Treść opublikowana przez mmw
-
Kupno 520, prosba o porade.
A ja dodam od siebie, że lepiej szukaj w Niemczech bo do Polski nikt dobrej E39 nie przyciągnie bo będzie za droga żeby udało się na niej nie dołożyć już nie mówiąc o zarobieniu. Tak jak ktoś już pisał wcześniej w ogłoszeniach są same bezwypadkowe, z udokumentowanym przebiegiem i nie wymagające wkładu finansowego, a w rzeczywistości to same szroty z cofanymi przebiegami albo odkupione od Turków, którym sprzedali Niemcy bo nie byli w stanie już tego normalnie odsprzedać albo auta nie były w stanie przejść przeglądu, a za oddanie do recyklingu się płaci. :)
-
E39 czy E61 - BMW do 60 tyś
Na 520d Ci raczej nie wystarczy 60 tys żeby auto było dobre, miało mały przebiegi i ładne wyposażenie bo te auta to 2006 w górę, ale spokojnie kupisz jakieś starsze 525d albo z bólem 530d 2003/2004.
-
Poradnik kupujacego 535d-prosba o zrobienie.
Myślę, że skup się na tym żeby auto miało naprawdę niski przebieg a nie tylko na wyświetlaczu, to masz małe szanse wpakować się w g... Nie szukaj najtańszych ofert i jedź na sprawdzenie do dobrego, poleconego serwisu. Jak auto jest świeżo sprowadzone to masz prawie zerowe szanse, że ma autentyczny przebieg, bo by było za drogie żeby ktoś je w Polsce kupił. Mam niezły ubaw jak widzę te E60 diesel'e na allegro czy innym otomoto, które mają książki serwisowe itd. Jeżeli książka nie jest totalnie podrobiona to z kolei ma np ostatni wpis 180 tys w marcu 2009, a auto ma 185 tys km na liczniku. :D, bo dziwnym zbiegiem okoliczności jego właściciel nagle przez 1,5 roku zrobił 5 tys km, gdy w poprzednich latach robił 40-50 tys km rocznie. :D :D :D Co ogłoszenie na allegro to lepszy kabaret. ;) Najlepiej szukaj w Niemczech ale wtedy musisz się liczyć z konkretną kwotą za takie auto.
-
E39 523i/96 Pęknięta plastikowa śruba (schowek na narzędzia)
W BMW każdy drobiazg da się zamówić, to nie Renault, więc pewnie się da. Jak nie to na allegro są całe te schowki za 40-50 zł. Więcej pewnie wydacie na różne kleje i stracicie czasu niż to warte. Nawiasem mówiąc, szukałem i nie mogę znaleźć na realoem tego schowka na narzędzia, może komuś się uda, to będzie wiadomo czy sama śruba występuje osobno.
-
Moj sposob na kupno e39 525 (163 KM)
Jak jeszcze nie kupiłeś to posłuchaj najważniejszej rady. Wszystkie 530d świeżo sprowadzone do Polski mają cofane liczniki. Jak chcesz kupić dobre auto szukaj w Niemczech. Nawigacja to nie tylko ekran, ale czytnik, antena i cała instalacja. Jak chcesz navi to od razu niech będzie w aucie (masz wtedy też od razu TV).
-
nie ten rocznik
Te wyprzedaże to pic na wodę. Jak się ktoś dobrze potarguje to ma taką cenę za aktualny rocznik. Wyprzedaże rocznika to okazja na pohandlowanie i tyle, bo ludzie się łapią na slogany. Wierzysz w to, że dealer oraz generalny importer w odpowiednim momencie nie są w stanie przewidzieć ile aut się sprzeda żeby nie stały na placu? Jak by było tak jak piszesz, to by zamawiali auta z datą produkcji na przyszły rok i zarabiali w styczniu te 10 tys więcej. Fiat w tym roku zaczął wyprzedaż rocznika już w sierpniu o ile kojarzę i pewnie większość z tych aut co je niby wyprzedają dopiero będzie zamawiana w fabryce, a biznes się kręci bo Polacy to taki naród, który lubi być oszukiwany i nawet często płaci więcej tylko dlatego, że jest napis "promocja", "wyprzedaż" itd itp. Ty się cieszysz, że zrobiłeś super deal i masz furę za 60 tys zł, a w styczniu za te same 60 tys zł ktoś inny dostanie rocznik 2010 bez łaski. I kto oszczędzi tak naprawdę???
-
F10 520d w manualu, ktoś posiada?
