Skocz do zawartości

mmw

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mmw

  1. Dokładnie, nieoryginalne radio w tym obleśnym adapterze wygląda tragicznie.
  2. To jest najgorsze podejście do kupowania samochodu jakie w ogóle może być. Właśnie przez przymierzanie się do samochodów, na które ludzi nie stać, kupują złomy z cofanymi przebiegami albo po dzwonach. Chyba, że miałeś na myśli coś w stylu "chcesz kupić 520d z 2006 roku to lepiej kup zadbane 530d z 2003 roku bo lepiej jeździ" to jeszcze można to jakoś zrozumieć, ale często i to jest złym doradcą. Ważne, żeby auto miało naprawdę te 150-180 tys km przejechane, a nie tylko na liczniku, to pojeździmy nim jeszcze długo. Niestety takie auta w okazyjnych cenach nie są i nigdy nie będą.
  3. Prosiłbym o rozkodowanie tego E61 - VIN: WBANS71040CP22333. Dzięki i pozdrawiam..
  4. mmw odpowiedział(a) na carlo07 temat w E60, E61
    Myślę, że kolega pobawi się trochę i wróci do normalnej jazdy więc aż tak nie ma co się o ten jego silnik martwić. ;)
  5. Jak już pisałem w drugim temacie. Facet jest głupi to zapłacił. Nie bardzo wiem na jakiej podstawie Celny kazał mu tę akcyzę zapłacić. Dla mnie ten post to jakaś lipa albo gościu nie mówi wszystkiego. Są konkretne przepisy polskie i unijne na jakich Celnicy mogą się oprzeć, a to co ten facet napisał jako powód nakazu zapłaty akcyzy jest bzdurą.
  6. mmw odpowiedział(a) na benjitsu temat w E39
    Nawet mi się nie chce komentować tego co napisałeś, bo po za faktem, że większość 530d w ogłoszeniach to złomy z cofanymi przebiegami, to reszta Twojej wypowiedzi to bzdury. Ale pozostańmy przy swoich zdaniach bo dalsza dyskusja nie ma sensu. ;)
  7. mmw odpowiedział(a) na spikeeeee temat w E39
    Ale ja się z tym zgadzam. Też mógłbym spokojnie jeździć 520i. Mocy do codziennej jazdy po mieście wystarcza, szczególnie, że miasta co raz bardziej są zakorkowane i nawet nie ma gdzie przycisnąć. Mój komentarz dotyczył wypowiedzi kolegi svedek'a, który na siłę próbuje udowodnić, że 520i to wyścigówka. :)
  8. mmw odpowiedział(a) na benjitsu temat w E39
    Ale Ty wymyślasz problemy, masakra. :) Jak ktoś chce dbać o DPFa to po prostu wystarczy, że sobie raz na miesiąc gdzieś przejedzie się stałą, większą prędkością i po kłopocie. Chyba to tańsze niż potem wymiana. A co do kupowania aut z problemem z DPF to najczęściej są kłopoty bo auto tak naprawdę nie ma 100 tys km tylko 300 tys km. Dużego diesel'a nagrzewasz po prostu jadąc lub nawet się tocząc. Jak ktoś już wcześniej mądrze napisał, szybka jazda równa się dużej ilości zimnego powietrza doprowadzanego do silnika co nie sprzyja nagrzewaniu. Zresztą miałem 530d i nie widziałem problemu nawet przy -20 stopniach na dworze, nagrzewała się szybko i bez problemu. A jak wolisz po mieście jeździć Beetle'm 1.6, który ledwie jedzie to Twoja sprawa, ale zapewniam Cię, że nikt inny nie ma podobnego poglądu jak Ty w tej kwestii, bo nie po to się kupuje komfortowe BMW żeby jeździć jakimś małym wynalazkiem z beznadziejnym silnikiem, szczególnie że Beetle to nie skuter i aż taki mały nie jest, żeby się wszędzie wcisnął. ;) A turbinę się chłodzi po długich trasach a nie włóczeniu się po mieście. Na co dzień wystarczy poczekać 10 sekund, żeby turbina się zatrzymała i wyłączasz silnik, bo tak naprawdę problemem jest wyłączanie obiegu oleju gdy turbo jeszcze się kręci niż samo wychładzanie.
