Treść opublikowana przez mmw
-
E60 525d zwiększona moc
220KM z 2.5 litra to nie jest wielki wysiłek, bo podobny stosunek mocy do pojemności ma seryjne poliftowe 520d, więc nie uważam, żeby silnikowi się zrobiło krzywdę takim tuningiem. 525d to akurat najmniej wysilony motor, może dlatego, że sprzedaje się głównie do flot samochodowych, więc aż się prosi o podkręcenie. :)
-
e60 RWD a jazda zimą
Dokładnie. Podstawa, to opony, opony i jeszcze raz opony. Oczywiście czym węższe tym lepsze na zimę.
-
E60 545i 2005 zakup w usa- warto?
Silniki bardzo dobre, jedyna wada to uszczelka od tej rury co idzie wewnątrz, która się rozlatuje i płyn chłodniczy ucieka. Sprawa mocno znana głównie w USA, gdzie BMW sprzedało masę aut z V8. Naprawa tego w Polsce nie jest droga, w USA już gorzej bo tam sobie liczą dużo za usługi serwisowe, a trzeba pół silnika rozebrać. Ja osobiście jak bym w USA mieszkał to bym brał 545i bez zastanowienia.
-
bmw e60
A czemu nie do 550i? W tym silniku ma to największy sens bo auto paliwożerne. Dlaczego ktoś kto chce mieć ponad 300KM pod pedałem musi od razu wydawać majątek na paliwo? Słowa "profanacja" itd to już w ogóle jakieś nieporozumienie. Równie dobrze, można stwierdzić, że facet z brzuszkiem nie powinien mieć E60 tylko E klasę bo profanuje BMW, a z łysymi odwrotnie. Po co te stereotypy i inne głupie hasła? Wg logiki niektórych tutaj to profanacją jest w ogóle kupowanie 535d, bo przecież jak stać Cie na auto za tyle kasy to po co ci diesel, chcesz mieć w granicach 300KM to kupuj 550i. A co zabawne najwięksi krytycy gazu w 550i jeżdżą diesela'mi. Czemu nie kupiliście 530i, skoro stać was na E60 to powinno być stać na benzynę. ;)
-
Moj sposob na kupno e39 525 (163 KM)
To kierownica sportowa montowana od 1998 roku po małych zmianach jakie zrobiono w E39, montowana chyba do końca produkcji E39 o ile kojarzę.
-
Moj sposob na kupno e39 525 (163 KM)
Inne przednie lampy (z ringami) i tylne, lakierowane listwy boczne. W poliftowej wersji są okrągłe przeciwmgielne przednie.
-
Czy można ruszyć automatem z piskiem opon? M62TU44
Miałem kiedyś w Passacie opony Bridgestone, które nie piszczały na żadnym asfalcie, więc daruj sobie sarkazm. Co do "turbodziurki" to przy automatycznej skrzyni nie ma ona większego znaczenia, zapewniam. Zresztą moja wypowiedź odnosiła się do wypowiedzi założyciela tematu, który pisał, że zerwało mu koła dopiero przy pewnej prędkości, co akurat w wolnossącej mocnej benzynie jest normalne, bo moment obrotowy jest znacznie "wyżej" niż w silniku z turbo.
-
[ potrzebny rachunek ]
Niestety firmy ubezpieczeniowe mają prawo wycenić naprawę na zamiennikach, nawet z OC. Oczywiście można ich postraszyć wstawieniem auta do ASO (często to skutkuje, bo w ten sposób dla ojca wywalczyłem dodatkowe 2000 zł) żeby podnieśli kwotę ale nigdy się nie dostanie tyle co przy naprawie na fakturę. Coś za coś. Naprawiający cwaniakuje, żeby zarobić to i oni cwaniakują. ;)
-
Moj sposob na kupno e39 525 (163 KM)
Ja proponuję nie szukać auta wśród najtańszych, kupować auto z małym przebiegiem (oczywiście autentycznym) i jak już coś wybierzesz to podjechać do dobrego serwisu i żadne inne kombinacje nie są potrzebne. Jak szukasz w Niemczech to też nie wśród najtańszych i patrzeć przede wszystkim, żeby auto miało ważne badanie techniczne do wglądu (Niemcy umieszczają na nim przebieg). Daj sobie spokój z kombinacjami w stylu podłączania się do kompa itd. Niech Ci sprzedawca umieści przebieg samochodu na fakturze, jak nie chce tego zrobić to daj spokój z takim autem.
