Treść opublikowana przez mmw
-
zakup E39 jaki silnik 2.5 czy 2.8 ?
Wszystko to są R6, dobre i trwałe. 2.5 192KM i 3.0 są nowsze technologicznie. Dokładnie co w nich ulepszono musisz sobie poczytać w necie. 2.5 192KM (525i) zastąpił 2.5 170KM (523i), 3.0 231KM (530i) zastąpił 2.8 193KM (528i) wraz z liftingiem E39.
-
Emblemat "4,8 Xdrive"
Daj spokój z allegro. BMW na szczęście to marka, która jest droga w zakupie jako samochód, ale tania jako akcesoria i części. Takie pierdoły wszelkie kosztują niewiele i nie warto się bawić w używki itd, bo handlarze za wszystko wołają 50-100 zł nawet jak to w ASO kosztuje 20 zł.
-
zakup E39 jaki silnik 2.5 czy 2.8 ?
Myślę, że większym problemem jest tu jednak cena, bo 2.5 to silnik po lifcie a te auta już są droższe niż przedliftowe. Najlepszym rozwiązaniem jest poliftowe 530i jeżeli już się zastanawiasz nad silnikiem 2.8 a bierzesz pod uwagę auto po lifcie również.
-
formalnosci zwiazane z zakupem auta
mmw odpowiedział(a) na QAZWs123 temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneBo to jest kwestia dogadania się. W momencie sprzedaży stawiasz sprawę jasno, że nabywca musi wypowiedzieć Ci umowę. Powiem Ci, że nie jest to problem, bo każdy ma swoje ulubione ubezpieczalnie, wykupuje pakiety itd więc ludziom nie zależy na OC jakoś mocno, szczególnie, że obecnie nie są to wysokie stawki. Do tego każdy ma inne zniżki itd, więc i tak nabywca musi skorygować polisę zależnie od swoich zniżek. Generalnie ludzie wolą od nowa sobie te sprawy załatwiać, więc bez specjalnych problemów zrzekają się umowy OC.
-
kupno bmw z homologacją ciężarową a akcyza i użytkowanie
mmw odpowiedział(a) na sebos76 temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneTwój poziom pokazałeś w drugim temacie na tym forum. W zasadzie nie powinienem ci odpisywać, ale próbujesz nie odpisać na moje pytanie, a ja czekam. Zapłacić powinien akcyzę pan Kowalski czy nie? Co do moich Clio to konsekwencja jest pełna. Auta były od początku ciężarowe w sensie rejestracji. Z fabryki wyszły jako osobowe. Przed pierwszą rejestracją zostały przerobione na ciężarowe. Już jasne?
-
Vat do zwrotu = homolgacja ciężarowa?
mmw odpowiedział(a) na zent temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneEscalade.. powiedz nam szczerze, czym ty się na co dzień zajmujesz? Próbuję zrozumieć twój tok myślenia i ciężko mi. Nawet jeżeli jesteś jakimś sprzedawcą nowych samochodów i nie na rękę ci import aut bez akcyzy albo jakimś urzędasem, to i tak nie mogę się nadziwić jak można trzymać stronę złodziejskiego procederu jakim jest pobór tak wysokiej akcyzy. Może nam to wszystkim wytłumaczysz.. Powiedz mi też skąd pomysł, że przegroda zamocowana na stałe oznacza niszczenie samochodu? Przecież można przegrodę zamontować przy pomocy fabrycznych mocowań w podłodze itd. nic nie trzeba niszczyć. Jak byś miał pojęcie o temacie to byś takich głupot nie pisał. Po drugie skąd pomysł, że usunięcie mocowań pasów bezpieczeństwa oznacza ich zaspawanie? A jeżeli słupek na którym są mocowania jest zabudowany i nie ma do nich dostępu? Przekonasz się i praktyka to pokaże, że żaden biegły nie podejmie się stwierdzenia, że dane auto nigdy nie było przerobione prawidłowo na auto ciężarowe, bo przyjdzie drugi rzeczoznawca i przedstawi kontropinię równie sensowną jak jego poprzednik. Po trzecie cała twoja wypowiedź jest przepełniona złośliwością, zawiścią i kompleksami. Przykre to jest i naprawdę mi cię żal, że jesteś takim człowiekiem. Myślę, że nie stać cię na drogie auto dlatego przepełnia cię zazdrość i stąd twoje wypowiedzi przeciwko ludziom co kupują drogie samochody i nie dają się okradać państwu.