  9. mmw odpowiedział(a) na spikeeeee temat w E39
    Bo 520i w porównaniu do 528i nie jedzie, co nie oznacza, że ma kiepskie osiągi. Nie wiem za bardzo po co wszędzie wklejasz ten filmik. Twoje 520i też ma 8 do setki? Pewnie ta z filmiku ma grzebane coś w silniku i tyle, bo innej opcji nie ma, żeby auto, które fabrycznie ma do paki prawie 11 sekund w automacie, nagle robi setkę w 3 sekundy szybciej. A to 523i co niby objechałeś, to może gościu po prostu jechał zamiast się ścigać, a Ty tam walczyłeś do końca. :) Twoja wypowiedź to takie typowe pitolenie jak na forum onetu, że Octavia TDI to miażdży wszystko albo Golf III TDI to piszczy kołami na czwórce. :)
  10. mmw odpowiedział(a) na benjitsu temat w E39
    A ja podsumowując powiem, że DPFa wystarczy "przedmuchać" dobrze na trasie co jakiś czas i będzie git. Nie bardzo rozumiem dlaczego niby większy silnik ma się nagrzewać dłużej? Dziwne, że jak miałeś tak dużo aut to nie zauważyłeś, że te duże, zwarte i zajmujące dużo miejsca pod maską silniki nagrzewają się dużo szybciej niż te małe silniczki. Pojeździj w zimie na przykład Megane 1.5 dci to zobaczysz co to znaczy długie nagrzewanie się silnika. :) :) :) W tej kwestii jest niestety zupełnie odwrotnie niż piszesz.
  11. Powiem Ci że to dziwne, ale znalazłem to tylko w tej wersji: http://prawo.ekologia.pl/Prawo_ochrony_srodowiska/doc/WDU20030320262/1/Warunki_techniczne_pojazdow_oraz_zakres_ich_niezbednego_wyposazenia.html#t1 Dział II Wymiary, masy i naciski osi pojazdu. Inne kopie tego rozporządzenia nie zawierają tej części i nie bardzo rozumiem czemu.
  12. Punkt 4ty cytowałem z tego Rozporządzenia a nie z Kodeksu, troszkę pomyliłeś. ;)
  13. mmw odpowiedział(a) na benjitsu temat w E39
    Sorry, ale to co napisałeś jest troszkę niedorzeczne, szczególnie, że nowoczesnych diesel'i już dotyczy w znacznie mniejszym stopniu. Zwróć uwagę, że włócząc się po mieście głównie się odczuwa różnicę w spalaniu, bo na trasie auto pali na tyle mało, że przestaje to mieć aż tak duże znaczenie. Wg Twojej teorii to praktycznie nie powinno się w ogóle kupować diesel'i bo 90% ludzi jeździ tylko po mieście. Oczywiście jak ktoś ma do pracy 2 km to kupowanie diesel'a jest bzdurą, ale ktoś kto robi codziennie po mieście 50 km jeżdżąc benzyniakiem ponosił by gigantycznie większe koszty paliwa, a nawet patrząc na to "niedogrzanie" to silnik nie stygnie tak szybko i ktoś kto ogólnie jeździ dużo na pewno nie będzie jeździł autem niedogrzanym.
  14. Ja nic nie mylę. Zapewniam Cię, że rozróżniam te wszystkie masy, zresztą nie wiem skąd wniosek, że mylę to. Zwróć uwagę na to, że skoro wg tych przepisów o hamulcach DMC samochodu nie może być lżejsze niż 1,33 DMC przyczepy to po co w ogóle są te dwa zapisy? 4) dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przez pojazd samochodowy przyczepy z hamulcem nie może przekroczyć: b) dopuszczalnej masy całkowitej tego pojazdu, d) 3500 kg Skoro przy aucie osobowym w kwestii hamulców są dwa warunki: 1,5 masy przyczepy i 1,33 masy przyczepy to po co w ogóle te zapisy powyższe. Po co też zapis o 3500kg skoro żadne auto osobowe nie może mieć DMC większe niż 3500kg a co za tym idzie nie mogłoby ciągnąć cięższej przyczepy niż 2632 kg. Wg mnie ten zapis o hamulcach jest zupełnie niejednoznaczny i wcale nie określa, że DMC pojazdu musi być większe niż 1,33 DMC przyczepy, bo jak się go czyta to w zasadzie traktowany jest problem od tyłu. Co do mas rzeczywistych, bo do tego się odnosiłeś pewnie pisząc że ja coś mylę, to w Kodeksie drogowym jest wyraźny zapis mówiący, że masa rzeczywista przyczepy nie może przekraczać masy rzeczywistej pojazdu ciągnącego i nie ma to związku z DMC, które mogą być spełnione. Policja bardzo często podczas kontroli prosi o dowód rejestracyjny auta wiezionego na lawecie i patrzy jaka jest jego masa własna i dodając do niej masę lawety porównuje tę sumę z masą własną pojazdu (+ kierowca) którym tę lawetę się ciągnie. To jest wymysł typowo polski bo w Niemczech takiego przepisu nie ma, zresztą jak by był to VW Touareg nie miał by na haku 3500 kg bo nie ma ramy tylko nadwozie samonośne. Zresztą cała nasza dyskusja jest wynikiem tego, że w Polsce jak zwykle tworzone są niejasne i niespójne przepisy. Tak samo jak np. z autami ciężarowymi itd.
