Skocz do zawartości

mmw

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mmw

  1. mmw odpowiedział(a) na Maciek79 temat w E39
    A pewny jesteś, że to wentylator klimy się załącza a nie ten na wiskozie?
  2. A gdzie tu widzisz problem? Auto za 59900E wychodzi na gotowo troszkę ponad 200 tys netto. Ogłoszenie polskie jest na 225 tys netto więc chłopcy nieźle przycinają, szczególnie że u tego niemieckiego dealera na pewno można jeszcze urwać coś. :) Akcyzę oczywiście omijają bo wiadomo, że już tylko oficjalni importerzy aut nowych i barany (czyt. frajerzy) płacą akcyzę przy SUVach i autach typu kombi o pojemności ponad 2.0. ;)
  3. Jak 530d ma kosztować 3990E to zdrowia życzę, chyba że piszesz tylko o rachunku a w rzeczywistości kosztuje więcej. No jest jeszcze jedna opcja. To auto ma przejechane 350-400 tys km wtedy może i 3990E kosztuje. :)
  4. mmw odpowiedział(a) na benoch temat w E60, E61
    Dziwne, że nikt tu nie zwrócił uwagę na najistotniejszą sprawę, czyli to, że profil 45 jest za wysoki (różnica około 24 mm). Fakt, że może niewiele, ale pamiętać trzeba, że wszystkie urządzenia w aucie są przystosowane do konkretnej wielkości koła a tu mamy dwu i pół centymetrową różnicę. Już nie mówię o zakłamywaniu prędkościomierza i całej reszty ale o pracy kontroli trakcji np. Skoro jest zalecane 245/40/18 to tylko taki profil powinno się stosować.
  5. mmw odpowiedział(a) na AdminOld temat w Polecane warsztaty
    Ale masz na myśli program do silnika? To jest sens tylko gdy chcesz podnieść moc, ale domyślam się, że Twoje auto ma już kupę km nalatane i chyba lepiej go nie przemęczać już. ;)
  6. mmw odpowiedział(a) na Rafcioso temat w E60, E61
    Oj nie masz racji. Nie jestem pewny jak jest w innych krajach np. Beneluksu czy skandynawskich ale w Niemczech prawą stroną na autostradzie wyprzedzać nie wolno. Co do przepisu jazdy po lewej stronie, to też nie jest tak do końca. Nie wiem jak dokładnie brzmi ten przepis i nie chce mi się szukać, ale jest zapis, że w Polsce ruch jest prawostronny i należy się tej strony trzymać gdy jest taka możliwość. Przypuszczam, że tym bardziej w DE tak jest i innych krajach.
  7. mmw odpowiedział(a) na Rafcioso temat w E60, E61
    Wg mnie jedyna metoda wyedukowania lewopasmowców to wjechać przed nich i jechać tak jak oni ciągle lewym ale wolniej od nich, bez hamowania chamskiego itd, po prostu powielamy ich zachowania ale lekko wolniej żeby oni musieli też zwolnić. Wtedy powstaje w ich głowie najpierw myśl "ale się wlecze osioł" ale potem gdy muszą wyprzedzić prawym może w ich pustym mózgu bez wyobraźni powstanie jakaś iskierka, że "kurde, przecież ja też tak przed chwilą jechałem". Szansa wprawdzie jest nieduża, że pacjent złapie w czym rzecz, ale to chyba jedyna metoda.
  8. Już pomijając, że Twoja wypowiedź nic nie wnosi, to nawet jak szukałoby się w niej na siłę sensu, to kolega pisał, że pedał mu wraca a nie zostaje w ostatniej pozycji, więc to nie Toyota.
  9. mmw odpowiedział(a) na Rafcioso temat w E60, E61
    Marek! Zmień markę samochodu... :mrgreen: A mnie to nawet Meganki szkoda obijać. Najlepiej się do Żuka przesiąść i niech walą. :)
  10. mmw odpowiedział(a) na Rafcioso temat w E60, E61
    Ale ja tak staję głównie pod marketem lub innym miejscem gdzie jest kupa miejsca dookoła (czyli sam koniec parkingu), a jak stanę inaczej to oczywiście jak wrócę to będzie nadal pusto dookoła po za jakimś debilem stojącym 50 cm od drzwi mojego auta. :)
  11. mmw odpowiedział(a) na Bolekgt2 temat w E60, E61
    Ja pisząc "słaby" nie miałem na myśli, że kiepski, tylko wyczerpany. Ja w Mercu ten aspekt odkryłem gdy na cały weekend zostawiłem prawe światła włączone i jak wróciłem do auta w poniedziałek to ujrzałem komunikat, że bateria słaba i wszystkie urządzenia dodatkowe zostały wyłączone. Auto odpaliło i jak przejechałem kilka km do miejsca docelowego, potem odpaliłem auto ponownie to już wróciło wszystko do normy.
  12. mmw odpowiedział(a) na Rafcioso temat w E60, E61
    Jedyne wyjście to stawać ukosem zajmując dwa lub półtora miejsca i mieć buraków w d... Najwyżej potem będą psioczyć pod nosem "ooo.. BMW ma to mu się wydaje, że jest lepszy". :)
  13. mmw odpowiedział(a) na Rafcioso temat w E60, E61
    No.. a najbardziej mi się podoba jak stawiam auto pod marketem itp. daleko od innych, wracam a mimo, że nadal jest 100 m2 miejsca wolnego jakiś dekiel postawi tego swojego złoma 50 cm od moich drzwi. Krew człowieka zalewa po prostu z powodu takich ludzi.