-
formalnosci zwiazane z zakupem auta
mmw odpowiedział(a) na QAZWs123 temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneNo jak nie. W momencie gdy sprzedajesz auto i nabywca pisemnie zrezygnuje z Twojej polisy OC, udajesz się z tym wypowiedzeniem, kopią polisy i umową sprzedaży (lub fakturą) do ubezpieczyciela i oddają Ci resztę kasy licząc od końca miesiąca, który poprzedził sprzedaż. Jeżeli nabywca Ci nie wypowie umowy OC to trwa ona do końca okresu na jaki została podpisana a sprzedający i tak musi poinformować ubezpieczyciela, że sprzedał auto, bo z automatu będą go ścigać o składkę za następny rok. Dlatego właśnie wg mnie w przypadku opisanym przez założyciela tematu, w związku z tym okresem miesięcznym, sprzedający i tak powinien przedłużyć umowę zanim sprzeda auto, ponieważ sprzedaż nastąpi kilka dni przed samym końcem umowy OC.
-
kupno bmw z homologacją ciężarową a akcyza i użytkowanie
mmw odpowiedział(a) na sebos76 temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneLiczyłem na twoją inteligencję ale się przeliczyłem. Oczywiście, że przeróbka miała miejsce przed pierwszą rejestracją w Polsce. Napisałem wyraźnie że po sprowadzeniu przerobił, zrobił przegląd i poszedł rejestrować.
-
kupno bmw z homologacją ciężarową a akcyza i użytkowanie
mmw odpowiedział(a) na sebos76 temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneOk.. dla mnie nadal szkoda prądu na odpisywanie na twoje teksty, które zresztą powtarzasz raz za razem, nic nowego nie piszesz. Pozwól, że opiszę pewną sytuację i napisz mi czy wg ciebie powinien ten ktoś zapłacić akcyzę czy nie. Pan Kowalski sprowadza sobie z Niemiec lub innego kraju UE samochód dostawczy. Auto wyszło z fabryki jako klasyczny transporter, 3 miejsca z przodu, przegroda i ładownia, czyli typowe LKW, N1. Pan Kowalski przywozi auto do Polski, przerabia je w ten sposób, że montuje dodatkowe fotele i robi z niego busa do przewozu osób. Robi przegląd ze zmianami konstrukcyjnymi, na 9 miejsc i idzie auto rejestrować jako osobowe, 9 miejscowe. Czy pan Kowalski powinien zapłacić akcyzę czy zostanie mu auto bez problemu zarejestrowane??? A ja myślę że ty na oczy czegoś takiego jak COC nie widziałeś i nie masz bladego pojęcia jakie tam są dane :duh: Wiem co to jest COC, bo w mojej branży trudno nie wiedzieć. Nie wiem co ma piernik do wiatraka. Tłumaczę ci jak krowie na granicy, że moje Clio wyszły z fabryki jako osobowe i Urząd Celny dostał takie potwierdzenie od Renault Polska. Już jasne czy nadal będziesz bredził o tym Certyfikacie Zgodności?
-
Vat do zwrotu = homolgacja ciężarowa?
mmw odpowiedział(a) na zent temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjnePróbuj zrozumieć co do ciebie piszę zamiast się zacietrzewiać. Zapewniam cię, że dla sądu nie ma znaczenia czy ktoś przerobił auto na LKW bo chciał wozić buraki czy dlatego że nie chciał akcyzy zapłacić. Dla sądu liczy się zgodność postępowania tego delikwenta z przepisami i tyle. Jeżeli przeróbka była legalna i zgodna z przepisami to ok, jak nie była zgodna to będzie musiał zapłacić akcyzę i kropka. Biegły sądowy może co najwyżej ocenić czy to auto można było przerobić na LKW zgodnie z przepisami unijnymi i tyle. Zapewniam cię, że biegły lub sąd nie stwierdzi "przeróbka była zgodna z przepisami ale ten podły oszust zrobił to żeby akcyzy nie płacić i trzeba go ukarać".
-
Vat do zwrotu = homolgacja ciężarowa?
mmw odpowiedział(a) na zent temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneSąd opiera się o fakty i przepisy a nie o własną ocenę wrażenia. Weź już się nie ośmieszaj, naprawdę.
