Skocz do zawartości

mmw

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mmw

  1. mmw odpowiedział(a) na blaser temat w E60, E61
    Bo Ford była zawsze tani w zakupie, drogi w serwisie. BMW jak na tak wysoką klasę samochodów ma serwis relatywnie tani. Tak jak kolega webber przypomniał, kupisz dobre auto, nie będziesz miał większych problemów.
  2. Sorry, ale po przejrzeniu całego "ROZPORZĄDZENIA MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 22 lipca 2002 r. w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów. (Dz. U. z dnia 21 sierpnia 2002 r.)" nie znalazłem niczego co by mówiło o tym, że nabywca nie może dokonywać żadnych zmian w pojeździe nabytym w UE przed pierwszą rejestracją w Polsce. Pewnie przeoczyłem, więc miło by było jak byś to zacytował. A z tego co wiem, to dowód rejestracyjny po przeróbce na LKW wydawany jest na właściciela czyli Polaka. Dlaczego tak można zrobić i jaki to jest typ dowodu to nie wiem, ale skoro Niemcy tak robią to pewnie jest to zgodne z przepisami unijnymi.
  3. A możesz być tak uprzejmy i zacytować ten fragment z ustawy Prawo o ruchu drogowym o którym piszesz? A czy to co zabrania ustawa Prawo o ruchu drogowym upoważnia Urząd Celny do egzekwowania akcyzy? Jeżeli rzeczywiście jest taki zapis w ustawie Prawo o ruchu drogowym to czy są do tego przepisy wykonawcze i jakie nakładają konsekwencje zmian w pojeździe przed pierwszą rejestracją? Nie myśl, że się czepiam, ale poruszyłeś ciekawą kwestię a skoro jesteś tak dobrze zorientowany to jest okazja wyjaśnienia bliżej tych spraw.
  4. Teoretycznie mądrze prawisz, bo nigdy nie zwróciłem uwagi na ten detal. Ale jest druga strona medalu. Oto fragment ustawy: "2. Obowiązek podatkowy z tytułu nabycia wewnątrzwspólnotowego samochodu osobowego niezarejestrowanego wcześniej na terytorium kraju zgodnie z przepisami o ruchu drogowym powstaje z dniem: 1) przemieszczenia samochodu osobowego z terytorium państwa członkowskiego na terytorium kraju – jeżeli nabycie prawa rozporządzania samochodem osobowym jak właściciel nastąpiło przed przemieszczeniem samochodu na terytorium kraju;" Obowiązek nie powstaje bo nigdy to auto osobowe nie zostało przemieszczone na terytorium Polski bo to już było auto ciężarowe. Ustawa nie bierze pod uwagę takiego przypadku a co za tym idzie nie ma podstaw do ścigania nabywcy o akcyzę skoro nie powstał obowiązek podatkowy. Jak widzisz kolego mógłbym napisać Ci: "powinieneś lepiej się orientować w temacie na jaki się wypowiadasz na forum." ;) Co nie zmienia faktu, że Twoja uwaga jest ciekawa i żeby uniknąć niepotrzebnych przepychanek i niejasności warto auto przepuścić przez jakąś niemiecką firmę po przeróbce na LKW.
