Skocz do zawartości

mmw

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mmw

  1. To jest czujnik do samo ściemniających się lusterek. Jeden jest w szkle, drugi na odwrocie lusterka właśnie. Ten występujący od strony szyby mierzy natężenie światła przed samochodem. System porównuje natężenie światła z przodu i z tyłu. Zależnie od różnicy oby zmierzonych wartości kształtowane jest napięcie działające w warstwie żelu w szkle lusterka. Wszystko jest dokładnie opisane w instrukcji obsługi.
  2. Wydział komunikacji zawsze zabiera oryginał dowodu rejestracyjnego oraz przeglądu. Nie bardzo rozumiem po co Ci ten brief? Trzeba było sobie zrobić ksero i tyle. Nie jest chyba niczym dziwnym, że wydział komunikacji zabiera oryginał dowodu rejestracyjnego skoro wydaje Ci oryginał nowego dowodu polskiego. Przypuszczam, że główny cel takiego działania to zapobieganie oszustwom, ponownym rejestracjom itd. Przecież w Niemczech też Ci zabierają dowód rejestracyjny gdy wydają nowy.
  3. mmw odpowiedział(a) na Sebidini temat w E39
    Może auto jest po naprawie najtańszym kosztem i założone są lusterka nieskładane elektrycznie. W Polsce to akurat norma.
  4. mmw odpowiedział(a) na maverik temat w E39
    Czy objaw jest taki, że przed zmianą z 1 na 2 na chwilę obroty się podnoszą tak jak by się ślizgnęła skrzynia i dopiero bieg wchodzi z szarpnięciem?
  5. mmw odpowiedział(a) na BMWD temat w E60, E61
    Są takie auta i z przebiegami 50 tys km, więc nie wiem jak przeglądaliście te ogłoszenia, pewnie pod kątem ceny. Przebieg czym niższy tym mniejsza szansa na problemy. Najlepiej żeby auto nie miało więcej jak 100-120 tys km, jeżeli ojciec nie robi 50 tys km rocznie. 150 konne 520d nie mają związku z FL albo rocznikiem. To są auta flotowe z obniżoną programowo mocą do 150KM ze względów podatkowych. Cen sobie po prostu poszukaj w jakimś sklepie internetowym np Inter Cars itd.
  6. mmw odpowiedział(a) na maverik temat w E39
    Do Twojej skrzyni trzeba lać olej ESSO ATF LT 71141 lub kompatybilne z nim (jeżeli masz zieloną tabliczkę). Problemy jakie opisujesz to na pewno nie jest kwestia oleju tylko kupiłeś auto z uszkodzoną skrzynią i to jest powód dla którego ktoś się tego auta pozbył (pewnie cena była "okazyjna"). Lepiej powoli się przymierzaj do szukania drugiej skrzyni. Na szczęście te skrzynie są niedrogie bo rzadko się psują, więc dużo Cię wymiana nie będzie kosztowała. Nie próbuj nawet naprawiać bo się nie opłaca, utopisz się w kosztach.
  7. Dokładnie. Wszystko kwestia na jakiego człowieka trafisz. W jednym ASO Ci powiedzą, w drugim trafisz na oszołoma co będzie robił przeszkody. ASO utrudniając uzyskanie informacji tak naprawdę pogłębia patologię w rynku samochodowym bo pomaga oszustom cofającym przebiegi.
  8. Zobacz czy nie masz klemy luźnej od akumulatora albo jakiegoś niestyku.
  9. Taką masz gwarancję, że większość tych skrzyń pochodzi z demontażu z aut uszkodzonych, najczęściej z przebiegami niedużymi (angliki). Masz dużo mniejszą szansę trafienia na skrzynię kiepską niż na skuteczną naprawę uszkodzonej skrzyni. Oczywiście mam na myśli naprawę skrzyni a nie wymianę konwertera bo to już ustaliliśmy, że to nic trudnego i skomplikowanego i w takim przypadku też bym wybrał opcję wymiany na nowy. Pamiętaj, że te skrzynie rzadko padają i jak wsadzisz skrzynię sprawną to na świeżym oleju szansa że padnie jest znikoma.
