Skocz do zawartości

mmw

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mmw

  1. mmw odpowiedział(a) na grzesiek811 temat w F10, F11
    Szkoda, ze nie widzialem Twojego postu wczesniej, bo fotela nie trzeba okrecac albo wyciagac. Przynajmniej ja nie wyciagalem jak przeciagalem kabel audio z ekranu Android do podlokietnika. Wystarczy fotel cofnac do konca i zdemontowac ten miekki kawalek tapicerki na boku konsoli srodkowej i tyle.
  2. Pytalem czym, w sensie jakim programem. 🙂 Ale juz widze, ze Esys. No robisz tak jak trzeba. Powiem Ci, ze faktycznie chyba cos musi byc uwalone w kamerze, bo zle sie podlaczyc tego kabla nie da. 🙂 Obejrzyj dokladnie piny wszystkie w tych wtyczkach w kamerze i module. One sa malutkie. Zrob sobie fote telefonem i powieksz. Zobacz czy tam cos nie jest uszkodzone. Obejrzyj tez piny te zenskie w kablu z obu stron. Moze przez przypadek cos uszkodziles. Jak jest ok, to sprobuj wymienic te kamere na poczatek. Co do CICa, to poczytaj w necie, czy z Anglikami nie ma takiego klopotu i nie trzeba flashowac. A z jakiego rynku (w sensie kraju pochodzenia) jest Twój samochód?
  3. Czym Ty to w ogole kodujesz? Bo powiem Ci, że jak widze takie zdanie "Przekodowałem VO Code HU i Kombi.", to nie wiem czy Ty do końca rozumiesz co robisz. Nie chcę Cię w żaden sposób pomniejszać Twoich umiejętności, tylko chciałbym być pewny, że wszystko robisz prawidłowo. Jeszcze tak się zastanawiam, czy może nie jest tak, że soft w HU z Anglika nie jest trochę inny niż w kontynentalnej Europie i stąd problemy. Mam na myśli, to, że auto ma kierownicę po prawej stronie. Może by trzeba było tego CICa przeprogramować. Może jakieś info z Gateway, FRM, CAS albo innego modułu powoduje, że jest taki efekt.
  4. No to musi byc polski jezyk bez zadnego dodatkowego, recznego kodowania zwiazanego z jezykiem. W CIC z UK, masz cala liste europejskich jezykow, polski rowniez. Przekodowales zegary tez po dodaniu kodu wyposazenia 609?
  5. Jak zamieniles kod w wyposazeniu na 609, to wystarczy przekodowac HU i zegary wg VIN. Jezeli kupiles CIC z auta przed 2010 rokiem, o ile pamietam i nikt nie update'owal tego HU, to soft nie zawiera jezyka polskiego. Moze dlatego masz problem. Musisz przeprogramowac jednostke. Co do CHAMPa, to mozesz sprawdzic opornosc na tych pinach. Jak jest kompletnie otwarty obwod, to bedziesz pewny,ze te piny nigdzie nie ida na plyte glowna i sa tylko pinami w gniezdzie.
  6. Sorry, mój blad. Na szybko to przegladalem i nie przeanalizowalem tego dobrze. Ty masz blad lacznosci kabla wysylajacego obraz z modulu kamery do HU (CVBS) a nie z kamera. Problem na LIN do kamery masz tez, ale to moze wynikac z problemow z komunikacja z HU. A probowales odpinac HU i spojrzec jakie sa bledy? Bo widzialem, ze kamere odpiales i podales bledy, ale nie widzialem zebys odpinal wtyczke z HU i podal co tam wyszlo. Patrzyles tez, tak jak ktos Ci tu radzil, czy w HU sa piny w miejcach gdzie wpiales piny to wtyczki? Czyli 21, 23, 24. Jak one tam sa, to HU powinno sie nadawac do oblugi kamery, no chyba, ze oni to robia uniwersalnie i kazdy ma to. W takim wypadku, decyzja czy HU obsluguje kamere, czy nie jest czysto software'owa. Mozna na chama sprobowac przeprogramowac HU, z dopisanym kodem wyposazenia w kamere. A pewny jestes na 100%, ze nie zamieniles plus z minusem w tym kablu CVBS?
  7. mmw odpowiedział(a) na miros temat w F20, F21
    No wlasnie niebardzo moge Ci podac, bo to nie jest detalista. Spojrze czy ich sprzet jest gdzies na Aliexpress i dam Ci znac.