Nieprawda. Najnowsze standardowe automaty mogą co najwyżej mieć podobne osiągi jak manuale, ale tak jest dopiero od niedawna gdy pojawiły się naprawdę szybkie skrzynie, mało korzystające z konwertera. Automaty starszego typu nie mają szans i nie chodzi tu o tempo zmiany biegów tylko o straty mocy na konwerterze i inne zestopniowanie przełożeń. Szybciej od manuala przyśpieszają dopiero najnowsze dwusprzęgłówki i to posiadające system startu (LC) i to nie dlatego, że szybciej zmieniają biegi ale dlatego, że system startowy sam ustala optymalne obroty silnika i pracę sprzęgła żeby nie zerwać przyczepności a jednocześnie ruszyć maksymalnie szybko.
-
nadkola i części zabudowy podwozia
Dokładnie. Wbrew pozorom ceny takich pierdół w ASO nie są wysokie, a za używki zapłacisz często więcej.
-
OPŁATA RECYKLINGOWA - okazanie przy odbiorze d. stalego?
mmw odpowiedział(a) na lukaszBMW temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneNapiszę Ci co powinieneś mieć żeby zarejestrować samochód kupiony/sprzedany na "fakturę VAT marża". 1) dowód rejestracyjny oryginalny + tłumaczenie przysięgłe (50-200 zł) 2) fakturę zakupu 3) VAT-25 czyli potwierdzenie, że importer jest zwolniony od płacenia podatku VAT (koszt 160 zł) 4) zaświadczenie o zapłaceniu akcyzy 5) potwierdzenie wpłaty opłaty ekologicznej (500 zł) 6) wpis do ewidencji działalności gospodarczej importera/sprzedawcy potwierdzony pieczątką i podpisem za zgodność z oryginałem 7) przegląd techniczny oraz załącznik identyfikacyjny lub sam ten załącznik jeżeli auto ma aktualne badanie techniczne wykonane w EU 8) tablice rejestracyjne lub oświadczenie o braku tablic Co do opłaty. Jeżeli twierdzą, że zapłacili te 500 zł za recykling i Ty też musisz to robią Cię w balona. Typowe podejście polskich handlarzy. Co do 12 marca, to sprawa wygląda tak. Importerzy posiadający działalność gospodarczą w ostatnich kilku latach nie musieli płacić 500 zł do Funduszu Ochrony Środowiska ponieważ mogli kupić oświadczenie recyklingowe od firm, które organizują sieć odbioru zużytych pojazdów. Oświadczenie takie kosztowało ostatnio już około 100 zł więc nasze złodziejskie państwo traciło kupę kasy bo pieniądze szły do prywatnych firm, więc zmienili ustawę i teraz wszyscy muszą płacić te 500 zł, nieważne czy są prywatnym importerem czy firmą. Ustawa ta zaczęła działać od 12 marca, stąd ta magiczna data. Niestety ponieważ cała zmiana została zrobiona po cichutku to wiele firm zostało na lodzie z wykupionymi oświadczeniami recyklingowymi, które nie były już uznawane w Wydziałach Komunikacji nawet jak zostały wystawione przed 12 marca. Taki mamy kraj niestety. Jeżeli jednak ktoś nie korzystał z oświadczenia recyklingowego, a normalnie wpłacił do Funduszu Ochrony Środowiska te 500 zł to nieważne czy zrobił to przed czy po 12 marca, bo wpłata ta nie traciła swej aktualności. Jeżeli te cwaniaczki z komisu wpłacili przed 12 marca 2010 r. 500 zł do Funduszu Ochrony Środowiska, to data ta nie ma dla nich żadnego znaczenia, bo dotyczy ona tylko oświadczeń recyklingowych, o których pisałem wyżej. Jeżeli mieli wykupione na to auto oświadczenie i ono się przedawniło to ich problem niestety i mogą mieć pretensje do Tusków i całej tej reszty, ale nie mają prawa zrzucać na Ciebie tej wpłaty.
-
OPŁATA RECYKLINGOWA - okazanie przy odbiorze d. stalego?
mmw odpowiedział(a) na lukaszBMW temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneA skąd Ty wiesz jaka jest prawdziwa data umowy? Jeżeli faktycznie mają wystawiony certyfikat ekologiczny na to auto to musi być z marca albo wcześniejszego okresu. Zresztą to nieistotne, ważne że nie ustaliłeś z nimi kwestii tych 500 zł przed zakupem, a oni Cię nie uprzedzili. No ale to postawa typowego polskiego komisu lub handlarza, w tej branży handlarz się z Tobą nie będzie pitolił, wydoi Cię i oszuka jak tylko będzie miał okazję. Akurat to co oni zrobili z kwitkiem na ekologię to akurat najsłabszy przekręt i najmniej kosztowy. Pewnie auto masz po dużym dzwonie albo z cofniętym przebiegiem i tym powinieneś się bardziej martwić. ;)
-
OPŁATA RECYKLINGOWA - okazanie przy odbiorze d. stalego?
