Treść opublikowana przez Dymek442
-
mody e39
o baranach było chyba milion razy na forum streetracing. i barany zapewniają przyrost mocy koniec kropka dlaczego?? bo jest to kolektor równoobjętościowy, równoodległościowy przez co prędkośc i wydatek odprowadzania spalin z każdego cylindra jest równa, łatwiejsza. Nie trzeba wcale wydechu z kwasówki ani innych takich żeby zauważyć przyrosty. przy baranach. Niestety te barany są dość słabo wykonane i nie mają takiej trwałości jak barany z m3 e36 np. Ale ponoć spokojnie dają radę Niektórzy twierdzą że lepiej kupić te niż od m3 bo od m3 trzeba przerabiać niestety. Szkoda że m54 katy są zintegrowane w kolektorze bo barany dawno by już były karolr za dużo tvn turbo chyba i słuchania tekstów Tedego.
-
528i czy 525i
525i zdecydowanie, nie tylko silnik nowoczesniejszy ale i juz caly samochód po lifcie
-
Olej skrzynia olej wał
każdy olej ciecz smarująca czy cokolwiek by to było traci kiedyś swoje właściwości więc warto wymieniać z doświadczenia coś już o tym wiem tym bardziej że most i skrzynia w bmw nie są takie tanie a często potrafią dostać po dupsku od właścicieli w trakcie jazdy więc lepiej żeby soki były ok.
-
Olej skrzynia olej wał
Olej i w skrzyni wi w moście jest lifetime przynajmniej u mnie ale i tak wymieniłem. Nie szkodzi to na pewno a pomaga dosyć bardzo np jak biegi zaczynają ociężale wchodzić i znacznie wydłużają życie skrzyni i dyfra. Wymień olej twój dyfer i skrzynia będą ci wdzięczne. Jaki olej to już dojść możesz tylko po nalepkach na skrzyni i na dyfrze. Swoją drogą z dyfru często lubi się wypocić lekko olej na co niewiele osób zwraca uwagę
-
Dysze spryskiwaczy
Raczej nie bo samochod stoi na strzeżonym :) Myśle jeszcze czy od trzaśnięcia maską może być luz raczej nie bo ciezko je dosyć przestawić. Zaczynam sie wkurzać że wogóle jest możliwość ich ustawiania. Ostatnio niechcący dostali ludzie na przejściu bo nie wiedzialem ze przestawiona:/ Ogólnie to taki troszke Śmigus Dyngus packet chyba :P
-
Wahnięcia wolnych obrotów na zimnym silniku - rozwiązanie
pytanko do autora było:)
-
Wahnięcia wolnych obrotów na zimnym silniku - rozwiązanie
to jest wąż odmy zgadza się??
-
Dysze spryskiwaczy
Pytanko czy wam też dysze spryskiwaczy się przestawiają. Zaczyna mnie trafiać bo co ustawie to znow zaraz walą gdzies to w prawo to w lewo. Czy to mozliwe zeby dzialo sie to samo z siebie?? dzialo sie tak komuś kiedyś. Normalnie chodzą one dość opornie. sam juz nie wiem
-
523i poważny problem po wpadnięciu w dziurę:(:(
może skrzywiły ci się sanki??
-
540i Jakie paliwo najlepsze?
a ja dla odmiany żeby wkurzyć wszystkich odpowiem NAJLEPSZE JEST LPG :D naprawdę polecam O oktany nie trzeba się martwić jest 108 więc na pewno ci ich nie zabraknie. Kosztuje polowe tego co benzyna
-
gaśnie na wolnych obrotach
za małe dysze są przyczyną całkowitego otrwarcia wtryskiwaczy i wydłużania czasów wtrysku gasnąć nie bedzie. Co z kolektorem wstaw zdjęcia gdzie masz nawiercony najlepiej. Jak okaże się że masz źle nawiercny to do gazownika żeby poprawił Pewnie zatka ci kolektor śrubą na klej i wiercił bedzie gdzies bliżej wtrysku benzyny. Walcz z nim o to lepiej żeby go dał do spawania i później na zdjętym kolektorze zrobił po ludzku.