  8. Tak, wiazka jest ok. Sam robilem doposazenie w jakiejs F10 z ta wiazka. Wg mnie cos spitoliles i nie ma tu znaczenia Twoja HU, bo masz blad komunikacji miedzy modulem kamery i kamera. Nawet jak wypniesz kabel z HU to ten blad bedziesz mial nadal, wiec wymiana HU nie ma sensu. Jaki masz numer tego modulu kamery?
  9. mmw odpowiedział(a) na miros temat w F20, F21
    No to sa 10.25 cala o ile kojarze. Dobrze to wyglada, dobrze dziala. Tylko nie oszczedzaj na pamieci operacyjnej, bo bedzie mulil strasznie (to samo jak w przypadku smartphona). Co do producenta, to ciezko mi Ci doradzic. Ja mam sprawdzonego w Chinach i od nich zawsze bralem. Tu w Polsce to nie znam w sumie firm, ktore ciagna dobry sprzet ze sprawdzonych zrodel.
  10. A takie podstawowe pytanie. Skad wytrzasnales zestaw przewodow? Czy to jest zestaw doposazeniowy konkretnie do F10? Bo moze piny w przewodzie do kamery nie sa na swoich miejscach?
  11. Tak, oczywiscie, ponad 12 cali. Sorry, za przejezyczenie. Mam juz rok, ten akurat co pokazalem i smiga jak zloto. Wkladasz tam karte SIM i masz niezaleznie internet. Ja akurat zawsze kupowalem te Androidy od producenta sprawdzonego, bezposrednio z Chin i nigdy nie mialem zadnych problemow, wiec nie wiem jak to wyglada z innych zrodel. Kiedys to montowalem ludziom, jak jeszcze w Polsce mieszkalem i tez, nawet po wielu latach nikt nie zglosil problemu. Kamera, nawet jak sie zepsuje (chociaz tu nie ma co sie zepsuc w sumie), albo nawet ja sam uszkodzisz, to kupujesz nastepna, znow za grosze. Ceny uzywanych, oryginalnych kamer i modulow, ciagle sa wysokie. Chcialem zonie, do X3 zalozyc, bo tam ma Professionala, ale odpuscilem, bo nawet do starszych modeli trzyma to cene. Wymiana podstawowego HU na CIC nie zmienia Ci wiele, no moze poza twardym dyskiem, ale w erze duzych pendrivow, to tez zadna zaleta. Ty niestety juz sie zapedziles w strone oryginalnych rozwiazan, wiec musisz w to brnac dalej. W mojej opinii, jezeli w HU pojawila Ci sie opcja kamery, to jest ono do niej przystosowane. Cos pomieszales z polaczeniami. Porownywales wszystko ze schematami, ktore Ci pokazuje ISTA, gdy przejdziesz do nich bezposrednio z bledu?
  12. A widzisz. Trzeba było iść kompletnie inną drogą i kupić sobie 10.25 cala ekran Android, do którego bezpośrednio idzie kamera, która nowa kosztuje z 10 USD. Jak się ma HU z małym ekranem, to najlepsza opcja. Dokładanie CICa, kamery z modułem itd. to niepotrzebna zabawa i wydatek, który suma sumarum na pewno przekroczy koszt ekranu z Androidem. O wyglądzie to już nie wspomnę, bo te duże 10.25 cala są montowane inaczej, bardziej tak jak w nowych modelach.
  13. Przez szybę to baby cofają. 🙂 Sorry, ale szybciej, to Ty co najwyżej przywalisz w coś jak będziesz patrzył przez szybę. Wtedy faktycznie masz szansę na "szybciej". 😉 Zasłoń sobie tylną szybę na jakiś czas to się nauczysz jeździć korzystając z lusterek bocznych. Potem sam przyznasz, że to łatwiej i bezpieczniej.
  14. mmw odpowiedział(a) na miros temat w F20, F21
    Masz na mysli ekran z Andoidem? Do jakiego auta, F20?
  15. No ale to czemu nie kupiles prawidlowych opon, skoro i tak musiales kupic? Teraz bedzie Ci przeklamywal licznik pręskości. Wprawdzie tylko 3.5%, więc po prostu bedzie mniej zawyżał, bo normalnie zawyża około 7% o ile kojarzę. Za to będzie oszukiwał w naliczaniu przebiegu, ale na Twoją korzyść, więc pewnie Cię to nie martwi. 🙂 Generalnie jednak auto, zawieszenie itd jest skonstruowane pod odpowiedni obwód opony, więc lepiej trzymać się fabrycznych rozmiarów. U Ciebie obecnie różnica w wysokości koła jest ponad 2 cm.