mmw odpowiedział(a) na lukaszBMW temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneTo znaczy, że po prostu jesteś 500 zł w plecy bo kupiłeś auto bez opłaty recyklingowej i tyle. Możesz ewentualnie pojechać do nich i oddać im samochód w związku z brakiem możliwości rejestracji. Możliwe, że ten samochód faktycznie stoi u nich od początku roku i zapłacili 100 zł za certyfikat, który po 12 marca przestał być aktualny (ja sam tak straciłem około 500 zł bo nasz poj... rząd sobie wprowadził przepisy bez żadnego uprzedzenia i wszyscy, którzy mieli zapas certyfikatów mogli sobie z nich zrobić tapetę co najwyżej) ale nie wiem jaki to ma związek z Tobą, to ich problem i obowiązek.
-
OPŁATA RECYKLINGOWA - okazanie przy odbiorze d. stalego?
mmw odpowiedział(a) na lukaszBMW temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneOpłatę recyklingową płaci importer czyli firma/osoba sprowadzająca samochód z zagranicy do Polski. Nie ma to żadnego związku ze zmianą przepisów. przepisy się zmieniły w zupełnie innej kwestii. Na potwierdzeniu wpłaty musi być podany importer bo inaczej samochodu Ci nie zarejestrują. Czy oni wystawiają Ci normalnie polską fakturę czy dali Ci lewą umowę zagraniczną wystawioną od razu na Ciebie? Ja już się chyba domyślam o co w tym wszystkim chodzi ale odpowiedz mi na pytanie.
-
OPŁATA RECYKLINGOWA - okazanie przy odbiorze d. stalego?
mmw odpowiedział(a) na lukaszBMW temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneTo powiedz im żeby się puknęli w głowę a jak nie będą chcieli to poproś o pokazanie przepisu, paragrafu itp nakazującego okazanie OC przy odbiorze dowodu stałego. Wydział komunikacji nie ma żadnych uprawnień do kontroli ubezpieczenia OC, robi to policja oraz Fundusz Gwarancyjny.
-
F10 520d w manualu, ktoś posiada?
Chodzi tu o radość z jazdy. W USA na przykład praktycznie możesz spotkać manualną skrzynię tylko w 550i. BMW wypuściło nawet tylko na Stany M5 w wersji z manualną skrzynią biegów, w Europie nie była ta opcja w ogóle dostępna. W Europie ludzie są przyzwyczajeni do ręcznej skrzyni i boją się automatów, ale w 99% przypadków jak ktoś już pojeździ automatem to raczej ręcznej skrzyni nie chce, chyba, że w aucie typowo sportowym, gdzie taka skrzynia daje więcej możliwości i przyjemności z jazdy. Przy obecnym zaawansowaniu i doskonałości skrzyń automatycznych (zapewniają podobne osiągi i spalanie jak skrzynie ręczne) w sumie ciężko znaleźć inną logiczną przesłankę do zakupu skrzyni ręcznej niż właśnie radość z jazdy przy mocnym silniku (nie biorąc pod uwagę kosztów dopłaty).
-
OPŁATA RECYKLINGOWA - okazanie przy odbiorze d. stalego?
mmw odpowiedział(a) na lukaszBMW temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneMusisz mieć od razu dowód wpłaty. Nie przyjmą Ci dokumentów do rejestracji bez tego. Nie ma to żadnego związku z logiką. Kto Ci powiedział, że przy odbiorze stałego dowodu trzeba pokazać polisę OC???????
-
F10 520d w manualu, ktoś posiada?
Chyba nie złapałeś sarkazmu skierowanego w bezsens dwóch stawek akcyzy. ;)
-
F10 520d w manualu, ktoś posiada?
No bo wiesz.. w Polsce 520d to auto dla biedaków i prawie każdy sobie na nie może pozwolić a 530d dla bogaczy, stąd te różnice w akcyzie. :D :D :D :D :D
-
F10 520d w manualu, ktoś posiada?
Kilkanaście tysięcy??? Skąd Ty się urwałeś?? :) Między 520d a 530d jest 50 tys zł różnicy, w czym samej akcyzy jest tu około 30 tys zł więcej w 530d.
