Treść opublikowana przez GDX4
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Polecam adaptacyjne. Fajnie działa, jak trzeba jest komfort, innym razem jest sztywne. Chociaż wszystko zależy od agregatu pod maską. Przy słabszych wersjach chyba standardowy zawias byłby najlepszym rozwiązaniem.
-
Serwis po zakupie - prośba o radę
Nic nie wymieniać. Jeździć, obserwować i tylko dolewać. Za 2 lata pogonić do żyda i następny. 🙂
-
M3 G81 Touring zamówienie, LCI
Ale drive recorder ma jedną ważna zaletę. Nic nie wisi przy lusterku, kabel;e się nie plączą etc..
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Jak jest na placu to już z górki... Ja mam za sobą 1,5 roku czekania na produkcję... Heh.
-
Serwisowanie m340i (wpływ na żywotność)
Co do gaszenia to wystarczy na minutę przed wyłączeniem nie pałować. Widzę że m340 podobnie jak cupra ma jeszcze chłodzenie turbo po wyłączeniu... Im bardziej sportowy silnik tym mniej lubi ciśnięcie na zimnym. Np 1.6 w golfie lepiej to zniesie nawet przez kilka lat, w aucie sportowym - czasem kilka zrywów na zimnym pod odcinę. Czy to są urban legends? Jeżeli chodzi o eksploatację auta własnego, to nie. Zdrowy rozsądek i kultura techniczna, która coraz mniejszej ilości osób jest znana. Jak bym to auto miał jako służbowe, wymieniane co roku przez firmę.... to łoo panie, ebać zdrowy rozsądek... i jak inni na zimnym w palnik, olej co 30000 bo dla firmy taniej. Przecie nie moje i zaraz będę miał drugie... Chociaż nie, ja aż takim barbarzyńcą nie jestem.
-
Serwisowanie m340i (wpływ na żywotność)
Jeżeli samochód seryjny, to 95 wystarczy. BMW tu akurat stroi auta pod te wszystkie paliwa. Cupre miałem obligatoryjnie 98 wskazane jako preferowane. 95 tez łykała jak było trzeba, ale czuć było lekko inną pracę silnika. Co do użytkowania normalnego, moje propozycje: - po odpaleniu dać się silnikowi rozgrzać i dopiero w palnik - olej co 10-15.000km - cyfry i skrzynia jak instrukcja lub okolice 80/100.000km - paliwo 95, jak jest fantazja to 98, ale bez spiny... - po wtóre: NIE PAŁOWAĆ NA ZIMNYM
-
Rabaty na nową serię 3 g20
340 bardzo dobre Daily. Fotele m polecam. Choć i standardowe są fajne. Może ciut bardziej miękkie.
-
Porysowane boki wnętrza auta
Może od suwaka z kurtki. Jeździć, obserwować...😉
-
BMW 3 G20 - spalanie
To przy takich wartościach jak podajecie, to moje 6 garów ma mega ekonomiczne uzasadnienie. Po wawie wychodzi 11/12l, w trasie do 110km/h mieści się w 6,5l, 140 to już około 9/10l. Miodzio.
-
Zawieszenie M Sport vs Adaptacyjne (g20)
Ano niestety. Normale opony są przyjemniejsze. Ale wymiana koła na autostradzie z rodziną w aucie nie jest porządnym doświadczeniem. A adaptacyjne plus rf, dobry kompromis.
-
Zawieszenie M Sport vs Adaptacyjne (g20)
Ja na rf nie narzekam. Mam wprawdzie adaptacyjne zawieszenie, tak jak w poprzednim i bardzo je sobie chwalę. A rf na polskie drogi uważam że to dość dobra, kompromisowa opcja. W poprzednim aucie 3 opony poszły w dal prze niespodzianki w drodze, które wynurzyły się spod innego auta i nie dało się już nijak ominąć.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Każdy ma swoje upodobania/spostrzeżenia/poglądy/budżet. I siedząc nad kartką i kalkulatorem powinien wybrać jak najlepszy kompromis dla siebie. Poprzednio jak wybierałem to pomiędzy Octavią a Cuprą. Oba 4x4, ale skoda wyszła drożej, mimo słabszych osiągów (ale mogła mieć więcej wypasu typu grzana szyba, hak...)... Wybór był prosty, wtedy jeszcze seat. Bardzo miło wspominam. Jeździłem dzień 318d, w oście. Dość fajne zwinne autko. Ale 340 daje mi to co Cupra i nawet więcej. Przy 330 miałbym niedosyt. Ale to ja. Ktoś może mieć inaczej. Znajomy wziął właśnie 330 bo dużo jeździ i faktycznie, ma mniejsze spalanie. Nie drastycznie, ale przy takich kilometrach to robi sumę.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Różne odcienie szarości. Bardzo różne. Oxide taki nawet bardziej szampański, ale z racji przemianowania auta na lic zmianie uległa paleta i nie dało rady (lub nie było woli dealera/producenta) pozostać przy oxide. Początkowo miałem mieszane uczucia, ale obecnie już nie. Skyscraper jest bardzo metalicziczno/metalowy😁, trochę bardziej męski...? Na pewno ładnie maskuje kurz na sobie.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
W FUS na Ostrobramskiej w wawie widziałem oba kolory jeden za drugim... Portimao wypadał tu blado. Solo jakoś ujdzie i pierwotnie celowałem w ten kolor, ale ostatecznie wpadł oxide, który po perypetiach produkcyjnych stał się skyscaper...
