Skocz do zawartości

mmw

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mmw

  1. mmw odpowiedział(a) na lukbmw temat w E60, E61
    Po prostu ten mechanik był nie tylko dobry ale wręcz za je bi sty. :mad2:
  2. Niby tanio nie jest, ale ktoś, kto dopiero poznaje ten tor, jedzie kółko pewnie z 20 minut jak nie dłużej nawet szybkim autem, więc po trzech kołkach pewnie i tak jest tak zmęczony, że ma dość. :) Muszę się kiedyś tam wybrać jak będę miał na stanie jakieś szybsze auto, bo w końcu ten tor to legenda i aż nie wypada chociaż raz w życiu tam nie zajrzeć. :)
  3. mmw odpowiedział(a) na lukbmw temat w E60, E61
    No i po co komu chiptuning w profesjonalnej firmie za tysiąc albo więcej złotych jak może sobie przepływomierz podrasować. :D :D :D
  4. No polatałem tam trochę ostatnio na PS2 i powiem szczerze, że trzeba chyba zrobić setki okrążeń żeby tego toru się nauczyć na pamięć. Wrażenie też robi prosta, która sprawia wrażenie jakby nigdy się nie miała skończyć. :) Ile tam kosztuje wjazd?
  5. Amen. ;)
  6. Odblokować wszystko i wgrać polski język menu można tu w Łodzi. Kosztuje to około 500-600 zł o ile kojarzę. Co do map, to już musisz szukać w necie albo od kogoś przegrać. Co do TV to już trzeba sprzętowo coś zmieniać.
  7. Czasami handlarze-oszuści likwidują luzy w zawieszeniu przed sprzedażą napitalając młotkiem w drążek lub wahacz, żeby przez te kilka km jazdy próbnej było cicho. U nas niestety jak samemu auta nie przywieziesz z zachodu kupując od normalnego sprzedawcy a nie placu z autami bez TUVu albo jak z autem przed zakupem nie pojedziesz do dobrego mechanika, to możesz się spodziewać wszystkiego, bo branża samochodowa to banda oszustów. ;)
  8. Jak płyta nagrana kiepsko działa to faktycznie albo laser jest słaby, albo jest tak ustawiony, żeby nie czytał nagrywanych (tak jest np. w Volvo). Jeżeli nagrywana płyta będzie czytana prawidłowo to nie zużywa Ci to lasera mocniej niż w oryginalnej i nie słuchaj pierdół, bo logiczne, że ludzie w ASO Ci powiedzą wszystko żebyś wydał u nich kilkaset złotych na oryginał. To takie same głupoty jak to co opowiadali w wielu ASO ludziom na temat BMW z USA, że inne części, że się nie da podłączyć do kompa, że się nie da przeprogramować na Europę itd itd. W ASO kłamią często więc lepiej podchodzić do ich wypowiedzi z dystansem. Co do Navi business i prof to Ci nie doradzę bo nie miałem do czynienia z tą pierwszą.
  9. DEF.. Jeździłem 400 konnym Evo i zapewniam Cię, że to nie jest tylko mocniejszy standard. Tam jest inne zawieszenie, hamulce itd. Na co dzień to auto nie nadaje się do jazdy bo czujesz się jak w taczce, jak nie rozgrzejesz hamulców to nie hamują itd itd. M3 czy RS4 to jednak auta, którymi da się jeździć po normalnych ulicach bez męczenia się. A przepraszam, ile koni ma BMW Z4 sDrive35i??? A jednak daje radę z Evo i STI. Zresztą nie o to chodzi. Moje porównanie odnosiło się do tego co napisał kolega Editor i nie ma tu znaczenie ile koni mają M3 czy RS4. On twierdził, że są objeżdżane dookoła przez Evo i STI a ja udowodniłem, że nie jest to prawda i wina leży w umiejętnościach a nie samochodach. I tyle w temacie. A na Twoje słowa "pokazuje to tylko, ze trakcja jest wszystkim i bez trakcji nie ma wynikow i nawet 1000 koni nic nie znaczy bez trakcji" odpowiem pytaniem. Skoro trakcja jest wszystkim to czemu wysokie i ważące ponad 2 tony X5 M objeżdża STI na krętym torze i to jadąc na mokrym skoro to trakcja jest wszystkim??? ;)
  10. [proszę moderatora o usunięcie tego pustego postu bo dwa razy ten sam się wysłał z powodu problemów z dostępem do strony]
  11. A skąd wiesz co się z autem wcześniej działo. Może zawieszenie dostało kiedyś strzała i ktoś nie wymienił wszystkiego. Mój kolega kiedyś w Volvo też nie wymienił drążka, bo blacharz stwierdził że jest ok, a potem pojechał prosto zamiast skręcić. Szczęście, że nic się nie stało. Drążek po prostu był osłabiony po uderzeniu w koło i przy obciążeniu po prostu się rozleciał.