-
kupno bmw z homologacją ciężarową a akcyza i użytkowanie
mmw odpowiedział(a) na sebos76 temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneJa chyba lepiej wiem jak te auta wyszły z fabryki, niż ty, zapewniam. Nie chce mi się rozwijać, bo szkoda prądu, ale zadam ci jedno pytanie. Na jakiej podstawie stwierdzasz, że ma znaczenie w jakim stanie auto wyszło z fabryki, a nie ma znaczenia stan faktyczny w momencie importu samochodu i pierwszej rejestracji w Polsce? Dlaczego wg Ciebie obowiązek zapłaty akcyzy przed pierwszą rejestracją w Polsce ma coś wspólnego z tym czy auto wychodząc z fabryki kwalifikowało się do kodu CN 8703 czy CN 8704?
-
formalnosci zwiazane z zakupem auta
mmw odpowiedział(a) na QAZWs123 temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneTylko właśnie czy przypadkiem poprzedni właściciel i tak nie musi przedłużyć tego OC skoro go nie wypowiedział miesiąc wcześniej? Nawet jak nabywca wypowie umowę to wydaje mi się, że sprzedający w takiej sytuacji musi opłacić OC na następny rok i dopiero potem wycofać pieniądze za te 11 pozostałych miesięcy.
-
"tuning" e39 520
Dla mnie sam pomysł tych zmian to tragedia. Jak widzę E39 z lampami nieoryginalnymi to mam ochotę złapać właściciela za łeb i zaprowadzić go na giełdę, żeby sobie kupił Matiz'a, a nie bezcześcił tak wspaniałą markę jaką jest BMW. To co mogę doradzić pomysłodawcy tego wątku, to po prostu dbanie o swoje auto, wypolerowanie lakieru jeżeli jest taka potrzeba, założenie jakichś fajnych felg i ogólnie przywrócenie auta do stanu jak z salonu pozostając przy oryginale. Zapewniam, że taki samochód będzie robił najlepsze wrażenie, a wszystkie pomysły z innymi lampami, przyciemnianiem szyb i wydechami dziwnymi to niestety kierunek w stronę wiejskiego tuningu i nic więcej.
-
kupno bmw z homologacją ciężarową a akcyza i użytkowanie
mmw odpowiedział(a) na sebos76 temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneOj nie łap mnie za słówka. Wiadomo, że chodzi o auta z dłuższą przestrzenią ładunkową niż osobową. ;)
-
kupno bmw z homologacją ciężarową a akcyza i użytkowanie
mmw odpowiedział(a) na sebos76 temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneNo to się mylisz, bo prawie żadne auto ciężarowe (pochodzenia osobowego) nie wychodzi z fabryki jako ciężarowe. I mylisz się również że ma to jakiekolwiek znaczenie jak wyszło z fabryki. Ważne jest czy spełniało warunki kodu 8704 gdy wjechało do Polski. Prawidłowo przerobiona ciężarówka, to taka, która spełnia warunki kodu 8704 oraz polskich przepisów akcyzowych, czyli tylko i wyłącznie 2 miejscowa. Moje Clio wyszły z fabryki jako osobowe a mimo tego Urząd Celny postanowił mierzyć w nich podłogę przestrzeni ładunkowej. Po co skoro wg twojej teorii już powinno być po sprawie?
-
Vat do zwrotu = homolgacja ciężarowa?
mmw odpowiedział(a) na zent temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneWyjaśnia bardzo wiele. W artykule który przedstawiłeś jest wyjaśnione tak naprawdę to samo co kolega Tequs przedstawił. Zwróć uwagę, że nawet jak celnicy oleją diagnostę, który określi że auto jest ciężarowe oraz oleją dowody rejestracyjne zagraniczne, w których również jest napisane, że jest to auto ciężarowe, to nie oznacza to, że mówimy o autach 2 miejscowych. Samochód ciężarowy dwumiejscowy spełnia warunki unijnego kodu CN 8704 na który powołuje się artykuł do którego dałeś linka i na którym opierają się sądy administracyjne. Prawdziwy problem mają Ci, którzy sprowadzili ciężarówki 4,5 lub 7 miejscowe, a takich aut wjechało do Polski tysiące. PS. Wg mnie ocena rzeczoznawcy nie ma w tym momencie żadnego znaczenia.