  15. Na razie przeglądam przepisy, bo to rozporządzenie zostało zastąpione przez "ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia". Po drugie to co podałeś odnosi się do tych mas jak by od strony hamulca i nie wiadomo czy można to interpretować tak jak to podajesz. Na spokojnie poczytam te przepisy i to nowe rozporządzenie i dam znać co wyczytałem. :) No to daję znać. Przepis się nie zmienił, ale wg mnie nie wynika z niego nic związanego z tym, że auto z DMC mniejszym niż 1,33 DMC przyczepy nie może takiej przyczepy ciągnąć. Przepis brzmi: "W przyczepie o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, przeznaczonej do ciągnięcia przez pojazd, którego dopuszczalna masa całkowita wynosi nie mniej niż 1,33 dopuszczalnej masy całkowitej przyczepy, dopuszcza się hamulec roboczy typu bezwładnościowego (najazdowy), działający co najmniej na koła jednej osi" Mowa tutaj o przyczepie spełniającej dany warunek. Nigdzie nie jest opisana sytuacja gdy przyczepa nie jest przeznaczona do ciągnięcia przez pojazd cięższy od niej o 1/3. Tu jest opisane jaki hamulec się dopuszcza do danej przyczepy i tyle. Ja to tak widzę, może się mylę. Załóżmy, że nasz zestaw nie spełnia tego warunku. W jaki sposób policjant argumentuje nam sprawę??? Na jakiej podstawie stwierdzi, że laweta, którą ciągniemy jest przeznaczona do ciągnięcia przez pojazd spełniający ten warunek 1/3, skoro nigdzie w przepisach nie ma o nim słowa. Przepisy dotyczące mas są jasne i brzmią: 4) dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przez pojazd samochodowy przyczepy z hamulcem nie może przekroczyć: a) wartości znamionowej urządzenia sprzęgającego, b) dopuszczalnej masy całkowitej tego pojazdu, c) maksymalnej masy ciągniętej określonej dla tego pojazdu przez producenta, d) 3500 kg
  16. No tak.. ale tu znalazłem przepis, o którym pisałem ja. Nie widzę jednak tego, o którym pisałeś Ty z tym 1,33.
  17. A możesz odnaleźć ten przepis? Bo ja pierwsze słyszę o czymś takim i nigdy żaden policjant, który mnie zatrzymywał nie powoływał się na taki przepis, za to na ten, o którym pisałem często i wiem gdzie on jest w kodeksie.
  18. Dziwny ten przepis podałeś. Z tego co ja znam przepisy, masa lawety z autem jakie ciągniesz nie może przekroczyć masy samochodu ciągnącego. Nie ważne czy masz w dowodzie na haku 2 tony czy 2,5 tony, jeżeli auto, którym ciągniesz lawetę wraz z ludźmi jacy w nim siedzą jest lżejsze od tego co ciągniesz wtedy łamiesz polskie przepisy, policja Cię może zabrać na ważenie i po ptokach. Dlatego niestety w Polsce ciągnąc 530d inną 530d musisz złamać ten przepis bo laweta waży co najmniej pół tony. :) Jest to idiotyczny przepis bo np. VW Touareg ma na haku 3500 kg a i tak nie może ciągnąć drugiego Touarega na lawecie mimo, że wg dowodu i np. niemieckich przepisów może.