  5. mmw odpowiedział(a) na blaser temat w E60, E61
    Masz pokrętną logikę Ci powiem. :D Wolisz kupić za 60 tys złoma i pompować w niego kasę nadal jeżdżąc podreperowanym złomem niż za 75 tys porządny samochód i nie mieć większych problemów. :) No ale Twój wybór, Twoje pieniądze. Przejrzałem trochę ogłoszeń na mobile.de i jak dobrze się potargujesz to da się kupić dobre 530d 2003-2004 no ale z przebiegiem bliskim 200 tys km (180-200) tak za te 13 tys E. Jak w PL zakombinujesz z rachunkiem trochę (jakaś zepsuta skrzynia biegów czy silnik) to się zmieścisz w 65 tys zł na gotowo. Szukanie w PL bym sobie odpuścił bo nikt do Polski dobrych aut nie ściąga w cenach niskich bo by na nich nie zarobił. Takie są prawa rynku niestety, których Polacy ciągle nie mogą pojąć dlatego oszuści mają się nadal świetnie. A jak już się upierasz przy zakupie w PL, to jedź z autem na przegląd do ASO BMW. Oni zawsze próbują na siłę udowodnić klientowi że nie warto kupować z ogłoszeń tylko lepiej od nich więc czepiają się wszystkich możliwych wad. No i żeby to nie byli koledzy sprzedającego, bo wtedy za wiele Ci nie powiedzą. ;)
  6. mmw odpowiedział(a) na blaser temat w E60, E61
    No właśnie.. w końcu ktoś zadał to zasadnicze pytanie. :)
  7. mmw odpowiedział(a) na blaser temat w E60, E61
    Skasowałem bo nie chciałem wywlekać no forum genezy Twojego dziwnego zachowania. Wyśmianie czyjejś wypowiedzi nie ma związku z dobrym humorem, chyba że masz jakieś rozdwojenia jaźni, to lepiej nie siadaj do forum jak rządzi Twoje gorsze ja. ;)
  8. Jak chcesz nowe auto to spróbuj takiej opcji, żeby niemiecki dealer od razu to auto sprzedał Ci jako ciężarówkę (dotyczy to X6). Ktoś na forum pisał, że jakiś jego znajomy tak MLa zamówił z DE. Czy to prawda to nie wiem, ale zawsze możesz się dowiedzieć. Jak nie to kupujesz nówkę w DE, przerabiasz tam na LKW i dopiero do PL. Potem przerabiasz na ciężarówkę polską z kratką za tylną kanapą i gotowe. Odliczając VAT opierasz się na polskiej homologacji jaką wydaje BMW Polska na to auto. Poszukaj podobnych tematów na forum, bo tam były podawane interpretacje Izby Skarbowej chyba z Poznania w tej kwestii uznające taką możliwość.
  9. mmw odpowiedział(a) na blaser temat w E60, E61
    hahahahaaa hej Artur.. a co Cię tak rozbawiło???
  10. Oczywiście, że można, akcyzy nie płacisz ale co do VATu to konkretne auto musi na naszym rynku posiadać homologację polską "kratkową", no chyba, że chcesz mieć X6 z dwoma miejscami siedzącymi. :)
  11. mmw odpowiedział(a) na blaser temat w E60, E61
    To już zależy od wielu czynników. Zagadaj do mnie na priv albo gadu to porozmawiamy.
  12. mmw odpowiedział(a) na blaser temat w E60, E61
    Asz kurcze, a już chciałem Ci zaproponować swoją, ale ten przebieg... :) :D Myślę, że Ty byś chciał cenę rynkową, a ja takie auto sobie ze stanów sprowadzę po cenie znacznie poniżej rynkowej a będzie miało przejechane 50-70 tys km. ;)
  13. mmw odpowiedział(a) na blaser temat w E60, E61
    Nie no. Aż tak to nie. Na ładny rocznik 2004 z takim przebiegiem trzeba wydać 17 tys E. To z pełną akcyzą jest w granicach 85 tys zł. Jak się coś zakombinuje to koło 80 tys zł. Teraz widać jakie cuda są w Polsce skoro takie auta u nas "prosto od Niemca :norty: " można kupić za 60 tys. :D Pewnie się teraz nasz kolega co szuka auta załamie. :) Chociaż mam wrażenie że nadal wieży w cuda. :)
  14. mmw odpowiedział(a) na blaser temat w E60, E61