-
nie ten rocznik
Co zaoszczędzasz??? Twoje auto za miesiąc, czyli w następnym roku, warte jest tyle za ile je kupiłeś z tą niby wielką zniżką, bo jest rok starsze wg polskiego myślenia. Dalej uważasz, że ktoś na tym oszczędza??? To samo auto kupił byś w styczniu i miał byś już rocznik młodszy i automatycznie większą wartość. To jest zamknięte koło i niczemu nie służy tylko wprowadza zamieszanie i problemy bo u nas jest inaczej niż wszędzie. Jak by nie to chore przywiązanie do daty produkcji to ludzie by cenili przebieg, stan i wyposażenie a nie rocznik.
-
Emblemat "4,8 Xdrive"
To zobacz ile te same rzeczy co kupowałeś kosztują w Toyocie, Renault i innych "tanich" firmach. ;) BMW jak na markę premium, która ma naprawdę drogie auta, ceny części ma zupełnie rozsądne, podobnie zresztą jak Mercedes.
-
koledzy pomocy!!
To jest opcja jak kupujesz "tanio", "najtaniej". Czyli gdy ktoś kupuje auto na które go nie stać. Bo jak kupisz solidny, serwisowany samochód i dobrze go przejrzysz przed zakupem to raczej wydatki mogą być związane z olejem i filtrami + detale, a nie 1/3 wartości samochodu. Jak z takim założeniem jak podałeś Polacy auta kupują to się nie dziwię, że potem jest o czym na forum pisać a tematy się zaczynają "pomocy siadło mi .....".
-
F10 520d w manualu, ktoś posiada?
Co ciekawe, przecież BMW ma już skrzynię typu DSG czyli ich DKG ale stosuje ją tylko w M3 nowym, widocznie wychodzą z podobnego założenia jak to o którym pisałem. Masz jednak rację, że jak nie jeździsz dużo po mieście i nie męczy Cię wajchowanie drążkiem i wciskanie ciągle sprzęgła to nie ma sensu na siłę się pchać w automat, bo manual to jednak zawsze będzie większa radość z jazdy. :)
-
koledzy pomocy!!
Przeczytaj co sam napisałeś. Nie zastanawia Cię to? Skoro rok w rok auto miało robione około 30-40 tys km to jakim cudem koleś je kupił z przebiegiem 85 tys km? Nagle przez dwa lata ktoś nim zrobił 15 tys km?????? Gdy je kupował w 2008 roku auto miało już na bank około 130-150 tys km. I teraz są dwie opcje. Albo kolesia nie zastanowiło to co nie zastanawia Ciebie i kupił auto z cofniętym przebiegiem ze 150 tys na 85 tys km i faktycznie sam nawalił te 100 tys co by świadczyło, że auto ma teraz około 250 tys km albo koleś kupił auto z przebiegiem 150 tys km, nawalił nim 100 tys km, czym się zresztą sam chwali i cofnął przebieg. Stawiałbym zdecydowanie na tę pierwszą opcję, bo jak by chłop faktycznie kupił z przebiegiem 150 tys km a miał trochę oleju w głowie to by cofnął licznik i nie gadał, że zrobił 100 tys km tylko wciskał Ci kit, że po prostu niedużo jeździł i przez te dwa lata zrobił tylko 30 tys km. W Polsce diesel'a nie trzeba kupować tylko przy bardzo dużych przebiegach bo nie mamy takich podatków jak Niemcy i u nas się to inaczej kalkuluje. Generalnie wg mnie samochód ma najechane z 250 tys km na bank jak by nie analizować tego wszystkiego.
-
dołożenie podgrzewania foteli -skóra
No widzisz. :) Zresztą jak odczytałem z VINu auto masz z Włoch to co się dziwić, że seryjnie nie było grzanych foteli. Dokup sobie w używce tę listwę z odpowiednimi przyciskami, podłącz przewody i będziesz miał jak w oryginale za śmieszne pieniądze.
-
F10 520d w manualu, ktoś posiada?
TIGERn a jakim VW jeździłeś z DSG bo może tu jest pies pogrzebany? Nowe 8 biegowe automaty ZFa są ponoć genialne i jeździ się super, do tego są oszczędne, więc ciekawe czemu Ci się nie podobało. Nadmienię, że te same skrzynie są w nowym Audi A8 i VW Touaregu (pewnie w Phaetonie po lifcie też). DSG faktycznie jest super ale wg mnie bardziej pasuje do GTI niż komfortowego auta, bo jednak przy ruszaniu skrzynia z konwerterem jest płynniejsza niż z klasycznym sprzęgłem jak DSG albo SMG BMW, gdzie czuć wyraźne szarpnięcia.