Treść opublikowana przez arturo193
-
E32 Swap z M60 na M62
Moi Drodzy w mojej 740tce na wolnych obrotach silnik ma drgania...cos jakby przebierał w cylindrach.Podejrzewam wypalone zawory z racji tego,ze auto jeżdziło kiedyś na gazie.Jak będę w PL zmierze cisnienie na cylindrach,zeby mieć pewnośc czy to nie czasem wina elektroniki.Jesli okaże sie,ze trzeba zwalac głowice to raczej zdecydowałbym sie na kupno drugiego silnika i zastanawiam sie czy bez większych ceregieli pasowałby silnik od E38 M62 B44.Silnik wygląda praktycznie identycznie więc może nie trzeba kombinacji.Chodzi mi o to zeby została moja skrzynia,chłodnica...jesli kupiłbym bez osprzetu to czy osprzet z M60 podejdzie?Jeśli ktoś orientuje się w temacie to będę wdzięczny za podpowiedzi.Pozdrawiam.
-
4hp22 dziwny problem
I co...z tego powodu cieknie olej ze skrzyni?Mysle,ze problem jest powazniejszy.Cos tutaj kiedys bylo mowione o peknietym koszu wstecznego ale o tym niech sie wypowiedza bardziej siedzacy w temacie.Ale nie napisales Kolego skad dokladnie ten olej wyciekał...to bylaby wazna informacja sadze.Zycze drobnostki i Pozdrawiam.
-
Podświetlenie zegarów i przycisków - zginęło????
A poruszaj pokretłem od regulacji jasnosci podswietlenie...moze ono w jakims polozeniu po prostu nie łaczy,ja taki przypadek mialem w poprzedniej E32.Pozdrawiam.
-
Odłącza się połowa cylindrów V12
U mojego Kolegi wyłączała sie jedna strona jak zawieszał mu sie ten silniczek od przepustnicy...?Chodzi mi o ten silniczek zamiast linki gazu...i jak nim poruszał albo stuknał czyms w niego to od razu zaskakiwał.Moze u ciebie jest to samo.Pozdrawiam.
-
ciemne lampy z tyłu
Nikt nie bedzie zaraz z toba jechał ale fotke to mogles zrobic...co Ci teraz mozemy napisac skoro nie widzimy efektu a wyobraznia to nie wszystko.Pozdrawiam.
-
Podpora wału
A ciekawe skad maja krzyżak oryginał skoro BMW nie sprzedaje samych krzyzakow...Pozdrawiam.
-
Podpora wału
Moj Drogi...a czy sprawdzali czy krzyżak w pewnym połozeniu sie nie blokuje?Ja tak mialem ale to mozna stwierdzic tylko z wałem na podłodze.Myślę,ze tu jest problem.Nie sadze zeby mechanik cos uszkodził mlotkiem...wał nie jest z wosku.Pozdrawiam.
-
E32 Brewki, Blenda
Kolego brewki to pasowały nawet do starej,poczciwej E30 i z nimi wygladała nawet nieżle ale do E32?...brewki?...blenda?...Kup jeszcze kolego zadarty do gory wydech,taki wielki zeby kot mogł sie w nim przespać i bedziesz już miał komplet zestawu "wieś tanczy i śpiewa"...Pytasz o rade a my Ci dajemy rady...jak nie zwiesniaczyc takiego pieknego auta.Powinienes byc wdzieczny.Pozdrowka.
-
E32 Brewki, Blenda
I całe szczęscie...
-
Wybebeszone katalizatory, załamałem się...
Co masz na mysli,ze popierduje...czyli co,ze przebiera miedzy cylindrami i chodzi nierowno?...Pytam bo widzialem wiele V8 i kazda na jałowym chodzila nierowno...moja tez.Myslalem,ze moze cos z cewkami,jak tylko lekko dodam gazu chodzi idealnie i w czasie jazdy tez pracuje pieknie a na jałowym troche przebiera.Czy wszystkie V8 tak maja?
-
Wybebeszone katalizatory, załamałem się...
Czyli katalizatory były juz wyjechane...teraz zrob tylko porzadek z wydechem i bedzie lala.Pozdrawiam.
-
Wybebeszone katalizatory, załamałem się...
Nie do konca sie z tym zgodze...moj Kolega kupił W140 600 SEL i auto strasznie sie muliło.Jeden z mechanikow zaproponował wyciecie katalizatorow.Byłem strasznie przeciwny ale Kumpel poszedł za rada mechanika.jakie było moje zdziwienie gdy okazało sie,ze katalizatory wygladały jak stopione plastiki bez otworow przelotowych,dziwne,ze wogole spaliny jakos sie przez to przedostawały.Po wycieciu ich auto przyspiesza,ze az na wymioty zbiera :mrgreen: W Twoim przypadku Justinos1 mysle,ze dobrym rozwiazaniem było by zakupienie katalizatorow dedykowanych do BMW na allegro,ale musza to byc katy z wlotem pod kątem i do pojemnosci przynajmniej 2.5 litra kazdy.Jest ich duzo na allegro,wiem bo sam sie interesuje poniewaz u mnie katy tez sa do wywalenia i bede wlasnie szukał cos takiego http://www.allegro.pl/item1002653291_katalizator_lewy_bmw_mercedes_kadex_cze_wa_kat.html lub cos takiego http://www.allegro.pl/item1000466766_strumienica_katalizator_bmw_mercedes_tuning.html ale te to nie sa katy tylko tlumiki,ktore wygladaja jak katy.Jednak zawsze lepsze to niz zapchany kat czy puszka po katalizatorze.A tak z ciekawosci...w jakim stanie były katalizatory u ciebie gdy je wyciales?Pozdrawiam.
