Treść opublikowana przez mmw
-
Elektrowentylator
A pewny jesteś, że to wentylator klimy się załącza a nie ten na wiskozie?
-
NIP europejski a zakup auta zagranicą
mmw odpowiedział(a) na guteg temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneA gdzie tu widzisz problem? Auto za 59900E wychodzi na gotowo troszkę ponad 200 tys netto. Ogłoszenie polskie jest na 225 tys netto więc chłopcy nieźle przycinają, szczególnie że u tego niemieckiego dealera na pewno można jeszcze urwać coś. :) Akcyzę oczywiście omijają bo wiadomo, że już tylko oficjalni importerzy aut nowych i barany (czyt. frajerzy) płacą akcyzę przy SUVach i autach typu kombi o pojemności ponad 2.0. ;)
-
Pytanie o akcyze
mmw odpowiedział(a) na BeemkaLovE temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneJak 530d ma kosztować 3990E to zdrowia życzę, chyba że piszesz tylko o rachunku a w rzeczywistości kosztuje więcej. No jest jeszcze jedna opcja. To auto ma przejechane 350-400 tys km wtedy może i 3990E kosztuje. :)
-
245/45/18
Dziwne, że nikt tu nie zwrócił uwagę na najistotniejszą sprawę, czyli to, że profil 45 jest za wysoki (różnica około 24 mm). Fakt, że może niewiele, ale pamiętać trzeba, że wszystkie urządzenia w aucie są przystosowane do konkretnej wielkości koła a tu mamy dwu i pół centymetrową różnicę. Już nie mówię o zakłamywaniu prędkościomierza i całej reszty ale o pracy kontroli trakcji np. Skoro jest zalecane 245/40/18 to tylko taki profil powinno się stosować.
-
Łódzkie
Ale masz na myśli program do silnika? To jest sens tylko gdy chcesz podnieść moc, ale domyślam się, że Twoje auto ma już kupę km nalatane i chyba lepiej go nie przemęczać już. ;)
-
Przejawy agresji
Oj nie masz racji. Nie jestem pewny jak jest w innych krajach np. Beneluksu czy skandynawskich ale w Niemczech prawą stroną na autostradzie wyprzedzać nie wolno. Co do przepisu jazdy po lewej stronie, to też nie jest tak do końca. Nie wiem jak dokładnie brzmi ten przepis i nie chce mi się szukać, ale jest zapis, że w Polsce ruch jest prawostronny i należy się tej strony trzymać gdy jest taka możliwość. Przypuszczam, że tym bardziej w DE tak jest i innych krajach.
-
Przejawy agresji
Wg mnie jedyna metoda wyedukowania lewopasmowców to wjechać przed nich i jechać tak jak oni ciągle lewym ale wolniej od nich, bez hamowania chamskiego itd, po prostu powielamy ich zachowania ale lekko wolniej żeby oni musieli też zwolnić. Wtedy powstaje w ich głowie najpierw myśl "ale się wlecze osioł" ale potem gdy muszą wyprzedzić prawym może w ich pustym mózgu bez wyobraźni powstanie jakaś iskierka, że "kurde, przecież ja też tak przed chwilą jechałem". Szansa wprawdzie jest nieduża, że pacjent złapie w czym rzecz, ale to chyba jedyna metoda.
-
530d puszczam gaz,auto przyspiesza
Już pomijając, że Twoja wypowiedź nic nie wnosi, to nawet jak szukałoby się w niej na siłę sensu, to kolega pisał, że pedał mu wraca a nie zostaje w ostatniej pozycji, więc to nie Toyota.
-
Przejawy agresji
Marek! Zmień markę samochodu... :mrgreen: A mnie to nawet Meganki szkoda obijać. Najlepiej się do Żuka przesiąść i niech walą. :)
-
Przejawy agresji
Ale ja tak staję głównie pod marketem lub innym miejscem gdzie jest kupa miejsca dookoła (czyli sam koniec parkingu), a jak stanę inaczej to oczywiście jak wrócę to będzie nadal pusto dookoła po za jakimś debilem stojącym 50 cm od drzwi mojego auta. :)
-
Kluczyk
Ja pisząc "słaby" nie miałem na myśli, że kiepski, tylko wyczerpany. Ja w Mercu ten aspekt odkryłem gdy na cały weekend zostawiłem prawe światła włączone i jak wróciłem do auta w poniedziałek to ujrzałem komunikat, że bateria słaba i wszystkie urządzenia dodatkowe zostały wyłączone. Auto odpaliło i jak przejechałem kilka km do miejsca docelowego, potem odpaliłem auto ponownie to już wróciło wszystko do normy.
-
Przejawy agresji
Jedyne wyjście to stawać ukosem zajmując dwa lub półtora miejsca i mieć buraków w d... Najwyżej potem będą psioczyć pod nosem "ooo.. BMW ma to mu się wydaje, że jest lepszy". :)
-
Przejawy agresji
No.. a najbardziej mi się podoba jak stawiam auto pod marketem itp. daleko od innych, wracam a mimo, że nadal jest 100 m2 miejsca wolnego jakiś dekiel postawi tego swojego złoma 50 cm od moich drzwi. Krew człowieka zalewa po prostu z powodu takich ludzi.
