Skocz do zawartości

mmw

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mmw

  1. Ja myślę, że po prostu w Twoim aucie ktoś wymienił fotele na lepsze stąd taka sytuacja. Sprawdzałeś listę wyposażenia swojego auta po VIN?
  2. Nowe, 8 biegowe skrzynie ZFa są dopiero w F10.
  3. mmw odpowiedział(a) na paweltop1984 temat w E60, E61
    A na jakiej zasadzie przebieg sprawdzałeś i się zgadza??? Jeżeli w 2005 roku czyli maks po 1,5 roku używania miało 50 tys km a gościu niby je w 2008 roku kupił z przebiegiem 80 tys km to nie uważasz, że to dziwne troszkę??? Jakie wpisy są w systemie BMW?
  4. mmw odpowiedział(a) na Manolito77 temat w E39
    Dobrze, że historia była bo jak auto ma dobrze cofnięty przebieg to zgodność we wszystkich modułach jest i ładnie historia błędów też jest wycięta, więc nie jest to żaden dowód na autentyczność przebiegu. Co do skrzyni biegów to jeżeli w ETK numery się zamieniają na następne to spokojnie można element montować bo pasuje tylko BMW coś zmodyfikowało i zastąpiło nim poprzedni.
  5. mmw odpowiedział(a) na daski1978 temat w E39
    Data produkcji to polski ewenement na skalę europejską. Nigdzie nie podaje się w dokumentach daty produkcji, tylko u nas. Paranoje z tym związane są ciągle ale nasz cudowny rząd nic nie robi z tym problemem. Przez "rok produkcji" są te idiotyczne wyprzedaże rocznika, problemy przy pierwszych badaniach technicznych i polskie myślenie, że rok produkcji jest najważniejszy, ważniejszy od przebiegu, stanu auta itd. zupełnie odwrotnie niż na całym świecie.
  6. mmw odpowiedział(a) na zetti temat w F10, F11
    Na papierze patrząc na dane techniczne wydaje się, że przepaści nie ma: Moc maksymalna w kW (PS) bei 1/min ---> 150 (204) / 6.100, 190 (258) / 6.600 Maks. moment obrotowy (Nm) bei 1/min ---> 270 / 1.500–4.250, 310 / 2.600–5.000 Stopień sprężania : 1 ---> 12,0, 12,0 Osiągi: Prędkość maksymalna w km/h ---> 238 [234], 250 Przyśpieszenie 0–100 km/h w s ---> 7,9 [8,2], 6,6 [6,7] Elastyczność 80–120 km/h na 4./5. Biegu (Skrzynia manualna) in s ---> 9,0, 7,0 W osiągach jednak różnica jest. Myślę jednak, że patrząc na wartości i przebieg momentu obrotowego oraz obroty przy jakich osiągana jest moc maksymalna, można stanowczo stwierdzić, że 528i po prostu daje zapas mocy i tyle, gdy człowiek chce dokręcić mocno i wycisnąć z silnika wszystko, bo w codziennej jeździe różnica jest pewnie bardzo mało odczuwalna.
  7. mmw odpowiedział(a) na sznurek temat w E39
    Nie generalizujcie. Po co komu podgrzewanie skóry na południu Włoch, w Grecji, Turcji albo w Californii czy na Florydzie itd itd. Fakt, że takie rozwiązanie w Niemczech wydaje się dziwne, nawet w przypadku południowych Niemiec gdzie temperatura raczej poniżej zera nie spada, ale jednak kilka stopni na plusie nie jest przyjemne dla pupy.