  12. mmw odpowiedział(a) na virus2009 temat w E39
    Nie straszcie człowieka. Zasada jest jedna. Auto kupisz "okazyjnie" to potem będziesz wsadzał w nie grube tysiące złotych. Kupisz solidny samochód z autentycznym, niskim przebiegiem, to będziesz jeździł długo bez większych wydatków. E39 nie jest awaryjnym samochodem, więc gdy nabędziesz dobry egzemplarz będziesz spał spokojnie. Nie próbuj kupować auta na które Cię nie stać. Lepiej kup starszy rocznik ale zadbane auto z małym przebiegiem. Wg mnie zdecydowanie automat, ale to już musisz sam ocenić co wolisz. Nie słuchaj zabobonów, że skrzynia automatyczna to koszty większe. Jak kupisz samochód ze zdrową skrzynią, to wystarczy ją po ludzku traktować i wymieniać olej co 50-60 tys km, a powinna Ci służyć długo. Przy manualnej skrzyni sprzęgło i cała reszta też za darmo nie są. ;)
  13. mmw odpowiedział(a) na waski87 temat w E39
    E39 super wygląda na 19tkach tych M pakietowych z podwójnymi szprychami. http://www.bmwfaq.com/f152/llantas-para-el-e39-actualizando-489876/ Tu masz masę zdjęć E39 na różnych felach, może coś Ci się spodoba (trzeba przewinąć kilka ekranów).
  14. A w ASO to nie kosztuje 50 zł na krzyż?
  15. Bardzo dobry dowcip. :) Gdzie Ci tak powiedzieli, w ASO? :mad2:
  16. Oj kolego bardzo się rozpędziłeś z tym zachwytem nad Imprezą i miśkiem. Owszem, są to doskonałe auta na torze itd, ale pisząc, że M3 albo RS4 są objeżdżane dookoła świadczy tylko o tym, że prowadzą je kiepscy kierowcy a nie, że STI albo Evo są od nich lepsze. Już nie chcę dawać przykładów z torów dość szybkich jak Nürburgring itp, ale weźmy pierwszą z brzegu bazę danych torów krótkich i krętych czyli z Top Gear. Przykład na tyle dobry, że te czasy kręcił ten sam kierowca a nie możesz powiedzieć, że tam są jakiekolwiek proste, na których mocniejsze auto mogłoby nadrobić. 1:24.8 - Mitsubishi Lancer Evolution VIII MR FQ-400 1:25.3 - BMW M3 (E90) 1:25.7 - Audi RS4 1:26.0 - BMW Z4 M roadster (E85) 1:26.0 - Mitsubishi Lancer Evolution VIII MR FQ320 1:26.2 - BMW M5 (E60) 1:27:0 - BMW M5 [E39] 1:28.2 - BMW Z4 sDrive35i (E89) 1:28.2 - BMW X5 M (E70) (mokry tor!!!) 1:28.2 - Mitsubishi Lancer Evolution X FQ-300 1:28.2 - Subaru Impreza WRX STI 1:28.9 - Mitsubishi Lancer Evolution VIII MR FQ-300 1:29.4 - Subaru Impreza WRX STI WR1 1:30.1 - Subaru Impreza WRX STi 1:30.9 - Audi S4 quattro 4.2 1:33.0 - Audi RS6 (tor bardzo mokry!!!) Jak widać standardowe M3 i RS4 objeżdża bez problemu standardowego Evo i STI a nawet mocniejsze wersje Lancera. BMW X5 M było szybsze na mokrym niż STI i Evo 300 konne, a to auto waży chyba z 2,2 tony. Nawet też ciężkie E60 M5 ma lepszy czas niż STI. Myślę, że po prostu ludzie, którzy kupują takie auta jak Evo i STI a do tego grzebią sobie przy nich, są pasjonatami, mają lepsze umiejętności i są lepiej "objeżdżeni" niż zamożni chłopcy co sobie wpadną czasami na tor swoimi M3, M5, RS4 itd. a tak naprawdę potrafią tylko docisnąć na prostej. ;)
  17. No i niestety nie masz racji, bo Lancer i Impreza to auta masowe, mniej znane w Europie ale budujące sprzedaż w USA oraz Japonii i to od nich dopiero pochodzą wersje rajdowe i cywilne "rajdówki" turbodoładowane 4x4. Powtarzam po raz kolejny, ich wnętrze jest jakie jest bo wywodzi się od tanich, masowych samochodów a nie dlatego, że są i były przeznaczone do rajdów. Masz rację, że "wnętrze tych aut wynika z jednego faktu - przeznaczenia tych aut" ale nie takiego o jakim piszesz. ;)
