Treść opublikowana przez kris1973
-
328 wspomaganie
A co to za pompy kupujesz ?? Nowe, regenerowane, używki ?? Olej we wspomaganiu masz na właściwym poziomie ??
-
co sądzicie o tych lampach?
a jakiś link do stronki ??
-
R4 143km a 320i 150 km
E tam R6, V8 na wolnych wydechach to jest dopiero dzwięk :lol: szczególnie te amerykańskie...
-
Klimatyzacja
Teoretycznie tak ale jak to w Polsce dopóki działa to się nie grzebie. Chyba że miałeś dzwon i była klima "rozpięta" to powinieneś bo mógł nałapać wilgoci i nie będzie spełniał już swojej funkcji.
-
Termostat czy czujnik temperatury
Masło na korku oleju jest jak masz padniętą uszczelkę pod głowicą. Płyn chłodzący dostaje się do oleju i dlatego taki efekt. Jeżeli wskaźnik temp. cieczy nie "staje" na środku skali to masz walnięty termostat.
-
skad"sam naprawiam BMW e46"?-po polsku
To zależy czego szukasz. Jeżli jak rozebrać silnik lub skrzynie w drobny mak i je złożyć to takich rzeczy tam nie ma.
-
E32 NA E65...tego jeszcze nie było!
No masakra jakaś... Ciekawe czy jak trzaśnie drzwiami to się to cudo nie rozłoży na boki.
-
Inspekcja Oilservice itp !!!
Co za bzdury piszesz, płyn w układzie chłodzenia nie pokazuje na BC. Ten zegarek, symbol, i wartość typu 10.3 to data wymiany płynu hamulcowego. Chodzi o rok i miesiąc. Kolego jak się kupuje furę to zawsze i bezwzględnie trzeba wymienić olej w silniku, płyn chłodzący możesz sprawdzić przyrządem ale dla pewności można wymienić. Płyn hamulcowy tez możesz wymienić jak chcesz.
-
czujnik temperatury silnika
A czym to diagnozował i jaki jest konkretnie błąd ??
-
katalizator
No chłopie jak waliłeś młotem w kata to możesz go już wywalić...
-
odczyty komputera
Oryginalny program-dobre... Poczytaj troche forum, ludzie z tego forum maja takie oryginalne programy i interfejsy, które maja serwisy. Nie wiem co pokazuje KTS ale nawet inpa czyta wartości z sond lambda i ilosc zasysanego powietrza na przepływce...
-
ktory lepszy silnik BMW 320d 136KM czy Audi, VW 1,9TDI 131KM
Kolego martino281 w e46 też masz aluminiowe wahacze i tak samo sie szybko kończą jak w audi. Bierz A4 po 2002 w TDI albo e46 w benzynie :D
-
Kontrolka ABS+ASC ?? Pomocy
Lampka jest przeważnie na 1 celi. W poprzednim aucie, opel, też miałem taki z magicznym oczkiem. Oczko było zielone a V6 nie mógł obrócić, aku miałem 74 Ah. Po zakupie nowego wszystko wróciło do normy. Te kontroli zapalają się jak napięcie na aku spada do 10 lub mniej volt. Sprawdź jakie masz napięcie na aku.
-
Pukanie w zawieszeniu po remoncie :-(
Jeżeli ktoś nie dokręcił śrub na sworzniach to może pukać. Ja u siebie zmieniałem też wahacze, tuleje, końcówki i drążki wszystko Febi. Zrobiłem 15 tysięcy i nic nie puka.
-
Pukanie w zawieszeniu po remoncie :-(
Czyli wszystko wymienione oprócz gum na stabilizatorze ?? Może one są już zbyt twarde i to dlatego puka. A próbowałeś czy na mokrym puka ?? Były przypadki, że pukało jak było sucho a na mokrym nie i to włąśnie gumy na stabilizatorze.
-
Kontrolka ABS+ASC ?? Pomocy
Jak masz słaby akumulator to przy odpalaniu zapalają się te 2 kontrolki, niskie napięcie w aku.
-
Pukanie w zawieszeniu po remoncie :-(
Pukanie to nie tylko zawieszanie. Możesz mieć luzy na końcówkach drążków albo na samych drążkach.
-
pobiera powietrze!! help.
W którymś poście pisałem Tobie żebyś sprawdził czy nie ciągnie lewego powietrza..... Z Twojego opisu ciężko wykumać o jaką spinkę chodzi wstaw jakąś fotkę.
-
Termostat
Do benzyny R6 e46 też ponad 200 pln
-
Sam naprawiam samochód - BMW serii 3 (typu E46)
Widzisz kolego mnie to akurat interesuje to sobie kupiłem co nie znaczy że bede zaraz właził pod auto i coś przy nim grzebał. Pozatym nie zadaje się wtedy lamerskich pytań typu ile wchodzi oleju albo jak ustawić zegarek...Jak bym tak do wszystkiego podchodził a po co mi to to auta też bym nie miał, są w końcu autobusy, tramwaje itd... Pozdrawiam
-
Sam naprawiam samochód - BMW serii 3 (typu E46)
Dość fajna książka z przesyłką kosztowała mnie 69,05 pln. Polecam.
-
Co to za bledy sterownika silnika błąd DME : 232, 79,65????
Chwilunia w opisie miałeś e36 320i a teraz masz e46 328i jak myslę z opisu sterownika to masz e46, tak ?? Jeżeli tak to muszę jeszcze raz to sprawdzić. Podaj dokładnie kolego co tam masz pod maską, czyli rocznik auta i silnik.
-
Co to za bledy sterownika silnika błąd DME : 232, 79,65????
A jaki masz sterownik siemens ms40 czy motronic m3.3.1 ?? Jeżeli ten drugi to nie ma takich kodów błedów a jak siemensa to 232-heated oxygen sensor czyli sonda kaput, 65-camshaft position (CMP) sensor, 79-crankshaft position (CKP) sensor/engine speed (RPM) sensor-incorrect/no signal.
-
Brak ogrzewania
Płynu oczywiście masz odpowiednią ilość ?? Pompa jak jest walnieta to się będzie grzało auto, nie będzie obiegu czyli nie przechodzi płyn przez chłodnicę.
-
Co radzicie???
Jesteś pewnien, że to jest z przepływki a nie z czujnika który znajduje się w kolektorze ssącym, w M52 przynajmniej ??