Treść opublikowana przez przemek530d
-
CHIP + DPF out gdzie polecacie w małopolsce
GCS Kraków, kolega jest na forum
-
Problem z ubywającym płynem chłodzącym
sprawdźcie sobie panowie ten króciec, u mnie skruszał i się lało praktycznie niezostawiając śladów (rozgrzany blok) 09 Króciec przyłączeniowy 11 12 7 806 196 - http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/11_3324-pompa-wody-ukl-chlodntermostat/i47635/kL/sN/r2002#part09 ja sprawdzałem patrząc na niego równocześnie ściskając przewód chłodniczy dochodzący do niego, po wyciągnięciu króciec okazał się skruszały, w końcu przylega bezpośrednio do głowicy plus 14lat na karku
-
330d wymiana skrzyni a inne numery
pamiętam że ktoś na tym forum zmieniał skrzynie 360R na 390R i wszystko pasowało, tyle że w 5er, A5S 390R ma mocniejszy konwertor względem 360R, jak masz chipa lub o nim myślisz nie ma najmniejszego sensu zakładać słabszej
-
E91 330D Chorzów WBAVU91090KT00697
przemek530d odpowiedział(a) na tomas1907 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażto ile kolego Ci te 330d paliło ?? (przy jakiej jeździe, miasto/trasa/mieszany) jeżdżę 3.0d od dawna, teraz mocno pomodzone i ostatnią rzeczą na którą mógłbym narzekać to spalanie, na trasie takie 2.0d spali może litr mniej
-
[E46] Wybór akumulatora
odnośnie centry. Jak wielu po 3 latach aku zdechło, gwarancja = fikcja, aktualnie po przejęciu przez amerykanów? jeszcze gorzej nie polecam, u siebie od 2,5 lat mam boscha s4 silver, działa ale bez szału (przy odpalaniu mrugnie kontrolka trakcji czyli napięcie za bardzo spada), raczej nie polecam obecnie kupiłbym forse, aktualnie ma chyba najlepsze opinie jak szukałem aku, spotkałem się z tą marką, już wtedy zachwalana, ale i wyraźnie droższa
-
330d 297Km 618Nm dźwięk wydechu Eisenmann str 12
raczej chodziło o to, że jedynka jest do d..y bo jest mega krótka jak na 330d+ gdyby nie ogranicznik o którym kolega pisze już wogóle byłaby do niczego ... poza paleniem laka :mrgreen:
-
BMW E46 330XD Falujące obroty / niebieski dym po odpaleniu
to masz jak ja, produkcja początek 2004 roku i Euro 3, tylko się cieszyć, nie trzeba nowego kolektora kupować wywalasz dziadostwo bez negatywnych skutków i śmigasz :cool2: sam to przechodziłem, po usunięciu jestem zadawolony i mogę spać spokojnie PS. wiadomo do czego służą klapki, mianowicie do skracania dolotu (niskie obroty długi dolot, wysokie obr. krótki) zresztą żeby to stwierdzić wystarczy mieć dolot w rękach i trochę oleju w głowie
-
[e91] 325d po programie, co dalej na >300KM?
w audi b8 3.0tdi sprzęgło seryjne tyle znosi i to przy czterołapie, bo jest dwutarczowe, w bmw jeszcze tego nie ma ...
-
BMW E46 330XD Falujące obroty / niebieski dym po odpaleniu
3.0d 204PS w e46 polift vs kwestia pozbywania się klapek wygląda następująco : masz Euro 3 (powiedzmy rocznik prod. 2003) nie masz problemu po wyrzuceniu klapek, wszystko hula :D masz Euro 4 (powiedzmy rocznik prod. 2004) masz problem, po wywaleniu ustrojstwa właściciele narzekają na słabszy dół obrotów, acha, Euro 4 ma turbinę sterowaną servomotorkiem, Euro 3 podciśnieniem, po vinie też powinno wyjść
-
[E46] PDC nie działa, ciekawy przypadek
ok rozumie, tylko czy jest sposób żeby to zweryfikować, jeszcze przed kupnem/założeniem oryginałów ?? bo wolabym się nie przekonać że z ori też nie bangla ...