-
Czy można ruszyć automatem z piskiem opon? M62TU44
Są typy opon, które w ogóle nie piszczą, albo niesłyszalnie. Nie na każdym typie asfaltu opony piszczą. Po trzecie, 4.4 to silnik wolnossący więc dopiero na wysokich obrotach łapie prawdziwy ciąg i wtedy może zerwać przyczepność (inaczej niż w turbo). Z wyłączaniem kontroli trakcji proponuję uważać, bo jak Cię tył zacznie wyprzedzać przy 80 km/h to może się to skończyć nieciekawie, a jak już wcześniej kolega mcmt pisał, automat ma pewną zwłokę i odjęcie gazu może nie pomóc na czas.
-
e61 525d zakup
To już lepiej 520d, podobne osiągi a akcyza zdecydowanie mniejsza (o 15%).
-
Parę pytań
W Omedze jest to norma, a związek ma głównie z tym jak wygląda chłodnica turbo, jest mała, śmiesznie mała, wciśnięta na siłę gdzieś w rogu zderzaka. Do tego w Omedze często zatykały się chłodnice wody co też nie pomagało. Generalnie jest to kwestia tego, że Omega konstrukcyjnie nie była przystosowana do takiego silnika (chodzi o rozkład elementów pod maską, dołożoną na siłę małą chłodnicę turbo itd) i w E39 się nie grzeje w ogóle a w Omedze tak. Nie jest to wina silnika tylko Opla. :) W mojej też jak dostała w palnik to temperatura się podnosiła, ale takich akcji jak Ty nie miałem, nawet jak ciągnąłem ciężką lawetę, mimo przebiegu ponad 200 tys km.
-
Z jakim silnikiem E60 Kupić , głównie jazda po mieście??
Tu nie zawsze chodzi o chłodzenie, ale często o wyhamowanie turbiny. Jeżeli silnik wyłączymy nagle po tym jak miał wysokie obroty, to turbina hamując nie ma smarowania i się przyciera. Nie zgodzę się z tym, że diesel w ruchu miejskim spali niewiele mniej od benzyny. Nie wiem skąd taka teoria. Diesel o podobnej mocy i zaawansowanej technologii spali zawsze 2/3 tego co benzyna i nie ważne czy to ruch miejski czy trasa, czy krótkie odcinki czy długie, a wynika to z konstrukcji silnika benzynowego i wysokoprężnego.
-
Z jakim silnikiem E60 Kupić , głównie jazda po mieście??
Uważam, że jeżeli koledze nie zależy na dużej mocy to 520d będzie idealne. Trzeba kupić auto z małym przebiegiem, dbać o turbinę, lać dobre paliwo i jest spokój na lata, a spalanie małe (mimo naprawdę dobrych osiągów) oraz auto bardzo łatwe w odsprzedaży. Ciężej znaleźć 520d mocno wyposażone, ale jak ktoś nie ma mega wymagań to nie ma problemu. Pamiętać też trzeba, że 520d to jedyne E60 przed liftem, które się mieści w niskiej akcyzie, a to jednak robi dużą różnicę, bo zamiast tej dodatkowej akcyzy można kupić bardziej zadbane auto, albo młodsze, albo z mniejszym przebiegiem lub lepszym wyposażeniem. Serwisowanie też trochę tańsze niż przy sześciocylidrowcach.
