Skocz do zawartości

Profesjonalne oświadczenie sprawcy wypadku lub kolizji


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów ;)

Jestem nowy i umieszczam tu takie zapytanie, ponieważ taki mam model BMW.

Słyszeliście o taki druku jak:

Ogłoszeniu sprawcy kolizji?

Zakupiłem na aukcji allegro i zbieram opinie o przydatności tego.

Co wy o tym myślicie?

Liczę na ciekawe odpowiedzi, szczególnie przez osoby które to sprawdziły.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh ...owszem jest takie coś ale żeby to kupować to pierwsze słyszę. :)

Kumpla brat pracuje w Policji i dał nam PDF-a i se podrukowaliśmy.

Ja wożę w schowku 5 egzemplarzy ....raz już mi się już przydało jak dziadek mi w tyłek wjechał :]

 

....jak coś to mogę przesłać PDF-em takie oświadczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A byłem taki zadowolony, że sobie to wydrukowałem, ba nawet parę razy, bo ojcu jeszcze chciałem dać.

 

Ktoś mi kiedyś powiedział "nie woź takich rzeczy przy sobie bo będą się często przydawać" :twisted:

 

I co teraz mam robić? Wyjąć? :norty: :mrgreen: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A byłem taki zadowolony, że sobie to wydrukowałem, ba nawet parę razy, bo ojcu jeszcze chciałem dać.

 

Ktoś mi kiedyś powiedział "nie woź takich rzeczy przy sobie bo będą się często przydawać" :twisted:

 

I co teraz mam robić? Wyjąć? :norty: :mrgreen: ;)

Wyjąć i spalić, ewentualnie sprzedać na allegro :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy piszą wzywać policję a oswiadczenie to z netu pobrać.

A jak ja komuś wjadę i będę winien? To też mam wzywać policję i dostać 300 zł mandatu?

Czy mam napisać oświadczenie "takie z Internetu" i dać go poszkodowanemu. Już po godzinie

nie będę wiedział co napisałem i jakie szkody podpisałem. Nie mam kopii, nie mam danych. [BAD], po miesiącu ubezpieczyciel pyta mnie w liście poleconym czy rozbiłem facetowi cały bok samochodu.

Jak to ? Pytam sam siebie. Przecież wgniotłem mu tylko delikatnie drzwi. Nie mam kopii. Wysyłam, że to nieprawda.

I zaczyna się. Wezwania. Pisma sądy. czasem nawet 7 lat pisania i obowiązkowe stawianie się do sądów.

5 zł ? A wystarczy tylko mieć....Profesjonalne Oświadczenie......

 

Oryginał i kopia są identyczne bo na papierze samokopiującym. Nie da się ich podrobić bo maja unikalny numer.

Ubezpieczyciel dostaje profesjonalny druk najprościej który ułatwia wszystkim zakończenie sprawy. Nie mówiąc o innych zaletach. druki z netu są na kartkach A4 i nie mają kopii

 

Włóż taką kartkę do dowodu rejestracyjnego a najlepiej dwie. Partyzantka. Znajdź w dowodzie rejestracyjnym np. właściciela pojazdu. Zawsze są dwa adresy. Który to właściciel ?

W tym oświadczeniu jest kilkanaście rzeczy o których nawet nikt nie ma pojęcia. Dopiero po stłuczce jest lament i że burdel w Polsce...a wystarczy tylko 5 zł

Ja tam wole to :):)http://www.bmw-klub.pl/forum/posting.php?mode=reply&f=100&t=142830&sid=dbe9c7ceedc403653ce375fe29b71d2e#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Dokładnie. Nie wiem jakim problem mieć odpowiednie oświadczenie w kilku kopiach wydrukowane. Jak ktoś jest gapa to i samokopiujące, profesjonalne mu nie pomorze. Podstawa to od razu zebrać świadków wypadku i wezwać niebieskich, to ważniejsze niż oświadczenie, bo sprawca już nie będzie nic kombinował.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawa to od razu zebrać świadków wypadku i wezwać niebieskich, to ważniejsze niż oświadczenie, bo sprawca już nie będzie nic kombinował.

No wiadomo że jak się zadzwoni na pały to nie trzeba już oświadczenia, a oni często nie są do szczęścia potrzebni i trzeba tak robić żeby ich nie wzywać i żeby wszystko było ok, po jaką cholere jeszcze punkty i mandaty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak nie jesteś sprawcą to lepiej wezwać. To, że koleś dostanie mandat, to nie Twój problem, ale jak Ci się zacznie wypierać potem bo stwierdzi, że był w szoku, źle ocenił na gorąco sytuację itd to zobaczysz, że warto wezwać jednak Policję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

WITAM

Mam pytanie do specjalistów:

Czy wystarczy że przy kolizji, (nie z mojej winy) dam sprawcy do podpisu formularz bez wypełniania: ?

i zrobię aparatem z telefonu zdjęcie:

-dowodu osobistego

-dowodu rejestracyjnego

-polisę

-prawo jazdy

 

a resztę w domu sobie wypełnię ? czy takiej opcji nie ma? bo poco mam na miejscu wszystko wypełniać? ? ?

http://www.bankier.pl/static/att/73000/2096522_formularzoswiadczenieduze2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz, jasne, że możesz, tylko nie zapomnij przy okazji podsunąć sprawcy weksel in blanco jeszcze :lol: :lol: :lol:

 

A tak poważnie - jakbyś był na miejscu tego sprawcy, podpisałbyś takie oświadczenie w ciemno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.