  10. To miałeś szczęście chłopie. Zapewniam Cię, że może co trzecia naprawa skrzyni w Polsce kończy się sukcesem. Miałeś proste uszkodzenie więc dali radę. Wymiana konwertera to nie jest naprawa skrzyni. To zupełnie osobny element i nie trzeba w ogóle skrzyni rozbierać żeby go wymienić. Więc tak naprawdę nie miałeś do czynienia z naprawianiem skrzyni więc nie powinieneś tu tak stanowczo się wypowiadać. A gdy już jednak ktoś naprawia samą skrzynię to najczęściej wygląda to tak, że po naprawie znowu jest coś niehalo, potem kolejna naprawa i znowu problemy itd itd. A oczywiście wszystkie serwisy to fachowcy najwyższych lotów i śmieją się z poprzednich, a potem sami knocą sprawę i koło się zamyka. Zresztą najczęściej naprawa sumarycznie kosztuje dużo więcej niż używana skrzynia w idealnym stanie. Jak dodasz kolejne naprawy to wychodzi Cię wszystko x2 albo x3. Poczytaj forum, takich przypadków są dziesiątki albo setki. Prawda jest taka, że skrzynia automatyczna to ustroństwo, które najlepiej chodzi jak jest fabrycznie złożone. Potem wszelkie ingerencje są problemowe. Już nie jeden serwis skrzyń, niby profesjonalny i dobry, się wysypał na tym. Co z tego, że po naprawie skrzynia pochodzi 20-30 tys km? Ma chodzić 200-300 tys km. i tyle spokojnie robią skrzynie o które się dba, zmienia olej i filtr systematycznie itd. Co do używanych skrzyń, to oczywiście jak ktoś szuka najtańszej na allegro to trafi na śmietnik, ale nie wszyscy handlarze częściami to oszuści i można kupić porządne skrzynie z aut z rozsądnymi przebiegami (szczególnie jeśli chodzi o skrzynie ZF do nowszych modeli BMW bo te skrzynie generalnie są mało awaryjne), tylko trzeba odpowiednie pieniądze zapłacić. Masz wtedy skrzynię fabrycznie złożoną i jak będziesz o nią dbał to będzie długo służyła. Prawda jest taka, że żaden porządny i odpowiedzialny serwis mechaniczny nie poleci Ci naprawiania skrzyni, tylko poradzi, żebyś szukał drugiej.
  11. mmw odpowiedział(a) na klos2 temat w E60, E61
    No prawda. Co nie zmienia faktu, że nawet 4 s. a 5 s. do paki w porównaniu do 11 do 14 jest wg mnie mniej odczuwalne bo to Ci zrobi pewnie góra długość samochodu przy 100 km/h. No ale już nie ma co przepychać się tematem bo szkoda prądu. ;)
  12. mmw odpowiedział(a) na klos2 temat w E60, E61
    A nieprawda. Zobacz od którego cytatu zaczęła się dyskusja. To Ty napisałeś o różnicy 4,5 do 5,5 i tylko Ty. ;)
  13. mmw odpowiedział(a) na klos2 temat w E60, E61
    Etam.. Frodo napisał bzdurę. Dam Wam przykład. Audi RS4 2006 ma do 96 km/h 4,8 s., a model 2007 4,6 s. 1/4 mili przejeżdżają z różnicą 0,1 sekundy, co daje różnicę może długości samochodu.. Auta mają wtedy około 160 km/h. Czas osiągnięcia 100 km/h jest bardzo łudzący, bo jak widać okazuje się, że przy tych 100 km/h szybsze auto jest pewnie metr przed tym drugim, który za 0,2 s. osiągnie te 100 km/h. Kto odczuje taką rożnicę? Chyba tylko profesjonalni kierowcy i to z tej wyższej półki. Oczywiście czym większa prędkość tym różnice się zwiększają ale mówimy o odczuciach przyśpieszenia na co dzień czyli do prędkości 100-120 km/h. i jeżeli ktoś twierdzi, że szybciej odczuje 0,2 s. przy przyśpieszeniach rzędu 4-5 s. do setki niż różnicę 4 s. przy 10-14 s. do setki to sorry, ale chyba powinien najpierw pojeździć trochę różnymi autami a potem dyskutować, bo przypomina to opowieści Dyzia marzyciela. ;)