-
map sensor
150km słusznie powiedziane u mnie przy 192 klękało ciśnienie aż miło z 132 na 0,9 reduktor nowy. Na goldzie jest lepiej że tak powiem :)
-
E65 735i zakładać gaz???
jak coś kolego polecam w warszawie nikosia wariata wejdź n forum lpg.info.pl i znajdz może najtańszy nie jest ale nie bedziesz plul sobie w brode bo człowiek że tak powiem wie dlaczego samochody jeżdżą w przeciwieństwie do większości gazowników w naszym zacnym kraju. Gaz w e65 jak dla mnie poezja kolejny właściciel który ma mózg zamiast trocin. W krotce bedzie sie mówić na forum stać cię na bmw to stać cię na instalację gazową do niego:)
-
Jaka instalka?
szukasz dobrej instalacji nie wywalaj kasy na prinsa Oszczędnie a dobrze Stag 300 + magic jet + reduktor najlepiej kme gold lub coś innego mocnego najlepiej keihin + stag 300+ reduktor od prinsa Wyjdzie napewno lepiej niż sam prins i taniej Można też brc ale to nie ma sensu bo konfikuracja tej instalki jest taka sobie Stag ma wiele opcji i łątwą konfikurację a po mapach zawsze pięknie widać co jest nie tak Wybrałem osobiście staga i z magic jetami i goldem jest miodzio
-
gaśnie na wolnych obrotach
żle nawiercony kolektor. gazownik wpuścił w kolektor króćce od gazu w złym miejscu prawdopodobnie.
-
Przerywacz z E39 do E34
hmm zdaje się że w e39 zajmuje się wszystkim LCM więc nie bardzo da się to chyba przełożyć
-
LPG w "5"
czy tak do końca lepsze to bym sobie ręki uciąć nie dał zależy o co nam chodzi tania eksploatacje wygodę itd Mało porównanie w bmw za 2 wahacze górne 530zł razem z tulejami za tyle wymieniałem całe zawieszenie z produ w nubirze które w lacetti jest podobne bardzo bo fakt faktem lacetti jest to nowa nazwa handlowa nubiry 3 Kolejny fakt w nubirze więc również i w lacetti zawieszenie jest o wiele mniej trwałe niż w bmw już nie mówiąc o silniku i całej reszcie
- LPG w "5"
-
Tylny most ! Wycieki !
pewnie wyciek z oringu albo z korka :) często własnie przez takie pierdoły jak nie obejrzenie mostu czy skrzyni są drogie tragedie. No ale kto by pomyślał w końcu olej lifetime i w skrzyni i w moście. Profilaktyka najważniejsza
-
LPG w "5"
Ja mam gaz w 525i jak chcesz zakładać gaz jedz do nikosia koło warszawy. Co do brc nie mowil bym hop bo wcale rewelacji nie ma kot konfigurował tą instalacje i staga ten wie że stag jest lepszy wszystko jest super pod warunkiem że zrobone na dobrych gratach. Instalki po taniości w bmw nie beda gadały. Polecam www.lpg.info.pl znajdz nikośwariat lub nikoswariat Ogólnie bmw na gazie sprawuje się dobrze pod warunkiem że zrobią ci porządnie instalacje
-
Tylny most ! Wycieki !
Przerabiałem kapało z korka stan uciekł do połowy winna była podkładka uszczelniająca śrubę spustową
-
problem z mocą i elektryką w m20b25
da radę żarówką ale trzeba mierzyć poszczególne odbiorniki wyciągaj bezpieczniki po kolei i patrz gdzie jest prunt bedziesz wiedział gdzie ejst złodziej
-
informacje na temat sprzęgła...gdzie szukać?
na temat zachowania sprzęgła jest sporo tematów ale raczej za granicą dokłądnie o tzw. CDV czyli clutch delay valve - zawór opóźniający sprzęgło. co do usterek myślę że też sporo tego jest na forum.
-
zakup 530i
ja użytkuje samochód praktycznie 100% w mieście także nie martw się niektóre manewry przypominają próbę zawracania titanikiem na jeziorze no ale :) można myślę że nie ma trudności w przyzwyczajeniu się. M54 to faktycznie fajne silniczki zarówno B25 jak i B30.
-
STAG 300 Poznań gdzie?
to bardzo sporo ja za staga zapłaciłem 3400 więc troche nie teges