-
[E46] PDC nie działa, ciekawy przypadek
czujników jest kilka rodzajów, pomijając e46 przedlift i polift, numery były sprawdzane z bmwinfo.pl oraz odczytane z starych czujników i się pokrywają,
-
[E46] PDC nie działa, ciekawy przypadek
witam pacjent e46 polift, pewnego dnia zaniemógł mi czujnik cofania, objawy standard czyli wrzucam wsteczny i piszczy sygnalizując niesprawność systemu, diagnoza na ucho - jeden czujnik zupełnie nie cyka, drugi baaardzo cicho, kupiłem dwa nowe czujniki zamiennik nr 6 989 067 i lipton, wrzucając wsteczny nie ma sygnału że system niesprawny, tyle że przeszkód z tyłu nie widzi, wszystkie radośnie cykają, auto podpięte pod carsoft, moduł pdc sprawny, bez błędów, inpy nie mam jeszcze miał ktoś taki problem ?? jakiekolwiek pomysły ?
-
Jaki silnik do e90?
10L trzeba liczyć w aftomacie, a ile dla manuala ?? 1-2L mniej? kolega kusztek też ma automat ?
-
Czerwona kontrolka oleju - intensywna jazda.
z panewkami pomysł zdecydowanie z czapy :duh: te silniki bez problemu przyjmują naprawdę duże przebiegi, gdyby było inaczej mielibyśmy teraz wysyp takich wytartych panewek po kupnie allegrowych 13-15 letnich igiełek z przebiegiem 180tys km
-
chip tuning - wykres
jest wynik :cool2: Matima'y fura??
-
e46 330i skrzywione przednie tarcze
jak mają raptem 10tys km przebiegu jest sens przetoczyć, jak masz pod ręką dobrego szlifierza/tokarza (auto szlif itp.) można standardowo
-
Żywotność silnika 330d 245km
problem z rozrządem ma tylko lci 245KM, czy również pre lci 3.0d 231KM ???
-
[E91 320d] MODYFIKATOR PLUS str 8 PODSUMOWANIE
kolego Docent83 jak obserwacje po czerwcu ?? wątek ciekawy, a trochę umarł z motostat jedynie widać że po chipie spalanie jednak wzrosło, a co poza tym
-
[E39] 530 Touring - straty mocy przy większych prędkościach
w manualu mógłbyś odłączyć przepływkę bez skutków ubocznych, w aftomacie może np. skrzynia szarpać (sprawdzane akurat w audi), jak to się mówi do odważnych świat należy :wink:
-
330D - jak zaślepić EGR
w m57 śmiało możesz sobie odpiąć (i zaślepić) przewód podciśnieniowy od EGR nic się nie wyświetli, sam tak kiedyś egr testowałem ps. np. w m57n już nie jest tak bezproblemowo
-
Czujniki ABS E39 Touring tył nie chcą w ogóle działać
czujnik sedan a combi różni się długością, kiedyś z tym walczyłem, ostatecznie kupiłem niepotrzebie ori z aso, wcześniej kupiłem siemens(do sedana), potem ate (do kombii), a winna była uszkodzona koronka na łożysku kup vdo siemens, ate lub z aso, to to samo tyle że w siemesnie o ate masz ztarty napis bmw
-
Re: [e90] Beata 335d by FIDO (wymiana zarowki w ringach s12
ładna sztuka, fele mega :cool2: po wywaleniu klapek nie odczułeś jakiegoś spadku mocy ?
-
e46 330d - Czy to uszczelka pod głowicą ?
to niech kolega jeszcze opisze co dokładnie wymienił, najlepiej nr oem części z np bmwfans.info czy tylko sam oring wymieniony czy np kawałek węża / króciec przyłączeniowy i w którym miejscu ten wyciek, bo chyba mam to samo :lol:
-
330d 204km paramatry live INPA
jakbyś masz silnik jeszcze Euro 3 - tj. geometria turbiny sterowana podciśnieniowo a nie elektronicznie, to ja bym szukał nieszczelności na wężykach
-
e46 330d - Czy to uszczelka pod głowicą ?
po awarii chłodniczki oleju musisz sobie cały układ chłodniczy wyczyścić z resztek "budyniu", pewnie środek do czyszczenia chłodnic i to nie raz... zaraz po jeździe sprawdź sobie na kanale czy nie masz gdzieś wycieku płynu (wcześniej oczyść sobie z brudu potencjalne miejsca) i będzie to o tyle trudne że rozgrzany płyn chłodniczy paruje i ew. ślady mogą znikać 0,5L na tydzień to powinno być widać