  16. Bez podlaczenia sie do komputera diagnostycznego, to mozesz tylko zgadywac. Jak radio gra normalnie, to znaczy ze tylko nie ma polaczenia z ekranem. Jak jest ogolnie cisza, to cos sie stalo z jednostka glowna (zwana przez Ciebie "komputerem"). W BMW ekran jest osobnym urzadzeniem i jest tylko wyswietlaczem. Caly idrive, radio, nawigacja itd jest w jednostce glownej, tam gdzie pchasz plyte CD/DVD. Jezeli Ci padl wyswietlacz, to ekran z Androidem jest rozsadnym rozwiazaniem. Jezeli masz problem z jednostka glowna, to ekran z Androidem nic Ci nie da, bo nadal dziala on jako podstawowy wyswietlacz, oferujac dodatkowe funkcje Android.
  17. Nic nie wiem o "sekundowym" przemysleniu w 8HP. Mam dwa auta z ta skrzynia i pierwsze slysze. Chcesz aby auto i generalnie skrzynia reagowaly na wcisniecie pedalu gazu bardzo szybko, to jezdzij w trybie sport.
  18. No i lepiej zrobic to ISTA bo jest lepsza/bezpieczniejsza dla kogos kto nie ma zbytniego pojecia jak to robic. Amatorskich zasilaczy tez nie polecam, bo auto bedzie ciagnelo prad grubo przez prawie 2 godziny.
  19. Przeciez napisalem jak to zrobic. Do konsoli dachowej dochodzi stale zasilanie. Podpinasz sie pod nie z konwerterem z 12V na 5V USB-C i tyle. Podlaczasz kamere i z dyni. Bez ciagniecia kabli po slupku, do Junction Boxa itd. Oczywiscie jezeli Ty jeszcze podlaczales kamere na tyl, to i tak bys musial ciagnac kabel po slupku do glownej kamery, ale zasilanie do tylnej kamery tez mozna tez wziac gdzies z tylu, zaleznie gdzie ja montowales. Mi generalnie chodzi o to, ze ktos kto podlacza tylko przednia kamere, to sugerujac sie Twoim opisem skomplikuje sobie strasznie zycie.
  20. Prawidlowo felgi 7.5Jx19 ET:45 sa na przod, 8Jx19 ET:52 sa na tyl. Opony przod 225/35R19, tyl 245/30R19. Wiec wszystko sie nie zgadza u Ciebie.
  21. mmw odpowiedział(a) na SPEEDF10 temat w F10, F11
    Tam powierzchnia jest wklesla, wiec calkiem mozliwe, ze material ktory nakleili podczas regeneracji lekko sie skurczyl od slonca/ciepla i zaczal odchodzic. To jest latwo sprawdzic. Zdejmij listwe ,te dekoracyjna, to bedzie widac granice naklejonego meterialu.
  22. mmw odpowiedział(a) na Kedzias temat w F10, F11
    Ja kupowalem oryginal, uzywany, najswiezszy jaki sie dalo z najnowszym numerem czesci. Czesc przyszla jak nowa, wiec pomysl sie sprwdzil.
  23. Skomplikowales prosta rzecz. Zamiast sie po prostu podlaczyc pod stale zasilanie gdzies w konsoli dachowej (tzw 30tke) z przejsciowka z 12V na 5V USB C albo jakie tam kto ma w video rejestratorze (przejsciowki sa do kupienia gotowe), to nawymyslales tam tyle rzeczy, ze szok.
  24. Moze podaj dokladny model, silnik, rocznik. Bo tak to jest takie zgaduj zgadula.
  25. Wygląda jakby coś się w FEM uwaliło. Każdy zamek jest sterowany bezpośrednio z FEM. Nic innego, pobocznego, w sensie elektrycznym, nie może mieć wpływu na to, że otwierają się tylko drzwi kierowcy. Szczególnie, gdy drzwi kierowcy się zamykają, ale już nie chcą otworzyć w żaden sposób od strony elektrycznej. Przycisk centralnego zamka też jest podłączony bezpośrednio do FEM.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.