    Podaj z jakiego miasta jesteś (albo wpisz w opis profilu) to Ci ktoś doradzi gdzie warto podjechać. to pojechales... jak chcesz szukac bmw w dieslu z przebiegiem max 20k km rocznie to musisz miec wielka wiare w ludzi... to nie jest samochod miejski, zeby wierzyc ze ktos uzywal jako 2, 3 w rodzinie i jezdzil malo. to jest samochod stworzony dla dluzszych tras i jesli ktos robil nim mniej niz 30-40k km rocznie to albo sobie go bedzie cenil naprawde wysoko albo auto ma luki w uzytkowaniu spowodowane skladaniem po konkretnym dzwonie (moze niejednym) tym bardziej biorac pod uwage ze samochod prawdopodobnie bedzie z niemiec gdzie ludzie potrafia dojezdzac duzo dalej do pracy niz u nas dzieki sieci autostrad... no ale coz... przeciez najwazniejsze cyfry na liczniku... myslalem ze akurat ty nie jestes wielbicielem "nieprzekraczalnych granic przebiegow" na otomoto... Nie bardzo wiem co chciałeś teraz przekazać nam. Przecież napisałem wyraźnie koledze, że coś za coś i lepiej dopłacić do auta z małym przebiegiem niż do wyposażenia czy rocznika. Zajmuję się importem aut tylko ze 100% pewnych źródeł i wiem najlepiej czy można kupić diesel'a z małym przebiegiem czy nie. Chcesz, to ci mogę pokazać diesel'e z roczników np. 2005 czy 2006 które mają przejechane grubo poniżej 100 tys km a czasami ledwie 50 tys km. Inna rzecz to to, że żaden handlarz takiego auta do PL nie sprowadzi bo nikt go od niego nie kupi, bo jesteśmy narodem wierzącym w cuda. Takie auta się sprowadza dla rozsądnych ludzi na zamówienie, co jednak nie zmienia faktu, że takie auta są, bo nie każdy diesel musi równać się rocznemu przebiegowi rzędu 40-50 tys km. ;)
  15. mmw odpowiedział(a) na blaser temat w E60, E61
    Ja Ci powiem jedno. Nie pchaj się w auto z przebiegiem powyżej 120-130 tys km. Oczywiście mówię o przebiegu prawdziwym. Lepiej odpuść jakieś wyposażenie, albo weź starszy rocznik, dołóż trochę kasy ale nie kupuj auta z takim chorym przebiegiem, bo nigdy nie wiesz kto je wcześniej użytkował więc masz duże szanse na wiele problemów. Jak nie jesteś fanatykiem mega osiągów to pomyśl też o 520d, bo to auto tańsze i nie płaci się wysokiej akcyzy a bywają równie dobrze wyposażone egzemplarze a silnik wbrew pojemności naprawdę daje rade.
  16. Czemu druciarstwo. Może zrobiono to solidnie. Nie widzimy auta z bliska więc ciężko ocenić. ;) Może wiedząc jak wygląda oryginalna E60 może to drażnić, ale sylwetka auta z pewnej odległości mi osobiście się podoba.
  17. Przecież jak ktoś sprzedaje auto z ważnym OC (a tak by było w przypadku napisania umowy wstecznej) to ma w d... co się dzieje dalej z OC. OC przechodzi na nabywcę i sprzedawca nic nie musi zgłaszać. To nabywca musi już pilnować zapłaty składki i jeżeli jej nie opłaci to odpowiada za to. Nawet jak po np. roku ubezpieczyciel stwierdzi, że ktoś nie przedłużył polisy na OC (bo np sprzedał auto za granicę lub agent ubezpieczeniowy nie dopilnował i nie poinformował firmy ubezpieczeniowej o zmianie na inną) to wystarczy dostarczyć im umowę/fakturę sprzedaży i sprawa załatwiona. Więc koleś dobrze główkował ale nie wiem czy znajdzie takiego frajera co na to pójdzie. :) Co do Funduszu Gwarancyjnego, to wcale nie musi policja nikogo zatrzymać itd. Mają prawdopodobnie dane z ubezpieczalni, może wyrywkowo sprawdzają auta, nie wiem. Oczywiście można mieć szczęście ale można i go nie mieć a maksymalna kara to 1800 zł o ile pamiętam za przekroczenie terminu o ponad 2 tyg.
  18. Można się śmiać, ale ktoś zrobił naprawdę kawał dobrej roboty. Auto wygląda świetnie. :) Nawiasem mówiąc aż dziwne, że udało się na szerokości zgubić te 15 cm różnicy, że wygląda to wszystko dość naturalnie, chociaż patrząc z ukosa trochę razi. Szkoda też, że lakier jest dość kiepsko położony i coś brakuje mu połysku w partiach błotnika.