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Tak jak pisałem, każdy ma swoje zdanie. Co do wyglądu bym się zgodził jak przednie były by tak samo ciemne. A tak... lipa. Co do nagrzewania wnętrza, są inne szyby, które działają. Tu przy czarnych macie tylko efekt placebo. Bo większość tak ma... W mercu miałem fajne, były lekko brązowe, z niebieskim połyskiem (nie z linii awangarde) i one robiły mega robotę.
-
Co zamiast G20 330i -> propozycje ?
Baterie i hybryda nie przeszkadzają, a nawet przeciwnie. Asystentów wyłączasz i jest git. Ja z tego badziewia nie korzystam. Co do ekranu - byłem mega przeciwnikiem, ale jak rozpoznawałem i wsiadłem do i4, to zacząłem zmieniać zdanie. Ciężko to cieżko, ale przekonało mnie 100% zajętej powierzchni bez skosów w pianoblacku. Używanie klimy z wyświetlacza nie jest problemem. Okazało się że automatycznie działa fajnie. Jak ustawiłem temperaturę to nie mam potrzeby często gmerać. Większość rzeczy ogarnia się przy pomocy pokrętła. Nawet CarPlay. I nie ma wywalcowanego ekranu. I do auta w Polsce polecam webasto. Kocham to rozwiązanie. Start stop wyłączać przyciskiem sport indywidual, gdzie wszystko możesz ustawić w komfort. A spalanie, podobne a nawet mniejsze niż w Cuprze 4x4 z roku 2017. Na trasie przy 120/140 o dobry litr na 100km. Miodzio.
-
opóźnienie w odbiorze.
Ten co przyjmował zamówienie zmienił w trakcie prace.... Dziwny czas. Ale dzięki temu nie musiałem rezygnować z kamer, haka i dodatków wbiłem system HK.
-
opóźnienie w odbiorze.
Ja czekałem 18 miesięcy.... Kto chętny pobić? Chyba jestem rekordzistą. Choć słyszałem o seri 5 z tego samego salonu, że tam o 1 miesiąc mnie wyprzedził. Ale to nie potwierdzone info...
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Ciemne szyby to nie jest obowiązek w aucie. Ja nie rozumiem tego fenomenu. Ciemno i nieprzyjemnie robi si w aucie. A ja lubię światło. Ciemne szyby bardzo śmieszą mnie szczególnie w autach sportowych. Co one mają ukrywać? Aktówkę czy powietrze na tylnym fotelu? Co innego w limuzynie np s class lu 7. Tam dobrze by nikt nie widział jak asystentka relaksuje prezesa po spotkaniu masując ustami mikrofon... Szofer i tak ma milczenie w cenie... Ale to moje zdanie. Do walki ze łoniem moich pasażerów z tyłu zamówiłem rolety. Idealne rozwiązanie. Podkreślam jest to moje zdanie i moje odczucia estetyczne.
-
M340i Brooklyn Grey LCI
Gratuluje silnika. Osobiście jestem z niego zadowolony. Przy zmianie pre lci na lci (18 miesięcy czekania...sic) zaproponowali mi ten kolor, ale ostatecznie wziąłem skayscryper Grey.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Podbija głośnikami, ale trochę rzęzi z wydechu, a moim zdaniem mógłby tego nie robić...
-
Znikające funkcje HUD g21
Być może zmieniły się samoistnie parametry wyświetlania lub przypadkiem sam przełączyłem. Trzeba dokładniej wejść w ustawienia i wybrać co Ci pasuje.
-
Sportowe fotele M, jak oceniacie komfort?
W temacie foteli, to ich przeszycia, wyprofilowanie i faktura vernasci bardzo dobrze działają. Nie mam w lecie problemu z zapoceniem.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Fotele M bardzo fajne. Z vernasca cognak bardzo ładnie wyglądają. Nie grzeją zbytnio w upały... Nie wstaję z nich spocony. Nawet ostatnie trasy po 8 godzin na wakacje... Ogólnie oba fotele są ok
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Auto pod chmurą, jak rano działa weba sto to przy masce czuć delikatne spaliny. Ale jest ich mało. Możliwe że przy temperaturach powyżej 10st C tylko dogrzewa elektrycznie, lub bardzo mało spalinówką...