  8. http://www.automatyczneskrzynie.pl/ Oni mi dolewali tego. Przedzwoń i powiedz, że nie jesteś z Łodzi ale Twój znajomy u nich właśnie miał dolewany taki patent w 530d i prosiłbyś o podanie nazwy tego specyfiku, bo zacinają Ci się elektrozawory. Jak Ci nie podadzą to postaram się dowiedzieć z w jakiś inny sposób. Niestety mi się coś kojarzy, że to jest produkt niedostępny w sprzedaży normalnej i raczej mają to tylko serwisy, więc może być problem. Koszt nieduży a zanim zacznie Ci ktoś w skrzyni grzebać, to lepiej spróbować prostszych metod, bo jak Ci już ktoś zacznie to mała szansa że kiedykolwiek skończy. :)
  9. Wg mnie to też nie ma nic wspólnego z olejem bo tak to by skrzynia cały czas pracowała źle, a nie tylko na zimno i tylko na 3 biegu. Uważam, że to wina elektrozaworu, ale jeżeli po rozgrzaniu chodzi ok, to może jest to tylko kwestia jest blokowania się. Ja miałem w swoim 530d taki problem że na 2 i 3 przerzucał mi z poślizgiem i to była właśnie wina elektrozaworów (tak to zdiagnozował mój mechanik i miał rację). U mnie pomogło wlanie specjalnego patentu smarującego elektrozawory. Dodaje się to do oleju (około litr o ile kojarzę). Pojeździłem kilkaset km i problem zniknął i już nigdy się nie pojawił. Proponuję wymienić olej i przy okazji nalać tego płynu z olejem. Niestety nie pamiętam jak się to nazywało, ale na upartego mogę się dowiedzieć u gościa, który mi to dolewał, bo mój mechanik nie miał tego wynalazku.
  10. Ale przecież Mustang to tanie, pseudo sportowe auto dla każdego. Ma być tanie i proste, nikt w USA z niego nie robi mega samochodu, więc nie wiem o czym tu mowa. Mustang jest jaki ma być i tyle. W USA auta generalnie mają być niedrogie i nieskomplikowane zarówno w obsłudze jak i w budowie. Mentalność i oczekiwania klienta są zupełnie inne niż w Europie. Jak ktoś chce super technologii to kupuje BMW albo Merca, Lexusa, Acurę itd. Płaci się za to x 2 ale ma się coś lepszego. W USA dla większości ludzi samochód jest narzędziem życia jak komputer, teczka czy patelnia. Nikt z niego nie robi synonimu luksusu, dlatego mają auta jakie mają. Za to przeciętny Amerykaniec pracuje na Mustanga rok a nie pół życia i o to chodzi. ;)
  11. No Polonez to faktycznie frajda z jazdy. :D Frajda, że się dojedzie na miejsce.
  12. mmw odpowiedział(a) na igorwi temat w E60, E61
    Ale jest też o LPG więc Krzysiek zrobił małą dygresję, nie wiem po co się czepiasz. ;) Zresztą to nawet zabawne, że obsługa toru wyścigowego jeździ na LPG i to jeszcze Zafirą. :)
  13. Możesz rozwinąć tę myśl, bo próbowałem zrozumieć Twoją logikę i nadal nie kumam co miałeś w głowie pisząc, że u nich Mustang to jak u nas Polonez? :)
  14. mmw odpowiedział(a) na sznurek temat w E39
    Nie kupuj samochodu do opłat, gdy na Ciebie handlarz wystawia lewy rachunek niemiecki, bo on jako pośrednik nie istnieje w transakcji i w razie czego nie odpowiada prawnie ani technicznie za to co Ci sprzedał. Jak coś będzie niehalo to możesz mu, że tak powiem, naskoczyć. :) Jeżeli się zdecydujesz na takie auto, umówcie się na cenę ostateczną do rejestracji, niech on opłaci akcyzę, wszystkie inne rzeczy i na Ciebie wystawi polską fakturę.
  15. mmw odpowiedział(a) na mmw temat w E39
    Ok, dzięki. Tak właśnie kojarzyłem, że po prostu jest prostszy komputer i wyświetla tylko pod zegarami, ale wolałem się upewnić. Dzięki jeszcze raz. Auta nie mam z czymś takim dlatego nie mogłem sprawdzić.
  16. mmw odpowiedział(a) na sznurek temat w E39
    Przebieg na bank cofany, inaczej cena byłaby zupełnie inna. Nikt 530d na handel nie ściągnie z prawdziwym przebiegiem 150 tys km bo cena będzie taka, że nikt tego nie kupi. Ja proponuję koledze lepiej poszukać w Niemczech rocznik 2001 z przebiegiem 170-200 tys km, dużo więcej nie trzeba będzie dołożyć pieniędzy, a człowiek wie co kupuje.
  17. mmw opublikował(a) temat w E39
    Czy w przypadku, gdy wyświetlacz od radia jest ten prostszy czyli przyciski są w dwóch rzędach, to w takim aucie jest w ogóle jakiś komputer pokazujący spalanie itd?