  19. mmw odpowiedział(a) na E61user temat w E60, E61
    Zgadza się. A najlepsi są Ci co kupują auto za 50-70 tys zł a szkoda im 200-300 zł na dokładny przegląd w serwisie. :) Zabawni są też ludzie, którzy mając w ręku książkę serwisową myślą, że już przebieg wtedy jest na bank taki jak podany i nawet nie myślą o podjechaniu do ASO na potwierdzenie wpisów. :) No a wszystko już przebijają tacy, którzy używają stwierdzenia "wyszukałem super okazję" i pędzą z kasą, kupują nie sprawdzając nic bo jeszcze ktoś ich wyprzedzi. A gdzie "wyszukali" tę sekretną okazję.. no na allegro, gdzie ma dostęp cała Polska. No spryciarze kurcze.. :D
  20. mmw odpowiedział(a) na progressowy temat w E60, E61
    Ja tylko wspomnę, że katowanie aut służbowych jest raczej polską domeną (pozostałości myślenia z komuny, że nie moje to można niszczyć co u Polaków widać na każdym kroku) a wynika też z tego, że potem takiego barana nikt nie rozlicza jak to auto wygląda i jaki ma stan techniczny po 3 latach. Jak by mu potem z pensji odliczyli uszkodzenia jakie zrobił z winy niedbalstwa i traktowania auta jak czołg to by się zastanowił trzy razy.
  21. mmw odpowiedział(a) na Prezioso temat w E60, E61
    Dokładnie. W Niemczech od lipca 2009 roku podatek wylicza się na postawie pojemności, typu silnika, daty pierwszej rejestracji i normy Euro. Jednak w krajach Beneluxu czy Francji jest to uzależnione chyba od mocy dlatego te flotówki mają ograniczone parametry.
  22. mmw odpowiedział(a) na blaser temat w E60, E61
    Zacznijmy od tego, że cena jest nieosiągalna. Nawet jak by koleś wyrwał takie auto w Niemczech za 13 tys E, to nie płacąc prawie akcyzy ledwie się mieści w cenie 57 tys zł. A tu niestety akcyza jest 18,6% i nawet jak dobrze przykombinował z rachunkiem i rzeczoznawcą to musiał zapłacić chociaż z 4-5 tys zł akcyzy. Więc wychodzi grubo ponad 60 tys zł a przecież musi na tym zarobić. Mogę się założyć, że auto albo po dzwonie konkretnym albo po prostu "serwisowany" na takiej zasadzie, że ma ostatni wpis w 2007 roku przy przebiegu 150 tys km a koleś powie, że potem dziadek po zakupy jeździł w niedzielę i dlatego w 3 lata przejechał 20 tys km. :) Co ja Ci mogę doradzić. Nie kupuj auta patrząc na cenę to nie wpakujesz się w problemy. I patrz na ceny na mobile.de to zrozumiesz, że cudów nie ma i nie ma opcji żeby ktoś prosto z Niemiec przywiózł auto a w Polsce oferował na nie cenę dużo niższą niż w Niemczech. Szwaby potrafią lepiej od nas liczyć pieniądze i nie oddają auta za bezcen, szczególnie że u nich generalnie auta są drogie. aaa.. i teraz zauważyłem dopiero, że oszust pieprzony rocznik podał 2004 a potem w treści dopiero się okazuje, że to 2003. Typowe.. :nienie:
  23. mmw odpowiedział(a) na Prezioso temat w E60, E61
    Pisałem już wcześniej. Robią to ze względów podatkowo-ubezpieczeniowych. Po prostu na zachodzie w niektórych krajach stawki są uzależnione od mocy i stąd takie kombinacje.
  24. mmw odpowiedział(a) na Prezioso temat w E60, E61
    To nie jest żadna blokada, ale wgrany inny program do silnika i tyle. Najlepszą opcją jest wgranie sobie w jakiejś dobrej firmie tuningowej po zakupie od razu lekko podkręconego softu na np 180KM i masz dwie pieczenie przy jednym ogniu upieczone. ;)
  25. mmw odpowiedział(a) na blaser temat w E60, E61
    Ano przeszła.. :)

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.