-
Wybebeszone katalizatory, załamałem się...
Na allegro jest bardzo duzy wybor nowych katalizatorow w całkiem niezłej cenie ale jesli nie chcesz wkladac za duzo kasy to normalne rury przelotowe wspawac w te puszki...wtedy na przegladzie nie zajarza,ze ich nie ma.Pozdrawiam.
-
chyba kupiłęm trupa..skrzynia
Mysle,ze raczej powinienes sprawdzic czy linka od biegow sie nie przestawila na bolcu,ktory jest przy skrzyni...Pozdrawiam.
-
TAXI e32 wybor
No nie wiem czy dokonałes dobrego wyboru...ta pierwsza byla w Longu co przeklada sie na niesamowita wygode i miala silnik 3.5.Druga wygrywa skórą...ale jest cos niejasnego bo moc podana to 224 konie wiec wyglada na to,ze jest to silnik 3.0 V8 ale nie pasuje mi rocznik i grill bo jest chyba waski.Wiec albo cos bylo zmieniane albo gosc podniosl sobie moc ot tak z kosmosu.Nie jestem pewien ale V8 wyszly dopiero chyba w 1992 roku.A co do W124 Moi drodzy to posiadam tez i taki samochod w Kombi.Jest to 300TE i szczerze mowiac nie wyobrażam sobie lepszego i bardziej trwałego auta na TAXI...Pozdrawiam.
-
nie odpala
Ja mialem kiedys podobnie.Winowajcą okazała sie brudna wewnatrz kopułka aparatu zaplonowego...po wyczyszczeniu benzynka ekstrakcyjna problem juz wiecej nie powrocił.Pozdrawiam.
-
Podpora wału
To znaczy,ze wał dobrze skrecili...gdyby bylo inaczej od razu mialbys wibracje.Objawy o jakich piszesz wskazuja na wadliwa podpore,lozysko jakies kiepskie.A co za podpore kupiles,oryginał czy jakis zamiennik?
-
E32 czy E38 pomoc w wyborze.
E38 730i to tez silnik V8 i wcale nie jest za mały...ma 218 koni i moment 290 przy 4500 obr.Jesli trafisz zadbana 3.0 V8 to tez sie nie zastanawiaj zanadto tylko bierz.Zreszta Panfil moze sie wypowiedziec na temat komfortu bo taka posiada.Pozdrawiam.
-
E32 czy E38 pomoc w wyborze.
Wiesz...chociaz ja posiadam E32 i jestem z niej bardzo zadowolony,tak samo z komfortu,jak i z osiagow to polecam i tak E38.Po pierwsze auto juz naprawde nowoczesne a po drugie bardzo ładna sylwetka i jezdzi sie nia super.E32 nie ustepuje jej az tak bardzo ale to juz jest autko ze starszej epoki.Ja za swoja 6 lat temu dałem 28 tys zł a po kilku miesiacach weszlismy do Unii i ceny spadły masakrycznie i za takie pieniadze wtedy mialbym juz niezła E38...ale i tak nie żałuje,przecież gdybym wiedział,ze sie przewrócę to bym sie położył :mrgreen:Juz swojej nie sprzedaje,bede o nia dbał i mysle,ze teraz to juz bedzie tylko rosła w cene,tym bardziej,ze 740stek nie wyszło tak duzo a do tego jest w longu i shadowline z podwojnymi szybkami i czujnikami parkowania.Jednak wracajac do twojego pytania...zalecam E38 i najlepiej 735i.Pozdrawiam.
-
Podpora wału
Jesli tak powiedział,to trzeba było byc przy ponownym wymontowaniu i zeby pokazał Ci gdzie zaznaczył.Wtedy mialbys pewnosc czy trzeba go wywazac czy nie.Bo mogli tez tylk krzywo przykrecic podpore do podwozia i dlatego mogla rozwalic sie guma.A czy zaraz po wymianie wszystko było OK...nic sie ni tluklo,nie było drgan przy ostrym ruszaniu i przyspieszaniu?
-
Podpora wału
Ale co sie rozwaliło...guma czy łożysko?
-
Wał napedowy
Daj do wywazenia...jezeli druga czesc jest od innego wału to i tak nie ustawisz sam.Daj do wywazenia i bedzie lala.Pozdrawiam.
-
Jak zdemontowac klapkę wlewu paliwa???
Hej a propos klapki Ci nie pomoge za bardzo bo sam kiedys probowalem ale balem sie cos zlamac ale zastanawia mnie czy silnik masz przelozony z E38? bo w E32 nie bylo 3.5 V8.Pozdrawiam.
-
wycięcie katalizatora bmw e32 730i, 188ps
No faktycznie katalizatory to juz spory wydatek...tez jestem na etapie planowania wyciecia katow bo na 100 procent sa spalone...auto stracilo na mocy znacznie.Sa na allegro jakies strumienice o ksztalcie prawie identycznym jak te moje katalizatory ale czy uda sie w nie wspawac gniazda do sond bo ich nie chce sie pozbywac.
-
SWAP z 735 na 725tds
Raz tylko widzialem w autogiełdzie E32 z takim silnikiem...czyli jest to mozliwe ale nie sadze,zeby wystarczyło przelozyc tylko silnik i elektryke.Jest to na 100 procent powazniejsza robota.Pozdrawiam.