  18. Chyba nie przeczytałeś ze zrozumieniem co napisałem. Impreza STI oraz Lancer Evo mają takie samo wnętrze jak zwykła Impreza z silnikiem np. 90KM, podobnie z Lancerem. Ta sama deska, ta sama tapicerka drzwi itd. Fotele oczywiście już nie ale generalnie wnętrze jest takie samo. Jest Lancer w wersji RS, który jest bidą straszną, bez elektryki, ABS itd i te auta idą do przeróbki na grupę N, bo są tańsze. Pisałeś wcześniej, że Evo i STI są prostackie w środku i mają tandetne plastiki bo muszą być surowe, lekkie itd. a ja Ci odpisałem że to nie jest prawda, bo te auta wywodzą się po prostu od takich prostackich samochodów i tyle. O czym Ty piszesz wyżej to za bardzo nie mam pojęcia i nie wiem apropo czego to jest. ;)
  19. Jeździłem 400 konnym Evo i się zgodzę że to masakra na plus. :) Nie zgodzę się z jednym tylko. Wnętrza tych samochodów są takie same jak w wersjach słabszych wiec nie wynika to z kwestii o jakich pisałeś. Po prostu zwykły Lancer i Impreza to takie samo gówno jak Corolla czy jakaś inna Almera i nie ma co cudów oczekiwać, badziewne plastiki itd. Dla ludzi, którzy takie auta nabywają nie ma to znaczenia. :)
  20. To weź się chłopie przenieś na onet, tam sobie będzie prowokował i pisał bzdury jak cała reszta oszołomów.
  21. Nie wiem po co ten bezsensowny tekst na koniec. Gorszej bzdury nie czytałem. :mad2:
  22. Może zacznijmy od tego, że tym Subaru jedzie jakaś pierdoła i na tym polega problem. Sorry, nie ubliżając 535d bo to super auto, ale na torze nie ma żadnych szans z 300 konną Imprezą. Niestety tutaj widać, że w BMW siedzi ktoś, kto umie jeździć, a w Subaru ktoś kto o tym nie ma pojęcia zielonego. Niezły z Ciebie mistrzu prostej marzyciel. :) Ten 300C pewnie jechał spokojnie a Ty wyciskałeś wszystko co mogłeś ze swojego auta, innej opcji nie widzę. Miałem 300C SRT-8 i wiem co to potrafi na prostej i sorry, ale 535d ma jednak troszkę za mało pod maską. ;)
  23. A czym tak biło na głowę? TDS to był silnik dobry jak wszedł do produkcji bo nie miał konkurencji jeśli chodzi o osiągi. Obecnie to już zabytek. Ogólnie jest ok, ale pali za dużo jak na diesel'a. 520i ma lepsze osiągi i jest ciche, kulturalne. Na pewno więcej pali niż TDS ale nie aż tyle więcej jak by się mogło wydawać. W innych kwestiach to nie bardzo wiem w czym TDS mógł bić na głowę 520i skoro to te same auta. :)
  24. Nie wiem po co się napinasz. Z Twojej wypowiedzi wcale nie musiało wynikać, że poczekać kilka miesięcy = zebrać więcej kasy. Sorry, ale nie napisałeś tak dosłownie. Równie dobrze, ktoś może odczytać Twoją wypowiedź jako wyczekanie "okazji" przez te kilka miesięcy. A przecież Polacy to naród, który rzadko nabywa samochód bez okazyjnej ceny, więc nie dziw się mojej wypowiedzi. ;) Niestety większość właśnie "sięga wyżej" niż powinna i kupuje złomy, bo mają pieniądze co najwyżej na zadbane E39 a na siłę próbują kupić E60. Skutki takich działań są wiadome. PS. Jeżeli Ciebie po "dwóch, trzech miechach" stać by było na F11 530d zamiast 520d to naprawdę gratuluję dochodów, tylko pozazdrościć. ;)
  25. mmw odpowiedział(a) na kukis84 temat w E60, E61
    Nie bardzo rozumiem jakie Ty te felgi kupiłeś. E90 M3 nie ma takich felg ani E46 M3 nie ma. Może masz felgi M pakietowe a nie od M3?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.