  14. Sorry, nie tego Mini VIN podałem. :( Podaję prawidłowy. VIN: WMWRE33484TD88107 Dziękuję i pozdrawiam..
  15. Witam.. WMWRC33595TJ70674 Dzięki..
  16. mmw odpowiedział(a) na klos2 temat w E60, E61
    Nie wiem, jakie dane masz, ale 550i ma 5.2s, a M5 4.7s do setki. To jest dokładnie 0.5s. Oczywiście na papierze. Jakoś ciężko mi uwierzyć, że nie czujesz różnicy w osiągach między autem 300- a 500-konnym, ale to są oczywiście Twoje odczucia :) To widać, że każdy katalog podaje inaczej. Może 5,5 ma automat. Nie ma co już się sprzeczać o detale. Jeżeli wg Ciebie różnica w przyśpieszeniu 4,5 albo 5 czy 5,5 do setki jest bardziej odczuwalne niż 10 do 14 s. to ok, nie ma co się więcej sprzeczać. ;)
  17. Jak się ślizga to może być mały poziom oleju, ale wątpię żeby gościu był takim debilem i tego nie sprawdził. Daj sobie spokój z naprawianiem skrzyni. Zakopiesz się w kosztach i stracisz zdrowie na tym. Kup drugą, używaną i tak licz koszt naprawy tego auta.
  18. mmw odpowiedział(a) na klos2 temat w E60, E61
    M5 nie jeździłem ale jeździłem wieloma innymi autami od 300 do prawie 500KM i wiem, że wszystko zależy od samochodu. M5 od 550i dzieli prawie sekunda a nie 0,5 s., po drugie to są zupełnie inne silniki i przede wszystkim inne skrzynie biegów, Ty masz zwykłą na konwerterze, M5 ma SMG na tradycyjnym sprzęgle (chyba że jeździłeś manualem) i tu już jest duża różnica w odczuciach. Zresztą zobaczcie z jakiego porównania wyszliśmy. Ktoś tu napisał że bardziej odczuwalne jest 4,3 do 4,5 niż 10 do 14 sekund a to jest bzdura i tyle, bo jak już pisałem ten sam kierowca pewnie w 10 próbach takim mocnym autem osiągnie przyśpieszenia od 4 do 5 sekund do setki, bo nie zawsze dobrze dobierze obroty, puści sprzęgło itd, a jak to jest ważne pokazuje np tryb Launch Control w Volkswagenowskich skrzyniach DSG, który lepiej przyśpiesza niż manual.
  19. mmw odpowiedział(a) na klos2 temat w E60, E61
    Masz rację, przy 14s nie czujesz żadnego przyspieszenia, przy 11s coś tam czuć, ale to poczują chyba tylko użytkownicy CC. Ale między 5.5, a 4.5 jest różnica spora, czujesz to w krzyżu i jak sam wspomniałeś również na kierownicy. I oczywiście, że mówimy o sytuacji, w której przesiadasz się z jednego auta do drugiego. Jak inaczej możesz porównać odczucia z jazdy między poszczególnymi jednostkami? Tylko, że przejadę się autem co ma 10 czy 11 do paki a po tygodniu wsiądę do tego co ma 14 s. i Ci powiem które ma ile, a Ty wsiądziesz do auta które ma 4,5 do setki a na drugi dzień do tego co ma 4 i gwarantuję Ci że nie zauważysz różnicy. Po drugie mogę się założyć, że przejedziesz się jeden po drugim autami które mają 4 do paki i 5 do paki ale zupełnie inną charakterystykę silnika (np. jeden wolnossący,m drugi doładowany) i będzie Ci ciężko rozpoznać które jest które. Tylko, że M3 to nie tylko przyśpieszenie do 100 czy 200 km/h. To inne hamulce, zawieszenie, brzmienie silnika, fotele itd itd. Podkręć tego 3.0 twinturbo na 360-380KM (a to nie problem w tym silniku) i M3 nawet będzie dostawać po pupie, ale w M3 czy M5 nie tylko chodzi o przyśpieszenie.