-
Przejawy agresji
Ok, ale obicie na parkingu drzwi w dobrym aucie przez kierowcę złoma to norma, dlatego ja stawiam samochód tam gdzie jest duuużo miejsca, nawet jak muszę podejść kilkaset metrów więcej. Inne sprawy o których piszesz to też prawda, ale objechanie komuś gwoździem auta albo wywalenie mu kosza na śmieci na dach to już zupełnie inny kaliber. ;)
-
Swap silnika 530D na 535D 286Ps
Lepiej sprzedać e60 z 3.0D i kupić model z 535d ,co do przekładki jest to raczej nie możliwe Zgadzam się. Przypuszczam, że ilość rzeczy jakie trzeba wymienić jest przeogromna i tu nie chodzi o mechanikę co bardziej o elektronikę. A nie pomyślałeś, że ktoś zamontował skrzynię manualną w 535d niż przekładał silnik do 530d? :)
-
Kluczyk
Może wszedł w jakiś tryb oszczędzania energii. W Mercu jest tak, że jak akumulator jest słaby to póki się nie naładuje w samochodzie nie działają żadne dodatkowe rzeczy po za zapłonem i światłami. Nie działa klimatronic, radio, oświetlenie, elektryka siedzeń i kierownicy, żadne dodatkowe funkcje. Nie wiem jak jest w E60, może też jest coś podobnego.
-
530d puszczam gaz,auto przyspiesza
A pedał Ci wraca wraz z odpuszczeniem gazu czy zostaje lub wręcz zapada się?
-
Przejawy agresji
Najczęściej takie zachowania mają swoją przyczynę. Tak po prostu z zazdrości rzadko ktoś robi coś takiego. Najczęściej przyczyną jest to, że komuś się nie podoba miejsce w którym Wasze auto stoi. Czasami przyczyną są kwestie, na które nawet nie zwróciliście uwagę, a komuś Wasze zachowanie nie spodobało się. Nie chcę tu bronić nikogo, bo to żenujące, tchórzliwe i skurwielskie postępowanie, ale myślę, że zazdrość o to, że jeździ się BMW a nie innym autem ma tu najmniejsze znaczenie.
-
Predkosc maksymalna
Akurat E60 ma jeden z lepszych współczynników oporu powietrza z aut produkowanych nawet obecnie, E39 przy E60 ma Cx jak drzwi do stodoły. Dlatego E60 przy tak dużych prędkościach pali tak mało i jest w miarę cicho. E39 530d przy 200 km/h to już ma wir w baku i to ostry, właśnie m.in. przez przeciętny współczynnik oporu powietrza. Zresztą zobaczcie najnowsze samochody (E60 też) jak są pozakrywane od spodu osłonami właśnie po to żeby jak najlepiej opływało je powietrze, co może w mieście znaczenia nie ma, ale na trasie gigantyczne.
-
Turbo Timer do E60 530d
Bo to się montuje w autach w których ta turbina naprawdę pompuje, jak właśnie Evo, a nie w seryjnych dieselkach. Sprowadziłem z USA z pięć albo sześć Evo, z czego dwa albo trzy miały to urządzonko, więc jak widać w takich furach ma to sens. Zresztą jak ktoś kupuje Evo (a tam najczęściej do tego od razu pakują kupę kasy w modyfikacje i robią od razu 350-400KM) to nie po to żeby wlec się tylko zapitalać. Po co komu coś takiego w 530d np. to nie wiem, chyba tylko dla bajeru. Lepiej żeby dbać o wymianę filtrów i oleju to bardziej się będzie chroniło turbinę niż takimi patentami. Odczekanie kilku minut przed wyłączeniem silnika ma sens jak ktoś leciał autostradą masę km i zjechał na nagle parking, ale nie przy jeździe po mieście.
-
Turbo Timer do E60 530d
A po czym to widzisz, bo domyślam się, ze to sarkazm?
-
cofanie licznika - jak to się robi w e83 X3
To skąd drogi kolego się okazało, że tak nie jest? A po drugie ja nie pisałem o książce serwisowej tylko u umieszczeniu przebiegu na fakturze przez sprzedawcę w momencie gdy licznik jest cofnięty, gdzie sprzedawca podkłada się pod topór w tym momencie tak naprawdę. Ja sprzedając auto wpisuję zawsze przebieg na życzenie klienta i pomijając już pewność źródła i tego przebiegu, to robię to, ponieważ mam zawsze stan licznika wpisany w moją fakturę zakupu przez mojego dostawcę. Jak by się kiedykolwiek okazało, że coś było manipulowane to beknie mój dostawca a nie ja w tym momencie (chociaż nie ma opcji żeby było coś kombinowane bo tam takie przekręty są ścigane szybko i sprawnie a nie jak u nas, że się sądzisz z firmą 5 lat i i tak nic z tego nie wychodzi).
-
Turbo Timer do E60 530d
Dokładnie. Większość ludzi paranoicznie przegina w drugą stronę z tym chłodzeniem turbo.
-
E60 530d 2006r. 218KM - prośba o opinie
A czemu przebieg jest "ponoć"? :)
-
Vat do zwrotu = homolgacja ciężarowa?
mmw odpowiedział(a) na zent temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneNo a co ma grozić? Poczytaj temat cały, wszystkie wątpliwości są rozpatrywane w nim. ;)