-
Vat do zwrotu = homolgacja ciężarowa?
mmw odpowiedział(a) na zent temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneJak już pisałem wcześniej, mam to samo wrażenie. Też celnicy nie byli mi w stanie podać konkretnie co mają na 2 osobowe LKW, więc wg mnie nie mają nic. Podobnie jest z tym co się stanie z autem po pierwszej rejestracji. Nie ma żadnych przepisów zabraniających przerabiania potem auta na osobowe. Płacenie akcyzy dotyczy tylko samochodów osobowych (CN 8703) przed pierwszą rejestracją. A to czy ktoś sprowadził LKW bo chciał ominąć akcyzę czy z innego powodu to już nie jest sprawa celników bo jeżeli postępuje się zgodnie z prawem to mogą co najwyżej sobie pomarudzić. Izby celne dostały pewnie przykaz z góry żeby narobić zamieszania, bo wpływy z akcyzy 18,6% zmalały a miało być przecież odwrotnie.
-
kupno bmw z homologacją ciężarową a akcyza i użytkowanie
mmw odpowiedział(a) na sebos76 temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneŻałosne są te twoje posty. Musisz być jakimś urzędasem z kompleksami albo innym tego typu przypadkiem, bo twoja pasja i radość związana z potencjalnymi problemami ludzi, którzy uniknęli płacenia akcyzy jest zatrważająca. Stawka akcyzy 18,6% to chory i nie mający żadnej logiki podatek i bardzo dobrze, że ludzie go omijają. Ty tego nie rozumiesz, szkoda. Co do moich spraw, to zmartwię Cię, ale problemów mieć nie będę i akcyzy nie będę musiał płacić, podobnie jak cała reszta ludzi, którzy sprowadzili auto jako 2 miejscową ciężarówkę. Ci, którym się to nie podoba, będą musieli ścisnąć sobie cztery litery z żalu i tyle. Nie ma podstaw prawnych do dowalenia się do prawidłowo przerobionych ciężarówek. Nie zmienia to faktu, że rząd powinien z tą chorą akcyzą zrobić porządek, mam nadzieję, że szykowany podatek ekologiczny ją zastąpi.
-
Łódzkie
Ja Ci mogę śmiało polecić tę firmę: http://www.teraz.pl/kontakt.html Mają bardzo duże doświadczenie, mój ojciec oraz wielu znajomych u nich zakładało i wszyscy są zadowoleni.
-
e39 czy e46
Równie dobrze może sobie kupić 320d i ma to co w Octavii. Nie wiem jakimi jeździłeś beemkami, ale jak porównujesz 528i z Octavią TDI to się nie dziwię, że masz takie opinie. Powtarzam jeszcze raz. Żadne BMW nie pali więcej od odpowiadającego mu modelu konkurencji. A przykład Fiata Picicoś tam to już w ogóle nie bardzo wiem po co podałeś.
-
e39 czy e46
A Ty z lat 80tych się wyrwałeś? Od kiedy to BMW pali więcej niż porównywalny model konkurencji? To akurat jest nieprawda. E46 jest trochę lżejsze od E39 z takim samym silnikiem i wyposażeniem.
-
545i czy dobry wybór
Tylko, że 530i to jednak znacznie mniejsze koszty serwisu i jak koledze wystarczy ciąg silnika 3.0 to nie ma sensu się rzucać na V8. Trzeba po prostu porównać oba auto i wybrać. Życie w końcu to sztuka wyboru. ;)
-
545i czy dobry wybór
Tylko czasami warto się zastanowić czy nie lepiej mieć komfortowe ale ekonomiczno-ekologiczne (i tańsze) auto do smęcenia się po mieście na co dzień (jak np 520d, które wolne też nie jest) a do tego drugie zwinne, szybkie do zabawy (np E46 330i) niż wlec się 300 konnym V8 w korkach po mieście spalając 20 litrów benzyny na 100 km i w żaden sposób nie mogąc wykorzystać jego mocy i osiągów. Podkreślam, że napisałem "warto się zastanowić" a nie, że to lepsze i ludzie sprzedawajcie 550i, 545i, 745i i wszystko co dużo pali. ;)
-
3 kontrolki i czujnik w lusterku wstecznym
Może w wersjach bez ściemniania lusterka, jest czujnik nasłonecznienia wnętrza do klimatronika.