  19. Kup auto z małym przebiegiem, dbaj o nie i nie będziesz wiedział co to awaryjność. Pamiętaj, że główną przyczyną tego, że te podłe BMW i Mercedesy się psują jest fakt, że do Polski sprowadzane są złomy, które mają cofane przebiegi i to konkretnie (a w ogłoszeniach wszystkie są bezwypadkowe, z udokumentowanym przebiegiem, prosto od Niemca i to dziadka albo starszej kobiety co tylko dzieci woziła do szkoły), bo dobrych samochodów sprowadzać się nie opłaca z powodu ceny. Stąd te setki postów na forach o problemach. Zapewniam Cię, że w 90% wynika to ze stanu samochodów i ich prawdziwego przebiegu niż z jakiejś dziwnej przesadnej awaryjności tych modeli.
  20. Skąd pomysł, że BMW gorzej resoruje i jeździ po dziurach od 211tki? E60 ze standardową zawiechą jest równie komfortowe jak Merc. E klasa po prostu ogólnie jest kanapowata z mniej bezpośrednim układem kierowniczym i jakoś tak po prostu człowiek nie czuje tak auta jak w BMW.
  21. Jak E klasę to E350 bo ma już dużo nowszy i mocniejszy silnik i 7 biegową skrzynię. Zgadzam się jednak, że to zupełnie inny samochód od E60. Miałem dwie 211tki (E320) i faktycznie jeździ się super, auto, szczególnie w wersji z beżowym wnętrzem, jest piękne i dobrze wykonane. Komfort bardzo wysoki. Jak ktoś jednak lubi samochody o zacięciu sportowym, gdzie czuje drogę i ma wrażenie, że auto "uszyto" dla niego to powinien wybrać E60.
  22. mmw odpowiedział(a) na benjitsu temat w E39
    Silnik jest super, jak ma mały, autentyczny przebieg to nic się nie psuje. Auto jest mocne i dużo lepiej ciągnie z dołu niż benzyna. Jeździ się super, szczególnie z automatem. Faktycznie tak pali w mieście, w trasie dużo mniej. W zimę się da i z 300konnym motorem jeździć. Trzeba myśleć a jak zapomnisz pomyśleć to masz ESP. Automat jest w miarę ok, jak będziesz o niego dbał i wymieniał olej to skrzynia wytrzyma wiele km. Auto super, alternatywy brak, bo E klasa z tego okresu czyli W210 wygląda jak kupa, szczególnie wnętrze i nie ma tak dobrych silników. Audi A6 też bez rewelacji.
  23. Tylne zawieszenie z lawetą nie dostaje nic, nie wiem skąd pomysł, że może dostawać. Jak ktoś jest jełopem i nie potrafi dobrze ustawić auta, tak żeby nacisk na hak był minimalny to może faktycznie zakatuje sprężyny. Ja miałem 530d i ciągnąłem lawetę i super. Wymieniaj olej w skrzyni co 50 tys km. i będzie malina. Pamiętaj, że w manualu masz sprzęgło które dostaje po dupie konkretnie przy dużym obciążeniu, a automat ma konwerter, który niweluje te przeciążenia i jak będziesz dbał o skrzynię to automat wytrzyma swoje a nie będziesz co chwilę wymieniał sprzęgła jak w manualu. Kategorię musi mieć B+E lub C+E, innej opcji nie ma.
  24. mmw odpowiedział(a) na gradu_85 temat w E39
    Zgadza się. Najważniejsze to wymieniać regularnie olej, najlepiej co 60-70 tys km. Te skrzynie padają bo wg zaleceń BMW nikt w nich oleju nie wymienia a te same skrzynie wg Opla powinny mieć wymieniany co 60 tys km. (o ile kojarzę). A teraz sobie pomyśl, że 90% 530d sprowadzanych do Polski ma z 300-400 tys km to co się dziwić, że jak skrzynia nie padła Niemcowi to wielki fart i szybko będzie po niej a koszt przejdzie na nowego, polskiego nabywcę. Te skrzynie potrafią klęknąć i po tylko 160-170 tys km jeżeli nikt w nich oleju nie wymieniał np przez 10 lat, bo trzeba pamiętać, że auta są różnie eksploatowane i przebieg jest robiony w różnych warunkach (miasto, autostrada itd).

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.