  14. mmw odpowiedział(a) na Rafcioso temat w E60, E61
    Ok, ale obicie na parkingu drzwi w dobrym aucie przez kierowcę złoma to norma, dlatego ja stawiam samochód tam gdzie jest duuużo miejsca, nawet jak muszę podejść kilkaset metrów więcej. Inne sprawy o których piszesz to też prawda, ale objechanie komuś gwoździem auta albo wywalenie mu kosza na śmieci na dach to już zupełnie inny kaliber. ;)
  15. Lepiej sprzedać e60 z 3.0D i kupić model z 535d ,co do przekładki jest to raczej nie możliwe Zgadzam się. Przypuszczam, że ilość rzeczy jakie trzeba wymienić jest przeogromna i tu nie chodzi o mechanikę co bardziej o elektronikę. A nie pomyślałeś, że ktoś zamontował skrzynię manualną w 535d niż przekładał silnik do 530d? :)
  16. mmw odpowiedział(a) na Bolekgt2 temat w E60, E61
    Może wszedł w jakiś tryb oszczędzania energii. W Mercu jest tak, że jak akumulator jest słaby to póki się nie naładuje w samochodzie nie działają żadne dodatkowe rzeczy po za zapłonem i światłami. Nie działa klimatronic, radio, oświetlenie, elektryka siedzeń i kierownicy, żadne dodatkowe funkcje. Nie wiem jak jest w E60, może też jest coś podobnego.
  17. A pedał Ci wraca wraz z odpuszczeniem gazu czy zostaje lub wręcz zapada się?
  18. mmw odpowiedział(a) na Rafcioso temat w E60, E61
    Najczęściej takie zachowania mają swoją przyczynę. Tak po prostu z zazdrości rzadko ktoś robi coś takiego. Najczęściej przyczyną jest to, że komuś się nie podoba miejsce w którym Wasze auto stoi. Czasami przyczyną są kwestie, na które nawet nie zwróciliście uwagę, a komuś Wasze zachowanie nie spodobało się. Nie chcę tu bronić nikogo, bo to żenujące, tchórzliwe i skurwielskie postępowanie, ale myślę, że zazdrość o to, że jeździ się BMW a nie innym autem ma tu najmniejsze znaczenie.
  19. mmw odpowiedział(a) na progressowy temat w E60, E61
    Akurat E60 ma jeden z lepszych współczynników oporu powietrza z aut produkowanych nawet obecnie, E39 przy E60 ma Cx jak drzwi do stodoły. Dlatego E60 przy tak dużych prędkościach pali tak mało i jest w miarę cicho. E39 530d przy 200 km/h to już ma wir w baku i to ostry, właśnie m.in. przez przeciętny współczynnik oporu powietrza. Zresztą zobaczcie najnowsze samochody (E60 też) jak są pozakrywane od spodu osłonami właśnie po to żeby jak najlepiej opływało je powietrze, co może w mieście znaczenia nie ma, ale na trasie gigantyczne.
  20. mmw odpowiedział(a) na jarek_pr temat w E60, E61
    Bo to się montuje w autach w których ta turbina naprawdę pompuje, jak właśnie Evo, a nie w seryjnych dieselkach. Sprowadziłem z USA z pięć albo sześć Evo, z czego dwa albo trzy miały to urządzonko, więc jak widać w takich furach ma to sens. Zresztą jak ktoś kupuje Evo (a tam najczęściej do tego od razu pakują kupę kasy w modyfikacje i robią od razu 350-400KM) to nie po to żeby wlec się tylko zapitalać. Po co komu coś takiego w 530d np. to nie wiem, chyba tylko dla bajeru. Lepiej żeby dbać o wymianę filtrów i oleju to bardziej się będzie chroniło turbinę niż takimi patentami. Odczekanie kilku minut przed wyłączeniem silnika ma sens jak ktoś leciał autostradą masę km i zjechał na nagle parking, ale nie przy jeździe po mieście.
  21. mmw odpowiedział(a) na jarek_pr temat w E60, E61
    A po czym to widzisz, bo domyślam się, ze to sarkazm?
  22. To skąd drogi kolego się okazało, że tak nie jest? A po drugie ja nie pisałem o książce serwisowej tylko u umieszczeniu przebiegu na fakturze przez sprzedawcę w momencie gdy licznik jest cofnięty, gdzie sprzedawca podkłada się pod topór w tym momencie tak naprawdę. Ja sprzedając auto wpisuję zawsze przebieg na życzenie klienta i pomijając już pewność źródła i tego przebiegu, to robię to, ponieważ mam zawsze stan licznika wpisany w moją fakturę zakupu przez mojego dostawcę. Jak by się kiedykolwiek okazało, że coś było manipulowane to beknie mój dostawca a nie ja w tym momencie (chociaż nie ma opcji żeby było coś kombinowane bo tam takie przekręty są ścigane szybko i sprawnie a nie jak u nas, że się sądzisz z firmą 5 lat i i tak nic z tego nie wychodzi).
  23. mmw odpowiedział(a) na jarek_pr temat w E60, E61
    Dokładnie. Większość ludzi paranoicznie przegina w drugą stronę z tym chłodzeniem turbo.
  24. A czemu przebieg jest "ponoć"? :)
  25. No a co ma grozić? Poczytaj temat cały, wszystkie wątpliwości są rozpatrywane w nim. ;)

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.