  18. mmw odpowiedział(a) na igorwi temat w E60, E61
    Ważne, że Tobie się jeździ w miarę dobrze i ok. CLK, E klasy, S klasy, C klasy i pochodne są identyczne z USA i Europy, jedynie MLe mają kilka innych rozwiązań ale to bardziej z zakresu elektronicznych systemów. A już kończąc ten offtopic, to CLK350 cabrio występujące tylko w automacie ma do setki 6,7 s. za to CLK 280 w manualu 7,4 więc jest trochę różnicy. Co nie zmienia faktu, że automat do takiego auta nie pasuje i mimo tych prawie 300KM ja nie czułem tych osiągów i radochy z jazdy tym autem. Mam nadzieję, że w swoim masz skrzynię ręczną, bo w automacie to się robi trochę takie babskie auto (zresztą domyślam się, że pewnie właśnie Twoja żona tym autem jeździ na co dzień).
  19. mmw odpowiedział(a) na igorwi temat w E60, E61
    Jeździłem CLK 350 cabrio z 2007 roku, które sprowadziłem dla klienta z USA. Pominę kiepską sztywność nadwozia bo to wina kabrioletu, ale nie podobało mi się brzmienie silnika (w BMW czym wyżej kręcisz silnik tym się to bardziej podoba, w CLK czym wyższe obroty tym bardziej bolą uszy), wrażenie przeraźliwej ciasnoty wnętrza, do tego cały kokpit jest taki "limuzynowaty", nie ma w nim nic co się może podobać, żadnych sportowych akcentów. Prowadzi się też dziwnie, zero radości z jazdy. Niestety CLK mimo że oparty niby na C klasie jest taką E klasa coupe. Uważam, że E klasa jest super autem, mega komfort itd, ale radości z jazdy w niej nie ma w takim rozumieniu jaki jest w BMW i to samo odnosi się do CLK. Domyślam się, że potwory wychodzące z AMG dają radę, ale nawet 270 konne CLK 350 dla mnie jest autem, które tak naprawdę samo chyba nie wie czym jest, bo ani ono komfortowe ani sportowe. Nawet wolę sobie nie wyobrażać jak to wygląda przy słabszych silnikach.
  20. mmw odpowiedział(a) na igorwi temat w E60, E61
    Właśnie. :) I nie chodzi o przywiązanie do marki. Jeździłem najnowszym CLK, dla mnie to auto to tragedia, ale są gusta i guściki. ;)
  21. A te klapki z kolektora to sobie można tak po prostu wywalić i wszystko jest git? Nie zagłębiałem się w temat więc pytam z ciekawości, bo wydaje mi się to troszkę dziwne.
  22. mmw odpowiedział(a) na igorwi temat w E60, E61
    Nie obraź się ale jak masz CLK 280 to nie wiesz co to jest przyjemność z jazdy i tu już nawet nie chodzi o osiągi ale samo auto.
  23. mmw odpowiedział(a) na igorwi temat w E60, E61
    No a benzyny nie będzie wciągać? Dziwna logika. Na gazie będzie paliła 10%-15% więcej, to normalne. Co nie zmienia faktu, że instalacja zwraca się bardzo szybko a potem już się tylko oszczędza. A należy oczywiście pamiętać o tym, że to V8 jest jednak znacznie mniej awaryjne i prostsze konstrukcyjnie niż nowoczesne turbodiesele.
  24. mmw odpowiedział(a) na igorwi temat w E60, E61
    Dobra instalacja np. BRC kosztuje góra 4-4,5 tys zł. Rzeczywiście majątek. Zwróci się mniej więcej po 15-20 tys km. Jak ktoś robi rocznie 30 tys km to po roku już jest do przodu kilka tysięcy złotych i ciągle oszczędza. Zrobi 100 tys km i jest do przodu już co najmniej 25 tys zł. Oczywiście ma to wszystko sens jak ktoś jeździ bardzo dużo, ale założycie tematu raczej należy właśnie do tej grupy osób skoro decyduje się na gaz w 550i.
  25. mmw odpowiedział(a) na zetti temat w F10, F11
    Zorientuj się czy różnica w mocy nie wynika tylko z programu, bo w sumie to te same silniki i może problem rozwiąże wgranie programu od 528i. Oczywiście to tylko teoria. Inna rzecz, że te 50KM na papierze na co dzień może być mało odczuwalne, bo to nie jest silnik z turbo i różnice w osiągach dają o sobie znać dopiero w górnej granicy obrotów, z których mało kto korzysta w jeździe codziennej. Pewnie musiał byś się przejechać 528i i sam ocenić czy warto było te 12 tys dopłacać.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.