazdu, który tę akcyzę zapłacił???? Ta opowiastka o Audi się kupy nie trzyma w żadnym aspekcie.
-
Zakup E60 - konretny egzemplarz - poradzicie?
eee.. Phaeton to bardzo dobre auto. Ma tylko jedną wadę, jest za ciężkie, przez co ma słabsze osiągi i pali więcej, niż porównywalne BMW czy Merc. Podobnie zresztą jak Touareg (dlatego nowy model, który wchodzi w tym roku jest 200 kg lżejszy). Nowy Phaeton też będzie dużo lżejszy. Poczytaj trochę fachowych testów. To naprawdę dobre auto i jedno z bardziej niedocenionych na rynku. No i chyba jedyny samochód, którego możesz sobie śledzić podczas produkcji. :)
-
Zakup E60 - konretny egzemplarz - poradzicie?
Teraz żeś pojechał. :) Chyba sobie nie zdajesz sprawy jakie koszty idą z Phaetonem i to z silnikiem 5.0 TDI. :) Auto nietypowe, silnik nietypowy. Nie lepiej kupić solidne E60 z małym przebiegiem, którym zrobisz kupę km bez większych inwestycji?