  20. mmw odpowiedział(a) na klos2 temat w E60, E61
    Wcale tak nie jest. Między 11 a 14 sekund różnica jest wyraźna i odczuje to każdy, nawet zwykły kierowca. Różnice przy przyśpieszeniach 4 czy 5 sekund do paki są w praktyce nieodczuwalne. Oczywiście wiadomo, że jak porównasz auta zaraz po sobie to może to zauważysz, ale generalnie przy mocach, które dają przyśpieszenie poniżej 5 sekund do setki, więcej zależy od umiejętności kierowcy, nawierzchni itd niż rzeczywiście od tego czy auto ma 4,5 s. do setki czy 4,2 s. albo 3,7. Jeździłem naprawdę w życiu różnymi autami i czym fura jest mocniejsza tym trudniej jest odczuć na ile jest rzeczywiście mocna. Czasami samo brzmienie i głośność wydechu daje większe odczucia mocy niż rzeczywiście ma to miejsce, podobnie jest z charakterystyką silnika.
  21. mmw odpowiedział(a) na klos2 temat w E60, E61
    Wg mnie jest zupełnie odwrotnie niż piszesz.
  22. mmw odpowiedział(a) na klos2 temat w E60, E61
    Zgadza się. Najważniejsze są wartość i przebieg momentu obrotowego, bo to nam daje realne odczucia i osiągi w codziennej jeździe. Jazda autem, które się zbiera dobrze "z dołu" jest zupełnie inna i wygodniejsza niż autem, które swoje osiągi pokazuje dopiero powyżej 4000 obrotów/min. A kto tak kręci wysoko na co dzień? Tylko "mistrzowie prostej" w swych piekielnych Golfach III, Seicento Sporting i Civic'ach z lat 80-90tych. ;)
  23. mmw odpowiedział(a) na klos2 temat w E60, E61
    Rurka kosztuje grosze. Dochodzi trochę uszczelek i robocizna, generalnie nie ma tragedii. Uszczelka od tej rurki wysiada jednym a drugim nie bo ponoć zależne jest to od typu płynu chłodzącego, który rozpuszcza tę uszczelkę. Mój znajomy wymieniał tę rurkę niedawno i jak kogoś interesują dokładne koszta to mogę go spytać, ale zamknął się 2000 zł na pewno, więc to podobny koszt jak amory do sportowego zawiasu. Z tymi awaryjnymi 530d to też nie ma co przesadzać. Jeżeli większość z tych 530d przywożonych do PL ma 150-200 tys na liczniku cofnięte z 300-400 tys to co się dziwić, że te auta ledwie zipią i się psują. Każdy chce mieć droższe auto niż go na to stać. Lepiej kupić 2004 z przebiegiem 100 tys km niż 2006 z przebiegiem 300 tys. Wystarczy kupić auto zadbane z autentycznym przebiegiem i można śmigać jeszcze masę lat bez problemów. Jest tu wielu użytkowników na forum co mają nalatane już 200 tys km i nie mieli większych problemów ze swoimi 530d.
  24. To akurat nie jest prawda. Reszta artykułu się zgadza, co do konsekwencji to na razie nikt nie wie czy Urzędy Celne są w stanie narobić problemów bo sprawy są w toku i pewnie za kilka miesięcy będziemy mądrzejsi. Zresztą ich decyzje spowodują sprawy sądowe itd itd. Na razie sami celnicy przyznają, że nie wiedzą jak się za to zabierać w ogóle i co o tym myśleć. Co do zaświadczenia o zwolnieniu z akcyzy to jest to dobrowolne. Jak ktoś chce to może sobie coś takiego organizować, ale użycie w artykule słowa "należy" sugerowałoby, że trzeba, a to akurat jest nieprawda, bo nie ma takiego przepisu, który wymaga takiego zaświadczenia przy przerejestrowywaniu samochodu i żaden wydział komunikacji nie ma podstaw do żądania takiego zaświadczenia.
  25. mmw odpowiedział(a) na AdminOld temat w Polecane warsztaty
    Olech Service, Olechowska 11b, Łódź, tel. 426492294, lepszego serwisu nie ma w Łodzi.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.