-
Parę pytań
Co do TDSa, to miałem rocznik 1997 ale z przebiegiem małym (chyba około 150 tys km) i też jeździłem prawie rok i zero usterek. Dosłownie ZERO. Fakt, że pali jak na swoje osiągi sporo, do 12 litrów w mieście w automacie (kolega który pisał o 15 litrach to miał chyba w tym TDSie maks 100KM), ale ogólnie to nie taki zły silnik, tylko niestety z poprzedniej epoki (bez Common Rail). Ci co źle piszą o tym silniku niestety kupili auto zajeżdżone z cofniętym przebiegiem, bo ja miałem trzy auta z tym silnikiem (jeszcze E36 i Omegę) i nie miałem żadnych kłopotów. Koledze, który założył temat, proponuję nawet nie próbować kupować E39 mając 12 tys zł, bo nie ma najmniejszej możliwości kupić w miarę porządne auto w takiej kwocie, a przecież trzeba zawsze sobie jakąś rezerwę zostawić na eksploatacyjne sprawy, bo nigdy nie wiesz do końca w jakim stanie kupisz. Ja swoje 525tds kupiłem lekko uszkodzone i miałem szczęście, bo poprzedni właściciel musiał dbać o nie niesamowicie, bo jedyna rzecz jaką wymieniałem (po za olejem w skrzyni profilaktycznie) to klocki przed samą sprzedażą. Z następnym E39 czyli 530d już nie miałem takiego szczęścia, bo musiałem wymienić trochę elementów zawieszenia, klocki, tarcze, uszczelnić pompę wtryskową itd. Tragedii nie było ale jednak troszkę kasy poszło. Masz 12 tys zł, poszukaj w Niemczech ładne, zadbane E34 albo Golfa.
-
nie bloguj o tym
Napisałeś "nowej 6" stąd moja wypowiedź. ;)
-
nie bloguj o tym
Wg mnie to jest lekko przerobiona E63, a nie nowa 6 czyli F13. Tył auta to normalna E63, tylko ma nadkola poszerzone.
-
2,5tds grzeje sie przy duzych predkosciach
A czy sprawdzana była chłodnica? Często chłodnica jest zabita, nie ma przez nią przepływu płynu i prawie nie chłodzi, przez co są takie efekty. Co do spięcia sprzęgła wiskotycznego na stałe, niestety nie jest to dobry pomysł, bo śmigło jest potężne i zabiera dużo mocy silnikowi, o hałasie nie wspominając. Zresztą nie jest to rozwiązanie problemu, wentylator powinien się włączać tylko w korkach, bo wspomaga on przepływ powietrza przez chłodnicę, podczas jazdy nie jest potrzebny.
-
"tuning" e39 520
Ja bym w ogóle dał spokój z tym zmienianiem lamp. Potem przy sprzedaży na takie hybrydy każdy patrzy krzywo i ciężko znaleźć nabywcę. Jak już pisałem, lepsze jest auto w oryginale, ale w super stanie, zadbane, na ładnych 17 calowych felgach.
-
wymiana siedzień w E60 z E60 lift.
Tylko w tym przypadku kolega zakładający temat wymienia najprostsze fotele na komforty z tego co się zorientowałem, więc chyba ma zupełnie inną instalację, bo w aucie nie ma pamięci do foteli itd.
-
wymiana siedzień w E60 z E60 lift.
Musisz sprawdzić czy instalacja jest taka sama.
-
Utrzymanie BMW
Dokładnie. Utrzymanie E39 520d nie kosztuje więcej jak utrzymanie Passata czy Laguny itd. Jak kupisz auto z małym przebiegiem, nie po przejściach, zadbane to nie powinno Cię kosztować wiele ponad koszty eksploatacyjne.
-
wymiana siedzień w E60 z E60 lift.
Fotele i kanapa to pewnie pikuś, szczególnie, że chyba lift w tej kwestii nic nie zmienił, ale tapicerka drzwi jest przecież zupełnie inna, a co za tym idzie inne są mechanizmy podnoszenia szyby i tutaj możesz trafić na poważny problem.
-
Dolewka oleju, czy miksowac SLXa z Edgem?
Jeżeli olej ma te same parametry to możesz mieszać do woli.
-
zakup E39 jaki silnik 2.5 czy 2.8 ?
To jest zupełnie inny silnik. BMW wprowadziło oznaczenie 523i gdy weszło E39 po to żeby odróżnić właśnie nowy silnik 2.5 170KM, który uzupełnił lukę pomiędzy 2.0 150KM a 2.8 193KM. Gdy doszło do liftu E39 mogli wrócić do oznaczenia 525i przy wprowadzeniu ponownie silnika 2.5 litra o mocy 192KM. Generalnie 2.5 192KM (M50) z E34 to zupełnie co innego niż 2.5 192KM (M54) z E39.